ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

O tym i owym 
23 lipiec 2016      Artur Łoboda
Rosja supermocarstwem w przemyśle atomowym 
9 maj 2009      tłumacz
Nie pozwólmy się obrażać 
24 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Nigdy nie zapomnij: pandemia koronawirusa, totalitarne działania rządu i propaganda mediów zostały zapisane w scenariuszu już w 2019 roku 
6 styczeń 2024     
Fanatyczni zwolennicy PiS 
6 marzec 2019      Artur Łoboda
Sztuka nie jest dla Ciebie 
14 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Język nienawiści antypolskiej szczekaczki WP.pl 
6 marzec 2018     
Ludzie zaczynają się buntować 
7 marzec 2021     
Coś do myślenia: moja lista Żydów 
23 marzec 2012      Artur Łoboda
Expose Kopacz - ten żałosny spektakl trwa dalej 
2 październik 2014      Artur Łoboda
Zaniechanie to też zdrada 
22 styczeń 2017     
Znany wirusolog ostrzega przed „załamaniem się naszego systemu opieki zdrowotnej” z powodu powikłań po szczepionkach przeciw COVID 
22 kwiecień 2022     
Czas rozliczeń za niszczenie Polskiej kultury 
30 październik 2025     
Pod szyldem PiS 
2 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Oskarżamy! „Szczepionki” oparte na genach zabijają ludzi.
Rządy na całym świecie okłamują was, ludzi - którym rzekomo służą
 
31 styczeń 2022     
Przyjaciele Putina idą do Brukseli 
25 maj 2014      Artur Łoboda
PiS ułatwia ŚMIECIOM szkalowanie polski 
3 lipiec 2017      Alina
Michał Sędziwój Polish Pionier of Chemistry 
23 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ukryte niebezpieczeństwo: cyfryzacja i kontrola umysłu. „Warunki wstępne dla totalnej dyktatury” 
30 marzec 2021      Dr Rudolf Hänsel
Zdrowy rozsądek stał się spiskiem 
12 czerwiec 2025      Jenna McCarthy

 
 

Do Kogo Świat Należy Według Noama Chomskyego

Kiedy Anglia była największą potęgą na świecie głównymi twórcami jej polityki byli kupcy i fabrykanci – wówczas najbogatsi ludzie w tym państwie. Ludzie ci chcieli zawładnąć światem. Brytania dominowała na początku XX wieku ale była w stadium powolnego upadku tak ze z końcem Drugiej Wojny Światowej w 1945 roku USA było bezpieczne i posiadało połowę zasobów świata, jak też kontrolowało w sposób bezprzykładny w historii Zachodnią Półkulę oraz Oceany Spokojny i Atlantycki.

Planiści Roosevelt’a w czasie Drugiej Wojny Światowej planowali powojenną „wielką przestrzeń” zajmującą całą Zachodnią Półkulę, cały Daleki Wschód, wszystkie byłe kolonie brytyjskie i centra handlowe i przemysłowe Eurazji i Europy Zachodniej za pomocą siły wojskowej i dominacji ekonomicznej jednocześnie zapewniając sobie ograniczenie suwerenności państw, które mogłyby w tych planach przeszkadzać.
Tak jak Roosewelt miał nadzieję już w 1937 roku w czasie Drugiej Wojny Światowej amerykańska produkcja przemysłowa czterokrotnie wzrosła, wyprowadziła USA z depresji w czasie kiedy rywale byli niszczeni i osłabiani. Obecnie sformułowane zasady są nadal stosowane mimo osłabienia USA „wojną na kredyt” przeciwko Irakowi.
Pismo Fogreign Affairs niedawno opublikowało główny artykuł pod tytułem „Czy Ameryka Wykończyła się” („Is America Over?”). Stwierdzano że „potęga rośnie w Chinach i w Indiach które prawdopodobnie będą hegemonami globu w przyszłości.
Profesor Chomsky uważa, że w niedalekiej przyszłości będzie inaczej. Mianowicie Chiny i Indie są ubogimi państwami w stosunku do zaludnienia ich. Według ONZ Chiny są na 90tym miejscu a Indie na 120 miejscu według indeksu „rozwoju człowieka.” Mają one kolosalne problemy demograficzne, biedy, kontrastów stanu posiadania i zatrucia środowiska. Chiny stały się wielkim ośrodkiem przemysłowym zasilanym częściami produktów wysokiej technologii pochodzących z Japonii, USA, Europy, Tajwanu, Korei Południowej, Singapore i Europy. Wartość towarów dodana w Chinach jest jak dotąd stosunkowo mała.
Od czasu kiedy Chiny odzyskały niepodległość w późnych latach 1948tych - kiedy “Amerykanie stracili Chiny” w czasie kiedy wielu Amerykanów wierzyło, że USA jest właścicielem całego globu. W latach 1950tych „Amerykanie stracili Azję Południowo Wschodnią” gdzie uwikłali się w wojnę w Wietnamie i gdzie w 1965 roku pucz Suharto w Indonezji i mordy masowe otworzyły nowy teren dla eksploatacji Zachodu w Azji.
Henry Kissinger mówił w 1965 roku o skutecznym zwalczaniu “wirusa niepodległości.” Z pomocą Suharto w Indonezji i Marcom na Filipinach oraz dyktaturach w Tajlandii i Południowej Korei.
Ameryka Łacińska oswobodziła się w czasie ostatnich 10 lat z kontroli USA blisko 500 lat od czasu Conquistadorów i ostatnio rządów białej elity rządzącej masami nędzarzy a zorientowanej w kierunku Europy i w kierunku USA. W ostatnich 10 latach Państwa Łacińskie zaczęły działać bardziej solidarnie w kierunku niepodległości, mimo problemów wewnętrznych.
Obecnie USA nie ma baz wojskowych a Ameryce Łacińskiej z wyjątkiem Guantanamo na Kubie.
Wiosna Arabów stanowi nowe zagrożenie interesów USA strategicznie ważniejsze niż straty w Południowo Wschodniej Azji i w Ameryce jako Południowej. W latach 1940tych Departament Stanu oceniał Bliski Wschód jako „największą materialną zdobycz w historii świata” i spektakularne źródło strategicznej potęgi potrzebnej do kontrolowania globu.
Pucz USA do spółki Brytanią w Iranie w 1953 roku rzuca cień na dzień dzisiejszy mimo tego że nie ma już Zimnej Wojny. Był to objaw nacjonalizmu który przeszkadzał w kontrolowaniu świata przez USA. Obecnie Wiosna Arabów została siłą opanowana przy pomocy rządu Arabii Saudyjskiej. Egipt natomiast jest ważnym państwem w którym USA na początku broniło posłusznego dyktatora, póki armia nie zwróciła się przeciwko niemu i wtedy pozwolono inteligentom mówić o ich miłości dla demokracji tak jak było wcześniej w Nikaragui, Haiti, na Filipinach, Korei Południowej, w Kongo Mobutu, etc. gdzie dla USA prawdziwa demokracja jest niewygodna według Chomsky’ego w świecie w którym istnieje gwarantowane obopólne zniszczenie nuklearne obok katastrof środowiska powodowanych ocieplaniem się atmosfery ziemskiej oraz topieniem się lodowców do roku 2020. a nie 2050.
Politycy szkodzą ochronie środowiska, tak w ograniczeniu gazów cieplarnianych jak w wydobywaniu ropy naftowej bez ograniczeń.
Sprawa obrony monopolu nuklearnego Izraela przed Iranem natrafia na to, że nie ma sposobu udowodnić fakt, że nie ma tam budowy broni nuklearnej i dlatego Iranowi trzeba zabronić prawa do wzbogacania uranu – prawa gwarantowanego dla państw członkowskich Traktatu „Non-Proliferation” – mimo członkostwa Iranu, Iranowi ma być zabronione korzystanie z tego prawa mimo poparcia większości mieszkańców kuli ziemskiej, którzy uważają, że obecnie największe zagrożenie nuklearne stanowi Izrael i na drugim miejscu USA.
Wspomina o tym profesor Noam Chomsky w jego rozważaniach na temat „Do Kogo Świat Należy.”

WWW.pogonowski.com
28 październik 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Jednostronny punkt widzenia
sierpień 15, 2003
prof.Iwo Cyprian Pogonowski
Rozmyslanie o NIM
kwiecień 27, 2005
przesłała Elżbieta
Kadry IV Rzeczpospolitej
styczeń 17, 2007
copy/paste malgorzata
Dla PAP to są "Dziwne praktyki w VW!"
wrzesień 14, 2008
PAP
Korupcja przyczyną kryzysu
listopad 5, 2003
PAP
Prezydent u amerykanskich Żydów
październik 1, 2007
przesłała Goska
Przeniesiony z Monitor Polski
październik 4, 2006
mik4
Niedziela rano, przy pierwszej kawie
luty 18, 2008
Marek Olżyński
Wczoraj Moskwa dziś Bruksela
kwiecień 17, 2003
PAP
Kto stoi za planem wojny z Iranem
sierpień 30, 2006
darek
Historia kołem się toczy - po latach nadal magiel i seksafery...
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kto zyskał na ataku z 11 września 2001 roku i wojnie w Zatoce Perskiej
sierpień 12, 2005
"Bo życie przerosło kabaret"
RZECZYWISTE  POPARCIE

czerwiec 19, 2003
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
Globalizacja a bezrobocie
październik 3, 2004
ZBIR, Silosy i Polska Okupacja Kremla 400 Lat Temu
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Tu jest odpowiedz dla kogo pracuje Balcerowicz
marzec 14, 2006
Przedruk
Ratowac Ukrainę
październik 16, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Najlepszy żydowski geszeft
luty 7, 2008
Artur Łoboda
Do kraju tego
sierpień 3, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media