ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wygadali się 
12 luty 2018     
Eugenika kultury (1) 
5 luty 2015      Artur Łoboda
Pfizer, CDC ukryło dowody zapalenia mięśnia sercowego po zastrzykach COVID, ujawniają nowe dokumenty 
21 marzec 2023     
Dlaczego Putin podjął działania militarne 
27 luty 2022      Joe Lauria
Na pohybel durniom 
21 luty 2017     
"Obrońcy demokracji" 
14 sierpień 2017     
Pisowska jazda bez trzymanki 
30 grudzień 2015      Artur Łoboda
Wywiad z Traderem21 
3 czerwiec 2016      www.independenttrader.pl
Wspólnicy morderców 
27 styczeń 2015      Artur Łoboda
"NIE" prawda 
5 październik 2010      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część dziesiąta 
15 styczeń 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Totalna kontrola 
27 styczeń 2013      Artur Łoboda
Zmarł Adam Sandauer 
15 marzec 2023     
Sieroty po Grossie 
4 listopad 2014      Artur Łoboda
Sprawdzian rządów PiS 
8 wrzesień 2016      Artur Łoboda
„Ludzie nie mają pojęcia, jak kontrolowali wszystko, co widzą” (w mediach) 
8 maj 2022     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa 17.06.2011 
2 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Nie żyje Alina Janowska 
13 listopad 2017     
Pomylenie terminu w antypolskiej polityce 
20 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Zrobili z mojego miasteczka zapyziałą wieś 
2 kwiecień 2020      Alina

 
 

Polsko-amerykańska kooperacja w zakresie obrony przeciwrakietowej to strategiczna zasłona dymna

 
Dominująca niepewność co do przyszłości stosunków polsko-amerykańskich po publicznie wyrażonym przez Bidena dążeniu do poprawy stosunków z Rosją,  nie wpłynie na ich współpracę wojskową, o czym świadczą ostatnie postępy w rozmieszczaniu elementów amerykańskiej „tarczy antyrakietowej” w tej aspirującej do hegemonii w Europie  Środkowo-Wschodniej, ale ten rozwój prawdopodobnie zostanie również wykorzystany jako zasłona dymna, aby przesłonić trwającą wspólną amerykańsko-niemiecką wojnę hybrydową przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polskiemu.

Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​rozpoczęła rozmieszczanie elementów swojej „tarczy antyrakietowej” (MDS) w Polsce, - aspirującym hegemonie przestrzeni Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).
Decyzja ta wyprzedziła publicznie wyrażoną przez Bidena - w zeszłym tygodniu, podczas szczytu genewskiego z prezydentem Putinem, - chęć naprawy stosunków z Rosją, - co nieoczekiwanie postawiło w niepewności przyszłość stosunków polsko-amerykańskich.

Omówiłem pojawiające się różnice w wielkiej wizji strategicznej między tymi sprzymierzonymi narodami w analizie - w zeszłym tygodniu, w której również zbadałem ich możliwe konsekwencje.
Ta ostatnia zmiana pokazuje, że ich więzi na poziomie wojskowym pozostaną stabilne pomimo bardzo poważnych sporów politycznych.
 
Podczas gdy obecna liberalno-globalistyczna administracja amerykańska nie przepada za polską konserwatywno-nacjonalistyczną, stała biurokracja wojskowa, wywiadowcza i dyplomatyczna USA („ głębokie państwo ”) zgadza się, że geostrategiczne położenie tego kraju oznacza, że nie można z tego powodu poświęcać ich współpracy w zakresie MDS, nie mówiąc już o początkowym zbliżeniu z Rosją.
W tym momencie należy wspomnieć o kilku kwestiach wyjaśniających, aby czytelnik mógł lepiej zrozumieć rachunek strategiczny USA.
Poprawa stosunków z Rosją umożliwi USA przerzucenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej do regionu Azji i Pacyfiku - w celu bardziej agresywnego „powstrzymywania” tam Chin, a także wywołania azjatyckiego wyścigu zbrojeń, który miałby w tym pomóc.
 
Po całkowitym rozmieszczeniu MDS w Polsce, USA będą w stanie militarnie „powstrzymać” Rosję o wiele skuteczniej, - bez konieczności polegania na takiej samej liczbie żołnierzy jak wcześniej.
Co więcej, system ten pomoże częściowo uspokoić Polaków, że ich paranoidalne obawy przed „wyprzedaniem” Moskwie nie są uzasadnione, - co z kolei może uniemożliwić, lub przynajmniej spowolnić ewentualny zwrot Polski do Chin w odpowiedzi, którą zaproponowałem jest analiza przytoczona w pierwszym akapicie niniejszego artykułu.
Żeby było jasne, Rosja nie musi być nawet „powstrzymywana”, ponieważ nie ma agresywnych intencji wobec swoich sąsiadów, ale ten fałszywy pogląd został użyty w celu wykorzystania „ negatywnego nacjonalizmu ” krajów Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko niej samej - dla Amerykańskich celów.
W rzeczywistości sama koncepcja MDS jest kłamliwa, ponieważ nie ma na celu „ochrony” USA i ich sojuszników, ale podcięcie rosyjskich zdolności do drugiego uderzenia nuklearnego, a tym samym rozwinięcie przebiegłych planów Ameryki aby, - być może pewnego dnia umieścić Eurazjatycką Wielką Władzę w sytuacji nuklearnego szantażu.

Trwający dwie dekady nieoficjalny wyścig zbrojeń między tymi dwoma potęgami, który został wywołany decyzją Busha Jr. o wycofaniu się z traktatu o pociskach antybalistycznych (ABM), skłonił Rosję do podwojenia badań i rozwoju pocisków naddźwiękowych, - co niedawno doprowadziło Moskwę do osiągnięcia globalnej dominacji w tej dziedzinie.
Nie aspirowała do tej pozycji w agresywnych celach, a jedynie do obrony przed wspomnianym scenariuszem nuklearnego szantażu.
 
Mimo tego Polacy wcale tak tego nie widzą, ponieważ USA (a także w dużej mierze Niemcy) mistrzowsko manipulują swoim „negatywnym nacjonalizmem” w taki sposób, że wielu z tych ludzi, a zwłaszcza ich obecne kierownictwo, jest niemal patologicznie obsesyjne na punkcie „powstrzymywania” Rosji.
Traktują oficjalnie zadeklarowany cel MDS za dobrą monetę i mogą nawet rozkoszować się prowokowaniem Rosji, pomimo tego, jak niebezpieczne może to być dla nich w najgorszym scenariuszu wojny USA/NATO-Rosja.
Ten ostatni rozwój MDS prawdopodobnie zdoła zatem uspokoić ich myślą o militarnym wsparciu USA w przypadku, gdy skrajnie nieprawdopodobny strach Polski przed tak zwaną „rosyjską inwazją” kiedykolwiek się spełni.
 
Jednocześnie jednak USA i Niemcy prawdopodobnie nadal będą podważać obecny polski rząd z powodów ideologicznych, związanych z ich liberalno-globalistyczną wizją.
Ta schizofreniczna polityka militarnego wspierania go przy jednoczesnym wywracaniu go politycznie powinna być oczywista dla wszystkich obiektywnych obserwatorów, ale niestety większość Polaków jest zagubiona z powodu ich intensywnego „negatywnego nacjonalizmu” przeciwko Rosji.
Ich przywództwo wydaje się również naiwnie wierzyć, że rozmieszczenie MDS na ich terytorium może również politycznie uchronić ich przed trwającą amerykańsko-niemiecką wojną hybrydową , chociaż jest to tylko bezpodstawny błąd w myśleniu życzeniowym.
Rzeczywistość jest taka, że ​​Polską grają jej tak zwani „sojusznicy” znacznie gorzej, niż kiedykolwiek mogła zagrać nią Rosja.
 
MDS służy zatem kilku celom: umożliwia Stanom Zjednoczonym skuteczniej „powstrzymywać” Rosję;
w ten sposób umożliwiając ponowne rozmieszczenie części swoich sił z Europy Środkowo-Wschodniej w Azji i Pacyfiku, aby bardziej agresywnie „powstrzymywać” Chiny;
i działa jak zasłona dymna, aby przesłonić trwającą Wojnę Hybrydową Waszyngtonu i Berlina przeciwko konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi Polski przez powierzchowne zapewnienie ich o rzekomo „pozytywnych” strategicznych intencjach USA.
Niezależnie od Rządu w Warszawie, amerykańsko-polskie stosunki wojskowe pozostaną silne, nawet jeśli tylko dzięki ich współpracy z MDS, - co nie powstrzyma wspólnej wojny hybrydowej Waszyngtonu i Niemców z Warszawią.
Naiwne przekonanie, że jest inaczej, doprowadzi tylko do tego, że Polska jeszcze bardziej obniży siłę strategiczną.
 
Andrew Korybko Amerykański analityk polityczny  

Źródło:
http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2099
 
25 czerwiec 2021

Andrew Korybko 

  

Komentarze

 

To jest niewątpliwie głos Moskwy.
Ale w w potoku kłamstw i szczucia na Rosję w polskojęzycznych mediach, należy i ten głos wysłuchać tym bardziej, że całkowicie zgadzam się z ironicznym zdaniem Rosjan, że "Ameryka będzie bronić Polski - do ostatniego polskiego żołnierza".

2021-06-25
Artur Łoboda

  

Archiwum

W czyim imieniu występują?
wrzesień 8, 2004
Takich sobie oszustów wybraliśmy
listopad 27, 2003
Artur Łoboda
Erotyczna Solidarność
wrzesień 6, 2005
Nowy bankier czwartej Polski
styczeń 10, 2007
AFP/interia.pl
Kontynuatorzy z SLD
Dziennikarze czerwoni od pokolen

czerwiec 23, 2003
Paweł Siergiejczyk
"Rywin nie może odmówić zeznań przed komisją"
styczeń 15, 2003
IAR
Ruch Obrony Bezrobotnych - jutro rozpoczęcie "Marszu bezrobotnych na Warszawę"
sierpień 20, 2003
Ruch Obrony Bezrobotnych
USA: bezrobocie nie rośnie, ale nie jest dobrze
sierpień 3, 2002
IAR
Płk. Chwastek zwolniony z armii
sierpień 19, 2002
IAR
Prokurator generalny prawnikiem złodzieja
luty 10, 2009
Gazeta Polska
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
UE utrze nosa Kaczyńskiemu?
październik 25, 2005
nbnm
Odepchnięte dziecięcą nóżką
luty 26, 2008
Bronisław Łagowski
Gdzie jest raport o stanie państwa
lipiec 27, 2003
Karolina Go?dziewska
Edukacja
październik 10, 2006
Artur Łoboda
Bóg jest miłością ...
luty 2, 2006
Artur Łoboda
Chiny a Imperium Amerykańskie
luty 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski , USA
Ochrona Zdrowia
Prawa Rynku a Prawa Człowieka

październik 9, 2004
Adam Sandauer
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
W sprawie roszczeń WJC
luty 27, 2007
przysłał Bohdan Szewczyk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media