ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Bankructwo Ukrainy 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
więcej ->

 
 

Order Orła Białego


Balcerowicz i Penderecki kawalerami Orderu Orła Białego

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uhonorował najwyższym odznaczeniem państwowym - Orderem Orła Białego - prezesa NBP Leszka Balcerowicza oraz kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Ze względu na swój pobyt za granicą Penderecki nie mógł odebrać odznaczenia osobiście.

Tytuły kawalera Orła Białego jednomyślnie nadała im kapituła, w której skład, oprócz prezydenta, wchodzą: Barbara Skarga, Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek i Krzysztof Skubiszewski.

Balcerowicz to wybitny ekonomista, zasłużony polityk, jeden z głównych współtwórców polskiej transformacji rynkowej. Jego program przyczynił się do uporządkowania i stabilizacji struktur ekonomicznych państwa w sytuacji, która była więcej niż dramatyczna. Nie mam żadnych wątpliwości, że bez planu Balcerowicza polska droga do Unii byłaby wydłużona, jeśli byłaby możliwa. Wierzę, że w polskiej współczesności Balcerowicz musi zostać - powiedział prezydent.

Prezes NBP w swoim podziękowaniu powiedział, że przemiany ustrojowe w Polsce "wykroczyły poza horyzont marzeń".

Nie byłoby mnie tutaj z tak zaszczytnej okazji, gdyby nie przemiany rozpoczęte w 1989 r. przez premiera Mazowieckiego. Należę do milionów Polaków, którzy odczuwając błędność i ciężar poprzedniego ustroju, nie oczekiwali, że Polska stanie się krajem niepodległym, że wejdzie do NATO i Unii Europejskiej, że będzie mogła zmierzać ku ustrojowi wolności i praworządności - powiedział Balcerowicz. Dodał, że pamięć o historii nakazuje mu te przemiany cenić i kontynuować.

Innym wysokim odznaczeniem, Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczeni zostali: generał brygady Stanisław Nałęcz- Komornicki za integrowanie środowisk kombatanckich oraz znawca problemów rosyjskich Jerzy Pomianowski za działalność literacką i publicystyczną.

Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: projektantka mody, scenograf i architekt Xymena Zaniewska- Chwedczuk za pracę twórczą i zaangażowanie w działalność społeczną; b. minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld za umacnianie roli Polski w świecie; Roman Jagiełło-Jagel za zasługi dla współpracy polsko-izraelskiej i ppłk Mieczysław Sawicki - za działalność na rzecz środowisk kombatanckich.

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali m.in. Stanisław Lorenc za zasługi w pracy dydaktycznej; Bohdan Tomaszewski za działalność publicystyczną; Jan Truszczyński za zasługi dla polityki zagranicznej; Alina Witkowska za zasługi dla historii literatury.

Krzyżem Oficerskim odznaczono m.in. Jan Barcza za osiągnięcia w dziedzinie prawa europejskiego, Ewę Woydyłło za osiągnięcia w dziedzinie terapii uzależnień; Jana Frycza za pracę artystyczną.

Krzyż Kawalerski otrzymali m.in.: siostra Małgorzata Chmielewska za działanie na rzecz potrzebujących; Andrzej Pągowski za swoją twórczość; Stanisław Majcherczyk za pracę naukową.
11 listopad 2005

PAP 

  

Archiwum

Morskie Igrzyska
sierpień 5, 2003
Zbigniew Sulatycki
Posprzątać po obecnych politykach
grudzień 3, 2006
Artur Łoboda
"Demokracja to sztuka manipulacji"
październik 2, 2005
"Największa afera III RP"
czerwiec 6, 2006
PAP
Zmarł gen. Antoni Heda-Szary
luty 16, 2008
PAP
Apel do prezydenta
lipiec 16, 2007
Kobieta tytan
Gdzie się podziały pieniądze z Planu Paulsona
styczeń 12, 2009
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
Gesty - niby nic wielkiego, a jednak...
maj 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kłamstwo sto razy powtarzane
marzec 16, 2005
Globalizacja - inna wojna
marzec 7, 2006
Dariusz Kosiur
Przygotowani na...porażkę?
luty 13, 2006
Marek Olżyński
Demokraci atakują Busha za interwencję w Iraku PAP 02:00
listopad 15, 2005
PAP
Zawodowi macherzy od losu
październik 18, 2007
.
"Krytyka i prawda" prof. Teresa Grabinska
czerwiec 8, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
W strefie Gazy straszne obrazy. Utwór na palestyńską rodzinę, Norwega lekarza i "Miśka" pielęgniarza
styczeń 21, 2009
orwell.blog.pl
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
An Essay on Judeo-Christian Ethos (the manner of behavior)
czerwiec 6, 2006
Marek Glogoczowski
Groza Wojny w Zatoce Perskiej i Załamanie się Giełdy na Świecie
sierpień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media