ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Raport Health Ranger: Liz Gunn omawia aresztowanie sygnalisty Barry’ego Younga za ujawnienie danych o ŚMIERTELNOŚCI PO SZCZEPIENIU 
18 czerwiec 2025     
Wiesław Sokołowski KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH w WARSZAWIE I dzięki im za to  
15 maj 2012      www.trwanie.com
POWSTANIE WARSZAWSKIE 75 LAT PÓŹNIEJ 
1 sierpień 2019      Alina
Na czym polega OSZUSTWO tak zwanej "Strefy Czystego Transportu" (3 - TLENEK AZOTU) 
27 luty 2026     
Dlaczego Trzaskowski ogłosił się Prezydentem? 
4 czerwiec 2025      Artur Łoboda
Rafał Gikiewicz uratował honor Polaków 
25 maj 2021      Artur Łoboda
Teraz ja składam deklarację  
6 maj 2015      Artur Łoboda
Właściwa kolejność nauki 
23 październik 2011      Artur Łoboda
Źródła antypolonizmu 2016 
5 luty 2016      Artur Łoboda
Polityka „Wolnej Polski": Polacy na Białorusi są faktycznie prześladowani i niszczeni przez Państwo Polskie 
23 czerwiec 2009      Tadeusz Kruczkowski (wstęp MG)
Moderna opatentowała sekwencję DNA wirusa Covid kilka lat przed pandemią, która przyniosła im miliardy ze sprzedaży szczepionek 
24 marzec 2022     
Rozliczenie z przeszłością 
20 maj 2011      Artur Łoboda
Kto dzisiaj nami kręci 
27 listopad 2014      Artur Łoboda
Pamiętaj, że NIE ZABIJAJĄ mew, szczurów ani jeleni. DZIWNE, że ptasia grypa atakuje tylko kury, krowy i ludzi 
10 luty 2025     
Jak strącono samolot pod Smoleńskiem 
15 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Nowa "kultura" za nowe podatki 
18 maj 2016      Artur Łoboda
Bałałajka 
21 listopad 2012      Artur Łoboda
Szczepionki i „sfabrykowana propaganda”: ​​zabójstwo postaci skierowane przeciwko Robertowi Kennedy’emu Jr. 
10 wrzesień 2023      Richard Gale, dr Gary Null
Fotowoltaika niczym Bioferm 
5 październik 2021     
Ani kroku w tył! 
23 luty 2012      Artur Łoboda

 
 

Przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab oświadcza w chińskiej telewizji państwowej: „Chiny są wzorem dla wielu narodów”

 
Schwab chwalił osiągnięcia Chin w zakresie modernizacji od późnych lat 70

Założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab niedawno udzielił wywiadu chińskim państwowym mediom i ogłosił, że Chiny są „wzorem do naśladowania” dla innych narodów. 

84-letni Schwab wygłosił te uwagi podczas wywiadu z Tian Wei z CGTN na marginesie zeszłotygodniowego szczytu dyrektorów generalnych APEC w Bangkoku w Tajlandii. 

Schwab powiedział, że szanuje „ogromne” osiągnięcia Chin w modernizacji ich gospodarki w ciągu ostatnich 40 lat. 

„Myślę, że jest to wzór do naśladowania dla wielu krajów” – powiedział Schwab przed zakwalifikowaniem, że uważa, że ​​każdy kraj powinien podejmować własne decyzje dotyczące tego, jaki system chce zaadaptować. 
 
„Myślę, że powinniśmy być bardzo ostrożni w narzucaniu systemów.
Ale model chiński jest z pewnością bardzo atrakcyjnym modelem dla wielu krajów” – powiedział Schwab. 

Schwab nie wyjaśnił, jakie aspekty modelu chińskiego mu się podobają, ani które byłyby korzystne dla innych krajów. 
 
Chiny są rządzone przez absolutne rządy Komunistycznej Partii Chin (KPCh), która nie pozwala ludziom praktykować wybranej przez nich religii lub przekonań i nie toleruje sprzeciwu ani krytyki.
 
W 2014 roku KPCh ogłosiła system rankingów moralnych, w ramach którego jednostki, organizacje rządowe i firmy są klasyfikowane na podstawie kredytu społecznego. 

Dokonano porównań z ocenami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego lub ESG, które są wykorzystywane przez główne instytucje finansowe i organizacje globalne do stworzenia rodzaju systemu kredytów społecznych zaprojektowanego w celu wpływania na zachowanie i przekształcania społeczeństwa. 

Schwab napisał w 2019 roku, że wyniki ESG są niezbędne dla kapitalizmu interesariuszy. 

„Kapitalizm interesariuszy”, model, który po raz pierwszy zaproponowałem pół wieku temu, pozycjonuje prywatne korporacje jako powierników społeczeństwa i jest bez wątpienia najlepszą odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania społeczne i środowiskowe – napisał. 

„Powinniśmy wykorzystać ten moment, aby upewnić się, że kapitalizm interesariuszy pozostanie nowym dominującym modelem”.
 
W 2020 roku chiński rząd, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i przejrzystości, przeforsował ustawę o „bezpieczeństwie narodowym” dla Hongkongu, która zdaniem krytyków dała władzom pretekst do brutalnego rozprawienia się z działaczami prodemokratycznymi. 

Niedawno kraje zachodnie oskarżyły Chiny o umieszczenie co najmniej miliona Ujgurów i innych mniejszości etnicznych w obozach przetrzymywania, gdzie wielu twierdziło, że byli torturowani, wykorzystywani seksualnie i zmuszani do porzucenia swojego języka i religii. 
 
Pekin zaprzeczył tym oskarżeniom jako sfabrykowanej przez narody zachodnie. 

Teny Sahakian z FOX Business przyczynił się do powstania tego raportu. 

Bradford Betz jest reporterem Fox News Digital zajmującym się przestępczością, kwestiami politycznymi i nie tylko. 



Źródło:
www.foxnews.com/world/world-economic-forum-chair-klaus-schwab-declares-chinese-state-tv-china-model-many-nations
4 styczeń 2023

Bradford Betz 

  

Komentarze

  

Archiwum

Hubris pani Sarah Palin
wrzesień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
"Goebels Roku 2003"
luty 7, 2004
Zaprasza.net
Gówno!
listopad 10, 2005
Artur Łoboda
Hańba europejska
listopad 10, 2003
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
Żydzi nie są narodem wybranym
maj 14, 2008
To tylko biznes
lipiec 17, 2002
PAP
Amerykański horror szoł - ciąg dalszy. Zdjęcia noworodków zdeformowanych w wyniku używania broni ze zubożonym uranem - Afgani
luty 25, 2008
Dorota Szczepańska
Stanisław Krajski o masonach Bronisław Wildstein masonem?
grudzień 4, 2006
prawy pl
Abp Kondrusiewicz: uznajemy prawosławny charakter Rosji
sierpień 28, 2002
PAP
UE utrze nosa Kaczyńskiemu?
październik 25, 2005
nbnm
Polska Republika bananowa
październik 5, 2003
Pewnego razu, Gomułka ...
luty 20, 2004
El
NOSZĘ POLSKĘ W SERCU
maj 5, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Oblicze mediów
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 4, 2003
SOBCZAK i SZPAK
"Wot kultura". Koniec okresu ochronnego
marzec 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Budżet Krakowa 2004
styczeń 5, 2004
Dziennik Polski
Jest brzydka sprawa...
czerwiec 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media