ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński KAMIENNE PODUSZKI - część druga 
23 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Szczyt bezczelności 
14 luty 2019      Artur Łoboda
Albo rybka, albo pipka 
21 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Tło kryzysu w USA i na świecie 
2 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy ciota gubi gacie 
23 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Przywrócić elementarne normy Prawa 
17 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Orędzie Komorowskiego "W tych trudnych chwilach bądźmy razem" w TVP INFO przed katastrofą TU-154 
3 maj 2010      Rebel
APEL ! Bardzo Ważna Sprawa dla Polaków ! 
20 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Sto lat syjonistycznej kontroli nad dolarem 
9 grudzień 2013      Artur Łoboda
Marzenie młodego pokolenia kim chce być jak dorośnie: "Chcę być mordercą!" - chłopczyk na żywo w TVN 
8 luty 2019      Alina
Sprawa Stolzmana 
6 maj 2011      Artur Łoboda
Szczepionki mRNA będą nadal zabijać ludzi, a ci, którzy przeżyją, będą marionetkami NWO – Brighteon.TV 
9 maj 2022      Arsenio Toledo
Jego Magnificencja Marek Jan Chodakiewicz 
2 lipiec 2010      tłumacz
Baza Rosyjska w Syrii i Iran na Drodze do Azji Centralnej 
20 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Dziennik wyrazów nieobcych, rozbiórka umysłów w rezerwacie - Rozdział XXIX 
22 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Marian Kowalski - przemówienie Anty KOD, 23.01.2016 r.  
24 styczeń 2016     
Świat stanął na głowie 
29 maj 2020     
Kiedy spotkanie Prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Wiktora Juszczenki? 
21 listopad 2009      tłumacz
Zdaje się że dojdzie do piramidy absurdu na Westerplatte 
25 sierpień 2009      Artur Łoboda
Odpowiedzialność karna właścicieli mediów 
17 sierpień 2020     

 
 

Putinism a Demokracja

Niezadowolenie z przebiegu wyborów w Rosji spowodowało najbardziej liczebne protesty w ostatnim dziesięcioleciu. Niektórzy w prasie amerykańskiej piszą o powrocie Rosji do Bonapartyzmu pod wodzą Wladimira Putina, który dzięki podporządkowaniu Moskwie autonomicznej Chechni i okresowi wysokich cen za eksportowany z Rosji gaz ziemny i ropę naftową zdobył popularność wśród większości Rosjan. Obecnie wraz ze światowym kryzysm ekonomicznym spowodowanym przez „szwindel na trylion dolarów kontraktami na nie ściągalne długi hipoteczne w USA” oraz trudnościami finansowymi w strefie euro, sytuacja gospodarcza w Rosji pogorszyła się i popularność Putina poważnie zmalała.

Naturalnie amerykański styl oszustw wyborczych różni się od tego, co się dzieje w Federacji Rosyjskiej gdzie ludzie posługują się 158 językami i przyrost naturalny ma miejsce wśród nie-Rosjan. Sami Rosjanie przeżywają zapaść demograficzną, mimo premii i zapomóg wypłacanych matkom wielodzietnych rodzin.


W po sowieckiej Rosji opozycja składa się, między innymi, z ludzi o przekonaniach demokratycznych oraz z ludzi odczuwających nostalgię z komunizmem. Były minister finansów Aksiej Kudrin ma zamiar zorganizować nową partię liberalną co prasa taka jak The Wall Street Journal popiera dla Rosji ale jednocześnie zwalcza liberalizm na terenie USA. Putin powiedział że Hilary Clinton, obecny sekretarz stanu w USA dała sygnał do demonstracji przeciwko niemu, poczym powiedział on że samo istnienie demonstracji jest dowodem istnienia wolności demokratycznych w Rosji.


Prezydent Dymitry Miedwiediew zarządził dochodzenia wszystkich spraw spornych dotyczących wyborów i zaoferował Kudrin’owi objęcie przywództwa obecnej partii pro-biznesowej.. W dniu 10go grudnia 2011 wielotysięczne tłumy protestowały na ulicach Moskwy podczas gdy .mniejsze grupy demonstrowały w miastach prowincjonalnych i używały sloganu: „Rosja bez Putina.”Mimo tego partia Putina „Zjednoczona Rosja” ma – chociaż mniejszą –ale nadal przewagę w dumie.


Faktem jest że opozycja w Rosji nie ma silnego kontr-kandydata przeciwko Putin’owi i nie jest zjednoczona w jednej partii opozycyjnej. Jak dotąd działalność opozycji była w dużej mierze organizowana przez Internet co spowodowało dwu tygodniowy areszt A Nawalnego. który to areszt kończy się 24 grudnia, 2011.


Opozycja nie uzyskała jak dotąd żadnych ustępstw od rządu i prawdopodobnie nie dostanie w obecnym stanie rzeczy. Jest duże prawdopodobieństwo że rosyjskie wybory prezydenckie wygra Wladimir Putin 4go Marca. 2012 roku na pierwszą sześcioletnią kadencję z prawem do brania udziału w następnych wyborach na drugą kadencję. Ma on duże szanse być prezydentem Rosji przez następne dwanaście lat czyli, do czasu kiedy będzie miał 72 lata.


Obecnie ponad 40% mieszkańców Rosji używa sieci Internetowej. Procent ten szybko rośnie co sprzyja koordynacji opozycji i osłabianiu kontroli państwa nad środkami przekazu, oraz skuteczność telewizji. Władze rosyjskie posługują się rozmaitymi „niby użytkownikami” Internetu, którzy nadają przekazy o takiej treści jak „kochamy Wladimira Putna i jego partię Zjednoczoną Rartię Rosji.”


Osłabianie Rosji i jej opozycji przeciwko wszelkim planom otaczania jej przez sieć anty-balistycznych pociskom nuklearnych przez USA rozgrywa się między tymi dwoma potęgami.

Nuklearnymi. Prezydent Obama zaczął politykę pojednawczą wobec Rosji. Odwołał on chwilowo „Tarczę” i zarządził zmianę od podstaw pod hasłem „reset” czyli nową taktykę lub bardziej pojednawczą postawę USA wobec Rosji. Obecnie prawicowa prasa w USA nawołuje do powrotu do polityki uformowanej przez neo-konserwatystów prezydenta Bush’a. Polityk prezydenta Obamy miała być od hasłem „reset” i wprowadzenia bardziej łagodnej polityki USA przeciwko Rosji, naturalnie w ramach strategii unikania wojny nuklearnej, która grozi gwarantowanym obopólnym zniszczeniem tak amerykańskiej demokracji fasadowej jak i Putinokracji w Federacji Rosyjskiej.

www.pogonowski.com
15 grudzień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski  

  

Komentarze

  

Archiwum

Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
październik 27, 2008
Artur Łoboda
Zobacz, jakie nieruchmości w drodze przestępstw przejął Kaczyński
listopad 15, 2006
Zbigniew Nowak
Czy jesteśmy w punkcie wyjścia?
październik 25, 2008
Artur Łoboda
Program dla Polski. Jak przezwyciężyć kryzys i rozwijać polską gospodarkę
luty 20, 2003
prof. Włodzimierz Bojarski
"Dokonania" Banku Światowego i MFW
luty 29, 2004
Walden Bello i Shea Cunningham
59. rocznica powstania w białostockim getcie
sierpień 16, 2002
PAP
Wróżki na odsiecz Balcerowiczowi
grudzień 29, 2005
To się w pale nie mieści ....
styczeń 30, 2008
PAP
Kontynuatorzy z SLD
Dziennikarze czerwoni od pokolen

czerwiec 23, 2003
Paweł Siergiejczyk
Wisława Szymborska
- czyli od Stalina do Unii

czerwiec 12, 2003
Skurwiona Samoobrona czy tylko Aneta Krawczyk?
grudzień 12, 2006
Zdzisław Raczkowski
TE DNI, TE ROBAKI, TE KACZEŃCE
marzec 28, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Kto "załatwił" ZPB, a raczej Polaków na Białorusi?
marzec 3, 2006
Seksskandal: List metropolity do wiernych Niedziela, 16 marca (10:14)
marzec 16, 2008
PAP
Wybór bieżącej prasy rosyjskiej Sktót tłumaczenia transkryptu wystąpienia Putina w Monachium
luty 14, 2007
tłumacz
Amerykańska wolności, więcej rozsądku!
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Janko muzykant 2004
sierpień 21, 2004
Dusza zdrajcy, mentalność mordercy
grudzień 13, 2008
Janina Rurarz
Wspólnik Tomasza Grossa
luty 19, 2007
Artur Łoboda
List
lipiec 29, 2003
Jerzy Przystawa
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media