ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Szczyt bezczelności 
3 lipiec 2014      Artur Łoboda
Gdy bestia kona to wydaje ostatnie podrygi 
21 maj 2015      Gazeta Wyborcza
Jan Brzechwa "Katar"
(a może to był covid ?)
 
14 październik 2020     
Czy USA wycofują się z wojny proxy przeciwko Rosji? 
6 marzec 2025      Artur Łoboda
Ulica de la Santé 
28 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Czy naprawdę planowali zabić Łukaszenkę?  
25 kwiecień 2021      Artur Łoboda
*** 
11 styczeń 2018      Jolanta Michna
Antyfaszyści syjoniści 
8 listopad 2014      Artur Łoboda
Co nas czeka? 
11 maj 2011      Artur Łoboda
Czy mafia Majchrowskiego jest mocno osadzona w Ministerstwie Sprawiedliwości? (2) 
5 grudzień 2025     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część szósta 
25 grudzień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Historia się powtarza 
27 maj 2019      Artur Łoboda
Donald Tusk przyjmie ludobójców z otwartymi ramionami 
10 styczeń 2025     
Brytyjskie władze ds. zdrowia UKRYŁY dziesiątki tysięcy raportów o urazach serca związanych ze szczepionką AstraZeneca przeciwko COVID-19 
18 luty 2026      Lance D Johnson
Duda jest gorzej niż tchórzem 
17 styczeń 2022     
Czym jest terapia genetyczna? 
13 marzec 2021     
Tylko niebezpieczny naiwniak wierzy w obietnice obcych 
23 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Konieczna de-bizantyzacja życia publicznego 
10 luty 2016      Artur Łoboda
Covid19 – ostatni gwóźdź do trumny badań medycznych  
15 lipiec 2021      Dr Malcolm Kendrick
Niemcy: Naczelny Lekarz Głównego Szpitala - Thomas Jendges „spada” z dachu szpitala 
30 listopad 2021      Peter Koenig

 
 

USA Jako Państwo Policyjne

USA jako państwo policyjne jest opisywane w literaturze amerykańskiej. Nadzór nad
mieszkańcami USA w 2010 roku kosztował ponad 80 miliardów dolarów w dodatku kosztu
wywiadu wojskowego oraz blisko 60 miliardów dolarów budżetu Urzędu Bezpieczeństwa
Terytorium USA. Ponad 180,000 posad wymagało sprawdzianu lojalności najwyższego rzędu. Koszty zarządzania i przestrzegania tajnością sekretów państwowych USA wynosi około 10 miliardów dolarów rocznie.

Bardzo liczne „Programy Ograniczonego Dostępu” służb specjalnych dotyczą zakulisowych akcji niekonwencjonalnie działającego wywiadu, akcji zbrojnych włącznie z zabójstwami, których obecnie w walce przeciwko terrorowi dokonuje się więcej niż podczas Zimnej Wojny. Szczegóły działalności CIA opisują autorzy D. Triest i W.M. Arkin w książce ;pod tytułem: „Top Secret America,” w której opisany jest tajny system więzień CIA działający w przerażających warunkach na terenie Iraku i Afganistanu. Autorzy opisują ciężkie warunki rannych żołnierzy amerykańskich w centrum medycznym „Walter Reid Army Medical Center” w Waszyngtonie.

USA jako państwo policyjne nie działa sprawnie z powodu słabej koordynacji wśród wielu powtarzających się niezamierzonych błędnych posunięć. System wywiadu USA określany jest jako „self-perptuating.” Politycy w Izbie Deputowanych boją się wglądać w to co się dzieje w służbach specjalnych i ryzykować krytyki za wtrącanie się do „delikatnych” spraw wywiadu, którego „niesłychanie skomplikowana struktura jest nie do opisania” tak że jest ?niemożliwością stwierdzić czy USA jest bezpieczniejsze po roku 2001.” Sytuacja polityczna w USA zraża polityków do prób wglądu w organizację służb specjalnych według generała majora James’s Jones’a pierwszego szefa Rady Bezpieczeństwa rządu prezydenta Barack’a Huseina Obamy.

W rozdziale pod tytułem „Wizytówka Firmowa” autorzy opisują sieć około 1900 firm, które stanowią „kompleks przemysłu wywiadu USA” pracujący dla zysku na kontraktach CIA i zatrudniających grubo ponad ćwierć miliona ludzi wyposażonych w „top security clearance,” o „sprawdzonej lojalności najwyższego rzędu.” Kolosalna skala operacji powiększa się stale z powodu akumulacji niepotrzebnych, powtarzających się i przedawnionych danych, które powodują przypadkowe pomyłki. Kolos ten jest określany jako „self-perpetuating” czyli, że zapewnia sobie ciągłe istnienie ponieważ politycy obydwu rządzących partii boją się ryzyka politycznego związanego z uczciwym sprawdzianem działalności kolosalnego systemu bezpieczeństwa USA. Autorzy opisują cały inwentarz słabych stron i niedociągnięć tego systemu, którego kolosalny stan skomplikowania jest nie do opisania i jest rzeczą niemożliwą udowodnić że rozwój tego systemu od 2001 roku faktycznie uczynił USA krajem bardziej bezpiecznym niż był nim wcześniej. Wiadomo jest natomiast, że firmy zakontraktowane w ramach tego systemu kosztują około 25% więcej niż pracujący w nim urzędnicy federalni, według byłego ministra obrony USA pana Gates’a. Wprowadzali motywu zysku w system wywiadu naraża na korupcję i popełnianie poważnych błędów.

Autor Paul R. Pillar w książce :”Wywiad I Polityka Zagraniczna USA: Irak, 9/11, I Pomylone Reformy,” dokładnie opisuje jak napad na Irak był uzasadniany za pomocą zafałszowanychm raportów służb specjalnych, które nie potrafiły rozróżnić faktycznej niepewności od zwykłej niewiedzy.

Ciekawa jest książka autorów Eryka Schmitt’a oraz Thom’a Shankera pod tytułem Przeciw-Atak:
Nieopowiedziana Historia Amerykańskiej Tajnej Kampanii Przeciwko Al-Qaeda,” a której to książce autorzy twierdzą, że w miarę jak kampania ta rozwijała się stratedzy amerykańscy a tak w CIA jak i w Pentagonie powrócili do taktyk Zimnej Wojny takich jak „deterrence” czyli „odstraszanie” pochodzących z czasów blokowania ekspansji Związku Sowieckiego.

Obywaj autorzy uważają, że jest to błąd tak jako analizy strategicznej jak i analogii historycznej. Jest rzeczą przesadną porównywanie AlQeady do Związku Sowieckiego. Naturalnie jest rzeczą rozsądną uważać, żeby terroryści nie mieli dostępu do broni masowego zniszczenia, ale nie ma sensu traktować dzisiejszych terrorystów tak, jak gdyby mieli arsenał sowieckich pocisków międzykontynentalnych, Arsenał ten przez dziesiątki lat miał tysiące pocisków wycelowanych w miasta USA i nie może być w żaden sposób porównywany do dzisiejszej sytuacji i używany do uzasadniania budżetu dzisiejszego programu CIA wobec Kongresu w Waszyngtonie.

Autorzy ci twierdza, że rząd USA „do tej pory nie rozpoczął uczciwego dialogu ze swoim elektoratem w sprawie terroryzmu i odpowiedniej reakcji amerykańskiej na realne zagrożenie jakie faktycznie obecny terroryzm przedstawia” i w ten sposób rząd doprowadził do „dekady strachu” w USA i braku dyskusji na temat „kolosalnych funduszów które można było zaoszczędzić lub wydać bardziej rozsądnie” w USA, które staje się państwem policyjnym.

www.pogonowski.com
10 maj 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Coś dla ducha - Boże Narodzenie 2005
grudzień 27, 2005
zaprasza.net
Głos spod murawy ...
styczeń 24, 2006
MODLITWA POD KAMIENNYM WESTCHNIENIEM
czerwiec 7, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Spółdzielcza ciuciubabka
luty 8, 2009
Witold Filipowicz
Nowa Książka "Masakra w Jedwabnem", Walka z Fałszowaniem Historii Polski
marzec 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
Plan Hausnera BEZ TAJEMNIC
marzec 9, 2004
Adrian Franczyk
Osobisty dramat Donalda Tuska
wrzesień 2, 2007
tłumacz
Do przyjaciół moskali
kwiecień 15, 2007
Berlin a Polska
wrzesień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Daniny od charytatywnej pomocy
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kryzys zaufania szerzy się z USA na świat
grudzień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Żołnierze GROM-u pójdą w ślady swojego dowódcy?
styczeń 26, 2004
wybiórcza
Holandia i ONZ odpowiedzą za masakrę w Srebrenicy?
listopad 16, 2002
PAP
Wedle Wyborczej w Polsce sprawy sądowe o błędy lekarskie w Polsce zaczynają funkcjonować jak w USA.
sierpień 3, 2005
Adam Sandauer
Rocznicowe "kłamstwo oświęcimskie"
styczeń 26, 2005
70% społeczeństwa za czy przeciw dopłatom do leczenia ? Sondaże jako metoda manipulacji
lipiec 14, 2004
Adam Sandauer
Giertych gdzie ty masz oczy ...ministrze.
lipiec 28, 2007
( . ) bez podpisu
Sejmowa guma do żucia
lipiec 27, 2008
...
Kredyty gotówkowe - kosimy ceny! Decyzja kredytowa następnego dnia Nie wymagamy dodatkowych zabezpieczeń
czerwiec 27, 2007
bbnb
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media