|
Rejterada łapówkarzy mafii farmaceutycznej?
|
|
Prof. M.D. Majewska e-mailem: Polscy tzw. konsultanci krajowi, którzy brali dotąd wielkie łapówki od karteli farmaceutycznych za propagandę i reklamy toksycznych i nieskutecznych chemikaliów i szczepionek, masowo rezygnują z tych funkcji, bo nie chcą ujawniać ile setek tysięcy czy milionów zl/$/euro łapówek wzięli. To nie wymaga komentarza.
Komentarz M.P.: Łapówkarstwo nie jest tu najgorszym problemem. Problemem jest to, że ci ludzie być może wzięli czynny udział w ludobójstwie na narodzie polskim, akceptując szkodliwe leki i szczepionki. Powinna natychmiast zostać powołana Komisja Sejmowa, która pod kontrolą społeczną powinna przeprowadzić śledztwo za co ci ludzie wzięli łapówki. Od dawna już wiemy, że duża część „leków” to trucizny, a szczepionki są po prostu biologiczną bronią masowego rażenia.
Optymizmem napawa fakt, że są siły, które tych ludzi zmuszają do desperackiego kroku ratowania własnej dupy. Poniższy artykuł kopiuję ze strony MedEkspress.pl na wypadek gdyby „zniknął”.
Konsultanci rezygnują bo… zawierali milionowe kontrakty z firmami farmaceutycznymi?
Łukasz Tokarski
26 konsultantów medycznych krajowych i wojewódzkich złożyło rezygnacje z funkcji. Przyczyny oficjalne są różne… A jak jest nieoficjalnie?
Dotychczas 26 osób zrezygnowało z funkcji konsultantów krajowych i wojewódzkich. Oficjalnie dlatego, że nie chcą być urzędnikami, nie mają czasu na wypełnianie dokumentów, których wymaga Ministerstwo, albo na przykład oświadczeń, które są według nich zbyt szczegółowe. Nie podobało im się również, że informacje o zarobkach i powiązaniach będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).
Przypomnijmy, że konsultanci do połowy grudnia muszą składać oświadczenia o powiązaniach z firmami farmaceutycznymi. Ministerstwo Zdrowia wprowadzając takie przepisy chce, żeby byli oni bezstronni. Będą musieli przed nominacją złożyć oświadczenie mówiące o tym, że w ich przypadku nie zachodzi konflikt interesów. Chodzi przede wszystkim o powiązania z firmami farmaceutycznymi.
„Zgodnie z projektem, wszyscy konsultanci oraz kandydaci na konsultantów będą składali oświadczenia, ujawniając informacje o faktach, które mogłyby skutkować ewentualnymi konfliktami interesów między pracą konsultanta a inną działalnością, którą prowadzą. Konsultanci krajowi będą składali je ministrowi zdrowia, a konsultanci wojewódzcy – wojewodom” – wynika z projektu nowelizacji ustawy.
Przyszli konsultanci będą musieli również poinformować o ewentualnych darowiznach, które przyjęli od firm farmaceutycznych czy wyjazdach sponsorowanych przez te firmy. Oświadczenie to będzie sprawdzane przez CBA.
Jak nieoficjalnie informuje radio ZET, powołując się na Ministerstwo Zdrowia, konsultanci rezygnują, bo zawierali milionowe kontrakty z firmami farmaceutycznymi. Według informacji Radia ZET konsultanci, którzy zrezygnowali, prowadzili badania dla amerykańskiego rządu. Jeden z byłych już konsultantów zawarł kontrakt na milion euro z firmą farmaceutyczną!
Dotychczas 43 osoby złożyły oświadczenia, które teraz są sprawdzane przez CBA.
http://www.medexpress.pl/start/konsultanci-rezygnuja-bo-zawierali-milionowe-kontrakty-z-firmami-farmaceuycznymi/52348/?utm_source=INIS&utm_medium=email&utm_campaign=Konsultanci+rezygnują+bo…+zawierali+milionowe+kontrakty+z+firmami+farmaceutycznymi%3F+|+Będzie+mniej+pieniędzy+na+ochronę+zdrowia+w+2015+r
http://www.monitor-polski.pl/rejterada-lapowkarzy-mafii-farmaceutycznej/
-
|
|
11 listopad 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Topienie jako tortura dozwolona przez rząd USA?
listopad 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hausner musi boleć
luty 1, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Prezydent: Ofiara nie była daremna
lipiec 31, 2004
|
Przypadek czy koordynowana polityka demograficznego wyniszczania Rosji?
marzec 23, 2008
tłumacz
|
Piąta kolumna Papieża Polaka
maj 5, 2003
Artur Łoboda
|
Refleks szachisty
listopad 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Układ Lokalny – „Business - Businessmana!”
maj 28, 2006
Dariusz Adamczewski
|
Dalsza wyżka cen paliwa?
grudzień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wszyscy rodzimy się uczciwi, ale tylko nieliczni umierają jako przyzwoici
marzec 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polska polityka energetyczna
lipiec 1, 2007
.
|
Czy Żydzi stosują duszący uchwyt za gardło USA?
marzec 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rejtan
czerwiec 7, 2003
przesłała Elżbieta
|
Awantura wokół Rynku Głównego
luty 5, 2006
Gazeta Krakowska
|
"Egzekutorzy" czy gangsterzy?
luty 7, 2003
PAP
|
I beda rzadzili zelaznym pretem w UE
styczeń 22, 2003
Elzbieta
|
Czy grozi nam światowe załamanie gospodarcze?
maj 15, 2007
przyslał: marduk
|
Kłamcy z "Wyborczej"
styczeń 25, 2006
Tomasz Domalewski
|
Greenspan: kryzys to moja wina
październik 25, 2008
Dziennik
|
Prawdziwi władcy naszego Świata
czerwiec 2, 2003
Jan Ogonowski
|
Rozrywka jak na Titanicu- USA tonie :)
sierpień 11, 2007
marduk
|
|
|