|
Demokracja a JOW
|
|
Kwestia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - w dalszym ciągu budzi wiele kontrowersji.
Uzdrowicielska rola tego systemu zależy w pierwszym rzędzie od poziomu świadomości społeczeństwa.
Wielokrotnie stwierdzałem, że w stosunku do lat dziewięćdziesiątych - nastąpił wielki przełom w świadomości społecznej. Ale może to być stanowczo za mało, by owoce JOW zostały zebrane.
Tępy Naród będzie wybierał - sobie podobnych - tępaków.
Ale, kogo do tej pory wybierali Polacy?
Polityczny "kwiat Narodu" bryluje w ławach sejmowych od 25 lat.
Kiedy wszystko zaczyna się gmatwać - to najlepiej wrócić do punktu wyjściowego i przypomnieć sobie :na czym polegała pierwsza demokracja.
Po raz kolejny przypomnę więc podstawowe aksjomaty demokracji.
1. Aktywni społecznie, bądź gospodarczo obywatele decydowali o wszystkich sprawach dotyczących własnej przyszłości. ( Nieaktywni obywatele zostawali z czasem wykluczani z obrad i odbierano im prawo głosu.)
2. Decyzje swoje przedstawiali w sposób jawny - na ogólnych zebraniach miejskich.
3. W zakres decyzji wchodziło zarówno ustawodawstwo - jak też sądownictwo. To wolni obywatele sądzili swoich - oskarżonych członków wspólnoty.
Pierwsza demokracja upadła z powodu lenistwa - wynikającego z nadmiernych sukcesów społecznych.
Lekceważenie uczestnictwa w zgromadzeniach ludowych doprowadziło do zakulisowych matactw ludzi zdegenerowanych i w efekcie zapanowania rządów oligarchii.
Dzisiejsze pojęcie "demokracji" zakłada tajne głosowanie na "reprezentantów", którzy w imieniu obywateli prowadzą politykę - całkowicie sprzeczną z interesem społeczeństwa.
Sądy sprawują ludzkie zdegenerowani - którym NIKT Z NAS nie dał prawa do sądzenia kogokolwiek!
Mamy więc od czynienia z rządami TYRANII, która dla zmylenie społeczeństwa operuje frazeologią demokratyczną i celebruje cykliczne rytuały - rzekomych wyborów parlamentarnych.
Od 26 lat - ani jeden Polak - na którego głosowałem - nie zasiadł w Sejmie.
Z tego powodu argument agentury , krytykującej JOW za wycinanie nieco słabszych kandydatów - jest bezprzedmiotowy.
Skoro w wyborach parlamentarnych nie bierze udziału ponad 50 procent obywateli to oznacza, że obecny system wyborczy nie dopuszcza kandydatów niezależnych!
Pozwolę sobie jednak - po raz kolejny przypomnieć swoją propozycję w sprawie udoskonalenia systemu JOW.
I po to sięgnąłem do źródeł demokracji - przypominając jej jawność.
Kiedy wyborcy boją się własnego cienia - to NIE MOŻE BYĆ MOWY O ŻADNEJ DEMOKRACJI!
Demokracja jest tylko wtedy - gdy wiemy kto i na kogo głosuje.
Tajność wyborów społecznych jest najlepszym narzędziem do fałszowania jego wyników!
Wszystkie mankamenty JOW zniweluje się w momencie umożliwienia głosowania jawnego!
Jego celem jest umożliwienie obywatelom glosowania ogólnopolskiego.
Jeżeli w moim okręgu nie ma żadnego kandydata - na którego chcę głosować - to pobieram kartę do głosowania ogólnopolskiego i głosuję na kandydata z dowolnego okręgu w Polsce.
Gotów jestem zrobić to całkowicie jawnie i jestem przekonany, że prawdziwi Polacy chcieliby mieć podobne prawo głosowania.
Ta formuła jest całkowicie zgodna z ideą Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i z pewnością zniweluje wszystkie mankamenty - które dziś się podnosi.
Po przeczytaniu pierwszych słów artykułu jakiegoś hejtera, że "Paweł Kukiz ogołoci Polaków ze 100 milionów złotych", która to suma przeznaczona jest na zorganizowanie referendum uznałem, że do samego końca będą szukali narzędzi, by nie dopuścić do wolnych Wyborów parlamentarnych.
W wyniku wprowadzenia JOW - wielokrotnie zmniejszone zostaną dotacje - dla partii politycznych. Nastanie nowa era w polskiej polityce.
Czy będzie pozytywną - zależy od aktywności obywateli i samoedukacji społecznej.
|
|
4 sierpień 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Globalista
lipiec 27, 2003
Paweł Mondel
|
Klasa w urzędzie - nasza unijna specjalność
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Notatka z 3 maja 2005
maj 23, 2005
Eugeniusz Sendecki
|
Jak zniewolic swiat ?
kwiecień 8, 2007
przesłała Elzbieta
|
O Iraku za czasów Prezydenta Hussaina...Myślę że to prawda
luty 28, 2004
antycenzor
|
Szósta rocznica ataków rządu amerykańskiego na budynki World Trade Center 1, 2 i 7. Nowy Jork 11 września 2001
wrzesień 11, 2007
Dorota Szczepańska
|
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
|
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Interesy koncernu ważniejsze niż prawa człowieka
sierpień 6, 2002
PAP
|
Ukraina i Wielka Gra o Nafte
marzec 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wiara
listopad 24, 2002
Artur Łoboda
|
"Wojna w Iraku zagraża losom ludzkości"
marzec 22, 2003
PAP
|
Jurek
lipiec 8, 2008
Marek Jastrząb
|
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
|
Doliny władzy
sierpień 22, 2005
Mirnal
|
Z deszczu pod rynnę. Stany Zjednoczone mogą wywołać wojnę handlową
styczeń 29, 2009
Artur Łoboda
|
Fiasko walki o kontrolę ropy naftowej Iraku?
maj 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
OŚWIADCZENIE EMIGRACJI POLSKIEJ
październik 28, 2006
|
Alternatywa
maj 19, 2003
przesłała Elżbieta
|
Historia jednego listu
listopad 9, 2006
Marek Olżyński
|
|
|