ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Aforyzmy 15 Zygmunt Jan Prusiński 
2 wrzesień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
"Dobra zmiana", czy tylko dobry marketing? 
12 lipiec 2016      Artur Łoboda
Moim marzeniem jest poznanie historii i mechanizmów niszczenia elit w PRL/III RP i wykorzystanie tego poznania do projektu tworzenia elit w ramach dobrej zmiany 
22 maj 2017     
Obywatelu możesz kraść, bo to tylko wykroczenie. 
30 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Kurski Kurskiemu oka nie wykole 
9 październik 2016     
Kłamstwo jest wstępem do zbrodni 
29 grudzień 2012      Artur Łoboda
Tekst sprzed lat: Jerozolima 
29 kwiecień 2012      ja
Agresja dobroci w platformowej RP  
9 marzec 2015      Artur Łoboda
Dziwne - skupiają się na końcówce zdarzenia, zamiast na początku 
28 grudzień 2016      Alina
Interesy z eskimosem 
30 maj 2022      Artur Łoboda
Korporacje i urzędnicy idą po PEŁNĄ WŁADZĘ?  
12 marzec 2021      namzalezy.pl
Obserwatorzy UE nie widzieli nieprawidłowosci w wyborach na Ukrainie... 
28 styczeń 2010      tłumacz
Ja Was nie chcę budzić... 
14 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Sedno sprawy z teczkami "Bolka" 
18 luty 2016      Artur Łoboda
Moje przywołania 
21 styczeń 2017      Artur Łoboda
do Bengazi i Misuraty do Libii płyną DWA amerykanskie okręty wojenne z liczbą 10 tysiecy żołnierzy 
25 marzec 2011      "obywatel RP" zapewne z USA (wkleił MG)
Wynieść z domu - co tylko się da 
10 styczeń 2013      Artur Łoboda
Matka wszystkich afer 
16 maj 2019      Artur Łoboda
Pozew całego Narodu 
20 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
I co poeto ze Lwowa 
22 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Hańbiące zachowanie Kancelarii Prezydenta RP-poniżanie ludzi

Znów niepokojąca wiadomość z portalu Stowarzyszenia RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy, świadczące o konieczności przewietrzenia wśród biskich współpracowników Prezydenta oraz o wywaleniu z Kancelarii "pracowników" pamiętających chyba jeszcze czasy Jaruzela, Wałęsy i Kwacha:

Cytuję:
http://stowarzyszenierkw.org/2892-hanba-brak-dzialan-kancelaria-prezydenta-milczy-i-prezydent-rp-milczy

"O staraniach o ułaskawienie osób biorących udział w akcji w Państwowej Komisji Wyborczej w 2014 roku mówiliśmy wielokrotnie publicznie oraz pisząc o tym na naszej stronie. Szeroko była o tym mowa na naszym rocznicowym spotkaniu, które zorganizowaliśmy w siedzibie SDP na Foksal zapraszając wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wideo z tego spotkania jest tu: http://stowarzyszenierkw.org/2712-rocznica-zajecia-pkw-konferencja-28-listopada-2015

W sprawie tej typowej zemsty sądowej wystąpił w sejmie Kornel Morawiecki. Można obejrzeć https://youtu.be/LYhwX4otWEA jak poważnie potraktował on tę sprawę!
Niestety brak jest jakiejkolwiek informacji by podjęte zostały adekwatne kroki przez Prezydenta w sprawie ułaskawienia trzech osób, które mają prawomocne wyroki skazujące i w sprawie trzech innych osób, których sprawy się jeszcze toczą ponieważ kreatury z prokuratury wystąpiły o zmianę wyroków pierwszej instancji, gdy sądy pierwszej instancji umorzyły sprawy.
To zaniechanie, pozostawienie nas bez obrony, wystawienie na zemstę sądową, będzie fatalne w skutkach dla Prezydenta Andrzeja Dudy.
Do wiezienia na Rakowiecka dziś, w Wielką Środę, ma pójść Rafał Mossakowski, któremu karę grzywny zamieniono na 17 dni wiezienia. Jest to jeden z tych, którzy wchodząc do siedziby PKW przeciwstawił się fałszowaniu wyborów w 2014 r. (sam Prezydent parę dni temu stwierdził, że wybory samorządowe były sfałszowane). Tymczasem nikomu, kto w tym fałszerstwie uczestniczył, nie spadł na razie włos z głowy! Rozdwojenie jaźni?
Skazanych prawomocnym wyrokiem jest trzech uczestników tamtych wydarzeń, toczą się jeszcze postępowania w sprawie innych trzech osób (w tym wobec mnie, który namówiłem owego ważnego dnia Grzegorza Brauna i Ewę Stankiewicz do wejścia do siedziby PKW, by na miejscu - a nie gdzieś daleko od siedziby PKW - protestować przeciw fałszowaniu wyborów).
Trzeba wyraźnie wspomnieć, że w pozostałych (już prawomocnych wyrokach) zapadłe umorzenia lub uniewinnienia nie są obecnie żadną pewną rzeczą bowiem prokuratura rozpoczęła składanie wniosków o kasacje tychże wyroków.

A więc na skutek bierności urzędników Prezydenta, u których w listopadzie 2015 były złożone wnioski o ułaskawienie, prokuratura dostała skrzydeł w tej sprawie i usiłuje odwrócić dobre dla nas wyroki! Prokuratura widzi nas, jako pozostawionych samym sobie, na których politykom w ogóle nie zależy.
Od wielu, naprawdę wielu miesięcy na drodze służbowej, składając odpowiednie dokumenty, i nieoficjalnie, na drodze każdej innej, prosiliśmy o okazanie łaski przez Prezydenta, "nękamy" Kancelarię Prezydenta, Panią Sadurską, Pana Szczerskiego, Pana Derę, których wielu z nas zna przecież osobiście! Rozmawialiśmy z tymi osobami wielokrotnie - bez rezultatu! Mówią, że nie będzie żadnych problemów po czym zapada milczenie a podlegli im urzędnicy znajdują kolejną przeszkodę by Prezydent nie zatwierdził aktu łaski. My - za radą prawników, którzy nam pomagają - przywołujemy w pismach odpowiednie regulacje prawne i paragrafy, urzędnicy to samowolnie zmieniają i procedują według innych regulacji, według własnego "widzi mi się".

https://youtu.be/-GHBpmevvdADobijaliśmy się miesiącami i nadal się dobijamy także i do Pana Prezydenta. Jeden ze skazanych - wystarczająco dawno temu - rozmawiał osobiście z Prezydentem prosząc o akt łaski dla kolegów i siebie, gdy Prezydent przypinał mu Zloty Krzyż Zasługi (za inna działalność), a Prezydent owszem wysłuchał ale do dziś NIC skutecznego nie zrobił w tej sprawie!
Na ostatek trzeba ujawnić i to, że w sprawie aktu łaski wobec tych trzech prawomocnie skazanych osób interweniowały naprawdę ważne osoby, tzw. znane nazwiska i takie, na których podobno zależy Panu Prezydentowi i powinno zależeć Kancelarii Prezydenta. Nie będę wymieniać tych nazwisk by nie ujawniać, kto ze znanych i ważnych w naszym pastwie osób odszedł z kwitkiem i kogo w związku z tym urzędasy z Kancelarii okryli sromotą.
Najbliżsi współpracownicy Prezydenta lekceważą osoby różnego stanu i zawodu, rożnej godności. Wielokrotnie w tej sprawie zwracały się one z interwencja, ale są zlekceważone bowiem pracownicy Kancelarii nie reagują i nie odpowiadają w tej sprawie.
Przedstawiciele Prezydenta zapoznają się ze sprawa, podobno przekazują je "do załatwienia" i milczą!
Milczą oni, milczy też w tej samej sprawie Prezydent RP!
Hańba!

Piszę to z wielkim smutkiem, jako Inicjator wejścia do siedziby PKW oraz inicjator powstania późniejszego ruchu na rzecz kontroli wyborów, który przyjął nazwę RKW (Obecnie Stowarzyszenie RKW).
 

 

24 marzec 2016

Marcin Dybowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
Czy nowe Sarajewo?
lipiec 27, 2004
PAP
$$$
kwiecień 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Obraz (Fundacji) Batorego ze zbitą d. w Mińsku 2006
marzec 31, 2006
Marek Głogoczowski
Łatwy łup
grudzień 4, 2003
Artur Łoboda
The Progress (the Creep) of Cancer named USA
listopad 14, 2008
Marek Głogoczowski
Pogrom kielecki, 1946, jako ogniwo włańcucha aktów terroru
kwiecień 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
2008.02.23. Serwis wiadomości zagranicznych w 3ch językach
luty 25, 2008
tłumacz
Duch zstąpił ...
kwiecień 5, 2005
Artur Łoboda
Lynch otwiera studio w Polsce
listopad 21, 2002
http://wp.pl
Ile w rzeczywistości wydajemy na ochronę zdrowia?
maj 16, 2006
Adam Sandauer
ODEZWA DO WYPADAJˇCYCH ZĘBÓW 1. Solidarność wyszła z dziury i poszła w chmury.... 2. Bo sami nadajemy sobie numery.
wrzesień 3, 2005
Wiesław Sokołowski
Bron geofizyczna
luty 9, 2005
Polan
Największy błąd Jana Pawła II
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Lichwarscy "cudotwórcy"
marzec 11, 2005
PAP
Obejrzyj film "Terror Storm" w sieci
grudzień 26, 2006
Kormak za Prison Planet
Stowarzyszenie Primum Non Nocere o zmianie na stanowisku ministra zdrowia ( www.sppnn.org.pl )
kwiecień 2, 2003
prezes stowarzyszenia Adam Sandauer
Jak to jest z tymi zydami?
luty 3, 2007
PS
Sępy na grobie Miłosza
sierpień 30, 2004
Uratowac Polski istnienie
lipiec 17, 2008
...
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media