|
To zaczyna wyglądać niebezpiecznie
|
|
Nie wszystko jestem w stanie sprawdzić od ręki i czasem muszę odczekać tygodnie, by sprawdzić informacje podawane przez innych.
Tym razem jednak przyjmę za innymi mediami, że w wypowiedzi dla TVP info - Jarosław Kaczyński uznał, że "niższy wzrost gospodarczy jest wynikiem celowego działania biznesmenów powiązanych z opozycją".
W odpowiedzi na to BCC, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan i Pracodawców RP stwierdziły WSPÓLNIE, że to groźby zaostrzenia Prawa względem oszustów gospodarczych - są przyczyną obniżenia stopy rozwoju gospodarczego.
A ja chciałbym się dowiedzieć: jaką część PKB wypracowują firmy związane z BCC, Krajową Izbą Gospodarczą, Konfederacją Lewiatan i Pracodawców RP?
Wedle mojego rozeznania jest to niewielki procent polskiej gospodarki - poniżej 10 procent całości. Ale są oni krzykliwi i powiązani z lobby prawniczym!
Więszkość PKB i największą część podatków płacą małe i średnie przedsiębiorstwa!
Dla nich działania Rządu nie mają znaczenia, bo wbrew moim wezwaniom i wbrew zapowiedziom wicepremiera Morawieckiego - ANI O JOTĘ NIE UŁATWIONO PRACY PRZEDSIĘBIORCOM!
W porównaniu do Europy Zachodniej - polski przedsiębiorca jest NIEWOLNIKIEM aroganckich i przestępczych urzędników państwowych!
Platforma Obywatelska uzupełniała niedobory PKB dzięki najważniejszej puli dotacji unijnych. Ale to się już skończyło!
Kosztowne projekty społeczne PiS wymagają znaczącego wzrostu gospodarczego - dla zdobycia środków na ich pokrycie.
"Kto nie idzie do przodu - ten się cofa". - głosi przysłowie.
PiS nie zrobił NIC dla ułatwieniu pracy polskim przedsiębiorcom i dlatego NALEŻY SPODZIEWAĆ SIĘ DALSZEGO WYHAMOWANIA GOSPODARKI, a co zatem idzie - dochodów Państwa.
Zrzucanie odpowiedzialności za własną nieudolność na krzykliwą - choć niewydajną grupę wpływów w organizacjach przedsiębiorców - świadczy o całkowitym niezrozumieniu zasad gospodarki przez Jarosława Kaczyńskiego, a zatem cały Rząd Beaty Szydło!
Na obecne - nieznaczne obniżenie PKB ma wpływ przede wszystkim sytuacja międzynarodowa i szykanowanie polskich przedsiębiorców przez inne kraje. Również wahania walut.
To powinien rozumieć człowiek, który jak kukiełkami steruje ministrami obecnego Rządu.
Jeżeli jednak "namaszczyciel" jest takim ignorantem, to nic dobrego nie wróżę na przyszłość.
|
|
18 listopad 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dehumanizacja pieniądzem
luty 14, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
|
Krytyczna Rola Polski w 1939 roku
wrzesień 1, 2004
|
W 70 rocznicę śmierci wielkiego Polaka-wypisy z Romana Dmowskiego
styczeń 8, 2009
Paweł Ziemiński
|
2008.08.03. godzina 2400 serwis wiadomości
sierpień 3, 2008
tłumacz
|
Dlaczego 2+2=4
czerwiec 24, 2008
Artur Łoboda
|
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata
|
Wyrażenie Dziękczynienia za Uratowanie Polski przed Rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności
listopad 9, 2005
Leszek Skonka
|
Pomocnicy dyktatora "budują demokrację"
kwiecień 16, 2003
Artur Łoboda
|
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
|
Balcerowicz i gospodarka
listopad 29, 2002
Artur Łoboda
|
http://www.krakow.pl/miasto/lokacja/
październik 4, 2004
|
Miodkowy "full time"
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Układ Lokalny – „Business - Businessmana!”
maj 28, 2006
Dariusz Adamczewski
|
Podłość drukowana
kwiecień 15, 2008
|
Apel o tłumaczenia
styczeń 16, 2006
Jerzy Paruszewski
|
Rozmowa Adama Sandauera z Gabrielem Janowskim członkiem Ruchu Patriotycznego
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
|
"Niewidoczny Słoń w Pokoju"
kwiecień 7, 2006
Iwo Cuprian Pogonowski
|
How Good Was the Good War?
lipiec 21, 2008
|
|
|