ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Precz z komuną" 
3 październik 2011      Artur Łoboda
Jak żydowska jest wojna z Rosją? 
20 lipiec 2022     
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część szesnasta 
8 luty 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Dziejowa rola Romana Dmowskiego - w rocznicę śmierci 
9 styczeń 2014      Bohdan Poręba
Zygmunt Jan Prusiński W KRAINIE CIENI - część czwarta 
16 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Dwa "suwerenne" oświadczenia: 1. List Otwarty Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej i 2. LOS - Ligi Obrony Suwerenności (USraela) 
2 marzec 2010      MG
To zaczyna wyglądać niebezpiecznie 
18 listopad 2016     
Wichrze z Wieczernika  
24 marzec 2016      Artur Łoboda
Kręcąc się wokół kowidowego ogona 
28 lipiec 2021     
COVID19: Czy respiratory zabijają ludzi?  
18 sierpień 2020     
Do przemyślenia 
30 październik 2017      Artur Łoboda
Zatrucie tlenem 
14 lipiec 2020      Artur Łoboda
Kwietniowy raport izraelskiego komitetu ludowego w sprawie śmiertelnych skutków szczepień 
25 kwiecień 2021      Gilad Atzmon
While Macron Was Condemning Nationalism, Poland Has Their Largest Independence Day March Ever 
16 listopad 2018      Oppressed Media
Dlaczego naprawdę Komorowski "przegrał" Wybory? 
1 lipiec 2015      Artur Łoboda
Mosbacher, Schetyna, TVN, Kod - jak Stalin  
17 sierpień 2019      Alina
Czy wszystko po staremu? 
27 październik 2015      Artur Łoboda
Za co nagradza Unia Europejska 
4 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Afganistan and the great game for the domination of Eurasia 
12 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Kraj naszych marzeń 
27 maj 2016      Artur Łoboda

 
 

Stan Polski - drugiego maja 2012.

Za nami kolejny cyrk polityczny - jaki odbył się podczas tak zwanego "Kongresu Ruchu Palikota".


Od 1944 roku "robi się Polakom wodę z mózgu", czyli w sposób bezczelny oszukuje po to - by łatwiej rządzić Polską.
Przed oczami społeczeństwa przeszła plejada hochsztaplerów, którzy kładli pod nogi Narodu Polskiego kolejne kłody.

Lecz w tym miejscy warto zauważyć - o jakim "narodzie" tu mówimy.
Naziści i komuniści wymordowali najbardziej wartościowe jednostki. W stalinowskim piekle złamano wiele charakterów.
Pozostali ci - którzy potrafili się najlepiej dostosować do panującego systemu: oportuniści i karierowicze - bez jakichkolwiek oznak moralności.
Najbardziej zdegenerowani przejęli inicjatywę po 1989 roku i złupili majątek narodowy. Dokładnie tak samo - jak robili ich rodzice w latach wojny. Bo takie postępowanie nosi się w genach.

W czasie pierwszomajowego "Kongresu", Palikot bredził, że "Państwo winno budować fabryki", a dla likwidacji bezrobocia wystarczy obniżyć składki za ZUS.
Wykorzystywał przy tym powszechne symbole medialne w rodzaju papieskiego "Odmieńcie oblicze ziemi, tej ziemi".
Kto na takie moralne oszustwa daje się nabrać?
Chyba tylko ludzie bardzo skaleczeni moralnie i intelektualnie.
Ilekroć cokolwiek tu piszę - to ciąży mi myśl, że za chwilę jakiś zdegenerowany polityk wykorzysta moje wnioski - do budowania swojego populistycznego wizerunku. Tak - jak to zrobił ostatnio - w sposób wyjątkowo bezczelny - Palikot.
Ale nie mam wyboru, bo w przeciwnym wypadku nic nie napiszę.
Cała scena polityczna - to jeden wielki - intelektualny i moralny - szlam.
Dlatego nikt z polityków, nie podał do tej pory diagnozy stanu Państwa Polskiego.

Tylko skończony idiota - stwierdzi dziś, że najlepszym systemem politycznym jest kapitalizm.
Równie wielki idiota powie, że najlepszym systemem politycznym jest socjalizm.
Żaden z "wielkich" ideologów nauk społecznych i politycznych, nie uwzględnił w swoich teoriach destrukcji - jako narzędzia bogacenia i zdobywania władzy.
Robię to dopiero ja - w 2012 roku, kiedy wydawać by się mogło, że wszystko o społeczeństwie już powiedziano.
Otóż nic istotnego o społeczeństwie do tej pory - nie przekazano, dlatego uświadamiam Polaków z każdym kolejnym tekstem.
Dyskusja o wyższości kapitalizmu i socjalizmu, jest infantylnym dogmatem ludzi bardzo ograniczonych umysłowo.
Przekładając ją na życie codzienne, podam przykład transportu.
Co jest lepsze: pociąg, czy samochód?
Czy powinniśmy tylko jeździć pociągami, czy tylko samochodami?
Każdy normalny człowiek odpowie, ze jednym i drugim.
W Kanadzie panują zasady rynkowe, a jednocześnie jest to państwo opieki socjalnej - o której mogły tylko marzyć państwa komunistyczne. W Kanadzie panuje ten "dobrobyt" o którym przez dziesięciolecia marzyli obywatele państw komunistycznych.
Oazą socjału jest Szwecja. Ale nikt nie powie, że jest to państwo komunistyczne.
Lepiej w tym momencie, nie wchodzić w historię - bo przypomni sie, że to współpraca z nazistowskimi Niemcami pomogła Szwedom rozbudować system socjalistyczny.

Pewnie nikt o tym nie wie, że nigdy nie stworzono naukowego opracowania koncepcji kapitalizmu.
Dopiero na podstawie praktyki - różni teoretycy ekonomii - dorobili do funkcjonującego systemu swoje ideologie.
Inaczej było w wypadku socjalizmu - który był odpowiedzią na agresywny kapitalizm.

Należy się jednak zastanowić: co z teoretycznego socjalizmu zostało wprowadzone w praktyce?
W zasadzie prawie nic.
Przejęcie fabryk przez państwo komunistyczne - było w zasadzie powtórką z feudalnej hegemonii władców.
Realny komunizm, był w rzeczywistości tylko brutalnym - wyjątkowo prymitywnym neofeudalizmem.
Wynikało to w główniej mierze z tej przyczyny, że państwa komunistyczne tylko zreformowały system feudalny - w którym wcześniej żyły. Nie miały bowiem doświadczeń ani kapitalizmu, ani demokracji.

Jakim cudem - w roku 2012. znajdują się Polsce ludzie, którzy nabierają się na różne sztuczki populistów?
Odpowiedź znajduje się w sprawozdaniu z wyżej wymienionego "Kongresu".
Uczestników Kongresu przywitał Andrzej Rozenek słowami: "witam piękne panie, witam dostojnych panów i witam was - naćpana hołoto" - , nawiązując podobno do jednej z wypowiedzi szefa SLD Leszka Millera pod adresem posłów RP.

W tych słowach zawarte jest bardzo ważna informacja.
Kilkanaście lat temu zauważyłem, że młode pokolenie straciło jakikolwiek rozsądek i bredzi liberalne slogany.
Pokolenie, które winno w Polsce wznieść bunt - przeciwko destrukcji tego Kraju - stało się powolnym narzędziem w rękach wielkiego kapitału.
Kilka milionów młodych ludzi dobrowolnie opuściło Polskę - bo nie potrafiło znaleźć tu dla siebie miejsca.
Niektórzy - już z zagranicy plują na Polskę - widząc przepaść - jaka nas dzieli od innych krajów europejskich.

Ta młodzież - wchodząca w życie po 1989 roku, poddana została praniu mózgów doprawionym narkotykami.
Wyrosło nam pokolenie bezmyślnych ćpunów, którymi bardzo łatwo się manipuluje.

W tej sytuacji po oręż musi sięgnąć starsze pokolenie - weteranów walki o demokrację.
Ale i to pokolenie ma problemy ze zrozumieniem otaczającej rzeczywistości - bo od 22 lat prowadzi się w mediach antyspołeczną - medialną kampanię ogłupiania.

Musicie więc "zresetować" swoje umysły, by znaleźć właściwy kierunek naprawy Polski.
Żaden z teoretyków socjalizmu, ani liberalizmu - nie stworzył narzędzi do budowania zdrowego systemu politycznego.
Handlara - sprzedająca warzywa na bazarze - więcej wie o prowadzeniu interesu - niż wszyscy teoretycy - razem wzięci.
Dlatego budując niepodległą Polskę - kierować winniśmy się doświadczeniem i unikać wszystkich oszołomów - powołujących się tylko na doktryny polityczne - czy ekonomiczne.

A teraz meritum sprawy.
Co należy zrobić w pierwszym rzędzie, by ratować Polskę?
W tym względzie nic się nie zmieniło - od 1989 roku.
Powinna nastąpić dekomunizacja.

Rzeczywistym fundamentem komunistycznego bezprawia - był tak zwany "Wymiar Prawa" PRL.
Po 1989 roku - ci sami ludzie dalej decydują o politycznym kształcie Polski.
Wszelkie "ustawy o ochronie danych osobowych" stworzono po to - by chroniły złodziei i gangsterów.
Większość ustawodawstwa po 1989 roku ma służyć kreowaniu mafijnego państwa bezprawia.
Przy okazji tak zwanych "Funduszy Unijnych" prześledziłem - jak postkomunistyczny sędzia w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym - chroni system korupcji przy rozdziale milionowych kwot pieniędzy.
Kuriozalnym jest, że w latach rządów partii nazywającej siebie "Prawo i Sprawiedliwość" - syn stalinowskiego zbrodniarza sądowego, który sam wsławił się w latach PRL-u działaniami przeciwko Polakom walczącym o niepodległość- był sekretarzem stanu w tak zwanym "Ministerstwie Sprawiedliwości".
W latach rządów PiS - stalinowscy oprawcy otrzymywali horrendalne emerytury!
Dziś z kolei tak zwany "Minister Sprawiedliwości" w rządzie PO apeluje by nie ścigać polityków składających fałszywe oświadczenia majątkowe - używając do tego kuriozalnej argumentacji, że sądy skazały tylko niewielką liczbę osób dokonujących takich przestępstw.
Mamy do czynienia z systemem gangsterstwa politycznego w modelowym wydaniu.

To pokazuje - jak silne są macki tej struktury bezprawia.
Każdy prawdziwy patriota, który mówić będzie o kierunkach naprawy Polski - zacznie od kwestii dekomunizacji i z nią związanej - całkowitej wymiany tak zwanego aparatu bezprawia.

Polska jest dziś niewyobrażalnie skorumpowana i każda inicjatywa gospodarza - służąca ratowaniu Polski, będzie pod nadzorem aparatu bezprawia torpedowana.

Najpierw wymienić musimy sędziów i prokuratorów.
Dopiero później realizować program gospodarczy - ratowania Polski.
Ale o szczegółach napiszę we właściwym momencie.
2 maj 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"Dopiero na podstawie praktyki - różni teoretycy ekonomii - dorobili do funkcjonującego systemu swoje ideologie."
Bo tak właśnie działa rzetelna nauka: odkrywa ukryte zależności z otaczającej rzeczywistości tworząc i dostosowując teorię tak, aby była jak najbardziej konwergentna z otoczeniem; a nie dostosowuje rzeczywistość do swoich chorych wizji jak Hegel ("Jeśli rzeczywistość nie zgadza się z teorią, tym gorzej dla rzeczywistości!").

"Inaczej było w wypadku socjalizmu - który był odpowiedzią na agresywny kapitalizm."
No i właśnie to są te chore wizje wymienione powyżej.

2012-05-28
ads

  

Archiwum

Rasowy analfabeta
luty 20, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Rosyjska dusza żąda pokrzepienia.
wrzesień 19, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
"Otwieramy się na Unię" po to by się solidniej zamykać
kwiecień 30, 2003
Demokracja jest wtedy, gdy wznosisz okrzyki pro-rządowe
listopad 2, 2004
PAP
Śmierć opozycyjnego wobec Moskwy reportera
wrzesień 2, 2008
PAP
"Kto zohydza nam legendę o Westerplatte?"
wrzesień 20, 2008
tłumacz
Sekty - psychomanipulacja
maj 15, 2008
www.psychomanipulacja.pl
Re: “Świadectwo Polakòw Anno Domini 2005 dla potomnych”.
sierpień 29, 2005
Aleksander Jantar
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Dług publiczny 2007
kwiecień 16, 2007
interia.pl
Izrael użył broni chemicznej w Strefie Gazy
lipiec 14, 2006
Paweł Michał Bartolik.
2009.03.05. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
styczeń 1, 2003
tłumacz
IMMUNITET DO POPRAWKI - dlaczego sędzia nie powinien kryć się za immunitetem
sierpień 24, 2008
ZR
Haniebny - czy tylko głupi?
lipiec 5, 2008
Artur Łoboda
Założenia Ustawy o Likwidacji Bezrobocia i Naprawie Finansów Publicznych
grudzień 17, 2003
Ameryka oszalała !!!
marzec 3, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Ukraina jest krajem o newralgicznym znaczeniu dla Polski?
grudzień 31, 2004
Gregory Akko
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
Smutne refleksje
październik 30, 2007
Bogusław
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media