ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

We Włoszech w większości domów mają klimatyzatory 
31 marzec 2020      Artur Łoboda
Próba zrozumienia 
10 kwiecień 2020     
Powidoki 
20 styczeń 2017     
Europejski sąd orzekł w 2020 r., że testy PCR są w 97% niewiarygodne w diagnozowaniu Covid-19, ale media to zignorowały 
6 czerwiec 2024      Ethan Huff
ŻYCIE POWSTAJE TYLKO Z ŻYCIA I co z tego Prawa Natury dla „christianus” wynika 
5 listopad 2010      Gasienica
Bosak w Olsztynie o tzw. podatku dennym 
23 czerwiec 2020      Alina
Czy temat katastrofy znów zamieni się w szopkę? 
4 luty 2016      Artur Łoboda
Czego powinna nauczyć sprawa zabójstwa Igora Stachowiaka 
24 maj 2017     
Czym się zajmuje Ministerstwo zdrowia? 
25 marzec 2020     
Czy zamach w Berlinie to robota służb? 
23 grudzień 2016      Artur Łoboda
Metodologia porównawcza  
3 kwiecień 2020      Artur Łoboda
KRYTYK I POETA - część piąta  
16 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Prawna interpretacja nagrywania polityków dokonujących przestępstw 
19 czerwiec 2014      Artur Łoboda
A świat będzie wolny 2 
2 marzec 2017      Artur Łoboda
Niedługo zniknę na dłużej 
21 sierpień 2016      Artur Łoboda
The Lancet, który oszukał świat, publikując sfałszowane badanie przeciwko iwermektynie, mówi teraz, że zmiana klimatu to „nagły wypadek medyczny” 
31 styczeń 2023      Ethan Huff
Gdyby UE słuchała krajów członkowskich... 
16 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Dowód na to, że pandemia została zaplanowana celowo 
10 grudzień 2023     
Jak zaczęła się III RP - czyta W. Gadowski 
7 wrzesień 2019      Alina
Wstęp do zagadnienia Trybunału karnego do spraw ścigania zbrodni kowidowych (3) 
31 sierpień 2020      Artur Łoboda

 
 

Czesi, Słowacy i interes narodowy




No to się porobiło proszę Państwa, jaja jak berety. Maleńkie Czechy i Słowacja walnęły pięścią w stół i postawiły się wielkim unijnym rozgrywającym. Najpierw słowacki premier Robert Fico a potem szef czeskiego rządu Bohuslav Sobotka oświadczyli, że nie zgodzą się na nałożenie na Rosję sankcji sprzecznych z interesami ich krajów. I kropka, nie ma dyskusji. Czy nasi umiłowani przywódcy nie mogliby brać przykładu?



A, no właśnie, nie mogą. Przecież dwie największe polskie partie licytują się, która mocniej nadepnie Putinowi na odcisk nie patrząc na to, że w Unii zostaliśmy z tą naszą szablą sami jak ten palec w… nosie. Bo wiadomo, Rosja to nasz odwieczny wróg, Moskala trzeba bić i nie oddać mu piędzi ziemi ani nawet – jak to ostatnio Lech Wałęsa wyskoczył – guzika. Naszych guzików Ruskie na razie nie chcą, więc może powinniśmy importować ukraińskie?

Bić tego Moskala czym nie mamy, po tuskowej reformie wojska krasna armia przykryłaby naszych żołnierzy czapkami, ale nic to. Duch w narodzie się liczy, jak w latach trzydziestych. Tym duchem załatwimy wraże zastępy, na jego skrzydłach do Moskwy dolecimy i pokażemy Władimirowi Władimirowiczowi gdzie raki zimują. Mam tylko nadzieję, że przez to wszystko nie wyeksploatujemy go zanadto i będziemy jeszcze mogli ogrzać się nim w długie, zimowe i nieogrzewane wieczory kiedy to wkurzony Putin zakręci nam gaz.

Wróćmy jednak do Czechów i Słowaków. Oni rozumieją, że obowiązkiem rządu jest dbać przede wszystkim o interes własnego narodu i robią to nie oglądając się na wielkich tego świata próbujących rozegrać swoje sprawy kosztem innych. Powtórzę po raz chyba już setny – państwa nie mają przyjaciół, państwa mają wyłącznie interesy a kładzenie łba pod topór nie jest w interesie żadnego z nich. No, z wyjątkiem Polski, która po raz kolejny udowadnia, że za wolność waszą warto oddać naszą.

We wczorajszym „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz napisał wprost: „W naszym interesie jest, aby ta wojna trwała jak najdłużej, bo angażuje ona zarówno rosyjski imperializm, jak i ukraiński nacjonalizm o ponad tysiąc kilometrów od naszej granicy”. Powtarzajcie sobie, pięknoduchy, to zdanie codziennie przed snem i może do Was dotrze – tłuką się dwa państwa, z których jedno jest nam jawnie wrogie a drugie co najmniej nieprzychylne. My nie mamy żadnego interesu mieszać się do tej bitki, wręcz przeciwnie – im dłużej ta wojenka będzie trwała tym obydwa kraje wyjdą z niej słabsze. Możemy co najwyżej sprzedawać Ukraińcom broń (sprzedawać, nie dawać) kiedy zaczynają słabnąć.

P.S.: Jak wyglądają te solidarne, europejskie sankcje wymierzone w Rosję mogliśmy się przekonać wczoraj, kiedy to Siergiej Naryszkin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, człowiek mający zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej był z honorami witany we Francji. O Mistralach, sprzedaży firm energetycznych (DEA) i innych interesach na linii Paryż – Berlin – Moskwa wspominać nie będę, kto chce niech sobie poszuka i doczyta.
- – - – - – - – - -



http://3obieg.pl/czesi-slowacy-i-interes-narodowy




-
3 wrzesień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów
październik 8, 2006
Józef Bizoń
Szczepili nieświadomych ludzi przeciw Ptasiej Grypie. Zmarło 21 pensjonariuszy
lipiec 2, 2008
tvn
Jak w filmie
maj 9, 2003
Andrzej Kumor
Antypolonizm żydowski to nic nowego... (2)
lipiec 3, 2003
Mirosław J. Wiechowski
Ja mam tego dość, a Wy?
lipiec 21, 2003
Artur Łoboda
Podejrzewamy osoby zarządzające ZOZ MSWiAw Krakowie o świadome działanie o charakterze przestępczym
sierpień 3, 2004
Kanadyjskie przypadki wojenne w Afganistanie
październik 5, 2006
Wiesław Kwaśniewski
Dla Premiera trawniki ważniejsze od ludzi...
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
Rze? kormoraniątek a rze? dzieciątek
czerwiec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
FLOWERS OF GALILEE
kwiecień 6, 2004
Kanadyjskie dyskusje 2006
styczeń 8, 2006
Wojciech Gryc
Zneutralizować logikę "zderzenia cywilizacji"
wrzesień 28, 2006
Etienne Balibar
Agentura wygrała 28 lat
lipiec 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Który to chodzi do synagogi?
październik 15, 2005
Artur Łoboda
Więcej urzędników po wejściu do Unii
sierpień 3, 2002
alt
Zniszczone gniazda
czerwiec 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
W Dniu Święta Zmarłych pamiętajmy o nich
listopad 1, 2007
...
Skandal w mięsie
kwiecień 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ojciec Kopernik z Torunia objawił się na Jasnej Górze w Częstochowie dla PIS-ców.
wrzesień 16, 2007
Gregory Akko
Pomnik dla Reagana
lipiec 10, 2007
zmk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media