ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

2009.05.24. Serwis wiadomości bez cenzury ze świata  
24 maj 2009      tłumacz
Analiza wojny izraelsko-irańskiej 
17 marzec 2026     
Wszyscy jesteśmy dziećmi Tego świata  
12 październik 2015     
Do przemyślenia 
30 październik 2017      Artur Łoboda
Rynek dzieł sztuki w Świecie Zachodu.
Czym jest piękno - czym jest sztuka? (3)
 
9 luty 2014      Artur Łoboda
HARMONOGRAM: 75 lat łamania praw człowieka przez Izrael wobec Palestyńczyków 
24 listopad 2023     
Krakowiak i Krakusi 
6 grudzień 2012      Artur Łoboda
Chinom wystarczyło 10 lat 
3 czerwiec 2017     
Światowa Rada Zdrowia wzywa do natychmiastowego zaprzestania eksperymentalnych „szczepionek” COVID-19 
1 styczeń 2022     
Dwukrotna zdrada Polski  
15 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński KSIĄŻĘ ZAUŁKA - część trzecia 
21 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
PRZESTĘPCY - "ekspertami" kolejnego polskojęzycznego nieRządu 
6 luty 2024     
Protesty w Europie przeciwko wojnie 
27 październik 2020     
Szopka Noworoczna Wolskiego to małe arcydzieło 
3 styczeń 2017      Artur Łoboda
W sumie sensacja: "To koniec "Faktów i mitów". Antyklerykalne czasopismo znika z polskiego rynku" 
17 lipiec 2020      Alina
Pandemia Covid-19 nie istnieje
Część I
 
11 listopad 2021     
Nie istnieją użyteczni głupcy 
6 październik 2012      Artur Łoboda
***(biegniemy codziennie) 
11 lipiec 2018      Jolanta Michna
Żydohołota wypróbowuje trockistowskie metody walki 
19 grudzień 2015      Artur Łoboda
Czy można być bardziej bezczelnym - niż Zdrojewski? 
24 maj 2013      Artur Łoboda

 
 

Polański i "Pianista"

Czy człowiek który sam kiedyś robił filmy może odrzucić oglądanie filmów - w tym największych produkcji światowych? ..... może bo taka decyzja wiąże się ze spokojem wewnętrznym i harmonią ducha.
Od 7 lat zasadniczo nie oglądam telewizji, filmów i niczego co związane jest z popkulturą.
Znając rzeczywistą wartość życia nie tracę czasu na oglądanie idiotów bądź medialnych dziwek - oferujących się w telewizorni.

Przez wiele lat nie mogłem się zebrać do oglądnięcia "Pianisty" - Polańskiego.
W tym wypadku była zupełnie inna przeszkoda.
Nie chciałem oglądać tragicznych obrazów. Miałem nadzieję że Polański obiektywnie opisze wojnę - więc liczyłem się z przygnębieniem po oglądnięciu tego filmu.
1 stycznia 2009 roku miałem wolny czas i wyzwoliłem chęć do oglądnięcia "Pianisty".
Pozostało po tym filmie kilka istotnych wniosków - zauważonych z punktu widzenia realizatora filmowego, osoby znającej realia wojny i uczestnika w społecznej dyskusji.

Film posiada pewne niedoskonałości techniczne - które wynikły pewnie z pośpiechu realizacji. Wizualizacje komputerowe pozostawiają wiele do życzenia.
Nastrój filmu bardzo odbiega od realiów wojny. Aktorzy powinni być brudni - bo brakowało wody i środków piorących. O koniecznym wychudzeniu postaci już nie będę wspominał bo to trudne w czasach globalistycznego obżarstwa.

Ale to - co uważam za odstępstwo od realiów jest jednocześnie siłą tego filmu.
Amerykański widz żyjący w w bogatym świecie może sobie wyobrazić że to - co spotkało Żydów Polskich, może być jego udziałem.
Tak więc film Polańskiego jest dobrą narracją dla informacji o "nowym porządku Świata" i szykowanej globalnej wojnie.
Po nim - niewyobrażalne dla zdrowego umysłu plany globalistów stają się wielce prawdopodobne.
Trudno byłoby uzyskać takie przełożenie gdyby dosłownie odwzorować warunki wojny.

Kolejna refleksja nadchodzi w momencie skojarzenia: że tak - jak Niemcy mordowani Żydów - dziś Izraelczycy mordują Palestyńczyków.
Nawet kolorystyka obrazów przypominała bardziej klimaty z Bliskiego Wschodu - niż Warszawę.
Autor zdjęć - Paweł Edelman jest na tyle dobrym operatorem, że musiał to zrobić z pełną świadomością. W każdym razie dla mnie jest to podstawa operatorstwa i nie wyobrażam sobie tu pomyłki - bądź braku profesjonalizmu.

Po oglądnięciu filmu zrozumiałem prawdziwe przyczyny aresztowania Polańskiego - po 32. latach.
Film ten jest piękną lekcją polskiego patriotyzmu z deklaracją polskości.
W jednej z ostatnich scen Władysław Szpilman mówi - "jestem Polakiem".
Nazistowska zaraza, wymordowanie jego rodziny nie zmieniają pragnień. A spolonizowanie było marzeniem sporej grupy żydowskich intelektualistów.
Czasy wojny były bardzo bolesne również dla nas - Polaków. I każdy opis obarczony jest ryzykiem cynicznego wykorzystania przez wszelkiej maści degeneratów. Pisałem o tym nieraz .... o szmalcownikach i kolaborantach - którzy byli zagrożeniem zarówno dla Żydów - jak też Polaków.
Tą kwestię Polańki potraktował bardzo delikatnie. Wręcz cenzuralnie pozostawił w tle ten bolesny temat.
W rezultacie stworzył piękny metaforyczny (choć bardzo ulukrowany) film - przesłanie dla Świata
W filmie wypowiedziane zostały te same słowa - które pisałem kilkakrotnie - nie wiedząc że były również treścią filmu "Pianista".
W swoich wypowiedziach wiele razy zadałem retoryczne pytanie: "czy amerykańscy - bogaci Żydzi bronili swoich skazanych na śmierć pobratymców"?
Widać takie pytanie rodzi się u każdego człowieka który rozumie tamte czasy.
I właśnie te słowa wyjaśniają całą zawieruchę wokół Polańskiego.

Wyjaśnię to na przykładzie Fidela Castro.
Otóż Castro - mimo że sam miał żydowskie korzenie - dopuścił się rzeczy niewyobrażalnej. Pozbawił żydowskich gangsterów ogromnych pieniędzy zainwestowanych na Kubie. Mściwość gangsterów nie zna granic i czasu. Na Castro przeprowadzano wiele zamachów - które się nie udały
Gangsterskie porachunki przemianowano w ideologię polityczną - bo Sowieci korzystając z okazji zapragnęli stworzyć swój przyczółek u bram Stanów Zjednoczonych. Do dziś dnia trwa embargo na Kubę które uniemożliwia jakiekolwiek przemiany społeczne i polityczne w tym kraju.
Zemsta będzie trwała tak długo - jak długo nie umrze Castro. To aksjomat gangsterskiej vendetty.
Natomiast głupcy widzą w stosunkach amerykańsko-kubańskich jakąś rzekomą walkę ideologii. Realny komunizm jest tylko specyficzną formą gangsterstwa-mafijności.

Polański - przypominając milczący współudział amerykańskiego establishmentu w mordzie dokonanym na Żydach, dopuścił się rzeczy niesłychanej. Gdyby to powiedział goj ..... ?
Żaden Żyd nie pozwolił sobie na takie oświadczenie!
Zdecydowali się zemścić i szukali sposobu.
Znaleźli go i aresztowali Polańskiego w Szwajcarii.
Szwajcaria - która w ciągu dwóch wojen światowych zachowała swoją neutralność, ugina się pod naciskiem amerykańskich żądań w tak idiotycznej sprawie.
To powinno zastanowić wszystkich - którzy myślą o prawdziwych przyczynach aresztowania Polańskiego.
Po filmie "Pianista" trudniej jest realizować holokaust-biznes i szantażować Polaków.
Cały świat zobaczył zupełnie inną historię-niż przedstawiają to żydowscy złodzieje krzyczący o miliardy dolarów.

Napisałem kiedyś, że Polański powinien być traktowany tak - jak każdy inny człowiek.
Chciałbym więc zobaczyć choć jeden przykład ścigania obywatela USA po tylu latach i do tego w sprawie dotyczącej kontaktów z nieletnią.
Może ktoś zna i wskaże taki przykład działania amerykańskojęzycznego - bo kierowanego przez Żydów - wymiaru prawa.

P.S.

Do Romana Polańskiego
Wiem że przeczytałeś ten tekst - podobnie jak inne osoby z Twojego otoczenia.
Moi dziadkowie - ryzykując życie piątki swoich dzieci - ratowali takich - jak Ty.
Nie dlatego maziam się wśród szumowin i prostaków - którzy rzucają obelgi pod moim adresem by zdobyć poklask.
Zrezygnowałem z kariery, tworzenia sztuki bo honor nie pozwolił mi by nie być prostytutką dla gangsterów tego świata.
A oni już wysłali Ci wiadomość: "gorshniht von helfen".
Nic Ci nie pomoże - bo wszedłeś im w drogę.
Nawet naziści nie zgotowali Ci takiego losu. Mogli Cię zabić - ale nie zniszczyć Twojego umysłu.
Wykorzystaj swoje umiejętności i sławę by walczyć o przyszłość ludzkości.
Od tego momentu jest to Twój obowiązek.
3 styczeń 2010

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Daleko idace wnioski na temat reżysera filmu tylko na podstawie obejrzenia jednego jego filmu.

Roman Polański jest bardziej związany z innym filmem. W przypadku adresowanego do młodziezy filmu OLIVER TWIST jest też autorem scenariusza. Odstępstwa od oryginału Karola Dickensa były konieczne dla osłabienia negatywnego obrazu jednej z najbardziej szkaradnych postaci światowej literatury. Żyd Fagin jest przedstawiony przez Polańskiego jako postać humorystyczna, a głęboko moralizatorska powieść Dickensa została zamieniona w opowieść łotrzykowską.

http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=14620&start=120

To jest dobrze udokumentowany materiał oskarżający podstępnego sodomitę RP i wspierające go środowisko żydowskie o zorganizowane zniekształcanie (wybór powieści Olivera Twist do ekranizacji, podjęcie się napisania scenariusza przez RP do dubbingu, obsadzenie charyzmatycznego Pszoniaka w roli Fagina w dubbingu, niezwykle duża liczba kopii polskiego dubbingu do rozpowszechniania przekraczająca nakład wersji angielskiej, kampania promocyjna implikująca zachowanie przesłania Dickensa) światowego dziedzictwa kulturowego docierającego do Polski w celu kształtowania żydofilskiego światopoglądu.

2010-01-07
tłumacz

  

Archiwum

Ośle uszy.
czerwiec 6, 2008
Bogusław
Hitler nauczył się nienawiści do Polaków w Berlinie?
sierpień 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
PRL
grudzień 10, 2007
PAP
Kilka uwag na temat Piłsudskiego
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Zlikwidować polska armię, zlikwidować Państwo Polskie
październik 27, 2006
PAP
Jechałem koszernym sabłejem
marzec 1, 2005
Artur Łoboda
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
Obiecana przez polityków praca za granicą
sierpień 2, 2004
Godzina policyjna, przeszukiwanie getta...
Skąd to znamy?

sierpień 17, 2004
PAP
"Fundamentalistyczny" bezrozum elit III/IV RP
wrzesień 1, 2006
Marek Głogoczowski
Imperium
lipiec 2, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Ryzykowny narkobiznes
lipiec 15, 2003
Andrzej Kumor
Miłuj geja swego
lipiec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Radosław Sikorski zdymisionowany minister obrony
luty 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ktoś o nazwisku Wałęsa
maj 3, 2005
TRZECIA DROGA: nazistowska agentura czy neofici lewicy?
grudzień 13, 2002
http://republika.pl/adnikiel/socjobiologia.html
"Sierpień 80": rząd nie konsultował reform
grudzień 3, 2002
PAP
Wiek dwudziesty “wiekiem śmierci” w historii ludzkości
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bp Głódź: Potrzebna nadzieja
sierpień 20, 2002
PAP
Konstytucja RP: Polska dla Polaków
wrzesień 11, 2006
Halina W.
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media