ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Nie ma miejsca do ukrycia" (5) 
9 kwiecień 2021     
Emerytowany zdrajca Narodu 
10 październik 2020     
Greenpeace nieodwracalne uszkodziło geoglify z Nazca  
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
W marcu 2020 stało się to o czym mówiła 10 lat temu Jane Burgermeister!!!!! 
8 czerwiec 2020      Alina
"SOK z Buraka" to ESENCJA PO 
3 marzec 2020      Alina
Mafia Trzeciej RP 
12 październik 2009      Artur Łoboda
Jeszcze raz o "porozumieniach sierpniowych" 
31 sierpień 2017     
Prawdy powszechnie znane - nie wymagają wyjaśnienia 
7 marzec 2016      Artur Łoboda
Mieszkowski na TOALETY 
31 maj 2019      Alina
Choroba współistniejąca 
29 maj 2020      Artur Łoboda
Jedna z metod inwigilacji 
18 luty 2021      Artur Łoboda
Liryka i rytm boży 
22 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zmarł nagle  
8 kwiecień 2020     
Żeby Polska była Polską 
28 czerwiec 2015      Artur Łoboda
"Boża zaćma", białoruski uran i rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej 
3 lipiec 2010      dr Marek Głogoczowski
Pisk odciętych od koryta 
8 listopad 2016     
While Macron Was Condemning Nationalism, Poland Has Their Largest Independence Day March Ever 
16 listopad 2018      Oppressed Media
"Polish concentration camp" 
13 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa ZAMACHU STANU przez Mateusza Morawieckiego Premiera RP 
5 październik 2020     
Tysiąc kilometrów na jednym baku vs zdrowie? 
2 październik 2020     

 
 

Przyszłość zaczyna się teraz

„Jeśli chcemy w ludzki sposób kształtować nowo powstający porządek, każdy z nas musi działać mądrze i zdecydowanie”, apeluje redaktor Rubikona Jens Wernicke w swoim apelu do demokratów w tym kraju.


Jesteśmy w środku historycznego sporu, którego główna linia frontu przebiega między górą a dołem, między bogatymi a biednymi.
Ludzie obdarzeni ogromną władzą, których przyjaciele ustanawiają prawa i mają państwowy monopol na użycie siły, stoją w obliczu ludzi, którzy jako jednostki nie mają prawie żadnego wpływu na państwo i społeczeństwo - i którzy są coraz bardziej degradowani do funkcji przedmiotów.
Niektórzy mają prawie całą władzę, podczas gdy inni reprezentują przytłaczającą większość ludzkości.
Determinacja i umiejętności strategiczne decydują o rozstrzygnięciu tego konfliktu na korzyść większości, ludzkości i rozsądku - mówi redaktor Rubicon Jens Wernicke.
Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z powagi sytuacji i odpowiednio postępować, aby zawsze być kilka kroków przed obezwładniającym przeciwnikiem.
Przede wszystkim obejmuje to zabezpieczenie pisma krytycznego przed atakami, które nieuchronnie zagrażają mu w procesie planowanej transformacji z dobrze funkcjonującej demokracji w dyktaturze.
Ataki o charakterze technicznym i prawnym - jako próba uciszenia irytującego i wytrwałego krytyka.
W poniższym tekście przedstawia nie tylko swoją ocenę sytuacji, ale także plan działania, który ma zapewnić przetrwanie niezależnego dziennikarstwa w przyszłości.

 
Drodzy Czytelnicy,

w młodości było takie powiedzenie:

„Jeśli wygląda na to, że kot zachowuje się jak kot i mruczy jak kot, to czy to jest kot”.
 
Dziś brzmiałoby tak:
 
„Jeśli to pachnie jak faszyzm, zachowuje się jak faszyzm i dowodzi - jak faszyzm , to jest to najpewniej faszyzmu ”.
 
A konkretnie: należy teraz przyjąć za pewnik, że całe to „ szaleństwo korony ” to tylko przykrywka dla globalnej restrukturyzacji państw i społeczeństw, którego celem jest ostatecznie pozbawienie praw większości ludności świata, by stworzyć nowy rodzaj niewolnictwa.
 
Rubicon od samego początku ostrzegał przed tymi wydarzeniami, ponieważ prawa podstawowe i prawa człowieka nigdy nie podlegają negocjacjom , nawet w czasach prawdziwych lub domniemanych pandemii.
A ponieważ można było przewidzieć, że jeśli dasz elicie, której system jest w kryzysie egzystencjalnym , mały palec, to oni wezmą całe twoje ramię i zatrzymają.

Taka jest logika władzy.
Logika tej „ walki klasowej ”, która zawsze była immanentną w kapitalizmie.
 
Dlaczego, za nic w świecie, władcy, których moc i posiadania, powinno ich przywileje zbliżający się koniec ery kapitalistycznej końcowym pytaniem zwróciła się być zainteresowany w demokracji? Dlaczego nasze prawa, które odebrałyśmy , miałyby mieć, a one tylko zadają sobie trud, by kiedykolwiek powrócić ? Co z tego masz
 
Dlaczego, u licha, władcy, ich władza i kapitał, których przywileje są ostatecznie kwestionowane przez zbliżający się koniec ery kapitalistycznej, mieliby interesować się demokracją?
Dlaczego mieliby kiedykolwiek zwracać nam prawa, które nam zabrali, a które tylko im przeszkadzają?
Co z tego mają?
 
W międzyczasie w różnych krajach toczy się już otwarta dyskusja, że ​​wszyscy powinniśmy nosić maski przez wiele lat , że nie chodzi już o Coronę, ale że jest wiele innych niebezpiecznych wirusów , że jesteśmy regularnie szczepieni przeciwko temu i owemu - i każdy, kto nie ugnie się przed tym reżimem, jest dożywotnio pozbawiony praw człowieka.
 
Mówi się, że Johannes Groß, były redaktor naczelny Capital, wypowiedział w tym względzie już w połowie lat dziewięćdziesiątych:
 
„Po upadku komunizmu i pozornie rosnącej słabości tradycyjnych demokracji, faszyzm pozostaje jedną z możliwości w polityce”.
 
Jeśli obecny rozwój wydarzeń będzie się utrzymywał w obecnym tempie i nie zostanie zatrzymany przez silny i szeroki ruch demokratyczny, to obecnie wydaje się tylko kwestią czasu, zanim konta (internetowe) członków opozycji zostaną po prostu zablokowane, lub usunięte w Niemczech, krytycznych dziennikarzy aresztują, a niezależne media zostaną zniszczone.
 
Do tych wydarzeń adekwatnie i zapobiegawczo przygotowałem się, prosząc was, drodzy czytelnicy, jakiś czas temu o pomoc .
Dziś z całego serca dziękuję za przemożną odpowiedź na to, moje wezwanie o wsparcie.
Pomocne pomysły, oferty wsparcia i darowizny napłynęły z całego świata.
Pojawiły się nowe sieci, pomysły i koncepcje.
 
W skrócie:


  - Mamy teraz działającą strukturę awaryjną serwera.
  Jeśli zostaniemy wyłączeni, natychmiast przejdziemy do trybu online i nie będzie można go już wyłączyć.
  Ponadto będziemy teraz również aktualizować serwery naszej zwykłej działalności i przenosić je za granicę.
  - Aby zapobiec dalszej  kryminalizacji wolnego myślenia , w ciągu ostatnich kilku dni oddałem cały swój majątek materialny, który nie mieścił się w dwóch walizkach i wyemigrowałem do Ameryki Łacińskiej.
  Stało się to z ciężkim sercem, ale według wszystkich badań był to jedyny sposób na osiągnięcie tego, co jest wymagane w sposób prawnie bezpieczny i w pełni legalny: absolutne zapewnienie dalszego istnienia przynajmniej jednego krytycznego medium na obszarze niemieckojęzycznym.
.

Powiązany plan obrony przed faszystowskim zagrożeniem, który można było wymyślić i rozwiązać tylko dzięki waszemu wsparciu, wygląda następująco:


  - Międzynarodowe konsorcjum prawników założyło Libertas Publishing LLC, którego jedynym zadaniem jest pozyskiwanie funduszy w celu założenia fundacji prawa prywatnego w Ameryce Łacińskiej.
  Nie jestem w żaden sposób zaangażowany ekonomicznie w tę firmę, ale zapewnia się, że każdy cent przekazany tej firmie przyniesie korzyści tylko planowanej fundacji.

  - Libertas Publishing LLC rozpoczyna tu dzisiaj swoją pracę, aby zapewnić, że w razie przegrania przez siły rozumu walki o demokrację, nadal będą istnieć niezależne i krytyczne media.
  Oznacza to przede wszystkim, ale nie wyłącznie, Rubicon.

  - Ze środków Libertas Publishing LLC powstaje nietykalna przez rząd fundacja ochrony wolności prasy, której statutowym celem jest wspieranie i promowanie niezależnego dziennikarstwa.
  Żadne państwo na świecie nie może już zamrozić ani skonfiskować funduszy tej fundacji.
  W związku z tym będzie tak samo bezpieczny, jak struktura kolegów z WikiLeaks, do których kieruję się z największym uznaniem.

  - Po wygaśnięciu mojego zobowiązania podatkowego i związanym z tym wygaśnięciu wszystkich zobowiązań wobec państwa niemieckiego, wszystkie moje prywatne środki finansowe zostaną również przekazane tej fundacji.


 
Takie podejście, drodzy czytelnicy, wydaje mi się obecnie najważniejszym środkiem dla naszych celów.
Przecież nie zadzieramy tutaj z kimś "nikim", ale z niewiarygodnie „potężnym sojuszem korporacji i władz”, który jest oczywiście gotowy do zabójstw - i aż nazbyt dobrze wiemy, jaka była niesprawiedliwość wobec Edwarda Snowdena i Juliana Assange'a, a będzie jeszcze gorzej.
Kompleksowa cenzura została już wprowadzona i jest dalej egzekwowana przez państwo.
 
Drodzy Czytelnicy, te czasy są niezmiernie trudne dla nas wszystkich wierzących w zdrowy rozsądek i demokrację.
W międzyczasie zrezygnowałem z nawyku dostrzegania codziennych kampanii propagandowych czołowych mediów.

Elity chcą, żebyśmy patrzyli na węża jak króliki, przestali się poruszać ze strachu.

Jeśli jednak zamiast tego mamy nadal odważnie działać na rzecz lepszego świata, musimy skupić się na tym, co najważniejsze.
I moim zdaniem takie są nasze relacje z innymi ludźmi, zwłaszcza w tych czasach.

Tylko jeśli stworzymy środowisko, w którym nadal możemy być sobą, w którym możemy swobodnie mówić i działać i nadal jesteśmy kochani, będziemy w stanie stawić czoła temu „ walcowi napędzanemu przez zysk ” z siłą, miłością i determinacją w długim biegu.
 
Dlatego moja prośba do Ciebie brzmi:

  Dbaj o siebie, chroń i zachowaj miłość w swoim sercu, a przede wszystkim dobre relacje z otoczeniem.
  W tej chwili potrzebujemy ich bardziej niż kiedykolwiek, aby nie tracić nadziei, nie rozpaczaj i nie choruj.
  I od teraz zrób wszystko, co w twojej mocy, aby wspierać Libertas Publishing LLC w celu stworzenia bazy organizacyjnej oprócz tej emocjonalnej, która cokolwiek się stanie, jest w stanie przenieść pochodnię prawdy w przyszłość.

Wiedzieliśmy, że prawie nieuchronnie doprowadzi to do kłótni i konfliktów z wrogami prawdy, którym trzeba było przeciwdziałać inteligentnie i w sposób zrównoważony.
 
Georg Christoph Lichtenberg napisał kiedyś:

„Jest prawie niemożliwe, aby nieść Pochodnię Prawdy przez tłum bez przypalenia czyjejś brody”.


Mając to na uwadze, serdecznie życzę utwierdzającej życie, siły i dającej nadzieję wiosny, która mimo niesprzyjających okoliczności pozwoli na odrobinę relaksu i naładowanie akumulatorów.
Mając to na uwadze, serdecznie życzę utwierdzającej życie, wzmacniającej i dającej nadzieję wiosny, która mimo niesprzyjających okoliczności pozwoli na odrobinę relaksu i naładowanie akumulatorów .

Pozostań wierny sobie, swoim wartościom, swojej intuicji i miłości i trzymaj się słów Vaclava Havla w chwilach bezsilności - ja też to robię:


  „Nadzieja to nie przekonanie, że coś się dobrze ułoży, ale pewność, że to coś ma sens, bez względu na to, jak się w końcu okaże”.

 
Z poważaniem
Jens Wernicke


Jens Wernicke , urodzony w 1977 r., jest z wykształcenia kulturoznawcą i przez długi czas pracował jako asystent naukowy w dziedzinie polityki oraz sekretarz związkowy. Przez wiele lat był odpowiedzialny za format wywiadów prowadzony przez NachDenkSeiten , najczęściej czytany blog polityczny w Niemczech. Dziś jest autorem, niezależnym dziennikarzem i redaktorem „ Rubikon - Magazine for the Critical Mass ”. Ostatnio pojawił się jako współredaktor „ Netzwerk der Macht - Bertelsmann ”, „ Facade Democracy and Tiefer Staat ” i „ Die Öko-Katastrophe ”, jako redaktor „ The Next Great War ” oraz jako autor „ Czy media kłamią ? Propaganda, dziennikarstwo zbiorowe i walka o opinię publiczną ”.
 
Źródło: 
https://www.rubikon.news/artikel/die-zukunft-beginnt-jetzt-2
24 marzec 2021

Jens Wernicke 

  

Komentarze

 

Faszyzm nie został pokonany ani filozofowaniem ani nadzieją. Po prostu "przyszedł czas, w którym połamią się ich zęby, prawa ręka zostanie okaleczona i zostanie okulawiona ich prawa noga, aby żyli i poznali samych siebie" jak mówiła przepowiednia.

Nie ma innego sposobu na obecny faszyzm. Tak jak nie czekano aż "przyjdzie czas" na Krzyżaków, tak nie czekano aż przyjdzie czas na Hitlera. Niestety, czekano aż przyjdzie czas na Stalina i jego machinę zbrodni. Głównymi płatnikami byliśmy my, Słowianie! To my swoim zniewoleniem zapewniliśmy żydowskiemu Zachodowi dziesięciolecia pomyślności i rozwoju.

A teraz sami jesteśmy żydowski Zachodem. I nie ma nikogo kto by płacił na nas! Nadal to my jesteśmy płatnikiem!

2021-03-25
hens

  

Archiwum

Oblicze bestii 666
marzec 2, 2009
tomeq
Edelman!Otakim antysemityzmie Ty glmosisz!
maj 3, 2006
przysłaŁ mik4
Żydowska studentka sama malowała swastyki na swoich drzwiach - wideo NBC
luty 28, 2008
NBC
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
Wyjazdy lekarzy?
październik 29, 2004
Adam Sandauer
2009.02.21. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 21, 2009
tłumacz
Zlikwidować zakłady, zlikwidować szkoły, zlikwidować społeczeństwo. Polityka prowadzona od 13 lat
luty 5, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Gra wojenna Blixa
styczeń 10, 2003
AFP/PAP
My terroryści, albo przypowieść o dontszatach
grudzień 19, 2007
Artur Łoboda
157 mld USD - "dziura" w budżecie USA
sierpień 10, 2002
PAP
Wpływ paradygmatu neo-darwinowskiego na upowszechnianie się osobowości komercyjno-konsumpcyjnej
październik 31, 2003
Marek Głogoczowski
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
"Wewnętrzne przekonanie" psycho - Tuska
marzec 10, 2008
Artur Łoboda
Dyskryminują rowerzystów na Zachodzie!
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Faszyści" - do gazu!
czerwiec 21, 2006
Stanisław Michalkiewicz
"Tarcza" uczyni polskę zakładnikiem!
maj 12, 2007
Tadeusz Samitowski
Na spotkanie z Michnikiem o Kubie !!!
luty 21, 2008
marduk
Gdzie drwa rabią
grudzień 13, 2006
antyglobalista
Widmo ludobójstwa Sunnitów w Iraku
listopad 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przetargi o Zeznania w Sprawach Kryminalnych w USA
styczeń 31, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media