ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jak narodził się monodram "Moje wyczwórne życie - z pamiętnika Jana Skurczywronka..." /wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz/ 
31 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Z wypalonymi mózgami 
16 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Przywrócić elementarne normy Prawa 
17 czerwiec 2016      Artur Łoboda
O wierszach Weroniki Romańskiej 
8 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Polska - dom bez klamek, ale i bez drzwi 
22 lipiec 2011      Artur Łoboda
Lejb Fogelman i jego powiązania. Nazywają go nowym królem Polski. Tajemnicza postać. Ma ogromne wpływy i znajomości. 
12 luty 2020      Alina
Dlaczego katastrofa ? 
8 maj 2010      Goska
Nudny film 
30 listopad 2017     
W setną rocznicę Bitwy warszawskiej bolszewicy okupują Warszawę i pacyfikują Naród Polski  
15 sierpień 2020      Artur Łoboda
Apel do pogrążonych w letargu intelektualnym dziennikarzy „prawej strony” 
23 kwiecień 2017      wawel
Państwo Islamskie założyli zachodni agenci? 
28 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Robi się ciekawie: po co śledczy z MAK-u polecieli do US-raków? 
5 maj 2010      MG
Szmugiel jak za okupacji 
28 kwiecień 2020     
Prośba o pomoc 
23 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Kto nami manipuluje? 
9 styczeń 2017     
Polityka Prorodzinna w Polsce 
11 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Można się załamać, jeśli to prawda .... 
7 styczeń 2019      Alina
Głupcy dalej swoje 
26 marzec 2021     
GRAD W TEXASIE 
4 czerwiec 2020      Alina
Prawdziwe oblicze 
2 grudzień 2017      Artur Łoboda

 
 

Polsko-amerykańska kooperacja w zakresie obrony przeciwrakietowej to strategiczna zasłona dymna

 
Dominująca niepewność co do przyszłości stosunków polsko-amerykańskich po publicznie wyrażonym przez Bidena dążeniu do poprawy stosunków z Rosją,  nie wpłynie na ich współpracę wojskową, o czym świadczą ostatnie postępy w rozmieszczaniu elementów amerykańskiej „tarczy antyrakietowej” w tej aspirującej do hegemonii w Europie  Środkowo-Wschodniej, ale ten rozwój prawdopodobnie zostanie również wykorzystany jako zasłona dymna, aby przesłonić trwającą wspólną amerykańsko-niemiecką wojnę hybrydową przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polskiemu.

Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​rozpoczęła rozmieszczanie elementów swojej „tarczy antyrakietowej” (MDS) w Polsce, - aspirującym hegemonie przestrzeni Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).
Decyzja ta wyprzedziła publicznie wyrażoną przez Bidena - w zeszłym tygodniu, podczas szczytu genewskiego z prezydentem Putinem, - chęć naprawy stosunków z Rosją, - co nieoczekiwanie postawiło w niepewności przyszłość stosunków polsko-amerykańskich.

Omówiłem pojawiające się różnice w wielkiej wizji strategicznej między tymi sprzymierzonymi narodami w analizie - w zeszłym tygodniu, w której również zbadałem ich możliwe konsekwencje.
Ta ostatnia zmiana pokazuje, że ich więzi na poziomie wojskowym pozostaną stabilne pomimo bardzo poważnych sporów politycznych.
 
Podczas gdy obecna liberalno-globalistyczna administracja amerykańska nie przepada za polską konserwatywno-nacjonalistyczną, stała biurokracja wojskowa, wywiadowcza i dyplomatyczna USA („ głębokie państwo ”) zgadza się, że geostrategiczne położenie tego kraju oznacza, że nie można z tego powodu poświęcać ich współpracy w zakresie MDS, nie mówiąc już o początkowym zbliżeniu z Rosją.
W tym momencie należy wspomnieć o kilku kwestiach wyjaśniających, aby czytelnik mógł lepiej zrozumieć rachunek strategiczny USA.
Poprawa stosunków z Rosją umożliwi USA przerzucenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej do regionu Azji i Pacyfiku - w celu bardziej agresywnego „powstrzymywania” tam Chin, a także wywołania azjatyckiego wyścigu zbrojeń, który miałby w tym pomóc.
 
Po całkowitym rozmieszczeniu MDS w Polsce, USA będą w stanie militarnie „powstrzymać” Rosję o wiele skuteczniej, - bez konieczności polegania na takiej samej liczbie żołnierzy jak wcześniej.
Co więcej, system ten pomoże częściowo uspokoić Polaków, że ich paranoidalne obawy przed „wyprzedaniem” Moskwie nie są uzasadnione, - co z kolei może uniemożliwić, lub przynajmniej spowolnić ewentualny zwrot Polski do Chin w odpowiedzi, którą zaproponowałem jest analiza przytoczona w pierwszym akapicie niniejszego artykułu.
Żeby było jasne, Rosja nie musi być nawet „powstrzymywana”, ponieważ nie ma agresywnych intencji wobec swoich sąsiadów, ale ten fałszywy pogląd został użyty w celu wykorzystania „ negatywnego nacjonalizmu ” krajów Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko niej samej - dla Amerykańskich celów.
W rzeczywistości sama koncepcja MDS jest kłamliwa, ponieważ nie ma na celu „ochrony” USA i ich sojuszników, ale podcięcie rosyjskich zdolności do drugiego uderzenia nuklearnego, a tym samym rozwinięcie przebiegłych planów Ameryki aby, - być może pewnego dnia umieścić Eurazjatycką Wielką Władzę w sytuacji nuklearnego szantażu.

Trwający dwie dekady nieoficjalny wyścig zbrojeń między tymi dwoma potęgami, który został wywołany decyzją Busha Jr. o wycofaniu się z traktatu o pociskach antybalistycznych (ABM), skłonił Rosję do podwojenia badań i rozwoju pocisków naddźwiękowych, - co niedawno doprowadziło Moskwę do osiągnięcia globalnej dominacji w tej dziedzinie.
Nie aspirowała do tej pozycji w agresywnych celach, a jedynie do obrony przed wspomnianym scenariuszem nuklearnego szantażu.
 
Mimo tego Polacy wcale tak tego nie widzą, ponieważ USA (a także w dużej mierze Niemcy) mistrzowsko manipulują swoim „negatywnym nacjonalizmem” w taki sposób, że wielu z tych ludzi, a zwłaszcza ich obecne kierownictwo, jest niemal patologicznie obsesyjne na punkcie „powstrzymywania” Rosji.
Traktują oficjalnie zadeklarowany cel MDS za dobrą monetę i mogą nawet rozkoszować się prowokowaniem Rosji, pomimo tego, jak niebezpieczne może to być dla nich w najgorszym scenariuszu wojny USA/NATO-Rosja.
Ten ostatni rozwój MDS prawdopodobnie zdoła zatem uspokoić ich myślą o militarnym wsparciu USA w przypadku, gdy skrajnie nieprawdopodobny strach Polski przed tak zwaną „rosyjską inwazją” kiedykolwiek się spełni.
 
Jednocześnie jednak USA i Niemcy prawdopodobnie nadal będą podważać obecny polski rząd z powodów ideologicznych, związanych z ich liberalno-globalistyczną wizją.
Ta schizofreniczna polityka militarnego wspierania go przy jednoczesnym wywracaniu go politycznie powinna być oczywista dla wszystkich obiektywnych obserwatorów, ale niestety większość Polaków jest zagubiona z powodu ich intensywnego „negatywnego nacjonalizmu” przeciwko Rosji.
Ich przywództwo wydaje się również naiwnie wierzyć, że rozmieszczenie MDS na ich terytorium może również politycznie uchronić ich przed trwającą amerykańsko-niemiecką wojną hybrydową , chociaż jest to tylko bezpodstawny błąd w myśleniu życzeniowym.
Rzeczywistość jest taka, że ​​Polską grają jej tak zwani „sojusznicy” znacznie gorzej, niż kiedykolwiek mogła zagrać nią Rosja.
 
MDS służy zatem kilku celom: umożliwia Stanom Zjednoczonym skuteczniej „powstrzymywać” Rosję;
w ten sposób umożliwiając ponowne rozmieszczenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej w Azji i Pacyfiku, aby bardziej agresywnie „powstrzymywać” Chiny;
i działa jak zasłona dymna, aby przesłonić trwającą Wojnę Hybrydową Waszyngtonu i Berlina przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polski przez powierzchowne zapewnienie ich o rzekomo „pozytywnych” strategicznych intencjach USA.
Niezależnie od Rządu w Warszawie, amerykańsko-polskie stosunki wojskowe pozostaną silne, nawet jeśli tylko dzięki ich współpracy z MDS, - co nie powstrzyma wspólnej wojny hybrydowej Waszyngtonu i Niemców z Warszawią.
Naiwne przekonanie, że jest inaczej, doprowadzi tylko do tego, że Polska jeszcze bardziej obniży siłę strategiczną.
 
Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2099
 
25 czerwiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

 

To jest niewątpliwie głos Moskwy.
Ale w w potoku kłamstw i szczucia na Rosję w polskojęzycznych mediach, należy i ten głos wysłuchać tym bardziej, że całkowicie zgadzam się z ironicznym zdaniem Rosjan, że "Ameryka będzie bronić Polski - do ostatniego polskiego żołnierza".

2021-06-25
Artur Łoboda

  

Archiwum

Głupi Jaś
październik 6, 2003
Marek Ludwikiewicz
42 lata po Kennedy'm
grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
Niemedialne tematy
marzec 5, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Dla kogo robil Schnepf?
maj 26, 2006
Tomasz Sommer
Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bez tromtadracji
luty 26, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Bulterier Kaczyńskich - Jacek Kurski znów atakuje. Prawie wszystko o Kurskim.
czerwiec 18, 2006
Zdzisław Raczkowski
17 kwietnia 2008
styczeń 13, 2009
przysłał ICP
Brytyjska prasa o ostrzeżeniach papieża
sierpień 19, 2002
PAP
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
Do prostego człowieka
luty 28, 2003
Julian Tuwim
Burmistrz chce zarabiać mniej
luty 8, 2004
PAP
Usłużny prokurator
luty 21, 2003
WŁODZIMIERZ KNAP http://www..dziennik.krakow.pl
Żydowskim rodzinom "ofiar Holokaustu" należy się jeszcze 175 miliardów dolarów
styczeń 24, 2007
bibula- pismo niezależne
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
BÓG - HONOR - OJCZYZNA. PROGRAM WYBORCZY Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
luty 25, 2003
Jan Ogonowski
Bauer chce kupić RMF
październik 27, 2006
PAP
UB-ek odsiedzi karę?
sierpień 19, 2005
PAp
Dialog z Iranem i likwidacja Gauntanamo?
kwiecień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Rzeczpospolita pomieszana
czerwiec 11, 2007
Olaf Swolkień
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media