|
Równe i równiejsze prawo.
|
|
Projekt nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim, autorstwa posłów Samoobrony, jest niezgodny z ustawą zasadniczą oraz standardami prawa europejskiego - powiedział w piątek w Sejmie wiceprezes NBP Jerzy Stopyra.
W Sejmie odbyła się w piątek debata nad projektem nowelizacji ustawy o NBP zakładającym jako podstawowy cel działań banku centralnego "ustalanie i realizację polityki pieniężnej", a nie, jak obecnie, stanie na straży stabilności cen.
"Zarzuty stawiane przez posłów są nieprawdziwe. Odnosząc się do projektu należy stwierdzić, że jest niezgodny z Konstytucją oraz prawem europejskim" - powiedział wiceprezes NBP.
Wiceprezes uznał, że niezgodny z przepisami konstytucyjnymi jest zapis wprowadzający możliwość odwołania prezesa NBP w wypadku, gdy Sejm nie udzieli absolutorium zarządowi banku, lub postulat przyjmowania przez Radę Ministrów sprawozdania finansowego banku.
Za skierowaniem projektu nowelizacji ustawy o NBP do Komisji Finansów Publicznych opowiedziały się SLD, PSL, UP i Samoobrona. LPR nie ujawniła, czy jest za, czy przeciw. Klub PO wnioskował o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. PiS był przeciwko skierowaniu do komisji.
Głosowanie nad projektem odbędzie się za dwa tygodnie - na następnym posiedzeniu Sejmu.
Oprócz projektu Samoobrony w Sejmie jest też projekt zgłoszony przez PSL i UP, jeszcze inny zgłosił PiS, a czwarty jest rządowy.
(PAP)
Komentarz
Nowelizacja konstytucji, której skutkiem jest uszczuplenie praw obywatelskich, a wręcz uprzedmiotowienie społeczeństwa polskiego, przebiega do tej pory bez problemów.
Za to wszelkie plany ograniczenia antypolskich działań NBP uważane są za niezgodne z prawem.
Jak za komuny mamy prawo równe i równiejsze.
Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ stworzone zostało przez starych, doświadczonych towarzyszy z PZPR.
|
|
24 styczeń 2003
|
|
Adam Zieliński
|
|
|
|
Lech Wałęsa niczym Gomułka
marzec 13, 2005
Antoni Zambrowski
|
Józef Piłsudski
Wezwanie do zgody i jedności
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
|
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
|
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
|
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
|
Złodzieje z lepszych sfer
kwiecień 24, 2003
Konrad Markowski
|
"Fałszywy Pieniądz Wypiera Prawdziwy z Obiegu"
marzec 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polacy w oczach Żydów na przestrzeni wieków
luty 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Łatwy łup
grudzień 4, 2003
Artur Łoboda
|
Zbrodnie USA przeciw pokojowi
marzec 29, 2003
Grażyna Dziedzińska
|
Yad Vashem
lipiec 12, 2008
PAP
|
Miller "wykolegował" Piwnik i odsunął rozpoczęcie procesu w sprawie FOOZ
czerwiec 28, 2002
PAP
|
Recenzja książki I W.Bojarskiego pt „ O PRZYSZLOSC POLSKI”
Problemy i wyzwania XXI wieku - część pierwsza
kwiecień 11, 2006
prof. Zbigniew Dmochowski
|
Jeden z tysięcy podobnych sędziów
styczeń 6, 2003
PAP
|
Tybet jest b.bogaty w złoża !
marzec 18, 2008
marduk
|
Bykołówstwo
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
|
59. rocznica powstania w białostockim getcie
sierpień 16, 2002
PAP
|
Wideo z zabójstwa Saddama
grudzień 31, 2006
Dorota
|
Spisek generałów w USA?
kwiecień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|