ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sprawa obowiązkowych szczepień jest martwa… Omicron właśnie ją zabił  
4 grudzień 2021      Kit Knightly
To mógł być zamach. Największe wątpliwości 
21 kwiecień 2010      Rebel
Psucie Prawa przez koalicję PiS 
17 lipiec 2024      Artur Łoboda
Lekarze włoscy: «Leczenie zignorowane i spóźnione: oto co spowodowało masakrę Covid w kraju» 
29 styczeń 2021      Phil
Szarańcza, czyli opowieść o potwornej głupocie 
4 luty 2021     
Tylko łajdaki tego nie widzą 
24 maj 2014      Artur Łoboda
Szczepienia pełne kłamstw (1) 
4 marzec 2023     
Wiesław Sokołowski KU WOLNEJ NIEPODLEGŁEJ część pierwsza 
20 kwiecień 2017      www.trwanie.com
Były wiceprezes firmy Pfizer: „Wasz rząd okłamuje was w sposób, który może doprowadzić do waszej śmierci”. 
21 kwiecień 2021      Patrick Delaney
Publikowane ukradkiem, w nocy. Wycofane z czołowki nad ranem... 
28 kwiecień 2010      tłumacz
Wybraliście głupców, a oni okazali się niebezpieczni dla Narodu 
28 luty 2020      Artur Łoboda
"Interes" Kawaśniewskiego - "interesem narodowym" 
15 kwiecień 2009      PAP
Kosciol Chrzescijanski 
21 luty 2010      Goska
Marzenie młodego pokolenia kim chce być jak dorośnie: "Chcę być mordercą!" - chłopczyk na żywo w TVN 
8 luty 2019      Alina
Lista wspólników Grossa 
18 luty 2016     
Jeżeli nie ma żadnego wirusa to oznacza, że podają ludziom truciznę 
30 maj 2020     
Dobre chęci Społeczeństwa 
28 marzec 2016      Artur Łoboda
Badania Harvardu ujawniają ludobójstwo Izraela w Strefie Gazy: 377 000 Palestyńczyków „zaginęło”, połowa z nich to dzieci 
26 czerwiec 2025      Cassie B.
Kornel Morawiecki 
12 listopad 2015      Artur Łoboda
Jak psychopaci przejęli władzę 
6 styczeń 2022      Aster

 
 

Chamy, żydy i....


 
Czasem odwołuję się do do broszury Wiktora Jedlickiego z 1962 roku po tytułem "Chamy i Żydy".
http://zaprasza.net/a.php?article_id=34223
Jest to bardzo skrótowy opis sytuacji politycznej w Polsce - w latach pięćdziesiątych i schemat opisujący wszystko - co się dzisiaj dzieje w Naszym Kraju.
Ale w broszurze tej brakuje ważnego elementu opisu pozwalającego zrozumieć tamtą rzeczywistość.

Prócz wielu negatywów tamtej epoki było coś - co powodowało, że spora część Polaków widzi i dobre strony tamtej epoki.
Skąd się to bierze?

Kilka miesięcy po wojnie wyprodukowano prototypy pierwszych polskich samolotów. Trzy lata po wojnie ruszyła seryjna produkcja polskich samolotów (!)
Trzy lata po wojnie ruszyła seryjna produkcja samochodów ciężarowych "Star".
Jeszcze nie zakończyła się II wojna światowa a wznowiono produkcję najważniejszego w tamtych czasach środka transportu, a więc lokomotyw parowych.

Po wojnie Stalin zmusił Polskę do korzystania z sowieckiej technologii - by w ten sposób uzależnić Nas gospodarczo od jego widzimisię.
Ponieważ jednak żyło jeszcze wielu przedwojennych inżynierów to zdawali sobie sprawę ze szkodliwości tej drogi.
Władysław Gomułka nie był inteligentem. A jednak jego decyzje gospodarcze były wyjątkowo trafne.
To Gomułka był inicjatorem wszystkiego dobrego - co potem przypisano Gierkowi.
To Gomułce zawdzięczamy dzisiejsze granice zachodnie Polski!
I chociaż klęliśmy na niego w młodości - to trzeba przyznać, że wciągniecie do odbudowy Polski przedwojennych inżynierów skutkowało tym, że chociaż intelektualnie byliśmy suwerenni względem Moskwy.

Powtarzam po raz kolejny. Jeżeli cokolwiek dobrego widzimy w latach PRL to wynik działalności wychowanych przed II wojną światową ludzi honoru.
Pamiętam wielką biedę początku lat sześćdziesiątych. A jednak prawie nikt z administracji nie kradł i nie zagarniał pod siebie. Jedni sie bali, a inni po prostu tak zostali wychowani.
Za to dzisiaj zagarnianie pod siebie jest standardem KAŻDEGO Rządu Trzeciej RP!
I pod tym względem jeszcze gorsza od poprzedników okazała się "dobra zmiana".
W związku z epidemią zdają sobie sprawę, że ich rządy mogą się szybko skończyć.
Dlatego czynią wszystko - co w ich mocy by przedłużyć swoje rządy, bo Naród już zrozumiał kim oni naprawdę są!

Dałem przykłady polskiej myśli technicznej w bardzo trudnych - powojennych czasach. Brakowało wtedy wszystkiego, a jednak Polacy tworzyli wysoko zaawansowaną technikę.
Dzisiaj wyprodukowanie banalnie prostych maseczek na twarz przerasta kwalifikacje intelektualne pisowskiego nieRządu!
Dlatego KŁAMIĄ Polakom w sprawie zabezpieczeń wobec zakażenia.

Proszę sobie przypomnieć wszystkie obietnice pisowskich ministrów i co z tego wyszło?
Czy chociaż jedna rzecz została zrealizowana?
A już HAŃBĄ jest wszystko - co działo się wokół pomnika stulecia Bitwy warszawskiej.

Skąd się to wszystko wzięło?
W 1945 roku polską inteligencję eksterminowało NKWD.
Z czasem jego rolę przejęła komunistyczna żydohołota która czyniła wszystko co mogła, by Polacy nie mieli żadnego wpływu na losy własnego Kraju i stali się "niedotykalni".
W 1956 roku nastąpił bunt i za ograniczoną zgodą komunistycznych "chamów" mogliśmy choć częściowo realizować własne aspiracje.
Ale w 1970 roku zasiadające w aparacie państwowym "żydy" podstawiły haka Gomułce i wprowadziły drastyczną podwyżkę cen tuż przed Bożym Narodzeniem.
To wywołało bunty społeczne i jego upadek.
Wniesiony w jego miejsce Gierek okazał się "internacjonalistą" i pozwolił na sojusz "chamów" z "żydami" w interesie wspólnej grabieży majątku narodowego.
I ten stan trwa do dnia dzisiejszego, a nasilił się po "Okrągłym stole" - gdy władzę w Polsce przejął sojusz "chamów" z "żydami".

Jeżeli więc patrzymy na otaczającą Nas rzeczywistość polityczną to musimy zdawać sobie sprawę, że w polityce brylują chamożydy!
Niezależnie od tego - jakie sztandary z sobą niosą.
I jest na to banalnie prosty test.

Gdyby po przejęciu władzy przez PiS politycy stwierdzili, że pensje poprzedników były niemoralne i sami zadeklarowali ich obniżenie - to uznałbym, że są to naprawdę Polacy dbający o własną Ojczyznę.
Ale ta pisowska HOŁOTA dążyła tylko do tego, by jeszcze więcej zagarnąć pod siebie. Ale - by zamydlić oczy Społeczeństwa - przy okazji rozdali część pieniędzy z Budżetu Państwa.

Polską rządzą chamożydy - niezależnie od tego - jakie wznoszą sztandary.
1 kwiecień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Oni nie rządzą, a jedynie sprawują zarząd, w cudzym imieniu.
Stąd ich proweniencja, trzeba zrozumieć wiele kwestii, ale jedną podstawową demograficzną w ramach wycinka historii po roku 1944.
Mianowicie, ilu aktywistów KPP, NKWD, w tym szmalcowników, kolaborantów wojennych i innych, których istnienia, jako szkodników nawet nie podejrzewamy, zostało obsadzonych w strukturach władzy PRL?
I teraz, jak oni się rozmnożyli?
Obawiam się, że obecna narośl patologii na ciele normalnych członków narodu, to jakieś, co najmniej 2 miliony osób. To i dużo i mało.
Zależy jak na to spojrzeć.

2020-04-01
Magellan

  

Archiwum

GENERAŁ WŁADYSŁAW SIKORSKI
listopad 27, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Podstępny rak toczy służbę zdrowia
lipiec 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Metamrfoza Dolara
styczeń 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Ds. praw człowieka
sierpień 28, 2006
Bogusław
KIEDY POLSKA BĘDZIE POLSKA Stan wojenny nadal trwa
luty 14, 2007
Dariusz Kosiur
Potomkowie Jakuba Szeli
luty 27, 2007
Artur Łoboda
Matka Boska z Montichiari
grudzień 7, 2007
.
Zmarł ks. Jan Twardowski
styczeń 18, 2006
interia.pl
Bój o PKO (jeszcze) BP
wrzesień 14, 2004
PAP
Od piwa głowa krzywa
kwiecień 17, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Nasi najwięksi wrogowie
październik 12, 2003
zaprasza.net
Czym może pomóc Polak przebywający na emigracji ?
maj 9, 2005
Augustyn z USA
Kosowo nowe "państewko"
luty 19, 2008
Jacek Bartyzel
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Ograniczenia w kandydowaniu na głowę państwa demokratycznego
październik 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Skandaliczna blokada informacyjna w polskojęzycznych publikatorach.
wrzesień 15, 2008
tłumacz
Pomóżcie proszę wstrzymac to opętanie
styczeń 23, 2004
Czyje taśmy.
wrzesień 29, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Aktualne światowe trendy migracji Żydów - według "tłumacza"
marzec 19, 2008
tłumacz
PRL
grudzień 10, 2007
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media