|
Strzeżcie się przede wszystkim agentów - są tam - gdzie się nie spodziewacie
|
|
Proszę sobie wyobrazić sytuację, że człowiek dwadzieścia lat czeka - aż otumanione otoczenie zacznie rozumieć najprostsze zdania.
W międzyczasie rodziło się pytanie: czy przypadkiem się nie mylę, a to bełkot otoczenia jest poprawnym językiem przekazu?
Nie piszę w dzisiejszych artykułach niczego - czego nie wiedziałem 20 lat temu.
Ale wobec wszechogarniającego kretynizmu Polaków, musiałem czekać, aż dostaną po głowie i zaczną myśleć.
Przez ten czas obserwowałem - jak wszelkiej maści agentura wykonuje swoje zadania.
W wypadku Korwina Mikke - wielokrotnie zadawałem sobie pytanie: czy jest on KOSMICZNYM IDIOTĄ, czy wyjątkowo bezczelnym AGENTEM?
Ten człowiek od wielu lat bredzi o jakimś "wolnym rynku".
To myślenie identyczne - jak oszustwa o komunistycznym dobrobycie.
Nigdy w historii nie udało się stworzyć państwa komunistycznego. Były to tylko zbrodnicze tyranie.
A jeżeli myślimy logicznie to przyznamy, że mimo zgoła odwrotnej ideologii ekonomiczno-politycznej, najbardziej komunistycznymi dziś krajami świata są Stany Zjednoczone i Kanada, bo za cenę zniewolenia - zaspokajają potrzeby najbiedniejszej ludności.
Ale tak było już w Starożytnym Rzymie. To nic nowego!
Od 1989 roku Janusz Korwin Mikke stanowi forpocztę złodziejskiego liberalizmu. Publicznie wygłasza opinie, które przygotowują grunt pod kolejną operację ograbienia Polaków.
Kilka dni temu Korwin Mikke powiedział podczas wywiadu telewizyjnego:
"Albo rząd pana Buzka zrobił dobry system z tym OFE i powinni iść siedzieć Rostowski i jego banda, bo ten system rozmontowali, albo Buzek zrobił źle i to o powinien pójść siedzieć - dodał polityk, który głosi tezę, że żadna forma zapewniania emerytury przez państwo nie jest dobra."
Tylko człowiek niewyobrażalnie upośledzony umysłowo może w 2013 roku wypowiadać publiczną sugestię, że OFE jest "dobrym systemem".
Po pierwsze to prawdziwym autorem OFE był Leszek Balcerowicz, a nie ta kukła - Buzek.
Po drugie - jeszcze gdy reklamowano ten system mówiłem znajomym, że to niewyobrażalny przekręt - w którym przeciętny obywatel nie ma żadnej kontroli nad własnymi pieniędzmi.
A już sam fakt wprowadzenia OFE nosi wszelkie znamiona przestępstwa z
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
W tradycyjnym systemie ubezpieczeń społecznym funkcjonowała zasada solidaryzmu społecznego.
Młode pokolenie utrzymywało starszych.
Jak pamiętamy - waloryzacja składek uzależniona była od stanu gospodarki Państwa.
Dlatego emeryci otrzymywali tak wysokie środki - na jakie było stać Państwo.
Na ogół jednak na tym zyskiwali.
Dzisiejsi emeryci utopili większość złożonych w OFE pieniędzy. Posiadają na swoich kontach - realnie dużo mnie - niż oddali.
Ale zostali obciążenie przez OFE dodatkowym podatkiem - już jako Obywatele tego Państwa.
Zarządcy OFE pożyczają te pieniądze Skarbowi Państwa, który w imieniu wszystkich obywateli, a więc również tych, którzy zdeponowali swoje środki w OFE - płaci im wysokie odsetki.
A potem zabiera Polakom w formie różnych podatków.
Tak więc Polacy oddali środki do OFE po to - by ich zarządcy pożyczali nam później te same pieniądze na procent.
To stara - lichwiarska metoda grabienia goi.
Wyobraźmy sobie jednak, co by było - gdy zgodnie z hasłami Korwina Mikke - Polacy przestali w ogóle płacić składki ubezpieczeniowe?
Znaczna część pracowników nie znalazłaby żadnej metody na zabezpieczenie swojej przyszłości.
Polska stałaby się krajem ogromnej grupy obywateli - bez jakichkolwiek środków do życia.
Wtedy skarb Państwa i tak musiałby im płacić jakieś zapomogi. A w ten sposób mielibyśmy do czynienia jeszcze większą niesprawiedliwością - bo ludzie płacący ubezpieczenie- płacili by podwójnie - za pośrednictwem podatków.
Trudno wyobrazić sobie - by Państwo Polskie pozwoliło sobie na pomór obywateli taki - jaki miał miejsce na Ukrainie - w latach rządów komunistów.
Ale czasem wydaje mi się, że Korwin Mikke właśnie o tym marzy - bo tak naprawdę nienawidzi Polaków.
Przed wprowadzeniem OFE - Polaków tumaniono hałaśliwym reklamami rzekomego dobrobytu - na stare lata.
Ale na samym końcu tej akcji, pokazano reklamę z starym mężczyzną w balii - udającym, że pływa po morzach. A w drugiej reklamie kobieta skubała z pierza drób i spadające pióra wyglądały jak śnieg w górach.
Nie pamiętam - kto zamieścił tą reklamę OFE. Ale mówiłem wtedy wszystkim znajomym, iż jest to prawdziwa przyszłość tych, którzy ulokują swoje pieniądze w OFE.
Oczywiście, nikt wtedy mi nie wierzył.
I pewnie nikt dziś nie uwierzy, że Korwin Mikke do doskonały agent wpływu, który prowadząc czarną propagandę działa na rzecz światowego kapitału.
W historii świata nigdy nie istniał "wolny rynek". Każda rodzina, miasto, państwo - prowadziły protekcjonistyczną politykę ekonomiczną.
Obecny upadek gospodarki USA - jest skutkiem rezygnacji z polityki protekcji. Na tej rezygnacji zarobili ci - który do tego doprowadzili. Nic nie dzieje się samo z siebie.
Gdy w latach dziewięćdziesiatych, pojawiło się narzędzie Internetu myślałem, że jest to broń do odzyskania suwerenności.
Nic takiego się nie stało.
Czyżby Polacy nie potrafili wybić się na niepodleglość?
Nie potrafią - gdy agentura skutecznie miesza im w głowach.
Strzeżcie się agentury - bo i za sto lat Polacy będą niewolnikami.
|
|
11 grudzień 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Śmierć czatuje na sportowców a Temida na urzędników
marzec 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Cała prawda jest "naked"
październik 11, 2008
Art
|
Jak na klawikordzie
czerwiec 1, 2003
Andrzj Kumor
|
Polityka przeprosin, skruchy i oszczerstw
sierpień 13, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Judeochrześcijanie” z sejmowej prawicy
czerwiec 27, 2006
Jacek Bartyzel
|
USA legalizuje tortury dorosłych i dzieci!
wrzesień 30, 2006
Dorota Szczepańska
|
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
|
Przelewanie z pustego w próżne
marzec 23, 2004
www.krakow.pl
|
Powtórka z Kwaś.......
wrzesień 6, 2007
Bogusław
|
Loty ślizgowe samolotów
marzec 4, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kontynuatorzy z SLD
Dziennikarze czerwoni od pokolen
czerwiec 23, 2003
Paweł Siergiejczyk
|
List Otwarty
do Prezydenta George W. Busha
sierpień 17, 2004
Przesłał Marek Rowicki
|
Czym kończy się powrót do polityki?
grudzień 31, 2007
Gregory Akko
|
Spadek produkcji ropy naftowej
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"L" ("lewoskrętne") oraz "P" ("prawowite") odmiany chrześcijaństwa
wrzesień 21, 2006
dr Marek Głogoczowski
|
Kiedy koniec z lotami za złotówkę?
grudzień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Gdy rozum śpi budzą się potwory"
kwiecień 16, 2007
Dariusz Kosiur
|
An "Early Version" of Jan Thomas Gross' FEAR?
październik 27, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Mossad Has Murdered
530 Iraqi Scientists, Academics
maj 15, 2006
|
|
|