|
Kryzys Syjonizmu –Peter Beinart
|
|
W książce „Kryzys Syjonizmu” żydowski autor Peter Beinart analizuje zagrożenie państwa Izrael od wewnątrz w formie izraelskiej Apartheid oraz traktowaniu Palestyńczyków podobnie jak Niemcy traktowali Żydów w gettach. Autor wymienia rozmaite grupy Żydów odpowiedzialnych za istniejący fatalny stan rzeczy, w szczególności syjonistów-ekstremistów w partii Likud, którzy rządzą w Izraelu, żydowskie organizacje w USA oraz skrajni ortodoksi żydowscy.
Liberalne założenia idealistów żydowskich stworzenia Izraela jako państwa demokratycznego są zagrożone całkowitym upadkiem. Najlepszym przykładem tego stanu rzeczy jest teren okupowany w 1964 roku na zachodnim brzegu rzeki Jordan obecnie w fatalnym stanie z powodu braku wody. Panoszą się tam nielegalne osiedla żydowskie i zbrojni osadnicy, których sama obecność jest większym zagrożeniem demokratycznego Izraela niż armie arabskie. Im bardziej permanentna wydaje się okupacja izraelska tym na długą metę staje się bardziej groźna dla istnienia państwa izraelskiego.
Książka „Kryzys Syjonizmu” Peter’a Beinart’a powstała z jego artykułów publikowanych w New Jork Review of Books i była sensacją, ponieważ autor jest znanym redaktorem czasopism żydowskich silnie pro-izraelskich takich jak New Republic.
Traktowanie Palestyńczyków przez Żydów ubliża ich godności jako Arabom-Muzułmanom podległym Żydom. Natomiast ironia losu Palestyńczyków polega na tym, że żyją oni w upokorzeniu a jednocześnie znajdują się w warunkach życia bardziej nowoczesnych niż warunki życia wielu Arabów w państwach arabskich. Arabowie-obywatele Izraela głosują w wyborach, Są członkami Knessetu, uczęszczają do szkół państwowych oraz mają własne sądy muzułmańskie – ale żyją w państwie oficjalnie żydowskim, w którym stanowią obywateli drugiej czy trzeciej klasy i czują się tym upokorzeni. .
W oczach Peter’a Beinart’a istnieją dwa Izraele. Jeden w granicach z 1964 roku i drugi na ziemiach nielegalnie okupowanych co powoduje stały stan wojenny między Żydami i Palestyńczykami walczącymi w szeregach religijnej partii Hamas stworzonej początkowo przez samych Żydów jako opozycji przeciwko PLO Arafata. Obecnie Hamas walczy o niepodległość Arabów na terenie Gazy, zwłaszcza od czasu wygranych wyborów w 2006 roku, wówczas Hamas był zaklasyfikowany przez USA, dzięki lobby żydowskiemu, jako „organizacja terrorystyczna.”
Natomiast Hezbolla walczy w Libanie przeciwko próbom Izraela zagarnięcia delty rzeki Litani w celu zaopatrywania nowoczesnego państwa Izrael w brakującą Żydom wodę. Beinart opisuje bardzo krytycznie prześladowanie Palestyńczyków przez Żydów jak też czyni to Rabin Hershel Schachter z Jeshiva University.
Ciekawe jest, że w krytyce syjonizmu przez Beinart’a nie poruszona jest sprawa podstawowa a mianowicie fakt, że w roku 1800 w Palestynie żyło 268,000 Arabów i tylko 6,700 Żydów,w 1880 roku 525,000 Arabów i 24,000 Żydów, w 1915 roku 590,000 Arabów i 87,000 Żydów, w 1931 roku 837,000 Arabów i 174,000 Żydów oraz w 1947 roku 1,310,000 Arabów i 630,000 Żydów.
W ramach Zimnej Wojny Moskwa chciała rozpętać konflikt Arabów z Żydami i zdobyć wpływy na Bliskim Wschodzie wśród bogatych w paliwo państw Arabskich. Pierwszym krokiem było dramatyczne zwiększenie ilości Żydów w Palestynie za pomocą pogromów kontrolowanych przez NKWD przy pomocy syjonistów. Wielu Żydów opuściło Polskę po 1946 roku wśród ponad 700,000 Żydów wypędzonych na zachód przez NKWD z krajów satelickich. Do Palestyny wówczas dotarło 232,000 Żydów a reszta wolała osiedlić się w USA, Francji, etc.
W sumie po wojnie, dodając pogromy w państwach arabskich około półtora miliona Żydów zostało wypędzonych ze swoich miejsc zamieszkania żeby połowa tej liczby dotarła do Palestyny. W marcu 1947 roku sowiecki ambasador przy ONZ, Andrej Gromyko, zgłosił pierwszy w historii skuteczny wniosek stworzenia państwa Izrael w Palestynie. Obecnie 65 lat później Peter Beinart, w obliczu bardzo niebezpiecznej walki w obronie monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie przeciwko Iranowi, Peter Beinart uważa, że największym zagrożeniem dla istnienia Izraela są obecnie rządzący tym państwem Żydzi.
www.pogonowski.com
|
|
30 marzec 2012
|
|
Iwo Cyprian Pogonwski
|
|
|
|
| Ironia losu polega na tym ze to Palestynczycy sa Zydami, potomkami Zydow z czasow biblijnych, a Zydzi to w wiekszosci przebierancy o korzeniach znad Wolgi i Donu. |
|
2012-03-31
latarnik
|
 |
|
|
Diabeł tkwi w szczegółach.
Palestyńczycy z pewnością nie są Żydami. Ale wykazują większą zgodność genetyczną ze starożytnymi mieszkańcami Izraela niż ci napływowi.
Soros najprawdopodobniej jest Hazarem. Tak sądzę po jego fizjonomii.
Ale czy wszyscy syjoniści są Hazarami?
W końcu Sefardyjczycy byli najprawdopodobniej potomkami Izraelitów i w XV wieku dotarli do Polski. |
|
2012-03-31
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Shlomo Sand, profesor historii z Tel Avivu,wyjasnia sprawe pochodzenia Palestynczykow w swojej ksiazce http://en.wikipedia.org/wiki/The_Invention_of_the_Jewish_People
Zydzi nie wyemigrowali w calosci z Palestyny. Ci co tam pozostali, zostali z czasem zmuzulmanieni i potomkowie ich dzis zwa sie Palestynczykami. Religia zydowska przetrwala dzieki Trzynastemu Plemieniu, czyli Chazarom. Potomkowie emigrantow z Palestyny, Zydzi sefardyjscy, sa zaledwie kropelka w dzisiejszej masie zydowskiej. |
|
2012-04-01
latarnik
|
 |
|
|
Zgadza się. Ja tego nie kwestionuję.
Ale potomkowie starożytnych izraelitów zmieszali się z napływową ludnością arabską.
Poza tym, zmienili wiarę - co jest istotne.
Dlatego nie można nazwać ich Żydami.
Tak - jak nikt nie nazwie potomka Ślązaka - żyjącego w Niemczech i przyznającego się do niemieckości - Polakiem.
Zwróciłem tylko uwagę na niuanse historyczne.
Powinniśmy wspierać tych Żydów - którzy tak jak ten ze zdjęcia, walczą o pokój i demaskują syjonistów.
W przeciwnym wypadku skutecznie podzieleni nic nie zrobimy. |
|
2012-04-01
Artur Łoboda
|
|
|
|
Moje post scriptum
kwiecień 3, 2006
Romuald Szeremietiew
|
List otwarty
marzec 21, 2003
|
Mossad w Marocco i przeszkolenie prowokatora ataku na Irak
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Piotr Skarga - Kazanie ósme
styczeń 28, 2006
|
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jak nie białe, to brunatne
lipiec 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Śledztwo w Sprawie Najazdu na Irak
listopad 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Mistrzowie infantylizmu
wrzesień 19, 2004
|
Ogłoszono nazwiska laureatów Medalu św. Brata Alberta za rok 2003
styczeń 7, 2004
Wybiórcza
|
KONWENT ORGANIZACJI NARODU POLSKIEGO
październik 14, 2004
|
Restauracja "U Kononowicza"
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kondotierzy rewolucji
grudzień 8, 2004
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
grudzień 31, 2005
zaprasza.net
|
Odbojnica ratuje życie
marzec 6, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Przemilczana prawda o Stanie wojennym
grudzień 12, 2005
dr Leszek Skonka
|
"Ejszyszki"
maj 28, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wywiad z Kentroversy
październik 23, 2007
marduk
|
USA -Dollar
kwiecień 23, 2006
Diabel
|
Michnik i Havel nagrodzeni
październik 25, 2003
RadioZet
|
Zasługują na to co ich spotkało
listopad 24, 2003
RadioZet
|
|
|