|
Soros podjudza do wojny
|
|
Znany oligarcha i spekulant żydowskiego pochodzenia, ikona globalistycznego dyskursu i samozwańczy „uczeń Karla Poppera”, fundator służącej amerykańskiej polityce zagranicznej „Fundacji Stefana Batorego”, wystąpił z kolejnym w swej karierze hucpiarskim oświadczeniem.
Obszerny list Georga Sorosa opublikował „New York Review of Books”.
W swojej analizie Soros dochodzi do jakże zaskakującego wniosku, że „putinowska Rosja zagraża podstawom, na których zbudowano Unię Europejską”. Jego zdaniem aby się temu przeciwstawić Unia powinna „pomóc stanąć na nogi Ukrainie”, najlepiej dając jej bezzwrotnie… 20mld dolarów. Odwołując się do zramolałej koncepcji „społeczeństwa otwartego„, Soros przekonuje, że autorytarny, agresywny reżim Putina zbudowany jest na wartościach całkowicie sprzecznych z tymi, które legły u podstaw tworzenia Wspólnot Europejskich. „Rosja stanowi zagrożenie dla istoty Europy. Ani przywódcy, ani obywatele Europy nie zdają sobie sprawy z tego jak wielkie jest to wyzwanie i jak należy na nie odpowiedzieć”.
Posiadacz nieprzeliczonego majątku zrodzonego ze spekulacji zauważa, że w Unii Europejskiej powszechne jest niezadowolenie, którego źródłem jest kryzys, krytykując te państwa, które bazując na przesłankach ekonomicznych kontynuują współpracę z Rosją, m.in. niewymienione z nazwy Węgry.
Według koncepcji Sorosa, wspomożona przez pieniądze UE Ukraina powinna stać się polem stałego osaczania Rosji przez siły euroatlantyckie.
http://xportal.pl/?p=17087
-
|
24 październik 2014
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Były naciski, by zatuszować zbrodnię Katyńską
sierpień 7, 2004
|
Tu i ówdzie i gdzie indziej też
maj 16, 2006
Marek Olżyński
|
Kurewsko pedalska "Unia Europejska"
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
|
Zrezygnujcie z życia. To będzie kompromis.
wrzesień 26, 2003
|
Wiara
listopad 24, 2002
Artur Łoboda
|
Chcieliście UE, no to ją macie (2)
Technika mycia i dezynfekcji rąk w systemie HACCP zgodnie z normami UE
styczeń 12, 2005
|
Rolnictwo
Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.5
czerwiec 12, 2008
Dariusz Kosiur
|
Odezwa do Narodu Polskiego
wrzesień 7, 2003
Ojczyzna.pl
|
Pytanie, które powinien sobie zadać każdy Polak
styczeń 9, 2007
Artur Łoboda
|
Walka w sieci
luty 2, 2004
szkodnik
|
Rozpętali wojnę cywilizacji
kwiecień 6, 2003
|
To była kiedyś nadzieja ......... dla frajerów
listopad 24, 2008
PAP
|
al-Kubaysi: Proces polityczny korzystny dla Al-Kaidy
sierpień 10, 2007
przysłał marduk
|
Pakiet antykryzysowy Kołodki
lipiec 17, 2002
PAP
|
Szanty i szlanty
listopad 14, 2004
Mirnal
|
Sprostowanie serii fałszywek PAP dotyczących rzekomego udziału Republiki Czeskiej w agresji na Irak
czerwiec 19, 2008
tłumacz
|
Nowe Prawo: Moralność Pani Dulskiej
wrzesień 17, 2004
dr Adam Sandauer
|
Blokada umysłu
maj 10, 2008
Artur Łoboda
|
"I zstąpił Duch i odmienił oblicze ziemi"
kwiecień 3, 2006
Marek Głogoczowski
|
Proklamacja przeciwnika Stanów Zjednoczonych
maj 18, 2004
przesłał Adrian Dudkiewicz
|
|
|