ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wyjście z sytuacji bez wyjścia (2) 
3 październik 2012      Artur Łoboda
Zbrodniczy ochraniarze firmy „Xe” 
20 grudzień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Rasizm szczepionkowy 
30 listopad 2021      Roland Rottenfußer
Prezydenci USA poparli Nowy Porządek Świata, Biden tylko ostatni 
1 kwiecień 2022      Ramon Tomey
Wrogowie Ludzkości 
4 luty 2022     
CO JA ZROBIŁAM NAJLEPSZEGO ? /z teki Teatru ESSE/ 
29 styczeń 2014      -/ Ewa Englert-Sanakiewicz
Czy oś USA-Izrael słabnie po pacyfikacji terenu Gazy? 
14 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Program do sterowania ludźmi po szczepieniu 
15 grudzień 2020      HRejterzy
FDA cofa EUA dla jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson COVID-19 po wygaśnięciu ostatniej partii – ale dopiero po wniosku firmy Big Pharma o wycofanie 
18 czerwiec 2023     
Dziel i rządź. Lewackie multi-kulti 
17 listopad 2015      Artur Łoboda
Greenpeace nieodwracalne uszkodziło geoglify z Nazca  
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
W niżu strącić owoc północy 
31 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Deja vu 2020 
18 sierpień 2020     
PiS likwiduje PiS 
26 maj 2020      Artur Łoboda
Blask Bożego Miłosierdzia 
22 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Cyrki wokół sytuacji finansowej Grecji 
10 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Sędzio! Nie kradnij! Nie cudzołóż (z podsądnymi)…  
18 luty 2017      Janusz Sanocki
"Nowoczesnej" walka o ekologię 
24 listopad 2018     
Mimo wszystko uważajmy na siebie 
19 sierpień 2020      Artur Łoboda
Profesor to najczęściej idiota 
16 kwiecień 2016      Artur Łoboda

 
 

Polsko-amerykańska kooperacja w zakresie obrony przeciwrakietowej to strategiczna zasłona dymna

 
Dominująca niepewność co do przyszłości stosunków polsko-amerykańskich po publicznie wyrażonym przez Bidena dążeniu do poprawy stosunków z Rosją,  nie wpłynie na ich współpracę wojskową, o czym świadczą ostatnie postępy w rozmieszczaniu elementów amerykańskiej „tarczy antyrakietowej” w tej aspirującej do hegemonii w Europie  Środkowo-Wschodniej, ale ten rozwój prawdopodobnie zostanie również wykorzystany jako zasłona dymna, aby przesłonić trwającą wspólną amerykańsko-niemiecką wojnę hybrydową przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polskiemu.

Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​rozpoczęła rozmieszczanie elementów swojej „tarczy antyrakietowej” (MDS) w Polsce, - aspirującym hegemonie przestrzeni Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).
Decyzja ta wyprzedziła publicznie wyrażoną przez Bidena - w zeszłym tygodniu, podczas szczytu genewskiego z prezydentem Putinem, - chęć naprawy stosunków z Rosją, - co nieoczekiwanie postawiło w niepewności przyszłość stosunków polsko-amerykańskich.

Omówiłem pojawiające się różnice w wielkiej wizji strategicznej między tymi sprzymierzonymi narodami w analizie - w zeszłym tygodniu, w której również zbadałem ich możliwe konsekwencje.
Ta ostatnia zmiana pokazuje, że ich więzi na poziomie wojskowym pozostaną stabilne pomimo bardzo poważnych sporów politycznych.
 
Podczas gdy obecna liberalno-globalistyczna administracja amerykańska nie przepada za polską konserwatywno-nacjonalistyczną, stała biurokracja wojskowa, wywiadowcza i dyplomatyczna USA („ głębokie państwo ”) zgadza się, że geostrategiczne położenie tego kraju oznacza, że nie można z tego powodu poświęcać ich współpracy w zakresie MDS, nie mówiąc już o początkowym zbliżeniu z Rosją.
W tym momencie należy wspomnieć o kilku kwestiach wyjaśniających, aby czytelnik mógł lepiej zrozumieć rachunek strategiczny USA.
Poprawa stosunków z Rosją umożliwi USA przerzucenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej do regionu Azji i Pacyfiku - w celu bardziej agresywnego „powstrzymywania” tam Chin, a także wywołania azjatyckiego wyścigu zbrojeń, który miałby w tym pomóc.
 
Po całkowitym rozmieszczeniu MDS w Polsce, USA będą w stanie militarnie „powstrzymać” Rosję o wiele skuteczniej, - bez konieczności polegania na takiej samej liczbie żołnierzy jak wcześniej.
Co więcej, system ten pomoże częściowo uspokoić Polaków, że ich paranoidalne obawy przed „wyprzedaniem” Moskwie nie są uzasadnione, - co z kolei może uniemożliwić, lub przynajmniej spowolnić ewentualny zwrot Polski do Chin w odpowiedzi, którą zaproponowałem jest analiza przytoczona w pierwszym akapicie niniejszego artykułu.
Żeby było jasne, Rosja nie musi być nawet „powstrzymywana”, ponieważ nie ma agresywnych intencji wobec swoich sąsiadów, ale ten fałszywy pogląd został użyty w celu wykorzystania „ negatywnego nacjonalizmu ” krajów Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko niej samej - dla Amerykańskich celów.
W rzeczywistości sama koncepcja MDS jest kłamliwa, ponieważ nie ma na celu „ochrony” USA i ich sojuszników, ale podcięcie rosyjskich zdolności do drugiego uderzenia nuklearnego, a tym samym rozwinięcie przebiegłych planów Ameryki aby, - być może pewnego dnia umieścić Eurazjatycką Wielką Władzę w sytuacji nuklearnego szantażu.

Trwający dwie dekady nieoficjalny wyścig zbrojeń między tymi dwoma potęgami, który został wywołany decyzją Busha Jr. o wycofaniu się z traktatu o pociskach antybalistycznych (ABM), skłonił Rosję do podwojenia badań i rozwoju pocisków naddźwiękowych, - co niedawno doprowadziło Moskwę do osiągnięcia globalnej dominacji w tej dziedzinie.
Nie aspirowała do tej pozycji w agresywnych celach, a jedynie do obrony przed wspomnianym scenariuszem nuklearnego szantażu.
 
Mimo tego Polacy wcale tak tego nie widzą, ponieważ USA (a także w dużej mierze Niemcy) mistrzowsko manipulują swoim „negatywnym nacjonalizmem” w taki sposób, że wielu z tych ludzi, a zwłaszcza ich obecne kierownictwo, jest niemal patologicznie obsesyjne na punkcie „powstrzymywania” Rosji.
Traktują oficjalnie zadeklarowany cel MDS za dobrą monetę i mogą nawet rozkoszować się prowokowaniem Rosji, pomimo tego, jak niebezpieczne może to być dla nich w najgorszym scenariuszu wojny USA/NATO-Rosja.
Ten ostatni rozwój MDS prawdopodobnie zdoła zatem uspokoić ich myślą o militarnym wsparciu USA w przypadku, gdy skrajnie nieprawdopodobny strach Polski przed tak zwaną „rosyjską inwazją” kiedykolwiek się spełni.
 
Jednocześnie jednak USA i Niemcy prawdopodobnie nadal będą podważać obecny polski rząd z powodów ideologicznych, związanych z ich liberalno-globalistyczną wizją.
Ta schizofreniczna polityka militarnego wspierania go przy jednoczesnym wywracaniu go politycznie powinna być oczywista dla wszystkich obiektywnych obserwatorów, ale niestety większość Polaków jest zagubiona z powodu ich intensywnego „negatywnego nacjonalizmu” przeciwko Rosji.
Ich przywództwo wydaje się również naiwnie wierzyć, że rozmieszczenie MDS na ich terytorium może również politycznie uchronić ich przed trwającą amerykańsko-niemiecką wojną hybrydową , chociaż jest to tylko bezpodstawny błąd w myśleniu życzeniowym.
Rzeczywistość jest taka, że ​​Polską grają jej tak zwani „sojusznicy” znacznie gorzej, niż kiedykolwiek mogła zagrać nią Rosja.
 
MDS służy zatem kilku celom: umożliwia Stanom Zjednoczonym skuteczniej „powstrzymywać” Rosję;
w ten sposób umożliwiając ponowne rozmieszczenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej w Azji i Pacyfiku, aby bardziej agresywnie „powstrzymywać” Chiny;
i działa jak zasłona dymna, aby przesłonić trwającą Wojnę Hybrydową Waszyngtonu i Berlina przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polski przez powierzchowne zapewnienie ich o rzekomo „pozytywnych” strategicznych intencjach USA.
Niezależnie od Rządu w Warszawie, amerykańsko-polskie stosunki wojskowe pozostaną silne, nawet jeśli tylko dzięki ich współpracy z MDS, - co nie powstrzyma wspólnej wojny hybrydowej Waszyngtonu i Niemców z Warszawią.
Naiwne przekonanie, że jest inaczej, doprowadzi tylko do tego, że Polska jeszcze bardziej obniży siłę strategiczną.
 
Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2099
 
25 czerwiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

 

To jest niewątpliwie głos Moskwy.
Ale w w potoku kłamstw i szczucia na Rosję w polskojęzycznych mediach, należy i ten głos wysłuchać tym bardziej, że całkowicie zgadzam się z ironicznym zdaniem Rosjan, że "Ameryka będzie bronić Polski - do ostatniego polskiego żołnierza".

2021-06-25
Artur Łoboda

  

Archiwum

Polonia Śpi??
listopad 5, 2006
Bogusław
Na głowach Naczelnych. Fakt który warto pamiętać, dziwnym trafem losu oba nakrycia głowy do których się nas zmusza byśmy je
wrzesień 14, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Ruch Przełomu Narodowego
czerwiec 19, 2008
Dariusz Kosiur
LISBONA = TARGOWICA
marzec 30, 2008
Inz. Jerzy Skoryna
Niezłe towarzystwo
lipiec 14, 2008
wp.pl
Pomnikowy przykład podłości
listopad 14, 2006
Remigiusz Okraska
Świadomości nigdy nie za wiele...
czerwiec 20, 2004
Piotr Zabielski
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
"Neo-wariaci" Planuja "Wojne Permanentną"
grudzień 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
LESZEK BALCEROWICZ
grudzień 18, 2002
anToni, "GAZETA", Toronto
Czy jest wśród nas "małpa w czerwonym"?
grudzień 21, 2006
Artur Łoboda
Tragedia wojny i powojnia
kwiecień 4, 2003
Waldemar Moszkowski
"Halloween" - już nie tylko amerykański idiotyzm...
październik 31, 2005
Zdzisław Raczkowski
"Niepodległość" uznana
marzec 7, 2008
jednodniówka narodowa
Przeciwko UE
styczeń 25, 2003
RadioZet
"Cały świat jest sceną"
październik 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Brytyjski Żyd będzie nadzorował treningi policji w całej Unii Europejskiej, w zakresie tzw. przestępstw nienawiści i antysemi
grudzień 11, 2006
BIBUŁA - pismo
Wyobra?cie sobie KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
czerwiec 1, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
Kurewsko pedalska "Unia Europejska"
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media