ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Rozmowy kontrolowane" zamiast "O mnie się nie martw" dziś w TVP2!!! Ten film jest bezczelnym napluciem w twarz wszystkim Polakom, którzy należeli i popierali "Solidarność", jest obrzydliwym komunikatem UB-ecji, że OTO JESTEŚMY, I BĘDZIEMY ROBIĆ CO ZECH 
14 grudzień 2018      Alina
Seks na łonie natury  
10 kwiecień 2020     
Oleg A. Platonow "Poklosie rewoucji seksualnej" 
22 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
Zmarł głupi Zygmuś 
9 styczeń 2017      Artur Łoboda
Nie walczcie z napompowanymi bufonami 
12 sierpień 2017      Artur Łoboda
Jak PiS dojdzie do władzy. (Wersja 2011) 
23 czerwiec 2015     
Źródła kłamstwa 
21 luty 2016      Artur Łoboda
Strajk generalny w Belgii. 
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Ale za swoje pieniądze 
29 kwiecień 2019     
Góralski filozof kontra agent Bauman 
29 grudzień 2013      Artur Łoboda
Sekta smoleńska 
12 maj 2017      Artur Łoboda
Szczepienia pełne kłamstw (IV) 
2 czerwiec 2020     
Cieć w Ministerstwie 
19 lipiec 2016      Artur Łoboda
Pouczanie biskupa 
12 padziernik 2014      Artur Łoboda
Drugi paszport 
29 wrzesień 2010      Goska
Pora powiedzieć to głośno 
29 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Ostoja w objęciach iskry 
4 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Strzeżcie się Morawieckiego 
27 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Gra pozorowana PiS w sprawie Sądów 
20 grudzień 2019     
Niezbędnik na wypadek wojny 
15 marzec 2014      Artur Łoboda

 
 

Obama wywiedziony na afgańskie manowce?


Pytanie czy prezydent Obama dał się wywieźć na afgańskie manowce? dyskutowane jest na Internecie przez ludzi życzliwych mu, którzy nie brali poważnie jego wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej, kiedy mówił o eskalacji wojny w Afganistanie. W regionie tym ponieśli klęski tacy najeźdźcy jak Aleksander Wielki, Persowie, Mongołowie, Hindusi, Brytyjczycy i Rosjanie, z tego powodu, lord Curzon nazywał góry Afganistanu „cmentarzem imperiów.”

Prowokacja we wrześniu 2001 i zbrodnicze zburzenie trzech wieżowców w Nowym Jorku i śmierć 3000 osób, jest jakoby powodem do wojny przeciwko ruchowi fanatyków arabskich popierających AlQaidę. Tragedia nowojorska jest dyskutowana na Internecie i są tacy, którzy uważają, że Arabowie byli marionetkami w rękach takich służb specjalnych jak Mossad, w celu wywołania groteskowej „wojny przeciwko terrorowi” na korzyść Izraela i jako potrzebne uzasadnienie na masowe zbrojenia na koszt skarbu USA, po zakończeniu „zimnej wojny.”

Możliwy był taki scenariusz, że kilku fanatyków posłano na naukę latania małymi samolotami w celu użycia ich do przejmowania samolotów i przekazywania kontroli lotu, automatycznym pilotom, zaprogramowanym do precyzyjnego lotu (fotografowanego przez oczekujących Izraelczyków) w kierunku wabiących sygnałówek umieszczonych w obydwu wieżowcach zaminowanych i wyposażonych w termit do podnoszenia temperatury ognia paliwa lotniczego.

Pasażerowie trzeciego, opóźnionego samolotu, opanowali Arabów-napastników. Zamiast pozwolić im wylądować, samolot ich został strzelony nad Pensylwanią, tak, że jedno skrzydło i jeden z dwóch motorów był oddalony od kadłubu i drugiego motoru o kilka mil. Powodem zestrzelenia, według tej wersji, była konieczność niedopuszczenia do kompromitujących zeznań Arabów i publicznego ogłoszenia faktycznych szczegółów ich akcji.

Prezydent Obama powiedział na konferencji prasowej 24 marca 2009, że po „ostrożnej ocenie sytuacji” wydał rozkaz silniejszej interwencji sił USA w Afganistanie. Tego samego dnia przed swoim samobójstwem, wojskowy Afgan, zastrzelił dwóch żołnierzy USA i zranił trzeciego. Talibani zniszczyli tego dnia meczet pełen setek ludzi, z których 50 było zabitych.

Jessica Tuchman Mathews, prezes pokojowej organizacji „Carnegiie Endowment for International Peace” napisała na temat Afganistanu, w „Carnegie Report” w styczniu 2009, że „Jedyną słuszną akcją dla zatrzymania impetu Talibanów, jest ewakuacja obcych wojsk, których obecność jest głównym powodem walki Talibanów.” Niestety prezydent Obama nie zażądał oceny sytuacji od wywiadu USA, prawdopodobnie w obawie, że taka ocena byłaby mu „nie wygodna,” i powtórzyłaby ocenę wcześniejszą, że inwazje i okupacje nie poprawiają bezpieczeństwa USA, ale zawsze powodują wzrost liczby terrorystów.

Prezydent Obama powtarza jako cel wojsk pacyfikacyjnych USA „szkolenie Afganów,” oraz staranie się o poparcie międzynarodowe Iranu, Rosji, Indii i Chin, ponieważ państwa te powinny „chcieć poprawy bezpieczeństwa w tym regionie,” dzięki dodatkowym posiłkom z USA i NATO. Obama spodziewa się, że po latach pacyfikacji, może uda się znaleźć jakieś polityczne rozwiązanie problemu pokoju w Azji Środkowej, gdzie niestety czas pracuje przeciwko USA, bez względu na to ile potyczek i bitew wygrają wojska USA i NATO, tak jak było w Wietnamie.

Generał Douglas MacArthur powiedział w 1961 roku, że „ktokolwiek chce posyłać siły lądowe USA do Azji, powinien być poddany badaniom psychiatrycznym.” Wówczas prezydent Kennedy odpowiadał na sugestie posyłania dodatkowych wojsk do Wietnamu, żeby wnioskodawcy naprzód przekonali o tym generała MacArthur’a.

Obecnie po ośmiu latach rządów neokonserwatystów-syjonistów pod prezydentem Bush’em i wiceprezydentem Dick’iem Chenney’em, prezydent Obama czyni tak, jak tego chce lobby Izraela i przemysł zbrojeniowy, co jest zawodem dla wielu Amerykanów. Obama pewnie wie że opozycja prezydenta Kennedy’iego, przeciwko posiadaniu broni nuklearnych przez Izrael, kosztowała go życie, według książki Jim’a Douglass’a pod tytułem „JFK i słowa nie-do-wymawiania,” („JFK and the Unspeakable”).

Ciekawe jest, że profesor Martin van Creveld z Hebrew University w Jerozolimie, znany z pogróżek zniszczenia izraelskimi bombami nuklearnymi stolic europejskich z Rzymem na czele, w razie przegrania wojny Żydów z Arabami, teraz jest niezadowolony z wyników wojny prowadzonej przez Bush’a „dla dobra Izraela” i pisze, że Bush „prowadził najgłupszą wojnę od dziewiątego roku przed Chrystusem, kiedy cesarz Augustus posłał legiony na stracenie, do walki przeciwko Germanom.”

Cytuje to Ray McGovern, wieloletni analityk informacji z wywiadu CIA, w artykule pod symbolicznym tytułem: „Witam do Wietnamu, Panie Prezydencie” opublikowanym 29 marca, 2009, przez Antiwar.com. W tym samym piśmie internetowym jest artykuł Allen’a Book’a o nowej strategii prezydenta Obamy w „Af-Pak” czyli w Afganistanie i w Pakistanie, pod tytułem „Rozkojarzona Operacja” („Operation Incoherence”). Książki te i artykuł Ray’a McGovern’a potwierdzają, że prezydent Obama, niestety został wywiedziony na afgańskie manowce.

WWW.pogonowski.com
30 marzec 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Historyk niepokorny
marzec 22, 2003
Jerzy Robert Nowak
Robotnicy amerykańscy najwydajniejsi na świecie
wrzesień 2, 2003
Germans, not Poles, the Main Killers of Jews of Jedwabne, Radzilow, etc.
kwiecień 12, 2008
przysłał ICP
bezrobotny
wrzesień 5, 2006
michal
Unijne dotacje
lipiec 17, 2003
Tomasz Cukiernik
Metoda na przejęcie ostatniego polskiego banku
lipiec 23, 2004
PAP
Czasami udają, że nie widzą...
grudzień 27, 2002
http://www.dziennik.krakow.pl/
USA uchwalają ustawę GLOBALNA ŚWIADOMOŚĆ ANTYSEMITYZMU
maj 8, 2004
cywilizowany
Tony Blair i 25 lat od zwycięstwa Margaret Thatcher
kwiecień 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
Sprzeciw wobec roszczen niemieckich
lipiec 4, 2006
przesłała Elzbieta
Skutki straty wartości dolara w USA
marzec 19, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
"Epoka Terroru" w Drugiej Kadencji Bush'a?
listopad 8, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Prokuratorska gra pozorów
sierpień 26, 2002
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
Germanofobia społeczeństwa polskiego (1) AKTYWNA PROPAGANDA ANTYNIEMIECKA, NURT LUDOWY (proletariacki)
czerwiec 19, 2007
tłumacz
13 XII 2007
grudzień 10, 2007
przesłał .
Zniewolenie prezydentury USA?
padziernik 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Szef rady programowej PO
styczeń 25, 2004
Skutki konfrontacji USA i Rosji w Gruzji
sierpień 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media