ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Tajniki spalania wody w kotłach grzewczych i silnikach spalinowych - Jerzy Orzeł 
3 grudzień 2018      Alina
Zanim Twoje dziecko zostanie zaszczepione, obejrzyj oświadczenie dr Roberta Malone na temat szczepień przeciwko COVID u dzieci  
31 grudzień 2021      Robert Malone
Protest pod TRUMP Tower 
20 listopad 2016      Vonsky
Zawiadomienie o prawdopodobnym dokonaniu morderstwa na Januszu Sanockim 
14 grudzień 2020     
Dwanaście najważniejszych priorytetów dla Ameryki Trumpa w 2025 r. – zrealizuj te cele, a być może uratujemy Republikę 
3 luty 2025     
Oszuści radni krakowscy 
26 kwiecień 2026     
Szczepionka mRNA wytwarza mikroskopijne skrzepy krwi: dr Charles Hoffe  
16 listopad 2021      dr Charles Hoffe
Ku czemu zmierzają politycy? 
15 listopad 2012      Artur Łoboda
Trzy pierwsze kroki do naprawy Państwa 
30 lipiec 2017     
PRL- oportuniści są dziś mądrzejsi niż solidaruchy!  
30 lipiec 2026      Artur Łoboda
Lisy w kurniku 
29 maj 2015      Izabela Brodacka
Pod białą flagą PiS 
27 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Jak spalono Archiwum Miejskie w Krakowie? 
3 luty 2023     
Krzysztof Wojciechowski: We łbach się wam poprzewracało - o sytuacji w TVP i TVN 
4 maj 2019      Alina
Ukraińskie wojsko Ukradło pieniądze na pomoc przeznaczoną na fortyfikacje, więc nic nie zbudowano 
20 maj 2024      Ethan Huff
Magia - zagrozenie 
3 październik 2010      Goska
Projekt CIA „Artichoke”: Leki i szczepionki do kontroli umysłu 
5 marzec 2026     
Komu służy Wymiar Prawa Trzeciej RP? 
27 sierpień 2015      Artur Łoboda
To jest „kontrola absolutna”  
21 kwiecień 2023     
Dlaczego Gomułka trafił do więzienia? 
4 marzec 2020      Artur Łoboda

 
 

Śledztwo Millera = śledztwo Ignatiewa

Kiedy wybucha w mediach sprawa Jedwabnego sam z wielkim kamieniem na sercu zadawałem sobie pytanie: czy to było możliwe?
W necie pisałem, że wiadomo mi o przypadkach zabijania Żydów dla przejęcia ich majątku.
To się zdarza w czasie pokoju i wcale nie musi dotyczyć Żydów.
(Znam też przypadki zabijania Żydów przez Żydów w czasie wojny - dla przejęcia ich majątku.)
Wtedy spokojnie czekałem na wyniki śledztwa, które prowadził prokurator IPN Radosław Ignatiew.
Kiedy jednak do Jedwabnego zlecieli się rabini z całego świata - cała sprawa zaczęła cuchnąć.
Jeszcze bardziej gdy krzyczeli, że "spokój kości ofiar jest ważniejszy od poznania prawdziwego sprawcy zbrodni".
Lech Kaczyński dokonał rzeczy haniebnej: powstrzymał ekshumację w Jedwabnym w momencie, gdy w miejscu zbrodni znaleziono przestrzelone kości i około 200 łusek w okolicy stodoły.
Aby zdezawuować to znalezisko - prokuratura opowiadała kłamstwa, że jedne "łuski pochodzą z I wojny światowej", a inne z karabinu wyprodukowanego rok później.

Zacznę jednak od wyjaśnienia sprawy fundamentalnej.
Znalezienie łusek, a nie pełnych naboi świadczy o tym, że zostały wystrzelone w tamtym miejscu (!)
Naboje można pozostawić, albo zgubić, ale nie łuski.
I teraz kwestia fundamentalna dotycząca znalezionych tam łusek.

Używane do dnia dzisiejszego naboje 9x19mm parabelum zostały pierwotnie stworzone w 1902 roku do pistoletów Parabelum. Ale wykorzystano je do znanych nam doskonale pistoletów maszynowych MP-40.

Tak samo jest z w wypadku produkowanego do dzisiaj naboju 7,92 × 57 mm Mauser, który pierwotnie - w 1888 roku przeznaczony był dla karabinu Gew88.
Ten typ naboju stosowała również Francja i Anglia. Więc istnieje możliwość, że po "kampanii francuskiej" Niemcy przejęli znaczne zapasy tego uzbrojenia.
Natomiast Niemcy wykorzystywali je w większości karabinów maszynowych - jak choćby znanym z dokumentacji medialnej karabinie MG34, którym zabijano Polaków w Bydgoszczy - w 1939 roku.

Prokurator IPN mącąc w sprawie kłamliwie stwierdził, że jedne znalezione naboje "pochodziły z okresu I wojny światowej", a inne z "broni wyprodukowanej rok później".
Przecież nie ma żadnych problemów by sprawdzić: czy w okresie I wojny światowej toczyły się jakieś walki w Jedwabnem i to samo dotyczy ewentualnych walk po roku 1941 (!)

Kolejną kwestią było skandaliczne zaniechanie przesłuchania Hermana Schapera - dowódcy Gestapo z Ciechanowa, który w latach sześćdziesiątych został skazany w Niemczech między innymi za zbrodnie dokonane w Jedwabnem.

Znamy bardzo dużo przypadków - gdy pazerni Żydzi wyprzedawali kirkuty dla zdobycia pieniędzy. Ale TYLKO w sprawie Jedwabnego żądali "pozostawienia szczątek ofiar w spokoju".
Znane nam z mediów mizdrzenie się Lecha Kaczyńskiego, Beaty Szydło i Andrzeja Dudy wobec Izraela, odbierane jest jak ZDRADA interesu Narodowego.
Każdy myślący Polak doskonale wie, że od co najmniej pół wieku prowadzona jest niewypowiedziana wojna Izraela wobec Polski.
Do tej pory była to "zimna wojna".
Ale w kontekście ostatnich wydarzeń musimy sprecyzować ją dokładniej i przyznać, że stalinowskie mordy na Polakach zostały przeniesione na politykę izraelską.
To - co się dziś dzieje w Izraelu - to kolejny etap stalinizmu w stosunkach żydowsko-polskich.
Traktują nas dokładnie tak - jak ich protoplaści w NKWD i UB.
Dlaczego Rząd PiS udaje, że tego nie widzi?


PS

Wykonane z metali kolorowych łuski to bardzo cenny surowiec - zwłaszcza w czasie wojny - gdy panuje powszechna bieda.
Jeżeli miejscowi nie zebrali tych łusek to oznacza, że miejsce to było strzeżone przez długi czas.
5 luty 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Kilka lat temu TVP wyemitowała francuski reportaż-dokument, którego głównym bohaterem był ok. 70 letni Francuz, a dokładnie francuski Żyd, który relacjonował swoje wojenne przeżycia. Wskazał miejsce, gdzie stała drewniana stodoła (we FRANCJI!!!!), do której Niemcy spędzili kilkuset Żydów, całe rodziny, w tym i jego rodzinę, rodziców i jego, jako małego chłopca.
Opowiedział jak Niemcy zaczęli strzelać, jak ludzie padali i jak on przygnieciony ciałami rodziców uchronił się od kul. Potem poczuł zapach benzyny i dymu. Przeżył spalenie, bo ogień zasysał powietrze, a on leżał pod ciałami na samej ziemi. Przeleżał tam do nocy (nie pamiętam, czy pierwszej, drugiej, czy trzeciej po zbrodni) i uciekł, kiedy nikt go nie widział.
TVP wyemitowała ten dokument w środku nocy, gdzieś między 24 a 3. Oczywiście nie było żadnej dyskusji na ten temat, bo jakże mogłaby być i obnażać zbrodnie niemieckie i żydowskie kłamstwa np. o Jedwabnem?
Może obecna władza TVP znajdzie ten reportaż i wyemituje jako "Kobrę" w czwartkowy wieczór? Z dedykacją dla władz Izraela, Grossa i wszystkich idiotów, którzy przypisują Polakom niemieckie zbrodnie.

2018-02-05
Alina

  

Archiwum

Dynamicznie o Krakowie
listopad 16, 2004
Odkryto zbiorową czeczeńską mogiłę
wrzesień 9, 2002
PAP
Cul-Capita/OraNUS, czyli niewidzialny "PAN" Zachodu
kwiecień 10, 2006
Marek Głogoczowski
Medialny katafalk
styczeń 31, 2006
Marek Olżyński
O "bohaterach" .....
maj 15, 2007
przeslala Elzbieta
Granica
listopad 24, 2007
Artur Łoboda
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
W jakim towarzystwie się obraca "Prezydent"
czerwiec 2, 2004
Konflikt Gruzja - Osetia południowa jako przykrywka dla wojny rosyjsko - amerykańskiej
sierpień 9, 2008
komentator
Naród musi stać się suwerenem we własnym państwie
październik 27, 2005
Jan Dziżyński
Majcher
marzec 9, 2005
Profesóry po linii partyjnej
maj 6, 2003
Artur Łoboda
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
Izrael kontynuuje akcję burzenia palestyńskich domów
sierpień 11, 2002
IAR
mafijne zwyczaje
lipiec 12, 2003
® © Mirosław Krupiński
Sugestia
kwiecień 22, 2005
Wojenne Straty Ludności Iraku
marzec 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Raport ONZ: Ponad połowa bogactwa całego świata jest w rękach zaledwie 2% populacji
grudzień 8, 2006
bibula
Sprzeciw wobec roszczen niemieckich
lipiec 4, 2006
przesłała Elzbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media