|
| Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek |
|
| |
|
| Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu |
|
| Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. |
|
| Młodzież izraelska w Polsce |
|
| Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. |
|
| Pożary w Kaliforni - poważna analiza |
|
Jak lewacy spalili Los Angeles
|
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI |
|
| |
|
| Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi |
|
| |
|
| Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok |
|
| |
|
| Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność |
|
| Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach |
|
| Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid |
|
| Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie |
|
| Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r |
|
| Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
więcej -> |
|
List otwarty do nauczycieli i wychowawców polskich.
|
|
Sto lat upłynęło od czasu, gdy to z inicjatywy inż. Józefa Świątkowskiego powstała Polska Macierz Szkolna. Pierwszym prezesem Rady Naczelnej Macierzy wówczas został Henryk Sienkiewicz.
Zwracam się do nauczycieli i wychowawców w Polsce o wsparcie mojej inicjatywy powołania na nowo (reaktywowania) Polskiej Macierzy Szkolnej. Dziś potrzeba mądrego patriotycznego wniknięcia w polski system edukacyjny stała się już koniecznością.
W Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 11. XI. 2005 r. rząd polski – w osobach premiera - Kazimierza Marcinkiewicza; min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kazimierza M. Ujazdowskiego, oraz min. Edukacji i Nauki - Michała Seweryńskiego – ogłosił uroczyście deklarację: PATRIOTYZM JUTRA. Podczas tej podniosłej uroczystości padły znaczące słowa wypowiedziane przez min. Kazimierza M. Ujazdowskiego, które tu dla zapamiętania, dla utrwalenia cytuję:
„- Chcemy jasno wyrazić przekonanie iż, Rzeczpospolita wraca do odpowiedzialności za edukację historyczną i edukację patriotyczną w Polsce. (…) Mamy przekonanie, że jest to obszar działań w których tradycja spotyka się z nowoczesnością. Odrzucamy pogląd tych, którzy skazują patriotyzm na status anachroniczny. Uważamy, że jest to cnota żywa, będąca podstawą niepodległej Rzeczpospolitej. Uważamy ponadto, że wyłącznie narody szanujące swoją tradycję mogą zbudować mocną, wspólnotę europejską. (…) Wraca realna i konkretna odpowiedzialność państwa za podtrzymywanie tradycji i edukacji historycznej.”
W samej deklaracji pragnę jeszcze podkreślić dwa znaczące zdania:
- „…realizacja takiego celu wymaga systematycznie prowadzonej edukacji patriotycznej.”
…rząd wyraża: „…wolę wsparcia projektów edukacyjnych prowadzonych przez organizację pozarządowe stawiające sobie za cel patriotyczne i obywatelskie aktywizowanie młodzieży”.
Deklaracja PATRIOTYZM JUTRA, ogłoszona jako pierwsza tuż po ustanowieniu rządu Kazimierza Marcinkiewicza, świadczy o tym, iż rząd świadomy jest, że w ostatnich latach dokonano spustoszenia nie tylko w gospodarce, ale również, a może przede wszystkim w szeroko pojmowanej kulturze humanistycznej. Odhumanizowanie życia narodowego i społecznego widoczne jest na każdym kroku. Całkowity upadek edukacji klasycznej, stopniowy zanik nauk humanistycznych musi prowadzić do obniżenia poziomu intelektualnego nauczycieli i młodzieży, a w konsekwencji do ogłupienia i upodlenia narodu.
Powołanie Polskiej Macierzy Szkolnej 28 kwietnia 1905 roku, było odpowiedzią na rusyfikowanie i germanizowanie młodzieży polskiej. Pole do działania Macierzy otworzyło się także dzięki klęsce Rosjan w wojnie na Dalekim Wschodzie, osłabieniu Rosji. Dziś sytuacja mogłaby się wydawać podobna. Upadek ZSSR, odzyskanie przez Polskę niepodległości powinny spowodować wybuch patriotyzmu, powrót do najlepszych tradycji polskich metod edukacyjnych i wychowawczych – niestety stało się inaczej. Rządzący po 1989 r., będące w ich rękach media zaaplikowały młodym ludziom wszystko co najgorsze w tym względzie można było pozyskać od Zachodu: nieuctwo, płochość i bylejakość w ocenie otaczającej rzeczywistości, traktowanie życia wyłącznie jako pretekst do zabawy, a pieniądza jako cel sam w sobie, jako wartość nadrzędną, a w konsekwencji brak cnót i powszechne zwulgaryzowanie obyczajów. Wtedy w latach 1905-1918 Macierz Szkolna osiągnęła szczyt swojej aktywności, wychowała tych patriotów, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny w 1918r., 1920r., oraz w latach 1939 – 1945. Dziś wśród młodych ludzi, szczególnie młodzieży studenckiej patriotyzm na tle „europejskości” jawi się, jako anachronizm. Taką uprawiano propagandę, patriotyzm stał się symbolem ciemnogrodu, zaściankowości, stał się przysłowiowym „moherowym beretem” – patriotów zepchnięto do grupy głupców i prowincjuszy, systematycznie tępiono i ośmieszano każdy przejaw patriotyzmu.
W tej sytuacji Deklaracja rządu jest inicjatywą znaczącą, otwierającą szeroko pole do pracy nauczycielom-patriotom, nauczycielom-zapaleńcom rozumiejącym doskonale historyczną wagę Deklaracji „PATRIOTYZM JUTRA”. Do nich kieruję mój list otwarty, do nich, nauczycieli rozumiejących jeszcze co znaczą słowa Jana Zamoyskiego; „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”
Proponuję:
1. Stworzenie nowego – bo uwzględniającego dzisiejszy stan humanistyki polskiej - Przesłania Ideowego Polskiej Macierzy Szkolnej przedstawiającego cele Stowarzyszenia. Przesłanie powinno być umieszczone na widocznym miejscu w każdej szkole w której działać będzie Koło Polskiej Macierzy Szkolnej
2. Budowa statutu Stowarzyszenia Polskiej Macierzy Szkolnej.
3. Zarejestrowanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Polskiej Macierzy Szkolnej..
4. Stworzenie Fundacji Polska Macierz Szkolna.
5. Powołanie struktur regionalnych Polskiej Macierzy Szkolnej, których celem będzie m.in. zakładanie Kół Polskiej Macierzy Szkolnej w każdej szkole podstawowej i średniej
Do opracowania Statutu i Przesłania Ideowego Stowarzyszenia Polskiej Macierzy Szkolnej należy powołać ludzi kompetentnych, patriotów, którym zależy na przywróceniu edukacji polskiej jej historycznej świetności. W tym miejscu muszę przypomnieć, że w przetrwaniu stu dwudziestu trzech lat niewoli najważniejszą rolę odegrał dziwiętnastowieczny wybuch polskiej myśli humanistycznej – to wielka literatura polska, najwyższej klasy malarstwo, niepowtarzalna muzyka towarzyszyły Polakom w drodze do wolności!
Dzieła takich gigantów humanizmu, jak Mickiewicz, Słowacki, Wyspiański, Sienkiewicz, Matejko, Chełmoński, Grottger, Szopen i Moniuszko były „doboszami”, w takt „werbli literatury polskiej” naród dotarł do niepodległości. Autorka niniejszego listu otwartego deklaruje swój czynny udział w budowie Statutu i Przesłania.
Cele programowe:
1. Polska Macierz Szkolna, nauczyciele i wychowawcy wraz z Ministrem Edukacji i Nauki, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego powinni odbudować jednolity system edukacyjny w przedmiotach humanistycznych. Wielu autorów, różnorodne podręczniki w szkole, skreślanie z lektur szkolnych wybitnych dzieł rodzimej literatury doprowadziły do znacznego obniżenia poziomu nauczania historii i języka polskiego. To stanowczo należy zmienić. Polska Macierz Szkolna powinna wywierać znaczący wpływ na Ministerstwo Edukacji i Nauki, jako oddolna pomoc wywołana Deklaracją rządu.
2. Stworzenie Rady Programowej Polskiej Macierzy Szkolnej składającej się z pięciu osób, mających wyłączne prawo do podejmowania decyzji, a także dokooptowanie do niej trzydziestoosobowego zespołu doradców, składającego się z nauczycieli z całej Polski delegowanych do Rady Programowej przez regionalne struktury Polskiej Macierzy Szkolnej.
3. Stworzenie studia nagrań Polskiej Macierzy Szkolnej. Dzisiejsze osiągnięcia w technologiach urządzeń audiowizualnych – nagrywających i odtwarzających – dają szansę dotarcia z wykładami wybitnych nauczycieli i wykładowców do wszystkich szkół w Polsce. Przy pomocy nagranych całych cykli wykładów na płytach DVD – odtwarzanych pó?niej na lekcjach szkolnych nie tylko uda się bardzo szybko podnieść poziom nauczania w przedmiotach humanistycznych, ale z całą pewnością ułatwi to nauczycielom-wychowawcom prowadzenie dyskusji z uczniami, pobudzi uczniów do racjonalnego, logicznego myślenia, wywoła tak potrzebny dziś, a przecież bardzo zaniedbany patriotyzm. Do tego celu należałoby pozyskać wybitnych wykładowców z przedmiotów:
- język polski
- historia
- etyka
- religia
- propedeutyka filozofii
Ten ostatni przedmiot ( logika) przed pięćdziesięciu laty dobrze służył uczniom w klasach przedmaturalnych.
4. Skutkiem panoszącego się w teatrach terroru inscenizatorów, literatura dramatyczna, a także adaptacje wybitnych dzieł prozaików stały się w prezentowanych inscenizacjach niezrozumiałe dla młodego człowieka. Inscenizacje owe są pod względem estetycznym najczęściej na bardzo niskim poziomie. Teatr powoli zatraca sens swojego istnienia, staje się niezrozumiały, często zwulgaryzowany i coraz częściej ociera się o pornografię. Pięćdziesiąt lat temu w Krakowie istniał Teatr Rapsodyczny Mieczysława Kotlarczyka, w którego pracach uczestniczył pó?niejszy Papież Jan Paweł II. Polska Macierz Szkolna powinna wrócić do koncepcji takiego właśnie teatru w którym realizatorzy spektakli traktują autorów z szacunkiem, a młodym widzom przedstawiane są treści utworów w sposób estetyczny i zrozumiały.
5. Każde Koło Szkolne powinno stać się klubem dyskusyjnym. Prowadzeni przez wychowawców licealiści, gimnazjaliści a także uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, dzięki nabytej wiedzy będą inaczej patrzeć na otaczającą rzeczywistość – będą ją oceniać racjonalnie, nie tak, jak każą ją widzieć media, czy często bałamutny system edukacyjny. W tym miejscu należy przypomnieć, że światopogląd młodego człowieka kształtuje się między 15 a 19 rokiem życia. To dla nich na nowo ma narodzić się Polska Macierz Szkolna.
Rapsodyczny Teatr Polskiej Macierzy Szkolnej, wykłady wybitnych pedagogów będą filmowane, nagrywane na płyty DVD i rozsyłane do szkół jako uzupełnienie szkolnego programu. Docelowo powinny to być całe cykle wykładów dla poszczególnych klas gimnazjalnych i licealnych. W ten sposób z czasem powstanie wzorcowa Biblioteka Macierzy Szkolnej. Każda szkoła może mieć taką bibliotekę. Sfilmowany wykład, czy sfilmowaną sztukę teatralną kupuje się raz, wykorzystywać je będzie można wielokrotnie, przez wiele lat.
Patriotyzm polski jest nierozerwalny z kościołem katolickim, można powiedzieć, że wyrósł na wierze w Boga i umiłowaniu Ojczyzny. Historyczny dorobek naszej kultury, wartość tego dorobku wywoływała dumę w każdym myślącym, młodym Polaku. W czasach najnowszych, już od końca lat sześćdziesiątych osiągnięcia polskiej kultury były systematycznie postponowane. Matejko – „malował pocztówki”; Chełmoński – „oleodruki”; Grottger – „śmieszny patos”; Sienkiewicz – „to średniej klasy pisarz, sławiący zapijaczoną polską szlachtę”; poeci powstaniowi (Trzebiński, Gajcy) – to „faszyści”, i tak dalej, i tak dalej… Mijały lata, leciały opinie, obijały się po różnych piwnicach, knajpach, kulisach i okolicznościowych, koteryjnych balach. Dolatywały do rządowych kamaryli, które pogrążone we własnym nieuctwie i pilnowaniu stołków nie mogły zauważyć ginącej polskiej kultury.
Zwracam się więc z apelem do nauczycieli i wychowawców w całej Polsce o zainteresowanie się i czynne włączenie w odbudowanie Stowarzyszenia Polska Macierz Szkolna. Musimy wspólnie zadbać o wychowanie następnych pokoleń, aby one w przyszłości troszczyły się o Matkę-Ojczyznę.
Pora przerwać faworyzowanie ideologicznych mniemań i urojeń, że da się wychować dzieci bez Boga, zasad moralnych, propagując bezstresowe podejście do życia w miejsce rzetelnej pracy nad sobą. Statystyki mówią, że Europa ma największą w swojej historii ilość dzieci uzależnionych od narkotyków, dzieci-przestępców, dzieci pokrzywionych emocjonalnie, niezdolnych w przyszłości do pracy i życia w rodzinie. Polska ze względu na swoją tradycję edukacyjną sięgającą do czasów Staszica i Konarskiego ma szansę na wyrwanie się z tego błędnego koła, może stać się przykładem dla innych krajów Europy. Musimy tylko pomocną dłoń wyciągnąć do najmłodszych. Niech Bóg sprzyja Polskiej Macierzy Szkolnej.
Ojczyzna woła…
Ojczyzna woła, Jej głos się niesie hen…
Wołanie jak z grobu, z grobu wołanie,
bo prosi, jak Łazarz… o Zmartwychwstanie!
Czy próżne czekanie? Jej boleść, Jej sen...
W Ojczy?nie jest noc ciągle dłuższa niż dzień,
czasem się łudzę, że widać świtanie,
bramę otworzyć chcę na kołatanie,
lecz to tylko serce, złudzenie… ja wiem!
Gdzie mam Cię szukać? Głos Twój ginie w ziołach,
w bocianich gniazdach i w jaskółczych niszach
i w modrzewiowej modlitwie anioła,
w łzie zapomnianej, którą ukrył szyszak…
Kto głos Ojczyzny chociaż raz usłyszał,
ten zawsze słyszy, gdy Ojczyzna woła …
Podkowa Leśna 15.12.2005 r. Lusia Ogińska
lusiaoginska@op.pl tel. 0 606 192 150
|
|
7 styczeń 2006
|
|
Lusia Ogińska
|
|
|
|
Nie chcą Leclerca
październik 3, 2005
przesłała Elżbieta
|
Rozmowa niekontrolowana
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
|
Marek Pol, minister infrakłamstwa
grudzień 23, 2002
zaprasza.net
|
Praca - dobro luksusowe ?
czerwiec 26, 2003
Artur Kowalski
|
Pierwsze 92 tys. m kw.
styczeń 15, 2004
|
bezrobotny
wrzesień 5, 2006
michal
|
Martwi Milczą – Śmierć Miłoszewicia
marzec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Walka dwóch skorpionów?
styczeń 29, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (5) ZNIEWOLENIE AMERYKAŃSKIEJ PRAWICY? (część pierwsza}
styczeń 10, 2005
|
Premier: Nie idę na wojnę z mediami, ale...
marzec 8, 2007
¬ródło informacji: PAP/INTERIA.PL
|
Nazistowskie wzorce wciąż żywe
czerwiec 3, 2004
|
Krok do przodu w sprawie ochrony pacjenta
lipiec 21, 2003
IAR
|
"Złoty coraz silniej związany z euro"
styczeń 14, 2003
Artur Łoboda/PAP
|
Re: “Świadectwo Polakòw Anno Domini 2005 dla potomnych”.
sierpień 29, 2005
Aleksander Jantar
|
Idą, idą na wojnę polityczne matoły i słono płacą
marzec 18, 2007
przysłał ICP
|
Wiersze to jak ptaki, wyfruwają z moich rąk
wrzesień 12, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
NFZ nie da pieniędzy na leczenie raka
styczeń 19, 2005
(RMF)
|
Uchwała Sejmu w sprawie powołania komisji do zbadania prawidłowości nadzoru bankowości w Polsce
marzec 14, 2006
?rodło: Sejm
|
Tarcza antyrakietowa
czerwiec 9, 2007
przesłała Elzbieta
|
Paragraf, nie dla każdego.
czerwiec 2, 2008
.
|
więcej -> |
|