|
Jaki program Powstania Narodowego. Pytam po raz drugi.
|
|
Pytanie zawarte w tytule traktuję jako retoryczne.
Przez blisko 14 lat mojej aktywności w Internecie, nie spotkałem się z ani jedną rozsądną wypowiedzią na ten temat.
Do napisania tego tekstu sprowokował mnie przyjaciel sprzed lat.
Nie wiem - czy jeszcze czuje się przyjacielem - bo prezentujemy zupełnie odmienny światopogląd. Przede wszystkim w kwestii wiary.
A to - co nas łączyło to miłość do Naszej Ziemi i szacunek do przodków.
Rozmawiałem z tym przyjacielem równo 7 lat temu i 2 miesiące - gdy tłumaczył mi tajniki "Kredytu społecznego".
A ja zadawałem niewygodne pytania - widząc w tej koncepcji utopię.
Utopijność idei "Kredytu społecznego" polega na nadziei, że zostanie on przeprowadzony zgodnie z zasadami honoru obywatelskiego.
Tymczasem doświadczenie ostatnich dziesięcioleci pokazuje, że nawet najpiękniejsza idea zostanie sprzeniewierzona przez podstępne jednostki - które nie uznają żadnych zasad moralnych.
Każdego człowieka honoru winna cechować wiara w drugiego człowieka.
Z tego powodu nie wolno nam bezkrytycznie ufać plotkom i nieudowodnionym pomówieniom.
Od kilku lat analizuję działalność polskojęzycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ostrożność oceny działań tego Ministra powoduje, że do dziś dnia powstrzymuję się z ostateczną opinią.
Stworzył tenże Minister system finansowania działań kulturalnych, który jest wybitnie korupcyjny.
A przypomina mi ten system ideę "Kredytu Społecznego".
Janku, po latach wróciłeś na ten Portal.
Chciałbym więc - byś spróbował napisać krytyczną analizę "Kredytu Społecznego" pod kątem jej realnego wykorzystania. Może po takim opracowaniu zostanie kiedyś wykorzystany.
Widziałem kilka lat temu - na jakiejś witrynie - Twoje siwe włosy.
A ja - po wielu zdradach Kościoła odwróciłem się ku wierze Prasłowian i nastąpiła u mnie silna regeneracja organizmu.
Dziś wyglądam - co najmniej 10 lat młodziej niż wtedy - gdy się poznaliśmy. Mój organizm jest silny i bardzo zdrowy. Nie chorowałem 7 lat. A to za sprawą otwarcia na Prawa Natury.
Janku, cywilizacja nie zaczęła się 2012 lat temu, ale dużo wcześniej. I nasi przodkowie umieli współżyć z naturą - nazywaną czasem "dziełem Boga".
Janek był jedyną osobą, która przedstawiła jakąś koncepcję społeczną.
A jeżeli jest ktoś inny - kto ma koncepcję ekonomiczną dla Polski po obecnie panującym totalitaryzmie liberalnym, to czekam na takie artykuły.
|
|
31 styczeń 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Może panowie z MF, którzy do nas chętnie zaglądają, przedstawią program ratunku ekonomicznego dla Polski? Bo spieprzyć polską gospodarkę potrafili. |
|
2012-02-01
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czego nie widzą daltoniści
kwiecień 17, 2008
Artur Łoboda
|
Przewodzą nam partyjni pacani i cwaniacy
listopad 4, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Krótka przypowieść o Sacrum
listopad 15, 2007
rodman
|
SYSTEM
kwiecień 18, 2008
Marek Jastrząb
|
"Kryminalizacja Polityki Zagranicznej USA"
luty 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ordnung must sein, praca uczyni cię wolnym
marzec 4, 2005
Artur Łoboda
|
NIE dla baz USA w Polsce!
grudzień 29, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Odpowied? na pytania, których nie postawiono
listopad 30, 2005
in teria.pl
|
Koszty systemu emerytalnego zostaną ograniczone?
sierpień 7, 2002
PAP
|
Zygmunto-Zuzanna
styczeń 6, 2006
zaprasza.net
|
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
HAŃBA!!! Gdy w nędzy umierał gen. Skalski...
listopad 13, 2004
miki
|
Naród wybrany?
wrzesień 3, 2003
|
"Bin Laden nie żyje!" - ogłosiły media. Problem w tym, że nie żyje od 2001 roku, a więc żadna to nowina.
wrzesień 23, 2006
Dorota Szczepańska
|
Strajkują sędziowie, prokuratorzy ze średnią dochodów 8tys. zł - kiedy zastrajkują emeryci i renciści żyjący za 650zł miesięc
wrzesień 24, 2008
ZR
|
Marzenia o imperium amerykańskim
październik 26, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ostatnia szansa, by razem skruszyć opór Unii
listopad 17, 2002
PAP
|
Tragedia Iraku jest przez media ukrywana przed Amerykanami
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Mniejszość niemiecka głosuje w wyborach do Bundestagu
wrzesień 21, 2002
PAP
|
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
|
|
|