ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zamiar zniszczyć Państwo 
21 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Spektakl „Do winy się nie poczuwam...” w Radomsku  
18 luty 2011      Artur Łoboda
Ewolucja przyspieszyła 
28 marzec 2017      Artur Łoboda
Sami swoi 2013 
17 sierpień 2013      Artur Łoboda
Obserwatorzy UE nie widzieli nieprawidłowosci w wyborach na Ukrainie... 
28 styczeń 2010      tłumacz
Żyrinowski czy Żyrynowski ? 
15 kwiecień 2010      Goska
Sprzeciw przeciwko ustawie. 
3 maj 2011      Bogusław
Próba interpretacji sondaży poparcia politycznego Polaków  
10 listopad 2012      Artur Łoboda
Leczenie haluksów 
22 grudzień 2020     
Gdańsk nigdy nie był niemiecki! 
31 sierpień 2018     
2012 Cicha rocznica 
27 lipiec 2010      Goska
Podstawową funkcją mediów kontrolowanych przez wielką farmę jest ATAKOWANIE każdego, kto mówi prawdę o szczepionkach 
10 marzec 2022      Lance D Johnson
Po odczytaniu stenogramów sejmowych red. J. Sobala dziwi się dlaczego J. Lichocka pokazała posłom PO tylko jeden palec, a nie 20.  
9 czerwiec 2020      Alina
Witryna internetowa „How Bad Is My Batch” zapewnia dostęp do danych dotyczących zgonów poszczepiennych i niepełnosprawności związanych z każdym numerem partii/serii 
21 styczeń 2022     
Dwa scenariusze..., a może trzy? 
14 czerwiec 2020     
Stalinowska prawda historyczna Izraela 
18 luty 2018     
Kiedy wspólnik przestępców chce reformować Wymiar Prawa... 
15 luty 2020     
Granica obłudy 
30 grudzień 2012      Artur Łoboda
Kobiecie jest zawsze mało jeden mężczyzna 
1 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
ZERO minus 
30 marzec 2016      Artur Łoboda

 
 

Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu dla całego świata

 
Powołując się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, aby umożliwić powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych - oraz każdego, kto przekazał im choćby symboliczną darowiznę - Trudeau pokazał światu, na czym tak naprawdę polega Wielki Reset Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.
 
 
HISTORIA W ZARYSIE
 

   
   Premier Kanady Justin Trudeau powołał się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na Konwój Wolności.

  Na mocy tej ustawy instytucje finansowe mogą zająć konta bankowe protestujących i wszystkich, którzy przekazali na rzecz protestu 25 dolarów lub więcej.
  Rząd może również odebrać protestującym prawo jazdy.

  Trudeau pokazuje światu, o co tak naprawdę chodzi w Wielkim Resecie Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.
  Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, centralni bankierzy mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek, z jakiegokolwiek powodu.

  Ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do zakazania zgromadzeń publicznych (w tym blokad), zmuszania osób i firm do świadczenia "podstawowych usług" oraz nakładania grzywien w wysokości do 5 tys. dolarów lub kar pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych.

  Przeciwko bezprecedensowemu przejęciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu.
  Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że kraj posiada już "wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku" i że ustawa nie może przyznać "żadnych dodatkowych uprawnień ani zasobów".


  Twórca Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab, podczas dorocznego spotkania WEF 2016, z wielkim uznaniem i podziwem przedstawia mówcę i absolwenta programu młodych liderów WEF, Justina Trudeau.
  Następnie pojawia się krótki komentarz na temat kompleksowego systemu Digital ID, który Premier Ontario Doug Ford, inny uczestnik WEF, przygotowuje obecnie dla wszystkich obywateli Ontario.
  Narrator wyjaśnia, że program ten jest właściwie wyjęty z podręcznika Wielkiego Resetu.


Mercola

No proszę, proszę.
Premier Kanady Justin Trudeau właśnie wypuścił kota z worka, aby cały świat mógł go zobaczyć.
To przedwczesne ujawnienie i uczciwa zapowiedź tego, co czeka ludzi na całym świecie i jest być może pozytywną stroną tej całej sytuacji.


Powołując się na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych [} 1 z 1988 roku, która pozwala na powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych - oraz każdego, kto przekazał choćby symboliczną darowiznę na ich rzecz - Trudeau pokazuje światu, o co tak naprawdę chodzi w Wielkim Resecie Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.


Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, bankierzy centralni mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek i z jakiegokolwiek powodu.
To więcej niż wystarczająca dźwignia, aby utrzymać większość ludzi w ryzach.

 
Światowe Forum Ekonomiczne nie na darmo ogłosiło, że do 2030 r. "nie będziesz nic posiadać i nie będziesz mieć prywatności " [2].

Oni mówią poważnie.
Jeśli im się uda, nie będziesz nawet właścicielem własnego ciała.
Ich celem jest całkowita kontrola nad każdym szczegółem Twojego życia.
Tylko oni będą mogli żyć i rządzić, jak im się podoba.


Trudeau daje sobie dyktatorskie uprawnienia

Jak donosi The Defender: [3]
 

   
  Premier Kanady Justin Trudeau powołał się - po raz pierwszy w historii - na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na protest, który komentatorka polityczna Krystal Ball określiła jako "niemal całkowicie pokojowy".


  Uprawnienia te obejmują przyznanie kanadyjskim bankom możliwości "natychmiastowego zamrożenia lub zawieszenia kont" bez nakazu sądowego, wszystkich Kanadyjczyków, którzy przekazali 25 dolarów lub więcej na konta fundraisingowe konwoju ciężarówek.


  W jednym z odcinków programu "Breaking Points With Krystal and Sagaar", współprowadzący program Ball, Saagar Enjeti, powiedział, że rząd kanadyjski będzie również "zajmował wszelkie fundusze, które zostaną przeznaczone na protesty, w tym kryptowaluty".


  Dzięki uprawnieniom nadanym rządowi przez Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych "mogą oni nie tylko zająć i zawiesić prawo jazdy na zawsze, ale także zabrać pieniądze z konta bankowego właściciela ciężarówki" - powiedział Enjeti.


  Mamy więc do czynienia z pełnowymiarową wojną finansową przeciwko kierowcom ciężarówek ...
  Premier Kanady, która jest naszym sąsiadem na północy, powołuje się na ustawę o stanie wyjątkowym, ogłasza wojnę finansową przeciwko swoim obywatelom i zawiesza swobody obywatelskie ...
  w rzekomo wolnym i otwartym społeczeństwie" - powiedział Enjeti.
  Jeśli to się dzieje w waszym kraju, to znaczy, że nie żyjecie w wolnym kraju" - przekonywał.
   

 
Oprócz nadania rządowi kanadyjskiemu prawa do zajmowania kont bankowych obywateli bez nakazu sądowego, ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do: [4],[5]

   Zakazać zgromadzeń publicznych (w tym blokad)
  Zakaz podróżowania do i z określonych obszarów
  Regulować korzystanie z pewnych rodzajów własności, w tym towarów używanych w blokadach
  Zmuszać osoby prywatne i firmy do świadczenia "podstawowych usług".
  Nakładać grzywny w wysokości do 5 000 USD lub karę pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych


 
Aby zrozumieć, jak niedorzeczne jest powoływanie się na tę Ustawę w obecnych okolicznościach, należy wziąć pod uwagę, że została ona stworzona do stosowania tylko w czasie ekstremalnych sytuacji kryzysowych [6],[7] takich jak stan wyjątkowy w czasie wojny, gdy istnieje wyraźne zagrożenie dla bezpieczeństwa i suwerenności narodu.
Sytuacja musi być "pilna i krytyczna" oraz "poważnie zagrażać życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu Kanadyjczyków".

Co więcej, na ustawę można się powołać tylko wtedy, gdy sytuacja nadzwyczajna nie może być uregulowana żadnym innym istniejącym prawem federalnym i/lub gdy przekracza możliwości prowincji do skutecznego zaradzenia sytuacji.


Trudeau oskarżany o nieprawdziwą i nienawistną retorykę


Przeciwko bezprecedensowemu zagarnięciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu. Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że naród posiada już "wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku" i że ustawa nie może przyznać "żadnych istotnych dodatkowych uprawnień ani zasobów "8.

Kenney stwierdził również rzecz oczywistą, mówiąc premierowi, aby "zakończył transgraniczny mandat szczepień dla kierowców ciężarówek, ponieważ nie służy on żadnemu pożytecznemu celowi w zakresie zdrowia publicznego". Byłoby to pokojowe rozwiązanie blokady.

Kanadyjskie Centrum Sprawiedliwości dla Wolności Konstytucyjnych również potępiło powołanie się Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, nazywając "użycie uprawnień nadzwyczajnych nieuzasadnione faktami i rzeczywistością Ottawy". Mimo to Parlament Kanady przegłosował wniosek Trudeau o powołanie się na tę ustawę 185 głosami za i 151 przeciw w poniedziałek 21 lutego 2022 roku9.
 
 
Według Trudeau, protest kierowców ciężarówek utrudnia handel i uniemożliwia ludziom chodzenie do pracy i zarabianie na życie. W ten sposób w zasadzie potępia swoje własne działania, ponieważ Trudeau sam zamykał firmy i uniemożliwiał ludziom zarabianie na życie, raz po raz, przez ostatnie dwa lata. Hipokryzja jest groteskowa i nie sposób jej opisać. Jednak Trudeau posunął się jeszcze dalej.
 
 
Trudeau posunął się za daleko


W artykule redakcyjnym z 15 lutego 2022 r. dziennik "Toronto Sun" potępił nienawistną retorykę premiera wobec obywateli Kanady i oskarżył go o podsycanie płomieni nienawiści, które sam stworzył: [10]
 


  "Nieuzasadnione powołanie się przez premiera Justina Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych jest głęboko problematyczne i będzie miało długotrwałe konsekwencje dla kraju. 
  Odkąd kilka tygodni temu konwój wolnościowy po raz pierwszy dotarł do Ottawy, premier zrobił wszystko, aby zwiększyć napięcie.

  Wygląda na to, że rząd liberalny liczył na jakieś wydarzenie w stylu 6 stycznia, jakie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku. (wejście do Kapitolu)
  Cała ich retoryka wskazywała, że zależy im na takim wydarzeniu.
  Tak się jednak nie stało.
  Konwój był pokojowo nastawiony przez cały czas...
  Trudeau nazwał protestujących wszystkimi epitetami, mimo że są oni tłumem zróżnicowanym w każdym znaczeniu tego słowa.
  Teraz nadaje sobie nadzwyczajne uprawnienia, aby poradzić sobie z tymi protestami.

  Jednym z najbardziej niepokojących elementów jest to, że może teraz nakazać bankom zamrożenie kont ludzi bez nakazu sądowego...
  Trudeau ... chce podziałów i większej wrogości ...
  Protesty mogą być uciążliwe i wiele osób może się z nimi nie zgadzać, ale to nie usprawiedliwia tej decyzji.
  Jedyne, co można powiedzieć na obronę Trudeau przed powołaniem się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, to to, że to jego niekompetencja spowodowała konieczność zastosowania tak ekstremalnego środka protestu."Rzeczywiście, retoryka Trudeau nie była w żaden sposób jednocząca.
Najpierw nazwał Konwój Wolności "niewielką frakcją mniejszości", która wyraża "poglądy nie do przyjęcia".
Musiał jednak zmienić zdanie, choć prywatnie, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby rozsądny przywódca powołał się na radykalne uprawnienia nadzwyczajne wobec małej grupy trąbiącej na rogatkach.


Następnie upierał się, że protestujący to banda "rasistów" i "mizoginów" wymachujących nazistowskimi flagami i kradnących jedzenie bezdomnym.
Kilka osób publicznie zażądało od niego wycofania tych stwierdzeń i przeprosin.

Członkowie Parlamentu domagają się przeprosin
 
 
 
Wśród nich jest konserwatywna członkini parlamentu Candice Bergen, która zażądała od Trudeau przeprosin za jego "nienawistną retorykę" skierowaną przeciwko "kochającym pokój, patriotycznym Kanadyjczykom " [11] .

Inną osobą jest Melissa Lantsman, żydowska posłanka konserwatywna, którą Trudeau oskarżył o "stanie z ludźmi, którzy wymachują swastykami".
Lantsman nazwała słowa Trudeau "niebezpiecznymi i haniebnymi". Według Toronto Sun: [12]
 

   "Kontrowersje wynikają z brzydkiej wymiany zdań w Izbie Gmin w środę, w której Lantsman oskarżyła Trudeau o podsycanie 'ognia nieuzasadnionego stanu wyjątkowego', nazywając kierowców Freedom Convoy 'rasistami' i 'ekstremistami'.


  Odpowiedź Trudeau była szokującym ciosem poniżej pasa.
  Członkowie Partii Konserwatywnej mogą stać z ludźmi, którzy wymachują swastykami, mogą stać z ludźmi, którzy wymachują flagą Konfederacji.
  My zdecydujemy się stanąć po stronie Kanadyjczyków, którzy zasługują na to, by mieć możliwość odzyskania pracy, którzy muszą odzyskać swoje życie" - powiedział Trudeau.


  Sugestia, że żydowska posłanka stanęłaby z nazistowską flagą, była tak odrażająca, że marszałek Anthony Rota skarcił posłów, w tym "szanownego premiera", za użycie "podburzających słów w Izbie".


  Nazywając to "okropnym", przyrodni brat Trudeau, Kyle Kemper, powiedział, że "zachowuje się on jak tyran".
  Nowe dno, nawet jak na Trudeau" - napisał na Twitterze Pierre Poilievre, poseł Partii Konserwatywnej.
  Fałszywie oskarżył żydowską posłankę i potomkinię ocalałych z Holokaustu o sprzymierzanie się z ludźmi, którzy wymachują swastykami.
  Ona tego nie zrobiła.'"

 
 
Michael Mostyn, dyrektor generalny B'nai Brith Canada, żydowskiej organizacji społecznej, również potępił komentarz Trudeau do Lantsman, mówiąc:
"Nie można pozwolić, by to błędne przekonanie pozostało.
Mamy nadzieję, że premier szybko zajmie się tą sprawą".
Jak dotąd Trudeau nie zrobił nic podobnego.


Długoterminowe konsekwencje
 
 
Tamara Lich, obrończyni wolności słowa i organizatorka konwoju ciężarówek, przepowiedziała swoje aresztowanie i wygłosiła płaczliwy apel do protestujących o zachowanie spokoju.
Następnego dnia Lich została zatrzymana i zakuta w kajdanki przez policję w Ottawie.


Eksperci prawni ostrzegają, że powołanie się przez Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych może mieć konsekwencje dla następnych pokoleń.
Według Marco Mendicino, "publiczne doniesienia" wskazują, że w blokadzie mogą brać udział ludzie o "ekstremistycznych poglądach ideologicznych", stąd potrzeba skorzystania przez rząd z uprawnień nadzwyczajnych.


Jednak, jak zauważył profesor prawa i dyrektor wykonawczy organizacji Rights Probe, Bruce Pardy, są to w najlepszym wypadku pogłoski, a działanie wyłącznie w oparciu o retorykę stanowi niebezpieczny precedens [13].
 


   "Zastanówmy się przez chwilę nad konsekwencjami.
  Jest to rząd, który sam powołał się na ustawę o stanie wyjątkowym na podstawie czegoś, co ktoś powiedział " [14] .
  Nie ma żadnych informacji o groźbach użycia przemocy.
  Jestem pewien, że można sobie wyobrazić, jakie są konsekwencje, jeśli to ma być uznane za właściwe wykorzystanie ustawy o stanie wyjątkowym...


  Wolność oznacza teraz, jak się wydaje, bezpieczeństwo.
  Rządy prawa oznaczają przejęcie przez rządy kontroli nad sprawami w celu osiągnięcia "właściwych rezultatów".
  Przemoc może teraz oznaczać słowa.
  Trąbienie (klaksonem) zostało nazwane przemocą, a teraz traktuje się to dosłownie.


  Powiedzieli, że postępują przeciwko przemocy, a co mają?
  Mają słowa, retorykę, wyrażają swoje stanowisko polityczne.
  I to właśnie tej retoryki, tego stanowiska politycznego się obawiają, a to stanowi sytuację nadzwyczajną...


  Jeśli to powołanie się na Ustawę o stanie wyjątkowym jest ważne, to rządy mają prawo ogłaszać stan wyjątkowy i tłumić każdy pokojowy protest, każdy sprzeciw, który zagraża ich politycznym losom i ideologii, a to nie jest kraj, w którym chcemy żyć ...".

 
 
Cecil Lyon, ekspert ds. rozwiązywania sporów prawnych z Ontario, również ostro sprzeciwił się działaniom Trudeau, nazywając je "podejściem młota pneumatycznego", które pokazuje, że rząd "traci orientację i nie patrzy na to, jak należy rozwiązywać spory " [15].


Trudeau czerpie zyski z monopolu owoców COVID
 
 
Na szczęście Trudeau uchylił w środę dwa dni temu Ustawę o uprawnieniach nadzwyczajnych.
Najwyraźniej Trudeau jest przywiązany do szczepionek i gotów jest zrobić wszystko, aby je utrzymać.
Można się zastanawiać, czy udziały Fundacji Trudeau w Acuitas Therapeutics - podobno około 40%, według dr Roberta Malone'a [16] - mogą mieć wpływ na jego zachowanie?
 
Acuitas produkuje system dostarczania nanocząstek lipidowych, który Pfizer/BioNTech wykorzystuje w swoim preparacie COVID. [17]
W nagraniu wideo z 12 lutego 2022 r. dr David Martin szczegółowo omówił konflikt interesów Trudeau, mówiąc: [18]
 

   "Trudeau kontroluje nielegalny monopol na formę zastrzyku firmy BioNTech i Moderna.
  Dobrze słyszeliście.
  To, co wstrzykuje się ludziom w całym kraju i na całym świecie, jest w rzeczywistości ekonomicznym dobrodziejstwem ...
  które zasila kieszenie Trudeau.


  On nie jest zainteresowany zdrowiem publicznym.
  Interesuje go tylko napełnianie kieszeni, ponieważ niezależnie od tego, jaki zastrzyk się przyjmie, Kanada dostaje pieniądze ...


  Trudeau jest monopolistą.
  To jest Chicago lat 20-tych, to jest mafia i potrzebujemy, aby każdy Amerykanin, każdy Kanadyjczyk i każdy człowiek na całym świecie połączył się i dowiedział się o przestępstwach, które Justin Trudeau forsuje pod przykrywką zdrowia publicznego."


 
 
1, 7 BBC February 16, 2022
2 Forbes November 10, 2016
3 The Defender February 16, 2022
4, 6 Canada’s Emergencies Act
5 CTV News February 14, 2022
8, 10, 12 Toronto Sun February 15, 2022
9 Breitbart February 21, 2022
11 Fox News February 1, 2022
13, 14, 15 Epoch Times February 18, 2022
16 Rumble February 16, 2022
17 Pfizer January 10, 2022
18 Red Voice Media February 12, 2022
 
 
Foto: kanadyjski Rząd członkiem WEF.
 

 
 
 Źródło:
www.lifesitenews.com/opinion/canadian-pm-trudeaus-actions-against-truckers-exposed-great-reset-plan-for-entire-world/
28 luty 2022

Dr. Joseph Mercola 

  

Komentarze

  

Archiwum

Do błędów, nagromadzonych przez przodków, dodali to, czego nie znali ich przodkowie - wahanie się i boja?ń........
wrzesień 9, 2002
Zygmunt Krasiński Nie-boska komedia
Program dla Polski. Jak przezwyciężyć kryzys i rozwijać polską gospodarkę
luty 20, 2003
prof. Włodzimierz Bojarski
Lewica w obronie Jaruzelskiego
maj 16, 2005
PAP
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
Ekonomia bogiem
sierpień 13, 2003
Sebastian Karczewski
Kolejna brudna prowokacja Gazety wyborczej :
lipiec 24, 2002
Agnieszka Kublik
Parę doniesień z biednej i ponurej Rosji...Wiem że polskojęzyczne publikatory oszczędzą nam tych tragedii...
wrzesień 7, 2007
tłumacz
Papież o właściwym miejscu Polski w UE
sierpień 20, 2002
PAP
Ważne Powody Zagrożenia USA
lipiec 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Lepper ma zapłacić za prawdę
styczeń 7, 2003
IAR
Kto powinien wypłacić odszkodowanie Walentynowicz i innym pokrzywdzonym?
marzec 1, 2005
Leszek Skonka
Stop manipulacji!
listopad 7, 2006
wampierze
W hiszpańskim mieście Dni Pamięci o Palestyńskich Ofiarach Ludobójstwa Izraelskiego zamiast Dni Pamięci o Holokauście
luty 8, 2007
bibula- pismo niezależne
Usłużny prokurator
luty 21, 2003
WŁODZIMIERZ KNAP http://www..dziennik.krakow.pl
Faszyzm Po Żydowsku
lipiec 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Zakłamanie
listopad 29, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Hordy zdziczałych psów
kwiecień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Urban a „sprawa polska”.
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
A Church Desecrated in Israel.
czerwiec 10, 2006
Israel Adam Shamir
Bronię ojca Hejmo
kwiecień 28, 2005
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media