ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Szczepionki przeciw COVID powodują raka i AIDS 
13 luty 2022      Mary Villareal
Zapowiedź ważnego tekstu 
17 październik 2020      Artur Łoboda
PiS +plus 
3 marzec 2019      Artur Łoboda
W pięćdziesiąt lat po liście 34. intelektualistów 
14 marzec 2014      Artur Łoboda
Lettera di protesta contro gli hitleriani dell’UE 
19 styczeń 2016      Artur Łoboda
"Mądrość etapu" 
18 październik 2023      Artur Łoboda
Chore pomysły z Pałacem Stalina. 
16 listopad 2017      Artur Łoboda
70 m3 benzyny za 1$ 
29 styczeń 2019      Alina
Grabowski vel Abrahamer - żydowski fałszerz historii  
12 lipiec 2016      Artur Łoboda
Szczepienia pełne kłamstw (IV) 
2 czerwiec 2020     
Słowa poparcia dla nielicznych Żydów ze statku Irene - którzy zachowali w sobie człowieczeństwo 
26 wrzesień 2010      Artur Łoboda - zaprasza.net
Hańba naszych czasów. Stalinizm wiecznie żywy  
20 styczeń 2011      Artur Łoboda
Zmarł Adam Sandauer 
15 marzec 2023     
SEDZIOWIE 
1 czerwiec 2017      Wieslawa
O wierszach Weroniki Romańskiej 
19 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Po 11.11.2011 nic już nie będzie takie samo. Ale czy wszystko pozostanie po staremu? 
16 listopad 2011      Artur Łoboda
Kiedy sędziowie przeprosili za sądy stalinowskie? Poststalinowskie sądownictwo w Trzeciej RP! 
7 lipiec 2025      Artur Łoboda
Podobno najlepiej jest przeciwdziałać zakażeniom? 
2 marzec 2020      Artur Łoboda
Udawani obrońcy 
11 maj 2018     
Prawda po wyborach: rzeczy, które się nie zmienią (bez względu na to, kto wygra) 
15 listopad 2024     

 
 

Stan Polski - drugiego maja 2012.

Za nami kolejny cyrk polityczny - jaki odbył się podczas tak zwanego "Kongresu Ruchu Palikota".


Od 1944 roku "robi się Polakom wodę z mózgu", czyli w sposób bezczelny oszukuje po to - by łatwiej rządzić Polską.
Przed oczami społeczeństwa przeszła plejada hochsztaplerów, którzy kładli pod nogi Narodu Polskiego kolejne kłody.

Lecz w tym miejscy warto zauważyć - o jakim "narodzie" tu mówimy.
Naziści i komuniści wymordowali najbardziej wartościowe jednostki. W stalinowskim piekle złamano wiele charakterów.
Pozostali ci - którzy potrafili się najlepiej dostosować do panującego systemu: oportuniści i karierowicze - bez jakichkolwiek oznak moralności.
Najbardziej zdegenerowani przejęli inicjatywę po 1989 roku i złupili majątek narodowy. Dokładnie tak samo - jak robili ich rodzice w latach wojny. Bo takie postępowanie nosi się w genach.

W czasie pierwszomajowego "Kongresu", Palikot bredził, że "Państwo winno budować fabryki", a dla likwidacji bezrobocia wystarczy obniżyć składki za ZUS.
Wykorzystywał przy tym powszechne symbole medialne w rodzaju papieskiego "Odmieńcie oblicze ziemi, tej ziemi".
Kto na takie moralne oszustwa daje się nabrać?
Chyba tylko ludzie bardzo skaleczeni moralnie i intelektualnie.
Ilekroć cokolwiek tu piszę - to ciąży mi myśl, że za chwilę jakiś zdegenerowany polityk wykorzysta moje wnioski - do budowania swojego populistycznego wizerunku. Tak - jak to zrobił ostatnio - w sposób wyjątkowo bezczelny - Palikot.
Ale nie mam wyboru, bo w przeciwnym wypadku nic nie napiszę.
Cała scena polityczna - to jeden wielki - intelektualny i moralny - szlam.
Dlatego nikt z polityków, nie podał do tej pory diagnozy stanu Państwa Polskiego.

Tylko skończony idiota - stwierdzi dziś, że najlepszym systemem politycznym jest kapitalizm.
Równie wielki idiota powie, że najlepszym systemem politycznym jest socjalizm.
Żaden z "wielkich" ideologów nauk społecznych i politycznych, nie uwzględnił w swoich teoriach destrukcji - jako narzędzia bogacenia i zdobywania władzy.
Robię to dopiero ja - w 2012 roku, kiedy wydawać by się mogło, że wszystko o społeczeństwie już powiedziano.
Otóż nic istotnego o społeczeństwie do tej pory - nie przekazano, dlatego uświadamiam Polaków z każdym kolejnym tekstem.
Dyskusja o wyższości kapitalizmu i socjalizmu, jest infantylnym dogmatem ludzi bardzo ograniczonych umysłowo.
Przekładając ją na życie codzienne, podam przykład transportu.
Co jest lepsze: pociąg, czy samochód?
Czy powinniśmy tylko jeździć pociągami, czy tylko samochodami?
Każdy normalny człowiek odpowie, ze jednym i drugim.
W Kanadzie panują zasady rynkowe, a jednocześnie jest to państwo opieki socjalnej - o której mogły tylko marzyć państwa komunistyczne. W Kanadzie panuje ten "dobrobyt" o którym przez dziesięciolecia marzyli obywatele państw komunistycznych.
Oazą socjału jest Szwecja. Ale nikt nie powie, że jest to państwo komunistyczne.
Lepiej w tym momencie, nie wchodzić w historię - bo przypomni sie, że to współpraca z nazistowskimi Niemcami pomogła Szwedom rozbudować system socjalistyczny.

Pewnie nikt o tym nie wie, że nigdy nie stworzono naukowego opracowania koncepcji kapitalizmu.
Dopiero na podstawie praktyki - różni teoretycy ekonomii - dorobili do funkcjonującego systemu swoje ideologie.
Inaczej było w wypadku socjalizmu - który był odpowiedzią na agresywny kapitalizm.

Należy się jednak zastanowić: co z teoretycznego socjalizmu zostało wprowadzone w praktyce?
W zasadzie prawie nic.
Przejęcie fabryk przez państwo komunistyczne - było w zasadzie powtórką z feudalnej hegemonii władców.
Realny komunizm, był w rzeczywistości tylko brutalnym - wyjątkowo prymitywnym neofeudalizmem.
Wynikało to w główniej mierze z tej przyczyny, że państwa komunistyczne tylko zreformowały system feudalny - w którym wcześniej żyły. Nie miały bowiem doświadczeń ani kapitalizmu, ani demokracji.

Jakim cudem - w roku 2012. znajdują się Polsce ludzie, którzy nabierają się na różne sztuczki populistów?
Odpowiedź znajduje się w sprawozdaniu z wyżej wymienionego "Kongresu".
Uczestników Kongresu przywitał Andrzej Rozenek słowami: "witam piękne panie, witam dostojnych panów i witam was - naćpana hołoto" - , nawiązując podobno do jednej z wypowiedzi szefa SLD Leszka Millera pod adresem posłów RP.

W tych słowach zawarte jest bardzo ważna informacja.
Kilkanaście lat temu zauważyłem, że młode pokolenie straciło jakikolwiek rozsądek i bredzi liberalne slogany.
Pokolenie, które winno w Polsce wznieść bunt - przeciwko destrukcji tego Kraju - stało się powolnym narzędziem w rękach wielkiego kapitału.
Kilka milionów młodych ludzi dobrowolnie opuściło Polskę - bo nie potrafiło znaleźć tu dla siebie miejsca.
Niektórzy - już z zagranicy plują na Polskę - widząc przepaść - jaka nas dzieli od innych krajów europejskich.

Ta młodzież - wchodząca w życie po 1989 roku, poddana została praniu mózgów doprawionym narkotykami.
Wyrosło nam pokolenie bezmyślnych ćpunów, którymi bardzo łatwo się manipuluje.

W tej sytuacji po oręż musi sięgnąć starsze pokolenie - weteranów walki o demokrację.
Ale i to pokolenie ma problemy ze zrozumieniem otaczającej rzeczywistości - bo od 22 lat prowadzi się w mediach antyspołeczną - medialną kampanię ogłupiania.

Musicie więc "zresetować" swoje umysły, by znaleźć właściwy kierunek naprawy Polski.
Żaden z teoretyków socjalizmu, ani liberalizmu - nie stworzył narzędzi do budowania zdrowego systemu politycznego.
Handlara - sprzedająca warzywa na bazarze - więcej wie o prowadzeniu interesu - niż wszyscy teoretycy - razem wzięci.
Dlatego budując niepodległą Polskę - kierować winniśmy się doświadczeniem i unikać wszystkich oszołomów - powołujących się tylko na doktryny polityczne - czy ekonomiczne.

A teraz meritum sprawy.
Co należy zrobić w pierwszym rzędzie, by ratować Polskę?
W tym względzie nic się nie zmieniło - od 1989 roku.
Powinna nastąpić dekomunizacja.

Rzeczywistym fundamentem komunistycznego bezprawia - był tak zwany "Wymiar Prawa" PRL.
Po 1989 roku - ci sami ludzie dalej decydują o politycznym kształcie Polski.
Wszelkie "ustawy o ochronie danych osobowych" stworzono po to - by chroniły złodziei i gangsterów.
Większość ustawodawstwa po 1989 roku ma służyć kreowaniu mafijnego państwa bezprawia.
Przy okazji tak zwanych "Funduszy Unijnych" prześledziłem - jak postkomunistyczny sędzia w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym - chroni system korupcji przy rozdziale milionowych kwot pieniędzy.
Kuriozalnym jest, że w latach rządów partii nazywającej siebie "Prawo i Sprawiedliwość" - syn stalinowskiego zbrodniarza sądowego, który sam wsławił się w latach PRL-u działaniami przeciwko Polakom walczącym o niepodległość- był sekretarzem stanu w tak zwanym "Ministerstwie Sprawiedliwości".
W latach rządów PiS - stalinowscy oprawcy otrzymywali horrendalne emerytury!
Dziś z kolei tak zwany "Minister Sprawiedliwości" w rządzie PO apeluje by nie ścigać polityków składających fałszywe oświadczenia majątkowe - używając do tego kuriozalnej argumentacji, że sądy skazały tylko niewielką liczbę osób dokonujących takich przestępstw.
Mamy do czynienia z systemem gangsterstwa politycznego w modelowym wydaniu.

To pokazuje - jak silne są macki tej struktury bezprawia.
Każdy prawdziwy patriota, który mówić będzie o kierunkach naprawy Polski - zacznie od kwestii dekomunizacji i z nią związanej - całkowitej wymiany tak zwanego aparatu bezprawia.

Polska jest dziś niewyobrażalnie skorumpowana i każda inicjatywa gospodarza - służąca ratowaniu Polski, będzie pod nadzorem aparatu bezprawia torpedowana.

Najpierw wymienić musimy sędziów i prokuratorów.
Dopiero później realizować program gospodarczy - ratowania Polski.
Ale o szczegółach napiszę we właściwym momencie.
2 maj 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"Dopiero na podstawie praktyki - różni teoretycy ekonomii - dorobili do funkcjonującego systemu swoje ideologie."
Bo tak właśnie działa rzetelna nauka: odkrywa ukryte zależności z otaczającej rzeczywistości tworząc i dostosowując teorię tak, aby była jak najbardziej konwergentna z otoczeniem; a nie dostosowuje rzeczywistość do swoich chorych wizji jak Hegel ("Jeśli rzeczywistość nie zgadza się z teorią, tym gorzej dla rzeczywistości!").

"Inaczej było w wypadku socjalizmu - który był odpowiedzią na agresywny kapitalizm."
No i właśnie to są te chore wizje wymienione powyżej.

2012-05-28
ads

  

Archiwum

Monarchia czyli mafia
październik 18, 2003
Artur Łoboda
Skutki Teokratycznej Wiekszości Wyborców w USA
marzec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ilość reklam leków bez recept przebiła proszki do prania i piwo...
listopad 28, 2005
Adam Sandauer
Ameryka pod rządami fundamentalistów protestanckich?
listopad 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tadeusz Rejtan
czerwiec 7, 2003
Stanisław Tubek
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
Historie zniewalania. Dość szeroki poglad na Michnika i Millera wraz z Olechowskim et consortes
grudzień 28, 2002
Adolf Mayer 0653
Film na "Planete"... "Rewolucja-s
maj 13, 2007
marduk
Prof Staniszkis o "zmarnowanej szansie" Millera
kwiecień 30, 2004
PAP
Władza globalizacji - Jadwiga Staniszkis
styczeń 4, 2007
Goska
Strategiczna Gra Chin i Rosji Przeciwko USA
wrzesień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Drodzy byli internowani piszcie jak było a nie jak byście chcieli.
maj 1, 2006
tadeusz
Kaliningrad and the Shield missiles in Poland
lipiec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Tysiąc za dziecko
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Urodziny generała Hallera
sierpień 11, 2003
Marcin Austyn
Germanofobia społeczeństwa polskiego (1) AKTYWNA PROPAGANDA ANTYNIEMIECKA, NURT LUDOWY (proletariacki)
czerwiec 19, 2007
tłumacz
POLSKA GIERKA - BILANS "ZŁOTEJ DEKADY"
luty 28, 2003
Andrzej Krajewski
Analiza stanu wojennego w Pakistanie
listopad 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
PODKUWANIE ŻAB czyli SZANSA NA SUKCES
maj 28, 2008
Marek Jastrząb
Zbyteczne znaki drogowe
styczeń 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media