ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Do budzących się z amoku umysłowego Polaków 
16 luty 2012      Artur Łoboda
Były wiceprezes firmy Pfizer: „Wasz rząd okłamuje was w sposób, który może doprowadzić do waszej śmierci”. 
21 kwiecień 2021      Patrick Delaney
Bandyta Balcerowicz 
25 listopad 2019     
Dlaczego w Krakowie jest tak mało chorych? 
1 kwiecień 2020     
"Nowoczesny Patriotyzm" wedle Komorowskiego 
27 grudzień 2012      Artur Łoboda
Śmiertelność poszczepienna w USA wzrosła 50-krotnie od początku roku  
18 marzec 2021      corona-transition.org
Przewaga Janukowycza większa niz oczekiwano 
18 styczeń 2010      tłumacz
Wiesław Sokołowski MARSZ PAMIĘCI rusza a my na końcu włączamy się w jego nurt 10.06.2012 WARSZAWA  
16 czerwiec 2012      www.trwanie.com
Staczanie w otchłań 
27 październik 2019      Artur Łoboda
Brońmy godności Polski! 
31 styczeń 2018      GadowskiTV
Test masek: 14 na 20 masek z bakteriami odpowiedzialnymi za zapalenie opon mózgowych i zapalenie płuc 
20 październik 2020     
Naród Bohaterów 
19 kwiecień 2019      Stefan Tompson
Sami swoi 2013 
17 sierpień 2013      Artur Łoboda
Taktyka niszczenia polskiej kultury (3) 
25 styczeń 2013      Artur Łoboda
Przestępczość zorganizowana w Polsce 
2 luty 2024     
Himalaje kłamstwa o "tarczy" 
30 marzec 2020      Artur Łoboda
Lipcowy oddech 
7 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Odwrotna strona medalu wojny w Afganistanie 
28 grudzień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Szudroczyć 
22 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Hybrydowy stan wojenny - wojna przeciwko Narodowi Polskiemu! 
21 październik 2020      Artur Łoboda

 
 

Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu dla całego świata

 
Powołując się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, aby umożliwić powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych - oraz każdego, kto przekazał im choćby symboliczną darowiznę - Trudeau pokazał światu, na czym tak naprawdę polega Wielki Reset Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.
 
 
HISTORIA W ZARYSIE
 

   
   Premier Kanady Justin Trudeau powołał się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na Konwój Wolności.

  Na mocy tej ustawy instytucje finansowe mogą zająć konta bankowe protestujących i wszystkich, którzy przekazali na rzecz protestu 25 dolarów lub więcej.
  Rząd może również odebrać protestującym prawo jazdy.

  Trudeau pokazuje światu, o co tak naprawdę chodzi w Wielkim Resecie Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.
  Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, centralni bankierzy mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek, z jakiegokolwiek powodu.

  Ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do zakazania zgromadzeń publicznych (w tym blokad), zmuszania osób i firm do świadczenia "podstawowych usług" oraz nakładania grzywien w wysokości do 5 tys. dolarów lub kar pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych.

  Przeciwko bezprecedensowemu przejęciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu.
  Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że kraj posiada już "wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku" i że ustawa nie może przyznać "żadnych dodatkowych uprawnień ani zasobów".


  Twórca Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab, podczas dorocznego spotkania WEF 2016, z wielkim uznaniem i podziwem przedstawia mówcę i absolwenta programu młodych liderów WEF, Justina Trudeau.
  Następnie pojawia się krótki komentarz na temat kompleksowego systemu Digital ID, który Premier Ontario Doug Ford, inny uczestnik WEF, przygotowuje obecnie dla wszystkich obywateli Ontario.
  Narrator wyjaśnia, że program ten jest właściwie wyjęty z podręcznika Wielkiego Resetu.


Mercola

No proszę, proszę.
Premier Kanady Justin Trudeau właśnie wypuścił kota z worka, aby cały świat mógł go zobaczyć.
To przedwczesne ujawnienie i uczciwa zapowiedź tego, co czeka ludzi na całym świecie i jest być może pozytywną stroną tej całej sytuacji.


Powołując się na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych [} 1 z 1988 roku, która pozwala na powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych - oraz każdego, kto przekazał choćby symboliczną darowiznę na ich rzecz - Trudeau pokazuje światu, o co tak naprawdę chodzi w Wielkim Resecie Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.


Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, bankierzy centralni mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek i z jakiegokolwiek powodu.
To więcej niż wystarczająca dźwignia, aby utrzymać większość ludzi w ryzach.

 
Światowe Forum Ekonomiczne nie na darmo ogłosiło, że do 2030 r. "nie będziesz nic posiadać i nie będziesz mieć prywatności " [2].

Oni mówią poważnie.
Jeśli im się uda, nie będziesz nawet właścicielem własnego ciała.
Ich celem jest całkowita kontrola nad każdym szczegółem Twojego życia.
Tylko oni będą mogli żyć i rządzić, jak im się podoba.


Trudeau daje sobie dyktatorskie uprawnienia

Jak donosi The Defender: [3]
 

   
  Premier Kanady Justin Trudeau powołał się - po raz pierwszy w historii - na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na protest, który komentatorka polityczna Krystal Ball określiła jako "niemal całkowicie pokojowy".


  Uprawnienia te obejmują przyznanie kanadyjskim bankom możliwości "natychmiastowego zamrożenia lub zawieszenia kont" bez nakazu sądowego, wszystkich Kanadyjczyków, którzy przekazali 25 dolarów lub więcej na konta fundraisingowe konwoju ciężarówek.


  W jednym z odcinków programu "Breaking Points With Krystal and Sagaar", współprowadzący program Ball, Saagar Enjeti, powiedział, że rząd kanadyjski będzie również "zajmował wszelkie fundusze, które zostaną przeznaczone na protesty, w tym kryptowaluty".


  Dzięki uprawnieniom nadanym rządowi przez Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych "mogą oni nie tylko zająć i zawiesić prawo jazdy na zawsze, ale także zabrać pieniądze z konta bankowego właściciela ciężarówki" - powiedział Enjeti.


  Mamy więc do czynienia z pełnowymiarową wojną finansową przeciwko kierowcom ciężarówek ...
  Premier Kanady, która jest naszym sąsiadem na północy, powołuje się na ustawę o stanie wyjątkowym, ogłasza wojnę finansową przeciwko swoim obywatelom i zawiesza swobody obywatelskie ...
  w rzekomo wolnym i otwartym społeczeństwie" - powiedział Enjeti.
  Jeśli to się dzieje w waszym kraju, to znaczy, że nie żyjecie w wolnym kraju" - przekonywał.
   

 
Oprócz nadania rządowi kanadyjskiemu prawa do zajmowania kont bankowych obywateli bez nakazu sądowego, ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do: [4],[5]

   Zakazać zgromadzeń publicznych (w tym blokad)
  Zakaz podróżowania do i z określonych obszarów
  Regulować korzystanie z pewnych rodzajów własności, w tym towarów używanych w blokadach
  Zmuszać osoby prywatne i firmy do świadczenia "podstawowych usług".
  Nakładać grzywny w wysokości do 5 000 USD lub karę pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych


 
Aby zrozumieć, jak niedorzeczne jest powoływanie się na tę Ustawę w obecnych okolicznościach, należy wziąć pod uwagę, że została ona stworzona do stosowania tylko w czasie ekstremalnych sytuacji kryzysowych [6],[7] takich jak stan wyjątkowy w czasie wojny, gdy istnieje wyraźne zagrożenie dla bezpieczeństwa i suwerenności narodu.
Sytuacja musi być "pilna i krytyczna" oraz "poważnie zagrażać życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu Kanadyjczyków".

Co więcej, na ustawę można się powołać tylko wtedy, gdy sytuacja nadzwyczajna nie może być uregulowana żadnym innym istniejącym prawem federalnym i/lub gdy przekracza możliwości prowincji do skutecznego zaradzenia sytuacji.


Trudeau oskarżany o nieprawdziwą i nienawistną retorykę


Przeciwko bezprecedensowemu zagarnięciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu. Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że naród posiada już "wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku" i że ustawa nie może przyznać "żadnych istotnych dodatkowych uprawnień ani zasobów "8.

Kenney stwierdził również rzecz oczywistą, mówiąc premierowi, aby "zakończył transgraniczny mandat szczepień dla kierowców ciężarówek, ponieważ nie służy on żadnemu pożytecznemu celowi w zakresie zdrowia publicznego". Byłoby to pokojowe rozwiązanie blokady.

Kanadyjskie Centrum Sprawiedliwości dla Wolności Konstytucyjnych również potępiło powołanie się Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, nazywając "użycie uprawnień nadzwyczajnych nieuzasadnione faktami i rzeczywistością Ottawy". Mimo to Parlament Kanady przegłosował wniosek Trudeau o powołanie się na tę ustawę 185 głosami za i 151 przeciw w poniedziałek 21 lutego 2022 roku9.
 
 
Według Trudeau, protest kierowców ciężarówek utrudnia handel i uniemożliwia ludziom chodzenie do pracy i zarabianie na życie. W ten sposób w zasadzie potępia swoje własne działania, ponieważ Trudeau sam zamykał firmy i uniemożliwiał ludziom zarabianie na życie, raz po raz, przez ostatnie dwa lata. Hipokryzja jest groteskowa i nie sposób jej opisać. Jednak Trudeau posunął się jeszcze dalej.
 
 
Trudeau posunął się za daleko


W artykule redakcyjnym z 15 lutego 2022 r. dziennik "Toronto Sun" potępił nienawistną retorykę premiera wobec obywateli Kanady i oskarżył go o podsycanie płomieni nienawiści, które sam stworzył: [10]
 


  "Nieuzasadnione powołanie się przez premiera Justina Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych jest głęboko problematyczne i będzie miało długotrwałe konsekwencje dla kraju. 
  Odkąd kilka tygodni temu konwój wolnościowy po raz pierwszy dotarł do Ottawy, premier zrobił wszystko, aby zwiększyć napięcie.

  Wygląda na to, że rząd liberalny liczył na jakieś wydarzenie w stylu 6 stycznia, jakie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku. (wejście do Kapitolu)
  Cała ich retoryka wskazywała, że zależy im na takim wydarzeniu.
  Tak się jednak nie stało.
  Konwój był pokojowo nastawiony przez cały czas...
  Trudeau nazwał protestujących wszystkimi epitetami, mimo że są oni tłumem zróżnicowanym w każdym znaczeniu tego słowa.
  Teraz nadaje sobie nadzwyczajne uprawnienia, aby poradzić sobie z tymi protestami.

  Jednym z najbardziej niepokojących elementów jest to, że może teraz nakazać bankom zamrożenie kont ludzi bez nakazu sądowego...
  Trudeau ... chce podziałów i większej wrogości ...
  Protesty mogą być uciążliwe i wiele osób może się z nimi nie zgadzać, ale to nie usprawiedliwia tej decyzji.
  Jedyne, co można powiedzieć na obronę Trudeau przed powołaniem się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, to to, że to jego niekompetencja spowodowała konieczność zastosowania tak ekstremalnego środka protestu."Rzeczywiście, retoryka Trudeau nie była w żaden sposób jednocząca.
Najpierw nazwał Konwój Wolności "niewielką frakcją mniejszości", która wyraża "poglądy nie do przyjęcia".
Musiał jednak zmienić zdanie, choć prywatnie, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby rozsądny przywódca powołał się na radykalne uprawnienia nadzwyczajne wobec małej grupy trąbiącej na rogatkach.


Następnie upierał się, że protestujący to banda "rasistów" i "mizoginów" wymachujących nazistowskimi flagami i kradnących jedzenie bezdomnym.
Kilka osób publicznie zażądało od niego wycofania tych stwierdzeń i przeprosin.

Członkowie Parlamentu domagają się przeprosin
 
 
 
Wśród nich jest konserwatywna członkini parlamentu Candice Bergen, która zażądała od Trudeau przeprosin za jego "nienawistną retorykę" skierowaną przeciwko "kochającym pokój, patriotycznym Kanadyjczykom " [11] .

Inną osobą jest Melissa Lantsman, żydowska posłanka konserwatywna, którą Trudeau oskarżył o "stanie z ludźmi, którzy wymachują swastykami".
Lantsman nazwała słowa Trudeau "niebezpiecznymi i haniebnymi". Według Toronto Sun: [12]
 

   "Kontrowersje wynikają z brzydkiej wymiany zdań w Izbie Gmin w środę, w której Lantsman oskarżyła Trudeau o podsycanie 'ognia nieuzasadnionego stanu wyjątkowego', nazywając kierowców Freedom Convoy 'rasistami' i 'ekstremistami'.


  Odpowiedź Trudeau była szokującym ciosem poniżej pasa.
  Członkowie Partii Konserwatywnej mogą stać z ludźmi, którzy wymachują swastykami, mogą stać z ludźmi, którzy wymachują flagą Konfederacji.
  My zdecydujemy się stanąć po stronie Kanadyjczyków, którzy zasługują na to, by mieć możliwość odzyskania pracy, którzy muszą odzyskać swoje życie" - powiedział Trudeau.


  Sugestia, że żydowska posłanka stanęłaby z nazistowską flagą, była tak odrażająca, że marszałek Anthony Rota skarcił posłów, w tym "szanownego premiera", za użycie "podburzających słów w Izbie".


  Nazywając to "okropnym", przyrodni brat Trudeau, Kyle Kemper, powiedział, że "zachowuje się on jak tyran".
  Nowe dno, nawet jak na Trudeau" - napisał na Twitterze Pierre Poilievre, poseł Partii Konserwatywnej.
  Fałszywie oskarżył żydowską posłankę i potomkinię ocalałych z Holokaustu o sprzymierzanie się z ludźmi, którzy wymachują swastykami.
  Ona tego nie zrobiła.'"

 
 
Michael Mostyn, dyrektor generalny B'nai Brith Canada, żydowskiej organizacji społecznej, również potępił komentarz Trudeau do Lantsman, mówiąc:
"Nie można pozwolić, by to błędne przekonanie pozostało.
Mamy nadzieję, że premier szybko zajmie się tą sprawą".
Jak dotąd Trudeau nie zrobił nic podobnego.


Długoterminowe konsekwencje
 
 
Tamara Lich, obrończyni wolności słowa i organizatorka konwoju ciężarówek, przepowiedziała swoje aresztowanie i wygłosiła płaczliwy apel do protestujących o zachowanie spokoju.
Następnego dnia Lich została zatrzymana i zakuta w kajdanki przez policję w Ottawie.


Eksperci prawni ostrzegają, że powołanie się przez Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych może mieć konsekwencje dla następnych pokoleń.
Według Marco Mendicino, "publiczne doniesienia" wskazują, że w blokadzie mogą brać udział ludzie o "ekstremistycznych poglądach ideologicznych", stąd potrzeba skorzystania przez rząd z uprawnień nadzwyczajnych.


Jednak, jak zauważył profesor prawa i dyrektor wykonawczy organizacji Rights Probe, Bruce Pardy, są to w najlepszym wypadku pogłoski, a działanie wyłącznie w oparciu o retorykę stanowi niebezpieczny precedens [13].
 


   "Zastanówmy się przez chwilę nad konsekwencjami.
  Jest to rząd, który sam powołał się na ustawę o stanie wyjątkowym na podstawie czegoś, co ktoś powiedział " [14] .
  Nie ma żadnych informacji o groźbach użycia przemocy.
  Jestem pewien, że można sobie wyobrazić, jakie są konsekwencje, jeśli to ma być uznane za właściwe wykorzystanie ustawy o stanie wyjątkowym...


  Wolność oznacza teraz, jak się wydaje, bezpieczeństwo.
  Rządy prawa oznaczają przejęcie przez rządy kontroli nad sprawami w celu osiągnięcia "właściwych rezultatów".
  Przemoc może teraz oznaczać słowa.
  Trąbienie (klaksonem) zostało nazwane przemocą, a teraz traktuje się to dosłownie.


  Powiedzieli, że postępują przeciwko przemocy, a co mają?
  Mają słowa, retorykę, wyrażają swoje stanowisko polityczne.
  I to właśnie tej retoryki, tego stanowiska politycznego się obawiają, a to stanowi sytuację nadzwyczajną...


  Jeśli to powołanie się na Ustawę o stanie wyjątkowym jest ważne, to rządy mają prawo ogłaszać stan wyjątkowy i tłumić każdy pokojowy protest, każdy sprzeciw, który zagraża ich politycznym losom i ideologii, a to nie jest kraj, w którym chcemy żyć ...".

 
 
Cecil Lyon, ekspert ds. rozwiązywania sporów prawnych z Ontario, również ostro sprzeciwił się działaniom Trudeau, nazywając je "podejściem młota pneumatycznego", które pokazuje, że rząd "traci orientację i nie patrzy na to, jak należy rozwiązywać spory " [15].


Trudeau czerpie zyski z monopolu owoców COVID
 
 
Na szczęście Trudeau uchylił w środę dwa dni temu Ustawę o uprawnieniach nadzwyczajnych.
Najwyraźniej Trudeau jest przywiązany do szczepionek i gotów jest zrobić wszystko, aby je utrzymać.
Można się zastanawiać, czy udziały Fundacji Trudeau w Acuitas Therapeutics - podobno około 40%, według dr Roberta Malone'a [16] - mogą mieć wpływ na jego zachowanie?
 
Acuitas produkuje system dostarczania nanocząstek lipidowych, który Pfizer/BioNTech wykorzystuje w swoim preparacie COVID. [17]
W nagraniu wideo z 12 lutego 2022 r. dr David Martin szczegółowo omówił konflikt interesów Trudeau, mówiąc: [18]
 

   "Trudeau kontroluje nielegalny monopol na formę zastrzyku firmy BioNTech i Moderna.
  Dobrze słyszeliście.
  To, co wstrzykuje się ludziom w całym kraju i na całym świecie, jest w rzeczywistości ekonomicznym dobrodziejstwem ...
  które zasila kieszenie Trudeau.


  On nie jest zainteresowany zdrowiem publicznym.
  Interesuje go tylko napełnianie kieszeni, ponieważ niezależnie od tego, jaki zastrzyk się przyjmie, Kanada dostaje pieniądze ...


  Trudeau jest monopolistą.
  To jest Chicago lat 20-tych, to jest mafia i potrzebujemy, aby każdy Amerykanin, każdy Kanadyjczyk i każdy człowiek na całym świecie połączył się i dowiedział się o przestępstwach, które Justin Trudeau forsuje pod przykrywką zdrowia publicznego."


 
 
1, 7 BBC February 16, 2022
2 Forbes November 10, 2016
3 The Defender February 16, 2022
4, 6 Canada’s Emergencies Act
5 CTV News February 14, 2022
8, 10, 12 Toronto Sun February 15, 2022
9 Breitbart February 21, 2022
11 Fox News February 1, 2022
13, 14, 15 Epoch Times February 18, 2022
16 Rumble February 16, 2022
17 Pfizer January 10, 2022
18 Red Voice Media February 12, 2022
 
 
Foto: kanadyjski Rząd członkiem WEF.
 

 
 
 Źródło:
www.lifesitenews.com/opinion/canadian-pm-trudeaus-actions-against-truckers-exposed-great-reset-plan-for-entire-world/
28 luty 2022

Dr. Joseph Mercola 

  

Komentarze

  

Archiwum

Marzec 68 - dwa swiadectwa
marzec 6, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Im wyżej wyjdziesz, tym niżej upadniesz.
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (1)

listopad 14, 2003
Artur Łoboda
Erna Rosenstein 1913-2004
listopad 14, 2004
Artur Łoboda
Panie Pietrzak - prosimy o bis.
sierpień 1, 2003
Artur Łoboda
Tłumaczenie z polskiego
wrzesień 10, 2007
Artur Łoboda
Rozpoczął się proces Germara Rudolfa z okarżenia o "negowanie Holokaustu"
listopad 16, 2006
bibula
Poszukiwacze prawdy
czerwiec 30, 2006
Wojciech Łapiński
Tecumseh – Przechodząca Pantera - Część Pierwsza powieści "Duch Apokalipsy" Johna Higginsa - fragmenty
październik 19, 2006
John Higgins
POLSKA - UNIA 4
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Puszka Pandory otwarta
kwiecień 15, 2003
IAR
Jak kradli tak kradną dalej. 90 tys. zł dla 4 osób
kwiecień 1, 2003
PAP
Czy istnienie ONZ jest zagrożone?
styczeń 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Reklama - między informacją a manipulacją
listopad 28, 2006
Izabela Janczak
Ogłoszenie ze słupa
czerwiec 26, 2004
"Krwiożerczy Kapitalizm?"
październik 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Posłanka LPR "Idiotką Roku"
styczeń 5, 2008
INTERIA.PL/PAP
Hubris pani Sarah Palin
wrzesień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Sąd w służbie korupcji
październik 7, 2003
Kwestia honoru
listopad 22, 2007
Artur Łoboda
Nawet Łobodziński nie pomógł
lipiec 31, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media