ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czekając na kolejną zdradę 
6 marzec 2016      Artur Łoboda
Egzaminowanie Polskości 
3 luty 2014      Artur Łoboda
Dziesięć dowodów, że SARS-CoV-2 jest „wyimaginowanym” i „teoretycznym wirusem”.
„Nigdy nie wyizolowali tego wirusa”
 
30 styczeń 2021     
Reżymowy, polski portal kresy24.pl propaguje polityczne mordy! 
26 luty 2010      Gasienica
Tylko prawda uchroni nas przed zaplanowaną nienawiścią 
13 styczeń 2015      Artur Łoboda
Obowiązkowe uzupełnienie wiedzy o najnowszej naszej historii, teraźniejszości i planach naszych wrogów na przyszłość. 
15 styczeń 2019      Alina
Zygmunt Jan Prusiński NAGIE PACIERZE - część czwarta 
7 maj 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Epoka post-covid 
6 kwiecień 2022      Artur Łoboda
Przecieranie oczu przed PiS 
7 październik 2016     
Jak „nietykalni” prywatyzowali polski majątek i gdzie jest państwo? 
3 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Czym się sami zabijamy? 
2 czerwiec 2022     
Można się załamać, jeśli to prawda .... 
7 styczeń 2019      Alina
Wygrał PiS, a rządzi PO 
28 maj 2020      Artur Łoboda
Digital Tyranny and the Rockefeller-Gates „Paszport certyfikatu Vaxx”: W kierunku scenariusza III wojny światowej 
30 wrzesień 2021      Peter Koenig
"Amerykański" stosunek rządu RP do Polaków na Białorusi 
30 maj 2009      Wiktor Dmuchowski (komentarze MG)
Każdy kolejny dzień pomocy Ukrainie - jest niczym plucie na groby Polaków zamordowanych przez Banderowców! 
4 wrzesień 2024      Artur Łoboda
Ci Żydzi są mądrzejsi od wielu Polaków 
27 listopad 2020     
Wirus Niedzielskiego 
13 styczeń 2021      interia.pl
Tylko prawda buduje godne stosunki między narodami 
4 grudzień 2013      Bohdan Poręba
Bez edukacji pozostaniemy niewolnikami 
29 październik 2012      Artur Łoboda

 
 

Adam Andrzejewski - kandydat na gubernatora stanu Illinois

Czy będziemy mieć jeszcze jednego gubernatora w stanie, w którym sami Amerykanie polskiego pochodzenia mogą wybrać swojego? Pierwszym jest Tim Pawlenty (49 lat), syn kierowcy ciężarówki - gubernator Minnesoty polskiego pochodzenia.

Nasz kandydat pochodzi z małego miasteczka Herscher w powiecie Kankakee Stanu Illinois. W 1929 roku jego dziadkowie, Andrzej i Teresa Andrzejewski, wyemigrowali z Polski do Evanston w stanie Illinois. W czasach wielkiego kryzysu z piątką dzieci dzielili się pomieszczeniem o powierzchni 900 metrów kw. Adama ojciec, John Andrzejewski, dobrze pamięta 14-godzinny dzień pracy swojego ojca i ciężkie czasy wielkiego kryzysu. Ojciec Adama i jego matka, Janet Norris Andrzejewski, poznali się podczas studiowania na Northern Illinois University. Oboje otrzymali stopień nauczyciela i razem rozpoczęli pracę w dystrykcie szkolnym w Herscher.

W 1976 i 1978 roku Adama ojciec, John Andrzejewski, jako demokrata brał udział w wyborach na stanowego reprezentanta 43. Legislative District, ale w głównych wyborach przegrał z Georgem Ryanem, byłym gubernatorem stanu Illinois.

Adam Andrzejewski, najstarsze dziecko z siedmiorga, dorastał i uczył się w miasteczku Herscher. Miasteczko, tak jak wiele innych dzisiaj, to ponad 430 rodzin, 1500 mieszkańców, hotel, dwa banki, kilka szkół i kościołów a wśród nich Kościół katolicki świętej Małgorzaty. Ojciec Adama musiał zapewnić byt wielodzietnej rodzinie, więc pracował na dwóch etatach, był nauczycielem i sprzedawcą nieruchomości. Adamowi od dzieciństwa nie była obca praca, brał przykład z ojca, którego wytrwałość i pracowitość stanowiły dobry przykład dla Adama.

Wakacje, jako mały chłopak, spędzał pracując na lokalnych farmach w ten sposób pomagając finansowo rodzinie. Uczęszczając na college pracował w firmie ubezpieczeniowej oraz jako pracownik budowlany, dorabiając do wydatków na naukę. Życiowe doświadczenie i niełatwe zdobywanie dolarów, mobilizowały Adama do nauki. Adam studia wyższe ukończył w Northern Illinois University na kierunku administracja biznesowa.

Po ukończeniu college'u razem z bratem rozpoczęli pracę we własnym biznesie, na początek siedziba firmy mieściła się w apartamencie. Bracia zaczęli publikować w miasteczku urodzenia książkę telefoniczną, łamiąc monopol telefonicznej firmy yellow page directories. Po dziewięciu latach wytężonej pracy na własny rachunek doszli do ok. 20 mln dolarów obrotów rocznie. Ich firma miała główną siedzibę w DeKalb w stanie Illinois. Był to budynek o powierzchni 2500 metrów kw. Zatrudnionych było 150 pracowników.

Latem 2006 roku "Success Magazine" nagrodził ich firmę wyróżnieniem, jako jedną z najszybciej rozwijających się firm w kraju. W styczniu 2007 roku Adam sprzedał swoje udziały w firmie i w wieku 37 lat założył organizację ForTheGoodOfIllinois. Misją organizacji jest kontrola i jawność, przejrzystość, odpowiedzialność i oszczędność w wydatkach pieniędzy podatników stanu Illinois. Sukcesem organizacji jest upubliczniona kwota ponad 1 miliarda dolarów rządowych wydatków opublikowanych w internecie. W tym roku Adam zrezygnował z działalności w organizacji ForTheGoodOfIllinios przed oficjalnym przystąpieniem do wyścigu wyborczego na gubernatora stanu Illinois 2010.
Adam jest żonaty, jego żona jest pochodzenia irlandzkiego, ma na imię Kerry. Razem wychowują trzy córki i mieszkają w Hinsdale. Adam wychowywany w katolickiej rodzinie podtrzymuje tradycje rodzinne i należy do parafii St. Isaac Jogues Catholic Church w Hinsdale. Nie bez znaczenia jest jego wrodzona przejrzystość przekonań za PRO-Life. Prawo do życia od poczęcia to kolejny próg cywilizacyjny współczesnej demokracji. Państwo o wyższej cywilizacji to nie jest kraj o większej liczbie samochodów i komputerów, tylko taki, w którym wyżej i szerzej ceni się życie ludzi.

Adam Andrzejewski (39 lat) wyścig o nominację na gubernatora stanu Illinois 2010 rozpoczął już w marcu tego roku. On lubi taki wyborczy maraton. W prawdziwym maratonie Chicago Marathon brał udział cztery razy w 1996, 1998, 2000 i 2002 roku, za każdym razem meldując się na mecie po przebiegnięciu 42 kilometrów. W szkole średniej dobrze grał w szachy i utrzymywał wysoką pozycję w rankingu na terenie Stanów Zjednoczonych. Ulubionym relaksującym zajęciem Adama jest gra na skrzypkach i wspólne przebywanie z rodziną.

Prawybory, które zadecydują o dalszej walce o nominacje z partii politycznych na gubernatora Illinois 2010 odbędą się już 2 lutego 2010 roku. Czas nieubłaganie ucieka. Jak sprostać oczekiwaniom? Demokracja polega na tym, że idąc do urn wyborczych musimy rozumieć, że mamy prawo wybrania rządzących, a nie tylko głosowania na rządzących i to swojego rodaka, który może nas godnie reprezentować. Pokażmy jeszcze raz naszą siłę i determinację światu przed Olimpiadą 2016 w Chicago, że liczymy się i potrafimy wygrywać. Inspiracją i przykładem polskości powinien być nasz rodak Jerzy Buzek, który został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Pora na lepszą opinię o nas w Ameryce, bo wszystko zależy tylko od nas samych. Nie możemy tylko żalić się, że nie można nic zrobić, tylko zacząć czynnie działać, poprzez udział w głosowaniu na swoich. Jeżeli mamy zmieniać oblicze tej ziemi to pokażmy, że potrafimy to zrobić.

Pokażmy światu jeszcze raz, ale na amerykańskiej ziemi, że łączy nas ten sam Bóg i ojczyzna naszych przodków.
1 sierpień 2009

Gregory Akko 

  

Komentarze

  

Archiwum

Wielkanocny "odkupicielski" Balet Zdrajców oraz Nierządnic "Pana"
kwiecień 17, 2006
Marek Głogoczowski
Metafora
maj 11, 2004
Artur Łoboda
Rosja może odpowiedzieć atakiem nuklearnym na Polskę jeśli ta umieści na swoim terenie "Patrioty"
sierpień 15, 2008
"Pravda"
Alkoholizm wśród młodzieży
listopad 28, 2006
Marek Komorowski
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
Oświadczenie Primum Non Nocere - o protestach Służby Zdrowia i ustawie 203
luty 16, 2005
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Bush: położymy kres tyranii na całym świecie
styczeń 23, 2005
zaprasza.net
Polska ludzi uczciwych
sierpień 4, 2003
Jerzy Przystawa, Wrocław, 30 lipca 2003
Bank żąda, Polska musi?
styczeń 17, 2003
Jan Czarski
Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
sukiennice
luty 7, 2006
Pasożyty
styczeń 5, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Masowe bankructwa z winy menadżerów
lipiec 31, 2002
PAP
Wniosek o odwołanie prezesa NBP bezprawny
sierpień 29, 2002
PAP
Pierwszy niedoszły żydowski prezydent USA a kryzys pożyczek
marzec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Program podróży Jana Pawła II do Polski
sierpień 5, 2002
PAP
2008.05.04. Serwis brakujących wiadomosci z zagranicy
maj 4, 2008
tłumacz
Tusk obiecał restytucję mienia żydowskiego
marzec 11, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media