ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

List Polaka do Niemców 
8 kwiecień 2016      Bob Denard
LIST OTWARTY Zrzeszenia Artystycznego ZA do władz 
8 marzec 2015      www.trwanie.com
Stalinizm w polskiej kulturze 1944-2016 
6 listopad 2016     
Nie istnieje ani prawica, ani lewica 
31 sierpień 2011      Artur Łoboda
Obsada w teatrze "Pod Jarzębinami" 
15 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Śmierć nasłana przez telefon 
18 listopad 2020      Artur Łoboda
Ambasador Izraela w Polsce?  
29 październik 2019      Artur Łoboda
Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa (1) 
23 sierpień 2012      Artur Łoboda
Co wiem (i czego nie wiem) o SARS-CoV-2  
26 czerwiec 2021      Edward Curtin
Gra symulacyjna z ekranu 
10 marzec 2021      Christoph Lövenich
Przemyślenia z 26 sierpnia 2014 
26 sierpień 2015      Artur Łoboda
Wojciech Młynarski "Przetrwamy" 
14 sierpień 2017     
Obawy w USA z Powodu Długów Europejskich  
7 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Jak głosowali Polacy na Krzysztofa Bosaka i jaki wniosek?  
29 czerwiec 2020      panMarek
W najbliższą niedzielę odbędą się obchody wyzwolenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau 
24 styczeń 2019      Alina
Widziane z Budapesztu 
6 sierpień 2014      Artur Łoboda
Etyka politycznych interesantów 
22 marzec 2009      Mirosław Naleziński, Gdynia
Morawiecki na wojnie. Wrogiem – gotówka! 
18 kwiecień 2017      Krzysztof Wojczal
Churchill zamordował Sikorskiego 
3 maj 2011      Anna Widzyk
List otwarty żydowskich rabinów w sprawie nowego polskiego prawa zabraniającego oskarżania Polski o nazistowskie zbrodnie wojenne  
9 marzec 2018     

 
 

„Kryzys koronowy” i wojna „superbogatych” z obywatelami Ziemi

Korporacje, wielonarodowe banki inwestycyjne i ukrywający się za nimi superbogaci rozpoczęli w tym roku ostatni etap bezwzględnej wojny nielicznych z ogromną większością ludzkości.
 
Chociaż spłacają swoje marionetki w mediach, aby rozpowszechniać szczęśliwe opowieści o jakimś szczęśliwym rozwiązaniu tragicznej sytuacji - w tej chwili, już wiedzą, że kostka została rzucona, że ​​są zaangażowani w strategię odwracania uwagi, rozsiewania podziałów, podważania racjonalnego myślenia, oraz użycia kombinacji rażącego zastraszania z jawnym przekupstwem, aby powoli i systematycznie obezwładniać i zredukować do niewolnictwa 99,98% populacji Ziemi.
 
Wiedzą już, zgodnie z obliczeniami swoich superkomputerów, co się stanie, jeśli nie uda im się w tym planie.
Wiedzą również, że katastrofalne zmiany klimatyczne i utrata bioróżnorodności uniemożliwi im długotrwałą monopolizację bogactwa i zasobów.
 
Nie ma dosłownie żadnych ograniczeń co do tego, jak daleko się posuną.
 
Narzędziami, których używają do prowadzenia tej wojny przeciwko obywatelom Ziemi, są technologie, kampanie propagandowe i dezinformacyjne, groźby wobec osób wykazujących się zdolnościami przywódczymi i masowe łapówki dla przywódców, którzy mogą być opisywani w mediach, aby reprezentować konserwatystów i postępujące przyczyny.
 
W ramach tej strategii wykorzystują również dogłębną wiedzę o pewnych kluczowych słabościach mózgu człowieka i potencjał wykorzystania ludzkiej skłonności do ustalania prawdy - w oparciu o niejasne poczucie nastroju stada, a nie logikę.
Oznacza to, że inwestują miliardy ukrytych pieniędzy, aby systematycznie wywierać presję społeczną, zmuszającą obywateli do przestrzegania bezsensownych nakazów dotyczących masek lub szczepionek które są wypuszczane z różnych platform w celu nakłonienia ludności do samodzielnego pilnowania w roli policji.
 
Bez takiej strategii superbogaci nie byliby w stanie przejąć kontroli nad całą Ziemią.
 
Korporacje, a także CIA i Departament Obrony (organizacje rządowe wykorzystywane do ukrywania prawdziwych podmiotów żądających takich badań) przeprowadziły szeroko zakrojone badania, w jaki sposób można manipulować ludźmi bez ich wiedzy i zmuszać przez niezauważalną perswazję do pozwolenia, a nawet pomocy, w ich samo-pozbawieniu praw wyborczych - bez naszej świadomości tego cichego i niewidzialnego przewrotu.
 
Takie operacje były podejmowane już wcześniej, ale nigdy na taką skalę globalną.
Nowe osiągnięcia w super-obliczeniach oraz globalna integracja i deregulacja finansów sprawiły, że taki plan generalny stał się możliwy po raz pierwszy.
 
Ostatnie wydarzenia najlepiej postrzegać jako ostateczne przyspieszenie procesu, w którym korporacje przekupiły i lobbowały wszystkie autorytety w rządzie i naukowców, aby podążali za procesem prywatyzacji, komercjalizacji i automatyzacji, który teraz oznacza, że ​​niewielka garstka ludzi może kontrolować każdy aspekt ludzkiego doświadczenia w sensie absolutnym, podczas gdy ogromna większość obywateli nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie tego, co się dzieje.
Nie osiągnęliśmy jeszcze tego stanu, ale Elon Musk, Bill Gates i inni uważają, na podstawie obliczeń superkomputerów, że jest to teraz możliwe.
 
Superbogaci zainwestowali również mądrze w stworzenie wachlarza pozorowanych aktywistów, czyli bezzębnych organizacji pozarządowych wedle zasady „czuj się dobrze, nic nie rób”.
 
Te „ruchy” mogą pojawiać się w mediach kontrolowanych przez korporacje i udają, że odpowiadają na władzę korporacji, ale celowo zniechęcają obywateli do organizowania się (proszą tylko o darowizny lub udział w protestach, ale wyraźnie nie upoważniają ludzi do tworzenia własnych grup lub osiągnięcia niezależności finansowej i ideologicznej).
 
Takie organizacje pozarządowe milczą na temat masowej manipulacji mediami i polityką przez świat finansów - chociaż jest to główna przyczyna problemów politycznych, z którymi się borykamy.
 
Jeśli będziemy podążać obecną trajektorią, w ciągu najbliższych kilku lat nie będzie ani jednej części naszego życia, która nie byłaby całkowicie kontrolowana przez międzynarodową korporację.
 
Nie mamy tyle czasu na działanie.

 
 
Nacisk na obowiązkowe „szczepionki” na COVID-19 w obliczu przytłaczających dowodów naukowych przeciwko nim - nie jest kwestią błędnej nauki ani złej polityki.
Jest to raczej proces przygotowania urzędników państwowych, lekarzy, dziennikarzy i innych osób z mediów do wykonywania poleceń z góry, które nie mają racjonalnych podstaw.
 
Po tym „procesie zmiękczania”, który jest starannie skalibrowany na podstawie tajnych programów tortur CIA, zaprojektowanych w celu przetestowania słabości ludzkiej psychiki, można wprowadzić bardziej surową i brutalną formę reguły.
 
Nakaz maski był pierwszym krokiem w realizacji tej formy masowej wojny psychologicznej.
Używając terminu technicznego, jest to powolny „gwałt na umyśle”.
 
Ogromna restrukturyzacja zarządzania i gospodarki opisana przez Światowe Forum Ekonomiczne jako „Wielki Reset” nie jest tajemnicą i każdy, kto poświęci czas na przeczytanie tej książki i powiązanych dokumentów, może dowiedzieć się o około 70% ich planów.
 
Obywatel będzie przekonany, że działa w funkcjonującym kraju i że istnieje pewien proces, w ramach którego politycy na szczycie podejmują działania w jego imieniu.
Ale superbogaci nie dbają o państwa narodowe i ich populacje, dlatego używają polityków do odwracania uwagi od siebie.
Za każdym razem, gdy polityk upada, ma to na celu odwrócenie uwagi od bogatych drapieżników.
Każdy atak na mniejszości to sztuczka mająca na celu uzależnienie od rasy i różnorodności, oraz odwrócenie uwagi od koncentracji bogactwa.
 
Coraz bardziej podlegamy kaprysom niewytłumaczalnych potęg światowych, które celowo czynią nas biernymi, podatnymi na perswazję, a zatem niezdolnymi do oporu, przez media kontrolowane przez te mocarstwa.
 
Superbogaci opierają się na dwóch podejściach do psychologicznej manipulacji, które sięgają lat trzydziestych i wcześniej, ale zostały udoskonalone przez ostatnie badania.
 
Pierwsza technika polega na wykorzystaniu traumatycznych wydarzeń, o których donosi się w mediach w sposób sensacyjny i nienaukowy, aby wywołać głęboki szok, dezorientację i dezorientację w całej populacji.
Uraz psychiczny związany z takimi wydarzeniami- jak incydent z 9.11, czy przesadzonym kryzysem COVID-19, czy „powstaniem zbrojnym” na Kapitolu, jest wykorzystywany do wywoływania bierności i podatności na głębokie zmiany instytucjonalne, które w innym przypadku byłyby niemożliwe.
 
Naomi Klein opisuje to podejście jako „doktrynę szoku” i chociaż waha się przed zagłębianiem się w to, w jakim stopniu stało się ono polityką krajową, dokładnie śledzi to podejście w programach tortur zaprojektowanych w celu sprawdzenia granic ludzkiej psychiki.
 
Taka trauma wpływa na reaktywną i emocjonalną część ludzkiego mózgu zwaną ciałem migdałowatym - wywołując w psychice reakcję „walcz lub uciekaj”, która zastępuje racjonalną, integracyjną reakcję na zdarzenia zewnętrzne, w normalnych warunkach przeprowadzane przez mózgową korę przedczołową.
 
Ponieważ my, jako jednostki i jako populacje, nie jesteśmy świadomi tego, w jaki sposób ciało migdałowate przejęło decyzje dotyczące kory przedczołowej - z powodu tych sztucznie zaprojektowanych wstrząsów, nie jesteśmy w stanie się zorganizować, ani nawet wyobrazić sobie odpowiedzi na rzeczywiste zagrożenie.
Zamiast tego skupiamy się na spreparowanych zagrożeniach, jakie oferują nam komercyjne media, jak islamski terroryzm w przypadku 9.11, lub rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa w przypadku operacji COVID-19.
 
 
Druga strategia polega na wywołaniu stanu hipnozy w mózgu jednostki i całej populacji poprzez ciągłe powtarzanie pewnych tematów i obrazów poprzez reklamy, reklamy, obrazy i motywy artykułowane w filmach, programach telewizyjnych, reportażach, a nawet pakowanie produktów.
 
Stymulacja manipulacji umysłem zmienia się między celowo nudnymi i rozpraszającymi obrazami - z bezpośrednimi odwołaniami do ośrodków przyjemności w mózgu, takich jak pragnienie jedzenia, podniecenia seksualnego lub przyjemnych doznań.
 
Reklamy promujące przyjemność z jedzenia i zachęcające do niskiego poziomu pobudzenia seksualnego mają na celu nie tylko, a nawet przede wszystkim, sprzedaż produktów.
Mają one na celu wywołanie stanu bierności w populacji.
 
CIA tak wyjaśnia ten proces,


  „Hipnoza jest w zasadzie techniką, która umożliwia uzyskanie bezpośredniego dostępu do kory czuciowo-ruchowej i ośrodków przyjemności, oraz do dolnych części mózgowych (emocjonalnych) prawej strony mózgu - po skutecznym wyłączeniu funkcji przesiewowej bodźców lewej półkuli mózgu .
  Prawa półkula, która działa jako niekrytyczny, holistyczny, niewerbalny i zorientowany na wzorce składnik mózgu - wydaje się akceptować to, co przekazuje jej lewa półkula bez wątpienia.
  W konsekwencji, jeśli lewą półkulę można rozproszyć albo przez nudę, albo przez redukcję do stanu usypiającego, półsennego, zewnętrzne bodźce, w tym sugestie hipnotyczne, mogą przejść bez przeszkód do prawej półkuli, gdzie są akceptowane i bezpośrednio poddawane działaniu ”.
   
  (Dokument FOIA „Analysis and Assessment of Gateway Process” 9 czerwca 1983 (US Army Intelligence and Security Command)
  CIA-RDP96-00788R001700210016-5


Skala tego eksperymentu w masowej hipnozie, mającej na celu uczynienie obywateli całego świata biernymi i niezdolnymi do oparcia się perswazji autorytetów, jest bezprecedensowa.
Proces ten przebiega powoli, przez miesiące i lata, zgodnie ze złożonymi algorytmami, które są utrzymywane w tajemnicy.
 
W tym procesie niezwykle ważne jest, aby jednostki były odizolowane od siebie, niezdolne do komunikowania się, chyba że za pośrednictwem mediów kontrolowanych przez międzynarodowe korporacje, i aby oferowano im jedynie nieskuteczne i powierzchowne propozycje, aby przyłączyły się do organizacji, w których nie będą w stanie uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, lub procesie podejmowania i dokonywania zmian.
Kwarantanna, blokady, dystans społeczny i promocja narcystycznej kultury konsumpcji mają kluczowe znaczenie dla tego procesu.
 
W rezultacie obywatele Stanów Zjednoczonych i całego świata są redukowani do konsumentów produktów dostarczanych przez międzynarodowe korporacje i nawet nie mogą sobie wyobrazić, jak świat został radykalnie przekształcony w tym wielkim zresetowaniu.
 
Stają się bierni i nie reagują, przez co superbogaci mogą szybko przejąć pełną kontrolę nad systemami rządzącymi krajami, za pomocą których określane są pieniądze i finanse, mediami, przez które rozpowszechniane są informacje, uniwersytetami i instytutami badawczymi, przez które przedstawiono autorytatywne perspektywy poparte pseudonauką, farmy i systemy dystrybucji, przez które dostarczana jest żywność, zbiorniki wodne i systemy połączeń, przez które dostarczana jest woda, oraz wszystkie inne aspekty ludzkiego doświadczenia.
 
Kiedy obudzimy się z tego snu, - jeśli kiedykolwiek to zrobimy, odkryjemy, że każdy aspekt naszego życia jest kontrolowany przez niewytłumaczalne moce, których nie możemy zrozumieć, których nie możemy kwestionować i które będą powoli i systematycznie zwiększać środki, za pomocą których stajemy się niewolnikami i, jeśli to konieczne, niszczeni.

*

Emanuel Pastreich był prezesem Asia Institute, think tanku z biurami w Waszyngtonie, Seulu, Tokio i Hanoi. Pastreich pełni również funkcję dyrektora generalnego Institute for Future Urban Environments. Pastreich ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych jako niezależny w lutym 2020 roku

Źródło: 
https://www.globalresearch.ca/the-corona-crisis-and-the-war-of-the-super-rich-against-the-earths-citizens/5741000
29 marzec 2021

Emanuel Pastreich 

  

Komentarze

  

Archiwum

Według niektórych coraz bliżej, według nas już od dawna
październik 25, 2004
Upadek narodu
październik 22, 2003
Andrzej Kumor
Kontrakt Społeczny Samobójczego Terrorysty
grudzień 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Złodziejstwo zinstytucjonalizowane
czerwiec 28, 2005
POECI, ANIOŁY, DOBROĆ
listopad 19, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Najważniejszy agent PRL
wrzesień 18, 2004
PAP
42 lata po Kennedy'm
grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
Czy jest związek: liczne wypadki sepsy - import brudnych strzykawek
sierpień 3, 2007
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia Primum
Energetyczny rozbior i kolonizacja Polski
maj 4, 2007
przeslala Elzbieta
Podpowied?
czerwiec 16, 2004
Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu - Przeciw Wojnie !
luty 15, 2003
Restytucja Mienia Żydowskiego i Obietnice Tuska
marzec 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Rozmowa w LOT-cie.
styczeń 4, 2005
Jadwiga
Silnik przemian a dywersyjna Poczta Polska
listopad 27, 2004
Mirosław Naleziński
Posłanka LPR "Idiotką Roku"
styczeń 5, 2008
INTERIA.PL/PAP
Resort finansów odsłania prawdziwe oblicze
wrzesień 17, 2002
Wiktor Krzyżanowski Puls Biznesu
Spada poparcie dla członkostwa w UE
listopad 27, 2002
PAP
Kołodko ministrem finansów, Piwnik i Celiński odchodzą
lipiec 5, 2002
PAP
Upiorna błazenada żony błazna
luty 10, 2006
PAP
*Nowy Dzień* daje 5 milionów!
luty 26, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media