|
Odrzucono rezolucję, aby izraelskie obiekty jądrowe zostały skontrolowane
|
|
Izrael posiada arsenał broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej, który nie jest pod jakąkolwiek kontrolą. Kraje arabskie nie od dziś domagają się, aby państwo żydowskie dołączyło do układu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej i zezwoliło na skontrolowanie swoich obiektów jądrowych. Jednak za każdym razem rezolucje są odrzucane.
Niedawne głosowanie za tym, aby Izrael dołączył do układu, zakończyło się wynikiem 58 do 45. Wynik zadecydował, że państwo żydowskie nie będzie musiało zezwalać Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na skontrolowanie swoich obiektów jądrowych. Rezolucja została już po raz kolejny odrzucona.
Wniosek, aby Izrael dołączył do układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, został złożony przez delegację 18 państw arabskich, które zaznaczyły, że jego przyjęcie ma kluczowe znaczenie dla utworzenia na Bliskim Wschodzie strefy wolnej od broni nuklearnej.
W przeszłości dochodziło do podobnych sytuacji, kiedy państwa arabskie składały do MAEA wniosek, ale głosowanie spowodowało jego ostateczne odrzucenie. Przeciwko rezolucji opowiadają się między innymi Stany Zjednoczone. W 2010 roku stwierdzono, że dołączenie do układu zagrozi rozmowom pokojowym na Bliskim Wschodzie i "zniweczy wysiłki na rzecz utworzenia strefy wolnej od broni jądrowej".
http://youtu.be/CBxvlGLBJyE
Źródło: Times of Israel
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odrzucono-rezolucje-aby-izraelskie-obiekty-jadrowe-zostaly-skontrolowane
-
|
|
26 wrzesień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Ponad narodami
wrzesień 24, 2003
Nasz Dziennik
|
2009.03.17. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
marzec 17, 2009
tłumacz
|
Postkomuna przeciwko Polakom
maj 17, 2008
wp.pl
|
Zaproszenie na wernisaż i ...
wrzesień 29, 2005
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Michnik znowu zacheca Polakow do oddawania pieniedzy
lichwiarzom
grudzień 31, 2007
W.M.
|
Zaostrzone mają być przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
maj 4, 2007
Marek Olżyński
|
Kraków: Próba samobójcza po przesłuchaniu
czerwiec 6, 2007
aaa¬ródło informacji: INTERIA.PL
|
Nastała grobowa cisza
październik 22, 2007
Artur Łoboda
|
Pierwszy kamyk spuszczony - czy pociągnie lawinę?
październik 15, 2003
PAP
|
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Cień Islamu nad Rosją i USA
wrzesień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Motyw zysku na polu bitwy w kolebce cywilizacji"
listopad 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Po co lustracja?
sierpień 9, 2008
jobstalker
|
TAK w Rumunii, a JAK w Polsce?
czerwiec 6, 2007
z Prawica.net
|
Rząd PO-PiS czyli nieudacznicy wracają
październik 19, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Religijne korzenie liberalizmu
grudzień 7, 2006
Izrael Szamir
|
W R Ó G
grudzień 2, 2006
Dariusz Kosiur
|
Prawda o Adamie Michniku i "Gazecie Wyborczej".
luty 28, 2007
Marian Kałuski
|
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|