ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Prawda o Amantadynie 
14 luty 2022     
Dziękuję Ci Mamo 
13 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Wójt Pcimia  
30 grudzień 2020      Artur Łoboda
Churchill zamordował Sikorskiego 
3 maj 2011      Anna Widzyk
Wszystko dlatego, że nie podbili nas Rzymianie 
23 październik 2011      Artur Łoboda
Prawda o lewicy 
11 marzec 2013      Artur Łoboda
„Tarcza” nie dobra dla zdrowia, według Czechów 
20 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Za mundurem łapówki sznurem 
23 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Śledztwo w sprawie Epsteina przeciwko Clintonowi to tylko spektakl?  
22 grudzień 2025      KLA.Tv
Uwaga przed 13 grudnia 2016. (2) 
7 grudzień 2016     
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
10 sierpień 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (11.08.2011) 
1 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wynik bufora, Scoglio wyjaśnia, jak to czytać:
„Uważaj to oszustwo”
 
18 listopad 2020     
Państwo terrorystyczne na przestrzeni dziejów: od Ben Guriona do Netanjahu 
16 listopad 2024      Khalil Harb
Światem rządzą psychopaci 
26 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Ponowne zapytanie w Trybie Prawa prasowego do Ministra Zdrowia - o maseczki 
9 marzec 2021     
Jest dziewczyna na łąkach, czeka na wiersz 
25 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
HHO 
17 styczeń 2018     
Adekwatna kara dla zbrodniarza wojennego 
5 kwiecień 2021      Artur Łoboda
To trzeba koniecznie obejrzeć!  
19 maj 2019      Alina

 
 

Składamy wniosek z żądaniem by Policja natychmiast podjęła działania przeciwko przestępczym działaniom Teatru Powszechnego podczas spektaklu "Klątwa"

Zgodnie z nieszczęsnymi procedurami prawnymi w Polsce prokuratura lub sąd może dowolnie odwlekać podjęcie swych czynności, gdybyśmy się zatem od nich domagali przeciwdziałania bezprawiu i wybrykom Teatru Powszechnego moglibyśmy na to czekać nawet latami - tyle trwałoby dochodzenie i ewentualna rozprawa sądowa.
Dlatego nie radzimy nikomu by odwoływać się do sądu, czy prokuratury, sami tego też nie czynimy. Zgodnie z poradą prawników znających się na rzeczy składamy WNIOSEK do tej jednostki Policji, której terytorialnie podlega Teatr Powszechny
- Policja, zgodnie z Ustawą o Policji i Kodeksem postępowania Karnego, musi podjąć czynności natychmiast i na czas podjęcia tych czynności spektakl "Klątwa"
powinien być wstrzymany.

Jeśli Policja - pomimo tego WNIOSKU - nic nie zrobi, stanie się tym samym współodpowiedzialna za łamanie prawa a zaniechanie podjęcia czynności przez Policję umożliwi podjęcie obrony prawa i ładu bezpośrednio przez Naród.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym wnioskiem i kierowanie wniosku na wskazane w nagłówku adresy (za pomocą maila lub faxu). Kopię (szczególnie gdy dołączyć chce nie tylko osoba prywatna lecz i organizacja) prosimy wysłać także na nasz adres sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Wszystkich zapraszamy 27.05 pod Teatr Powszechny
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=5315

plik WNIOSKu w pdf można pobrać na stronie
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=5341

plik WNIOSKu w doc można pobrać na stronie
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=5341

Poniżej treść naszego WNIOSKU w związku z organizowanym przez nas zgromadzeniem publicznym (już zgłoszonym legalnie)

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=5315

12.05,2017

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII
04-007 Warszawa, ul. Grenadierów 73/75
Telefony: oficer dyżurny 226037655, pomocnik oficera dyżurnego 226037662
Fax: 226037544, adres do korespondencji elektronicznej: krp7warszawa@policja.waw.pl

do wiadomości:

KOMENDANT STOŁECZNEJ POLICJI W WARSZAWIE młodszy insp. dr Rafał Kubicki kancelaria@ksp.policja.gov.pl tel. 22 603-65-96 fax 22 603-31-90

Prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego I Wiceprezes Rady Ministrów, minister@mkidn.gov.pl tel. 224210401, fax 228267533

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kancelaria.glowna@msw.gov.pl fax 226013988

Dyrektor Teatru Powszechnego
ul. Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa, tel. 228181575, fax 228180046 sekretariat@powszechny.com


WNIOSEK
DO KOMENDANTA REJONOWEGO POLICJI WARSZAWA VII O ZAPOBIEŻENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTW POPRZEZ NAKAZANIE DYREKCJI TEATRU POWSZECHNEGO W WARSZAWIE WSTRZYMANIA WYSTAWIENIA SPEKTAKLU "KLĄTWA"; W WARSZAWIE W DNIU 27.05. 2017 R. I W DNIACH NASTĘPNYCH ORAZ WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE ŚLADÓW W ZWIĄZKU Z PODEJRZENIEM PRZYGOTOWANIA DO POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTW Z ART. 196, ART. 202 i ART. 255 par.2 K.K. ORAZ ART. 51 i 141 K.W.
a także innych art. K.K. oraz K.W.

Na podstawie art. 14 Ustawy o Policji, działając w imieniu własnym oraz Marcina Dybowskiego, Jadwigi Lepieszo i Grzegorza Senatorskiego z Ruchu Społecznego “Krucjata Różańcowa za Ojczyznę"; żądam natychmiastowego zabezpieczenia porządku publicznego poprzez nakazanie dyrekcji Teatru Powszechnego w Warszawie wstrzymania wystawienia zaplanowanego na 27 maja i w dniach następnych spektaklu “Klątwa"; (dalej zwanego “spektaklem";) w reżyserii Oliviera Frljića oraz zabezpieczenie, na podstawie art. 217 i n. K.P.K., przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstw z art. 196 oraz 202 oraz 255 par. 2 K.K. oraz 51 i
141 K.W., w szczególności służących do reklamowania spektaklu w miejscach i przestrzeni publicznej, wyrażenia szeroko pojętej treści spektaklu i elementów scenografii służących do wystawienia spektaklu.
Treść wystawianego od 18.02.2017 r. spektaklu jest publicznie znana, opiera się ona – zgodnie z informacjami na stronach www Teatru Powszechnego - na scenach seksualnych i przemocy, odnosi się do tematyki religijnej i narodowej w sposób nazwany eufemistycznie "kontrowersyjnym"; a tak naprawdę jest spektaklem obscenicznym, zwierającym akty seksualne i akty przemocy przy użyciu symboliki oraz przedmiotów podlegających czci religijnej i kultowi religijnemu, jest obrażaniem uczuć religijnych osób wierzących jest także wzywaniem publicznym do popełnienia zbrodni.
Przeciwko temu spektaklowi wielokrotnie protestowali zwykli obywatele, a także przedstawiciele świata sztuki, teatru, nauki oraz Minister Kultury, opisujący szeroko w mediach konkretne przestępstwa z jakimi mamy w spektaklu do czynienia, wyczerpujące naruszenie wymienionych na początku art. 196 oraz 202 i 255 par. 2 K.K. i art. 51 i 141 K.W.
Na stronach internetowych teatru znajduje się własny opis spektaklu świadczący, że dyrekcja teatru ma świadomość pornograficznej i obscenicznej treści spektaklu – w niczym nie usprawiedliwia promowanie i wystawianie treści spektaklu naiwne tłumaczenie się poinformowaniem ewentualnego widza, że spektakl jest "przeznaczony tylko dla widzów dorosłych";.

Treści i scen spektaklu nie chroni wolność wypowiedzi, bowiem są one same w sobie przestępne, a ich rozpowszechnianie zagrożone jest karą zgodnie w art. 196 oraz 202 oraz 255 par. 2 K.K. oraz 51 i 141 K.W. Konstytucyjna wolność wypowiedzi nie może naruszać postanowień Kodeksu Karnego i Kodeksu Wykroczeń.
Osoby odpowiedzialne zostały uprzedzone o tym, że treści spektaklu naruszają w.
w. normy prawne a pomimo tego od długiego czasu uparcie decydują się na łamanie porządku prawnego, w tym fundamentalnych postanowień Konstytucji RP, która owszem gwarantuje wolność wypowiedzi lecz nie poprzez naruszanie innych zasad gwarantowanych w konstytucji i chronionych prawem karnym.

W spektaklu profanuje się oraz znieważa symbole i przedmioty czci religijnej, używa się tych przedmiotów niezgodnie z ich przeznaczeniem, znieważa się osobę Papieża (głowę Kościoła Katolickiego i Państwa Watykańskiego – przestępstwo z art. 136 K.K.) profanuje się i znieważa przedmioty czci religijnej poprzez ich użycie do inscenizacji brutalnych aktów pornograficznych - epatuje się użyciem przemocy, włącznie ze scenami brutalnych aktów seksualnych (czynności seksualne w brutalnej oprawie przemocy). Ponadto w spektaklu wzywa się publicznie do dokonania mordu osoby znanej publicznie oraz nawołuje się do zbierania pieniędzy na ten cel.
Wystawianie spektaklu stanowi publiczne rozpowszechnianie treści zawierających zniewagę osób i przedmiotów czci religijnych, zawierających pornografię oraz przemoc. Jest też publicznym wzywaniem do przemocy i mordu.
Ponadto treści spektaklu mogą dotrzeć do nieletnich. Spektakl nie jest bowiem zamknięty dla widzów nieletnich, udział osób powyżej 18 roku życie jest rekomendowany jedynie na stronach internetowych teatru.

Do organizatorów spektaklu wpłynęło wiele protestów i próśb wycofania tego spektaklu. Zatem organizatorzy nie mogą zasłaniać się niewiedzą o tym, że spektakl łamie prawo ani nie mogą się zasłaniać odmienną wrażliwością, która nie pozwala im dostrzec oczywistej obsceniczności i brutalnego charakteru treści spektaklu (sami zauważają chełpliwie na swych stronach internetowych, że są tego świadomi). Niewątpliwie Teatr Powszechny w Warszawie, wraz ze swą dyrekcją, mają świadomość tego, że treści zawarte w spektaklu uderzają w ład prawny państwa polskiego oraz znieważają społeczeństwo polskie poprzez zakres szkodliwości czynu. Wobec tego dyrekcji oraz zespołowi Teatru Powszechnego w Warszawie można przypisać umyślne czynienie przygotowań do popełnienia w dniu 27.05.17 oraz w dniach następnych przestępstw z art. 196 oraz 202 oraz 255 par. 2 K.K. oraz 51 i
141 K.W.

W dodatku spektakl finansowany jest z pieniędzy publicznych, co czyni z instytucji i podmiotów finansujących Teatr Powszechny, współodpowiedzialnych w przygotowaniach i usiłowaniu popełnienia przestępstwa.

Nie trzeba się odwoływać do przeważających ocen społecznych, oczywiście przemawiających za zapobieganiem i ściganiem tej formy wyrazu, aby stwierdzić, że spektakl obrażając uczucia religijne, znieważając osobę Papieża, symbole i przedmioty czci religijnej, epatując seksualną przemocą i scenami pornograficznymi, wzywając do popełnienia zbrodni niszczy ład konstytucyjny i prawny oraz nosi wystarczająco znamiona publicznego znieważania osób, znieważenia przedmiotów objętych czcią i kultem religijnym, bowiem bezpośrednio i wprost znieważa uczucia religijne, jest publicznym prezentowaniem aktów przemocy seksualnej, pornografii, jest odbywaniem w przestrzeni publicznej aktów seksualnych z przedmiotami oraz symbolami podlegającymi czci i kultowi religijnemu oraz narodowemu. Jest także publicznym manifestem by dokonywać mordów na przeciwnikach politycznych i organizować się w tym celu.

Wystawienie spektaklu zostało zaplanowane w miejscu publicznym, tj. na scenie dostępnej dla nieograniczonego kręgu osób, w tym małoletnich poniżej lat 15 (choć ten fakt nie jest istotny dla przestępności czynu).

W tej sytuacji na Policji spoczywa obowiązek niedopuszczenia do popełnienia tylu planowanych i zapowiadanych przestępstw, niedopuszczenia do powszechnego zgorszenia, na Policji spoczywa obowiązek natychmiastowego zabezpieczenia śladów oraz zabezpieczenia porządku publicznego podczas imprezy publicznej, jaką jest spektakl.

W związku z powyższym domagamy się natychmiastowego skutecznego działania ze strony Komendanta Policji i podlegających mu jednostek Policji.

Uchylanie się od wskazanych we wniosku natychmiastowych działań przez Komendanta Policji i Komendę Rejonową Warszawa VII, której Teatr Powszechny podlega terytorialnie, nie dokonanie zabezpieczenia wszystkich dowodów i śladów przygotowań do przestępstwa będzie oczywistym złamaniem prawa przez Komendanta Policji i Komendę Rejonową Policji i świadczyć będzie o współudziale Policji w przygotowywanym przestępstwie. Zaniechanie zabezpieczenia śladów, wszczęcia obowiązkowych w takim przypadku czynności, obciąży Policję wszelkimi następstwami i odpowiedzialnością za czynności jakie może podjąć Naród w obronie własnej i w obronie ładu prawnego w naszej Ojczyźnie a przede wszystkim praw zagwarantowanych nam w Konstytucji RP.


(-) Marcin Dybowski

(-) Grzegorz Senatorski

(-) Jadwiga Lepieszo

05-806 Komorów, ul. Klonowa 10a
17 maj 2017

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tragedia polskiego autokaru we Francji stała się zaczynem kolejnej manipulacji społeczeństwem.
lipiec 26, 2007
pnlp
Szaron anulował porozumienie w sprawie Hebronu
listopad 17, 2002
AFP
MUZEUM SOLIDARNOŚCI CZY PAMIECI SIERPNIA ?
luty 4, 2003
Leszek Skonka
Płk. Chwastek zwolniony z armii
sierpień 19, 2002
IAR
Polska potrzebuje alternatywy
czerwiec 2, 2003
Czy listy gratulacyjne wręczą Bracia Kaczyńscy osobiscie, czy za pośrednictwem Ministra Lipca?
lipiec 3, 2007
tłumacz
"Zachód przestał istnieć"
sierpień 7, 2006
Gennaro Carotenuto
Ziemianie
sierpień 21, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Azerbejdżan wobec rywalizacji USA i Rosji
wrzesień 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
niestrudzeni - z kart historii
marzec 4, 2003
Miroslaw M. Krupinski (maj 1998)
Głupota atakuje
marzec 7, 2004
PAP
Pogoda dla nafty
grudzień 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Odpolitycznianie prokuratury
luty 22, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Brytyjskie kuracje
marzec 16, 2004
Adrian Dudkiewicz
"W koło Macieju"
październik 6, 2006
przesłala Elżbieta
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego. About our Big Brother, by the previous one. (2) (2007.09.21)
wrzesień 21, 2007
tłumacz
Dzień Kobiet wczoraj i dziś
marzec 9, 2007
Marek Olżyński
Licytacja?
sierpień 3, 2002
Andrzej Kozioł
tytulik
listopad 5, 2006
ja
Pacyfikacja ale nie wojna w Iraku
luty 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media