|
| Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki |
|
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? |
|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) |
|
| |
|
| Kaczyński również nas w to wciągnął |
|
| Zbrodnie wojskowe w Iraku |
|
| Iwo Cyprian Pogonowski |
|
| Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
| Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r |
|
| Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. |
|
| Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? |
|
| Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję. |
|
| Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy |
|
| |
|
| Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas |
|
| Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania |
|
| Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec |
|
| |
|
| Wszystko pod kontrolą |
|
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
|
|
| Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień |
|
| |
|
| Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach |
|
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!
|
|
| Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu |
|
| Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. |
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Kto zmasakrował ludność Buczy? |
|
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. |
|
| Andrzej Duda rozdawał ordery tym, którzy czcicli UPA |
|
| Zobaczcie jakie zdanie mają Ukraińcy o Polakach? |
|
| GLOBALIZM - Prawdziwa historia |
|
| Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów |
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
więcej -> |
|
Nadchodzi druga młodość węgla
|
|
Nadchodzi druga młodość węgla
04.12.2005 07:01
/ AFP
Nadchodzi druga młodość węgla - powiedziała INTERIA.PL prof. Maria Sierpińska z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. - Podmioty wydobywające węgiel energetyczny powinny mieć własną sieć dystrybucji węgla, co pozwoli im na elastyczne kształtowanie cen węgla w relacji do cen jego substytutów. Dzisiaj na węglu zarabiają pośrednicy windują ceny, a użytkownicy zużywają gaz jako bardziej opłacany.
INTERIA.PL: Czy kopalnie powinny być państwowe czy prywatne?
Prof. Maria Sierpińska: Moim zdaniem na obecnym etapie rozwoju rynku kopalnie powinny pozostać pod kontrolą państwa, ale powinny być inaczej zarządzane. Mianowicie należałoby odpolitycznić zarządy, zatrudnić fachowców i wprowadzić zasady ładu korporacyjnego podobne do tych, jakie obowiązują w spółkach giełdowych. Przejrzystość zarządzania przede wszystkim.
INTERIA.PL: Czyli obecne zarządy się nie sprawdzają ?
Prof. M. Sierpińska:Tego nie powiedziałam. Te zarządy są dobre, ale na ich pracę zbyt duży wpływ ma polityka. Z każdą zmianą ekipy politycznej, zmienia się część kierownictwa spółek węglowych, W konsekwencji w zarządach zasiadają ludzie reprezentujący różne opcje polityczne o różnych pomysłach na funkcjonowanie górnictwa. Tymczasem potrzebna jest ciągłość zarządzania strategicznego i odpowiedzialność za efekty.
INTERIA.PL: Może ten problem rozwiązałoby upublicznienie przynajmniej niektórych spółek węglowych?
To nam się należy
Czy górnicy są zadowoleni z prezentu jaki na Barbórkę dostali od premiera Kazimierza Marcinkiewicza? Opowiada Tadeusz Nogawczyk, górnik z kopalni "Pniówek"z 23-letnim stażem pracy. Posłuchaj!
Prof. M. Sierpińska:Jestem przeciwna oddawaniu zarządu nad surowcami w obce ręce. Dlaczego na wydobyciu węgla mają zarabiać inni? Proszę zwrócić uwagę na ogromne zapotrzebowanie na koks. Jastrzębska Spółka Węglowa wygenerowała w 2004 roku ponad 1,3 mld zysku netto. W tym roku prognozy są o połowę mniejsze, ale zarząd spółki twierdzi, że trzyletni zysk wystarczy na sfinansowanie wszystkich planowanych inwestycji. Jednak, żeby utrzymać wydobycie, potrzebne są nakłady na budowę nowych kopalń i zyski mogą nie wystarczyć. W celu pozyskania kapitału dla grupy węglowo-koksowej można wyemitować akcje i pozyskać środki z giełdy, ale kontrolny pakiet pozostawić w rękach państwa. Kopalnie węgla energetycznego powinny pozostać pod kontrolą państwa dla pełnej kontroli zasobów i zachowania ich dla przyszłych pokoleń. W ciągu ostatnich 15 lat dramatycznie zmniejszyły się zasoby węgla - zasoby operatywne spadły z 10,7 do 4,7 mld ton. Prywatyzację uzasadnia się u nas potrzebą dopływu kapitału, gdy tymczasem wielu inwestorów kapitału nie wprowadza, ale go wywozi.
INTERIA.PL: Czyli państwo nie dopłacałoby już do górnictwa?
Prof. M. Sierpińska:Państwo w ogóle nie musi dopłacać, tylko zostawić spółki w spokoju, a one - jeżeli będą działały zgodnie z regułami rynkowymi - sobie poradzą. Jest jednak problem starych długów, które przejęły powstałe podmioty. Kopalnie trzeba oddłużyć, albo poprzez konwersję długu na akcje i udziały, albo poprzez dokapitalizowanie przez właściciela. Przykładowo Kompania Węglowa nie jest w stanie sfinansować inwestycji i spłacić ponad 4 mld starych długów, przejętych wraz z kopalniami. W obszarze finansowym restrukturyzacja nie została dokończona.
Od piętnastu lat reformujemy górnictwo i jakoś żadnemu rządowi nie udało się wypracować dobrego wzorca zarządzania kopalniami.
Ponieważ kolejne programy restrukturyzacji nie były kompleksowe. Sprowadzały się one do likwidacji kopalń, bez modernizacji tych pozostałych i zmiany zarządzania. Likwidacja części kopalń była uzasadniona, części zaś nie. Tymczasem przy obecnej cenie ropy opłaca się wydobywać węgiel i przetwarzać go nawet na ropę. Takie zakłady pracują w świecie i technologie są sprawdzone.
INTERIA.PL: Pani profesor jaka jest przyszłość naszego górnictwa?
Prof. M. Sierpińska:Dobra, moim zdaniem dobra, dlatego, że wyczerpują się złoża ropy i węgiel może odgrywać większą rolę w energetyce. Pod warunkiem, że zostaną zachowane wszelkie normy ochrony środowiska. Spalanie węgla nie może doprowadzić do efektu cieplarnianego i do niszczenia przyrody. Mamy już jednak technologie, które pozwalają na ekologiczne spalanie węgla. Do tego potrzebne są jednak specjalne piece - dość kosztownie, bo cena jednego takiego urządzenia wynosi 8-10 tys. zł. Rząd musiałby więc stworzyć jakiś program refundowania kosztów gospodarstwom domowym, szpitalom, szkołom, które zdecydowałyby się na taką inwestycję. Zyskalibyśmy na tym wszyscy: górnictwo, gdyż miałoby zapewniony zbyt i zwykli ludzie, gdyż węgiel jest obecne najtańszym ?ródłem energii.
INTERIA.PL: Czyli nadchodzi druga młodość węgla?
Prof. M. Sierpińska:Myślę, że tak. Zwłaszcza w Polsce. Jesteśmy krajem ogromnie zadłużonym i myślę, że powinniśmy zastanowić się nad ograniczeniem importu gazu oraz ropy naftowej i w szerszym zakresie wykorzystać węgiel. Wymagać to będzie jednak wielu zmian, np. w systemie dystrybucji węgla. Podmioty wydobywające węgiel energetyczny powinny mieć własną sieć dystrybucji węgla, co pozwoli im na elastyczne kształtowanie cen węgla w relacji do cen jego substytutów. Dzisiaj na węglu zarabiają pośrednicy windują ceny, a użytkownicy zużywają gaz jako bardziej opłacany.
|
|
4 grudzień 2005
|
|
|
|
|
|
Nieprzewidziane skutki w USA zmiany reżymu w Iraku
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Porażka w Gazie
styczeń 12, 2009
Izrael Szamir
|
8 MARCA
marzec 8, 2006
zaprasza.net
|
Kurwica
listopad 3, 2005
Artur Łoboda
|
Polityczna gra w karty
maj 11, 2005
Duranowski Jan
|
Niemedialne tematy
marzec 5, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
|
Z pianą na wargach ścigajmy faszystów.
grudzień 8, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Białoruska hucpa - redivivus?
czerwiec 26, 2007
Adam Śmiech
|
US sends more arms to Georgia – Israeli media - USA wysyła więcej broni do Gruzji - Żydowskie media
sierpień 15, 2008
hgw
|
Zabór żydowski południowego Libanu?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
|
Czy Kwaśniewski przeprosi za antysemityzm Unii Europejskiej?
styczeń 7, 2004
PAP
|
Hektary na halę
styczeń 29, 2004
Dziennik Polski
|
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
|
Demokracja na wynos
marzec 13, 2006
Piotr Ciszewski
|
Rosja: Bezprecedensowa akcja dyplomatów amerykańskich uwalniających aresztowanych Żydów chasydzkich
listopad 13, 2007
BIBULA
|
Wy, co nie umiecie wyżyć za 360 zł!!!
luty 20, 2003
Piotr Ikonowicz
|
PODKUWANIE ŻAB czyli SZANSA NA SUKCES
maj 28, 2008
Marek Jastrząb
|
Czy to początek opamiętania?
czerwiec 2, 2005
Artur Łoboda
|
więcej -> |
|