|
Piąty rozbiór Polski
|
|
Stanisław Michalkiewicz przypomniał w jednym ze swoich artykułów tragiczną prawdę, że po 1989 roku powrócono do podziału Europy na wzór układu Ribbentrop-Mołotow, z linią podziału zbieżną z ówczesnym - zbrodniczym paktem.
W wyniku tego Polska znajduje się w niemieckiej strefie wpływów, a Ukraina w rosyjskiej.
Wszystko było "w porządku", dopóki na Ukrainie nie doszło do rewolty - dążącej do większego usamodzielnienia.
Putin złamał układ z Ukrainą, w którym Rosja gwarantowała nienaruszalność granic Ukrainy. W zamian za ten pakt Ukraina zlikwidowała posiadają broń jądrową. Czego z pewnością dzisiaj załuje.
Podobnie jest z sytuacją Polski - odkąd Rząd PiS dąży do większej suwerenności politycznej.
Na razie różnica między Naszą sytuacją, a sytuacją Ukrainy jest znacząca. Póki co - niemieccy żołnierze nie atakują granic Polski. Ale atak polityczny na Nasz Kraj trwa nieprzerwanie od momentu wygrania Wyborów przez PiS.
Niemcy uruchomili w Polsce potężną agenturę, przygotowującą materiały do szkalowania Polski na arenie międzynarodowej.
Przypomina to sytuację z końca XVIII wieku - gdy caryca Katarzyna wynajęła publicystów francuskich, by dowiedli "niezdolności Polaków do samorządzenia", a przede wszystkim "brak moralnego prawa do posiadania własnego państwa ".
W tych działaniach wspierała carycę całkiem niemała grupa szumowin. Ale też ludzie uważający siebie za patriotów wsparli tą Niemkę w imię rzekomej "obrony demokracji". Gdy Polska została pokrojona żałowali własnych czynów. Ale było już za późno i sytuacja była nieodwracalna.
Ciekawe: czy dzisiejsza agentura niemiecka to tylko sprzedajne sukinsyny, czy też są wśród nich skrajni głupcy?
Chociaż caryca Katarzyna rządziła Rosją - to była z pochodzenia Niemką i prowadziła politykę korzystną dla Prus - z których się wywodziła!
Współczesna "caryca" już zapowiedziała likwidację państw narodowych w Europie, a Polska jest w tym największą przeszkodą.
Nie tylko jesteśmy największym państwem, które Niemcy chcą połknąć, ale w końcu oprzytomnieliśmy i zrozumieliśmy: co wobec Nas jest szykowane.
Dlatego zmobilizowano całą masę agentów i użytecznych głupców, by wywołać wobec Polski bardzo złą otoczkę. Jeżeli pójdzie im łatwo - to zrobią kolejny krok.
W przypadku umiejętnego oporu z Naszej strony, na jakiś czas odłożą plany likwidacji Państwa Polskiego.
Dlatego działania patriotów powinny być roztropne i uwzględniać zbrodnicze plany Naszych "sojuszników".
|
|
30 listopad 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Problem, m.in. w tym, że w Polsce ludzie uwierzyli, że nie ma alternatywy dla łajdackiej postawy w życiu codziennym.
Są oczywiście wyjątki, ale ludzie Ci, to używając współczesnej nowomowy "produkt schodzący". Nie istnieją w mediach, są zmilczywani i izolowani. Wobec tego świadomość ich statystycznego udziału w społeczeństwie jest taka, że stanowią głęboki i nic nie znaczący margines.
I stąd, m.in. bierze się taka aklamacyjna postawa wobec złajdaczenia.
W tej płaszczyźnie trzeba głębokich zmian. |
|
2018-11-30
Magellan
|
 |
|
|
ps
nie tylko margines, ale dalej "balast".
To współgra z tzw. syndromem sztokholmskim.
Zastanawiałem się często, czy nie jest tak, że aby wprowadzić tzw. "nowe trendy", pod tym pojęciem kryją się wszelkie, szeroko rozumiane lewackie idee i postawy, stosuje się taktykę polegającą na gwałtownym uderzeniu w zastałe struktury, ogromną przemoc, okrucieństwo itp., a potem, z czasem wdraża się to w sposób miękki, usypiając czujność i oferując wizerunek niezmienionego z istoty, ale zmienionego wizerunkowo oprawcy, jako sojusznika, a wręcz przyjaciela.
I wtedy wszelki opór ustępuje wraz z upływem odpowiednio skalkulowanej jednostki czasu.
Największe spustoszenia sieje ten drugi etap.
Jeszcze jest etap przedwstępny, tj. rozpoznanie.
Tam też stosuje się metody miękkie, ale z okazywaniem, oczywiście fałszywego szacunku dla ofiary.
Jak analizuję historię, to taki zawsze powtarzalny, modus operandi wyłania się z tej analizy. |
|
2018-11-30
Magellan
|
|
|
|
Elity leczą się lepiej
październik 15, 2003
Janusz Rolicki
|
Kiedy traci się wpływy, zostaje się kozłem ofiarnym
maj 27, 2003
PAP
|
Kryzys w Rosji sprzyja Chinom. Ale w jaki sposób?
sierpień 19, 2008
tłumacz
|
Dlaczego politycy wspierają mafie
lipiec 28, 2005
PAP
|
MF chce emisji zagranicą w 2003 roku w wysokości 11,6 mld zł
wrzesień 20, 2002
MF
|
Opodatkowanie głodu
czerwiec 3, 2004
|
Dziewczyna? Do ilu lat?
lipiec 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Czy ryży ma prawo do wypowiedzi?
grudzień 9, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Czy Putin Przegrał w Bukareszcie?
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Demokratyczny fundamentalizm" a potęga nafty
sierpień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pomóżcie proszę wstrzymac to opętanie
styczeń 23, 2004
|
Opieprzył premiera
wrzesień 11, 2006
słuchacz polskiego radia
|
Bracia Polscy
październik 6, 2003
|
Firmy Busha i Cheneya miały filie w rajach podatkowych
sierpień 1, 2002
PAP
|
W szkołach - więcej praktyki, mniej teorii!
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Inwazja niemieckich homoseksualistów
maj 16, 2006
Adam Wielomski
|
Kto powinien wypłacić odszkodowanie Walentynowicz i innym pokrzywdzonym?
marzec 1, 2005
Leszek Skonka
|
Strzały w Wirginii i Skandal w Banku Światowym
kwiecień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Izraelscy żołnierze odmawiają służby w Gazie
styczeń 12, 2009
hgw
|
No i nic. No i nici z tego..
listopad 23, 2007
Borowik-Pest
|
|
|