ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
więcej ->

 
 

Globalizacja jako miraż






Globalizacja w naszych czasach jest trzecim stadium rozwoju kolonializmu, który zaczął się w szesnastym wieku podbojami kolonii amerykańskich, afrykańskich i innych, poczem przeszedł w stadium, tak zwanego, brytyjskiego imperialnego „wolnego handlu.” Dzisiejszym stadium kolonializmu jest globalizacja, która opiera się w dużej mierze na „wirtalnej rzeczywistości” wynikającej z zasięgu informatyki. Globalizacja nie oznacza integracji krajów biednych z krajami bogatymi, do których to krajów są wpuszczani ludzie z biednych krajów, w miarę zapotrzebowania rąk do pracy. Obecnie emigranci stanowią trzy procent ludności świata, podczas gdy w 1913 roku stanowili około 10%.

Państwa Unii Europejskiej mają 40% udziału w handlu światowym, ale jednoczesnie dwie trzecie ich importu i eksportu odbywa się na terenie Europy. W książce „Globalizacja i jej wrogowie,” autor Daniel Cohen pisze, że „w krajach bogatych globalizaja polega więcej na wyobrażni niż na rzeczywistości.” Według Cohen’a jest fałszywą propagandą, że finansowa globalizacja korporacji międzynarodowych popiera rozwój gospodarczy biednych krajów i czyni je produktywnymi na skalę globalną.

Technologia jest słabo rozprzestrzeniana i biedne kraje pozostają biednymi w dużej mierze dlatego, że biedne kraje nie mają wiele z tych rzeczy, ktore kraje bogate chcą mieć lub potrzebują. Bieda i analfabetyzm w krajach trzeciego świata, nie wiele obchodzi rządy krajów bogatych, ale jednocześnie, w biednych krajach prasa i telewizja pokazuje poziom życia w krajach bogatych, nieosiągalny przez kraje biedne.

Tak więc globalizacja stwarza „popyt” na wyższą stopę życiową i lepsze warunki życia, ale nie daje możności żeby ten „popyt” zaspokoić, zwłaszcza przy dużym przyroście naturalnym ludności biednych krajów. Dla przykładu Egipt posiada 4% ziemi uprawnej i w 1913 roku miał 13 milionów mieszkańców. Dziś ludność Egiptu wynosi 70 milionów a w roku 2025 będzie wynosić 100 milionów.

W Chinach, które przeżywają najszybsze uprzemysłowienie w historii świata, odwrotną stroną globalizacji jest ciężkie zanieczyszczenie środowiska. Typowo spaliny przyczyniają się do ocieplania atmosfery ziemskiej, ubytku ochronnej warstwy ozonu w atmosferze, przy jednocześnie notowanym ubytku całych gatunków fauny i flory. Coraz więcej jest dowodów że zbliżają się radykalne zmiany pogody, topnienie się lodowców, zatapianie przybrzeżnych miast i terenów uprawnych. W rezultacie grozi zmniejszenie produkcji żywności, wody pitnej, i płynnego paliwa, razem z przemieszczaniem się wielkich ilości ludzi, uciekających z terenów zalanych wodą, czego zwiastunem n.p. jest tragedia Nowego Orleanu. Globalizaja przyczynia się do opcieplania atmosfery ziemskiej i zaostrzenia się walki o kontrolę zasobów mineralnych ziemi.

Do lat 1930tych państwa uprzemysłowione miały dosyć własnych zasobów enerjii. Dopiero po Drugiej Wojnie Światowej, podstawowym ?ródłem płynnego paliwa i gazu ziemnego stał się Bliski Wschód, co zostało potwierdzone rozegraniem wojny przeciwko Irakowi w 1990-91. Uprzemysłowianie świata zaostrza konflikt o zasoby naturalne.
Cohen wykazyje, że świat przeżywa ewolucję gospodarki od przemysłowej do post-przemysłowej, chociaż 80% wymiany handlowej, stanowią produkty rolnicze i przemysłowe. Natomiast w krajach bogatych siła robocza jest zatrudniona w 20% w przemyśle i rolnictwie a w 80% w usługach.

Globalizacja powoduje rozszerzanie się wysokiej konsumpcji energii i wody pitnej, stwarza braki i destabilizuje gospodarczo i politycznie cały świat. Gospodarka oparta na inowacjach technicznych, może trochę łagodzić skutki industrializaji. Ironią losu globalizacji jest fakt, że jak dotąd jest ona, nietylko bardziej skutkiem imaginacji niż faktycznych osiągnięć, ale w rzeczywistości nie jest możliwa do pełnego zrealizowania.

Trudności w realizowaniu globalizacji analizuje Suzanne Beger i ośrodek badań wydajności przemyslu przy Massachussets Institute of Technology (MIT) w pracy pod tytułem: „Jak przedsiebiorstwa osiągają sukces w dzisiejszej gospodarce globalnej.” Autorka wymienia: swobodny przepływ handlu i kapitału, deregulację, spadek kosztów transportu i komunikacji, rewolucję w informatyce, która umożliwia powiązanie w formie cyfrowej planowania, produkcji, sprzedaży oraz utrzymywanie tych funkcji w odległych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie jest duża podaż wielkiej liczby robotników i inżynierów w państwach taniej siły roboczej.

Autorka zwraca uwagę, że sukces w epoce globalizaji osiągają przedsiębiorstwa na bardzo różne sposoby. Gospodarka rynkowa w USA i W.Brytanii różni się od koordynowanej gospodarki rynkowej Niemiec i Japonii, gdzie pertraktacje jak i długotrwałe powiązania i pozarynkowe układy stabilizują gospodarkę. W każdej sytuacji wobec globalnej konkurencji, trzeba znajdować właściwe rozwiązania, ponieważ niema jednego najlepszego sposobu a zawsze jest dużo niepewności i ryzyka.

„Globalne złudzenia” analizuje Barry C. Lynn w książce „Koniec drogi: rozwój i upadek globalnych korporacji.” Autor krytykuje pogląd, że glabalizacja przyczynia się do stabilizacji gospodarczej i politycznej świata. Uważa on, że globalizacja łatwo prowadzi do gospodarki rabunkowej, w której „nikt nie sprawdza ryzyka i nikt za ryzyko nie przyjmuje odpowiedzialności” w ramach opinii że „wolny rynek buduje pokój.” Opinia ta opiera sie na niepewnym przekonaniu, że wzrost współuzależnienia gospodarczego krajów czyni wojny między nimi nietylko nie zyskowne, ale też mniej prawdopodobne.

Na przykład „walki o demokrację” w Chinach były by destabilizujące dla USA, jeżeli transport towarów chińskich do USA, byłby przez te walki wstrzymany. W takiej sytuacji Waszyngton mógłby łatwo zdecydować się popierać komunistów w Pekinie, raczej niż walczących demokratów jakoby wyrażajacych wolę całej ludności chińskiej. Wolny rynek bardziej zależy od stabilizacji, niż od demokracji, zwłaszcza kiedy produkcja jest rozproszona po całym świecie.

Lynn pisze że „USA stworzyło gospodarkę globalna, ale nie potrafiło nią kierować w sposób zgodny z interesem ludzkości, która w dużej mierze od tej gospodarki zależy,” ponieważ, jak on twierdzi, niema naturalnego „dobrodziejstwa glabalizacji” o którym się mówi w USA od końca Zimnej Wojny. Natomiast eksport demokracji fasadowej, która jest kontrolowana, mniej lub bardziej zakulisowo, nie jest żadną gwarancją, że tak ustanowiony rząd, stanie się faktycznie rządem reprezentatywnym.

Wobec stale pogarszającej się sprawy pacyfikacji i „demokratyzacji” Iraku jak i skutki eksportu produkcji i strata ilości miejsc pracy w USA, podminowują wiarę Amerykanów, że globalizacja działa na ich korzyść, zwłaszcza przy zaciąganiu kolosalnych długów państwowych, na operacje wojskowe na Bliskim Wschodzie, z których głównie korzysta Izrael. Amerykanie mogą niedługo chcieć odwrotu na drodze do krzewienia globalizacji.
Inadustrializacja na skalę globalną powoduje braki i wyczerpanie zasobów naturalnych, oraz rozpętuje skutki niszczące dla środowiska. Z tego powodu John Gray zatytułował swoją dyskusję o globalizacji w kwietniowym numerze „New York Review of Books” „Globalne Złudzenie” („Global Delusion”).

www.pogonowski.com
27 kwiecień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Profesjonalizm
czerwiec 6, 2005
Artur Łoboda
MS: Jest porozumienie UniCredit - MSP
kwiecień 6, 2006
Aktualne " Przestrogi dla Polski"
maj 6, 2003
przesłała Elżbieta
Od dawna największe zyski na śmieciach ma mafia
marzec 4, 2008
PAP
Tusk: Imaginacje premiera wynikają z goryczy
listopad 2, 2007
PAP
Gdzie jest raport o stanie państwa
lipiec 27, 2003
Karolina Go?dziewska
Szanty i szlanty
listopad 14, 2004
Mirnal
Matrix
maj 6, 2003
zapodał z Michael Journal - "jasiek z toronto"
Aż taka ciemnota?
marzec 18, 2004
cywilizowany
WOBEC CZASU IDZIEMY Z MGَ BEZ SUKCESU.
listopad 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Czy na pewno bez komentarza ........?
styczeń 21, 2009
Artur Łoboda
Cytat dnia
listopad 27, 2002
Artur Łoboda
Warsiawka
maj 21, 2008
Artur Łoboda
AMERYKAŃSKIE IDEOLOGIE GLOBALNEGO PODBOJU
luty 7, 2005
dr Marek Głogoczowski
Skurwiona Samoobrona czy tylko Aneta Krawczyk?
grudzień 12, 2006
Zdzisław Raczkowski
Akcyzowa kompromitacja władzy
maj 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Masoneria (2)
ILUMINACI - TAJNE BRACTWO LOSU

listopad 25, 2003
"jasiek z toronto"
Drwiący śmiech pokoleń, czyli- o duchowym niewolnictwie
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
Prokreatorzy i ich prokreatory
wrzesień 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ludożerczy kapitalizm a wolny rynek w Polsce
sierpień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media