|
Na co wydać pieniądze z programu 500+
|
|
Będąc dzieckiem zbierałem pieniądze, by kupić tranzystory, oporniki i kondensatory, a potem z nich zrobić wzmacniacz.
Trwało to długo - bo części był relatywnie drogie, a ja odmawiałem sobie przyjemności ze skromnych środków.
Wiele lat później odmawiałem sobie jedzenia, by kupować książki z historii sztuki.
Mógłbym podać wiele podobnych przykładów - jak choćby pierwszy rower, pierwszy gitara, czy aparat fotograficzny.
W rozwoju dziecka nie liczy się tylko pokarm i ubranie, ale przede wszystkim jego psychika!
Bez przytoczonych oporników, roweru, gitary - byłbym prawdopodobnie kaleką emocjonalnym, bo odczuwałbym, że czegoś mi nie wolno.
I dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem ograniczania zakupów dla dzieci - z programu 500+.
Chodzi w tym wypadku o krytykowany zakup smartfonów, czy tabletów.
Po pierwsze - są to niezbędne narzędzia rozwoju społecznego i edukacji informatycznej dzieci!
Po drugie - chronią dzieci z najbiedniejszych rodzin z poczucia wykluczenia społecznego.
Oczywistym jest, że taki zakup może być jeden - na kilka lat i nie można przeznaczać tych pieniędzy jedynie na zabawki.
Ale wszelkie próby ingerencji w sposób wydawania pieniędzy na dzieci - uważam za bezprawne.
Ponieważ przeciwnicy tego programu nie należą do ludzi kumatych to wyjaśniam, że zakup alkoholu nie jest wydatkiem na dziecko, więc nie zalicza się do tej kategorii wydatków.
Wbrew zapowiedziom wrogów polskiej rodziny takie przypadki nawet nie trafiły do mediów, więc to zupełny margines.
A tak na marginesie - do dzisiaj nie posiadam smartfonu i odmawiam wielokrotnym propozycjom sprezentowania mi go.
Tablety posiadam tylko dlatego, że niektóre narzędzia filmowe tego wymagają.
|
|
6 sierpień 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Królowie
styczeń 13, 2007
Radio Kraków
|
Łódzkie pogotowie nie zabijało
sierpień 13, 2002
Dziennik Łódzki
|
Czyżby plan Bolesława Bieruta był ciągle wdrażany?
czerwiec 1, 2005
olo
|
Własność to złudzenie
lipiec 6, 2008
przesłał .
|
22 lipiec
lipiec 23, 2003
Piotr Szubarczyk
|
Znaczenie przesłania papieża do Polaków i do świata
(znawca1)
sierpień 18, 2002
PAP
|
Wołanie z Jeruzalem!
listopad 11, 2004
|
Nie dałem łapówki "Szaremu"
kwiecień 3, 2006
Marek Stefan Szmidt
|
Laskowik
sierpień 29, 2003
Nasz Dziennik
|
Czy Polacy są kretynami?
lipiec 10, 2008
Artur Łoboda
|
Ateiści chcą pokazać pornografię w kościele!
listopad 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Głupi tylko ma pewność
wrzesień 7, 2002
Jan Kasprowicz
|
Rola prawdy z zrzeszeniu moralnym
maj 26, 2007
Zbigniew Dmochowski
|
Krewkie rekordy Polaków
grudzień 16, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Abp Gocłowski: grzeszy ten, kto uważa, że przed 1989 było lepiej
listopad 11, 2002
PAP
|
Polska znowu na pierwszy ogień?
sierpień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zionists Made A Deal
With The Devil
styczeń 11, 2007
przysłał ICP
|
Morel
maj 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Za zacieśnieniem integracji z Unią Europejską, choćby kosztem resztek suwerenności.
marzec 6, 2009
tłumacz
|
|
|