ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nietermiczne skutki promieniowania elektromagnetycznego 
19 kwiecień 2021     
Niezależnie od tego - kto rządzi Polską.... 
3 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Przyłapani na gorącym uczynku: Fauci, Gates i Moderna są odpowiedzialni za pandemię COVID 
4 marzec 2024      The Expose
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (11.08.2011) 
1 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Dziewczyna z parku orzechowego 
16 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Erotyki dla wrażliwych II 
25 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka - HISTORIA i POLITYKA 
27 kwiecień 2016      Marcin Dybowski
List do pana Kwiatkowskiego i Tuska 
1 wrzesień 2011      Bogusław
Nie bądź poetą w tym kraju 
17 lipiec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Co może być nośnikiem objawów covid-19?  
17 sierpień 2020      Artur Łoboda
PiSowska mądrość etapu 
15 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (17.01.2011) 
12 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
o błądzeniu i oszukiwaniu 
14 czerwiec 2021     
Anna Walentynowicz: Wibitna Kobieta XX wieku ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
GITAROWY BLUES W OTWOCKU - Wtedy brzmiałem nutą muzyczną, bardzo rozśpiewany... 
24 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Cześć, jestem z rządu... 
3 marzec 2015      Ron Paul
CJ Hopkins uniewinniony! 
2 luty 2024      CJ Hopkins
Czy "grypa 666" to nie jest przypadkiem "Koń trojański NATO" mający zapwenić zwycięstwo "pomarańczowym" w prezydenckich wyborach na Ukrainie? 
30 październik 2009      Marek Głogoczowski
Córka wiatru 
16 grudzień 2025     
Kantoryzacja polskiej kultury 
14 kwiecień 2014      Artur Łoboda

 
 

Gościnny tekst na łamach "Zaprasza.net"



NOWI AFERZYŚCI PRAWA
http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=Polska&article=563


Poniedzialek, 12.28.2009, 10:59pm (GMT)

NOWA GRUPA SĘDZIÓW BEZPRAWIA W POLSCE

Prezydent podjął ważną decyzję? Tajemnicze słowa L. Kaczyńskiego
Prezydent Lech Kaczyński wręczył w Pałacu Prezydenckim ponad 100 nominacji sędziowskich na sędziów sądów administracyjnych, apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.
Pytany przez dziennikarzy o to, czego życzyłby sobie w nadchodzącym roku, Lech Kaczyński odpowiedział: "mogę sobie życzyć, żeby moja droga nie dobiegła końca". Nie sprecyzował jednak, co miał na myśli.

Prezydent przypomniał, że odkąd objął ten urząd, powołał kilka tysięcy sędziów, w tym znaczną część w ramach tzw. awansów poziomych (zlikwidowanych na początku roku na mocy noweli ustawy o ustroju sądów powszechnych - PAP) i po raz kolejny opowiedział się za ich utrzymaniem. - Już wielokrotnie na tej sali mówiłem, że jestem ich zwolennikiem. W nieco zmienionej formie, ale będę starał się do tego wracać, zgodnie z uprawnieniami prezydenta Rzeczypospolitej - powiedział.

Zwracając się do sędziów powołanych po raz pierwszy podkreślił, że kognicja sądów w Polsce jest niezmiernie szeroka, przez co pełnienie obowiązków sędziego wiąże się z obowiązkami związanymi nie tylko ze sprawami karnymi, gdzie chodzi o ludzką wolność, ale też cywilnymi, dotyczącymi stosunku pracy, ubezpieczeniowymi i gospodarczymi. - Z tego obowiązku trzeba się wywiązywać bezstronnie i zgodnie ze swoim sumieniem - dodał.

Prezydent zwrócił również uwagę, że mimo iż przepisy mają jednoznaczne brzmienie, dwie "idealnie takie same sprawy" czasami rozstrzygane są inaczej. - Prawo nie jest systemem na tyle idealnym, że w każdej sprawie tylko jedno orzeczenie jest właściwe. Dwa orzeczenia o różnej treści mogą być tak samo uzasadnione i jednocześnie tak samo dyskusyjne - powiedział.

Jak zauważył, różne orzeczenia sądów zapadają jednak także w sprawach, w których dotyczące ich przepisy nie wymagają wykładni. "Wiele przepisów jest bezpośrednio zrozumiałych. Nie trzeba dokonywać ani systemowej, ani tym bardziej funkcjonalnej ich interpretacji, a mimo wszystko orzeczenia zapadają różne. To jest pewien problem naszego wymiaru sprawiedliwości, który - jak sądzę - powoli będzie przełamywany" - powiedział.

Idea awansu poziomego została wprowadzona do ustawy o ustroju sądów powszechnych za czasów rządów PiS, nowelizacją z czerwca 2007 r. Dawała sędziom po 15 latach pracy prawo do ubiegania się o awans na sędziego wyższej instancji, co wiąże się z podwyższeniem wynagrodzeń. Nie zmienia się przy tym miejsce ich pracy.

Wnioski o awanse poziome (na stanowiska sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym) można było składać do 22 stycznia 2009 r., wtedy weszła w życie nowela ustawy o ustroju sądów powszechnych, która je zlikwidowała. W grudniu 2008 roku Sejm odrzucił prezydenckie weto do ustawy o ustroju sądów powszechnych, znosząc jednocześnie awanse poziome. Pod koniec lipca tego roku L. Kaczyński zapowiedział przedstawienie projektu przywracającego takie awanse

Infonurt2: Całe nieporozumienie powstałej kolizji miedzy ludnością w Polsce polega na sprzeczności cywilizacyjnej. W Polsce jest 4 cywilizacje: Łacińska, Żydowska., Turańska i Bizantyjska. Łacińska jest praktycznie usunięta z organizacji państwa przy czym ostatnio przy czynnej pomocy Kościoła ( Radio Maryja popierające Żydów PiS Kaczyńskich , Kardynał Dziwisz i metropolia Krakowska popierający PO Tuska)
Cały system prawny. Parlamentarny i administracji jest prowadzony według cywilizacji żydowskiej gdyż ta mniejszość aktualnie okupuje kraj.
Kościół i nauczanie jego – wychowuje ludność tubylczą w Cywilizacji Łacińskiej.
Sędziowie sa tylko urzędnikami wydającymi wyroki w oparciu o Ustawy administracji państwowej które w wielu przypadkach nie są nawet zgodne z Konstytucja. Wyroki są wydawane w interesie okupanta a nie w interesie i dla dobra Narodu Polskiego.
Najbardziej rozwiniętą cywilizacją jest Cywilizacja Łacińska . Niestety znika ona pospiesznie z Europy pod wpływem Unii Europejskiej która jest zastępstwem ZSRR w której komuniści zmienili swe nazwy na liberałów zachowując centralna władze w Brukseli i egzekwując ja poprzez nomen omen „KOMISARZY”. RZADY , SYSTEM SPRAWIEDLIWOŚCI I ADMINISTRACJA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH „LANDACH” ULEGAJA SYSTEMATYCZNEJ REDUKCJI.

Dla przykładu w Polsce eliminuje się wojsko – już jest 30 tys żołnierzy i 70 tys oficerów. To samo się dzieje z policją - patrz jej ostatnie demonstracje przed biurem Rady Ministrów z okrzykami - ZŁODZIEJE ! ZŁODZIEJE !

Pap
29 styczeń 2010

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

 

Panie Zygmuncie
Po latach doświadczeń powtarzam to - co mówiłem na początku:
przejrzystość i zwięzłość jest najważniejsza w naszych działaniach.
Nie widzę sensu duplikowania wiadomości. A jeżeli uważa je Pan za szczególnie ważne to może lepiej dodać jako link - do konkretnej strony. Oczywiście z opisem. Proszę o tym pomyśleć następnym razem. Linki też może Pan dodawać.

2010-01-29
Artur Łoboda

 

A tak na marginesie....
Spotkałem się kiedyś z twórcą Infonurtu - Krzyśkiem Dzikowskim.
Krzysiek zawiózł mnie z Elżbietą na Wodospad Niagara. Wielką radochę sprawiła mi wiadomość że Krzysiek studiował na tej samej uczelni - co ja - choć wiele lat później. Miło było spotkać w Kanadzie krajana który nie tylko podobnie myśli ale obijał się o te same ściany i być może zmazywał tą samą tablicę ... mocno postarzałą.

2010-01-30
Artur Łoboda

  

Archiwum

Elity w politycznym teatrze
czerwiec 2, 2002
Ryszard Bugaj
Zabójstwo Kennedy'ego: kolejne dowody na spisek?
maj 9, 2007
marduk
Miłość XXI wieku
marzec 8, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
Amerykańską przeszłość Andrzeja Czumy wciąż bada ABW
marzec 2, 2009
Miroslawa Kruszewska, Seattle, USA
Edelman!Otakim antysemityzmie Ty glmosisz!
maj 3, 2006
przysłaŁ mik4
Wiara
maj 7, 2004
"Kto zohydza nam legendę o Westerplatte?"
wrzesień 20, 2008
tłumacz
Niemiecki szajs (scheise)
grudzień 17, 2002
Artur Łoboda
Kaziuk zostawia Handzie w Taplarach i ucieka do cywilizacji
marzec 4, 2009
jobstalker
"Człowiek roku"
styczeń 9, 2003
zaprasza.net
Superpanstwo wchodzi kuchennymi drzwiami
październik 16, 2007
Goska
Lustracja" wraca jak bumerang i dziala jak bumerang...
luty 22, 2005
Jerzy Malinski
Swiatowa inwazja starych bezboznych lichwiarzy
lipiec 31, 2005
Wojciech Gryc
Czyżby szykowali nam nowe powstanie?
sierpień 8, 2004
idzik
Pakistan nie jest satelitą USA
listopad 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Towarzysz Berman i jego partia
kwiecień 13, 2004
"Mamy prawo wątpić w uczciwość pertraktacji z UE"
grudzień 23, 2002
PAP
Szef rady programowej PO
styczeń 25, 2004
Polska Republika bananowa
październik 5, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media