|
Stalinowska szkoła filmu historycznego
|
|
Historia zna takie wypadki - gdy ludzie skazani przez Stalina na śmierć, umierali z okrzykiem "niech żyje Stalin".
Jak to było możliwie, że gloryfikowali swojego oprawcę?
Odpowiedź znajdziemy w historii kina, które jako nowe medium - bardzo silnie oddziaływało na ciemne masy społeczeństwa rosyjskiego - bo inteligencję wymordowali bolszewicy tuż po tak zwanej "rewolucji październikowej".
Aby medialne oszustwo z mitem Stalina się udało - wymordowano wcześniej wszystkich jego konkurentów, a z bibliotek usunięto i zniszczono wszelkie informacje o innych komunistach.
Pozwolono sobie nawet na stopniowe pomniejszanie roli Lenina w historii komunizmu.
Publikowano wiele książek, które przypisano Stalinowi i wszystko - co dobrego przydarzyło się w ZSRR - zawdzięczano Stalinowi - natomiast porażki i były tylko dziełem kapitalistycznych agentów.
Ze Stalina zrobiono nowego "boga", który podobno pokonał Carat własnymi rękami.
A prawda była taka, że był to tylko nędzny manipulator - który oszukał, a potem wymordował komunistów-idealistów.
To nie Stalin, ale miliony Rosjan walczyły z rosyjskim feudało-kapitalizmem.
Jednak dzięki armii najemnych dziennikarzy i filmowców - Stalin precyzyjnie kontrolował wiedzę społeczeństwa o przeszłości.
Mamy XXI wiek, a świat jakby sie cofnął o osiemdziesiąt lat.
Sprzedajny reżyser, który wniósł ogromy wkład w usankcjonowanie systemu komunistycznego w Polsce - takimi filmami jak "Pokolenie", "Popiół i diament" - dziś gloryfikuje rzekomego "burzyciela" porządku komunistycznego. I robi to dokładnie takimi samymi narzędziami filmowymi - na których bazowała "stalinowska szkoła filmu historycznego".
A więc kłamstwem i zmanipulowaniem faktów.
Wedle Wajdy to nie miliony Polaków stanęło przeciwko systemowi - w którym przyszło im żyć, ale jakiś "heros", "bohater", który samotnie pokonał aparat terroru PRL-u.
Pozwolę sobie zauważyć, że podobnie jak w latach stalinowskich - odeszli, albo zostali zlikwidowani - najważniejsi świadkowie sierpniowego zrywu Narodu Polskiego. Przede wszystkim Anna Walentynowicz, Elżbieta Gawlas i wielu innych.
I Wajdzie się wydaje - że dzięki temu ma wolną drogę i może sobie pozwolić na kolejne bezczelne kłamstwa o historii Polski. (Robił to cały czas w latach PRL-u.)
A Bolek jak zwykle wykorzystuje sytuację i twierdzi, ze to on sam - "tymi ręcami" pokonał komunizm.
Prawda jest taka, że to oligarchia komunistyczna podjęła plan uwłaszczania się na majątku narodowym. I Wałęsa im w tym pomógł - już jako Prezydent Trzeciej RP.
A miliony naiwnych Polaków - marzących o godnym życiu - zostało oszukanych i sponiewieranych.
Przypomnę przy okazji, że strategicznym sponsorem filmu o Wałęsie - byli złodzieje z Amber Gold, z którymi interesy robili najważniejsi politycy obecnego nie-Rządu PO.
|
|
26 wrzesień 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Sukcesy rządu łajdaka półTuska
czerwiec 3, 2008
Artur Łoboda
|
Przewodzą nam partyjni pacani i cwaniacy
listopad 4, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polacy ratowali Zydów
sierpień 19, 2003
Adam Białous, Białystok
|
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Faszystowskie elementy sądownictwa
marzec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Traktat - Unia decyduje za Nas
kwiecień 25, 2005
przesłała Elżbieta
|
Iran Celem Głównym Wojny na Bliskim Wschodzie?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Referent i petent
lipiec 7, 2008
Marek Jastrząb
|
Notatki do felietonu
listopad 27, 2003
"Pomost"
|
W obliczu zaostrzającego się konfliktu USA - Rosja...
czerwiec 5, 2007
aktualności pnlp
|
Przerywnik o łosiach
październik 22, 2004
Polska Zbrojna - Dyskusja
|
Zapomniane piękno
grudzień 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
150. rocznica śmierci Adama Mickiewicza
listopad 26, 2005
Artur Łoboda
|
7,8 mld złotych "strat" NBP
maj 30, 2008
Dziennik
|
Zabito mala dziewczynke
październik 8, 2004
|
W Polsce spada bezrobocie
sierpień 8, 2004
Anna Gumułka
|
Z 15-stu członków EU tylko trzy kraje - te które utrzymały swoją walutę - prosperowały
styczeń 2, 2007
Dorota
|
IV RP jest ideą bałamutną
listopad 4, 2006
|
Who Rules Ukraine?
luty 7, 2007
|
|
|