ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

200 włoskich lekarzy wyleczyło wszystkich swoich pacjentów od lutego: brak zgonów  
10 grudzień 2020     
Konfrontacja sił Niemiec i USSR w Europie w 1939 roku 
10 maj 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Cultural and linguistic origin of the Heartland of Eurasia 
29 czerwiec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Apel o odebranie odznaczeń państwowych Janowi Tomaszowi Grossowi 
24 luty 2016      Artur Łoboda
Najlepszy lekarz na Florydzie wzywa do ZATRZYMANIA wszystkich zastrzyków na Covid-19 ze względu na potencjalnie niebezpieczne skażenie 
17 styczeń 2024      Ava Grace
Patrick Ney - Polska  
30 czerwiec 2017     
Dlaczego "lud PiSowski" wybiera żydowskie lobby polityczne? 
28 grudzień 2017      eMisjaTv
Cyfrowa waluta banku centralnego to gra końcowa – część 2 
15 marzec 2023     
Suki 
12 listopad 2011      Artur Łoboda
Stosy trupów na ulicach- komedyjka 
26 marzec 2021      hens
Praca dla pracowitych, szpitale dla alkoholików, kobiety do kochania 
9 grudzień 2013      Ewa Englert-Sanakiewicz
Zacznij ze mną rozmawiać 
3 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Święte oburzenie głupców 
25 luty 2019     
Hugo Chavez nie żyje 
5 marzec 2013      Artur Łoboda
«Made in Reuters»  
1 marzec 2021     
Naomi Wolf: Pfizer W PEŁNI ŚWIADOMA NIEBEZPIECZEŃSTWA swojej szczepionki mRNA COVID 
25 kwiecień 2022      Ramon Tomey
Wniosek o pomnik dla Adolfa Hitlera ! 
19 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Gdy przestępcy mają leczyć Polaków... 
4 grudzień 2023      Artur Łoboda
Gryzie rękę - która go głaszcze 
11 sierpień 2020      Artur Łoboda
Robert F. Kennedy Jr. w Berlinie .
Przemowa dzień przed Protestem 29 sierpnia 2020r.
 
31 sierpień 2020     

 
 

Mienie porzucone (1)

Opór Polaków wobec kolejnej próby złodziejskiej napaści środowisk żydowskich na Polskę - wywołał chwilowe powstrzymanie działań tej hołoty.

Ma to wyraz w wypowiedzi ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, która stwierdziła że rzekomo: "jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić"
Nie ma żadnego nieporozumienia !
Żydowski atak na Polskę jest aż nadto wyraźny, gdy najgorsza ŻYDOHOŁOTA usiłuje z Polaków - ofiar nazizmu i JEDYNYCH NAPRAWDĘ SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA, uczynić wspólników nazistów!!!


Po styczniu 2019 roku i po haniebnych słowach polityków izraelskich tylko Rząd zdrajców będzie utrzymywał przyjacielskie stosunki z Izraelem!
I tylko zdradziecki Rząd PiS będzie twierdził, że amerykańska ustawa 447 nie ma żadnej mocy prawnej w Polsce!

A jaką moc prawną miała deklaracja amerykańskiej żydohołoty twierdzącej, że rzekomo "Irak posiada broń masowego rażenia"?!
Jaką podstawę prawną miał ten żydowski MOTŁOCH by napadać na Państwo stojące na drodze zbrodniczej eksterminacji Narodu Palestyńskiego przez Izrael?!

Wszystko - co mówią politycy amerykańscy i ich izraelscy wspólnicy - to ordynarne KŁAMSTWA!

Ponieważ w Polsce czyni się ogromnie dużo dla ukrycia przed młodym pokoleniem prawdy historycznej, to muszę po raz kolejny przypomnieć oczywiste fakty.

Po Drugiej Wojnie Światowej zorganizowany został potajemnie masowy proceder wywiezienia Żydów do Palestyny, a później Izraela, by tą drogą stworzyć przyczółek komunistyczny na Bliskim Wschodzie.
Wystarczy sprawdzić procentową ilość Żydów opuszczających Polskę, którzy wyjechali od razu do państwa zachodniego, by dowieźć faktu celowego i zorganizowanego wywożenia Żydów do Palestyny przez ukrytych w stalinowskim aparacie władzy przedwojennych syjonistów.
Będzie to też kolejny dowód na zaplanowany przez NKWD atak na Żydów w Radomiu w 1946 roku.
(Spora część Żydów wywiezionych do Palestyny/Izraela uciekała stamtąd do Krajów zachodnich.)

Z powodu wspomnianej emigracji wiele nieruchomości żydowskich zostało porzuconych.
Wiązało się to również z faktem, że żydowskie NKWD, a potem żydowskie UB prowadziło walkę z religią w celu stworzenia "komunistycznego człowieka".
O ile Kościół Katolicki podjął nierówną walkę z katami Stalina - to religijni Żydzi woleli emigrować. Mieli przecież gdzie - w przeciwieństwie do Polaków, którym przyszło żyć i odbudować zniszczony Kraj pod terrorem stalinowskiego oprawcy.

Polski nie opuszczali polonizujący się Żydzi, którzy najczęściej porzucili wiarę mojżeszową. I ich kamienice pozostały w ich posiadaniu niezmiennie - do dnia dzisiejszego.

Ostatecznie w Krakowie zostały porzucone wszystkie synagogi i domy modlitwy żydowskiej - za wyjątkiem synagogi Remuh.
W synagodze Kupa mieścił się magazyn zarządzanej przez Żydów "spółdzielni" kaletniczej.
Kiedy przechodziłem w latach sześćdziesiątych koło synagogi Wysokiej - to czułem z jej strony ogromny odór zrujnowanego i porzuconego budynku.

Chociaż po zniszczeniach wojennych tragicznie brakowało w Polsce mieszkań to Naród Polski wziął na siebie ciężar odbudowy zrujnowanych miejsc kultu żydowskiego.

Żadna z zagranicznych organizacji żydowskich nie rościła sobie praw do tych miejsc, a tym bardziej administrowania nimi - bo musieliby wydać pieniądze na ich odbudowę - co właśnie zrobili później Polacy!


Do 1964 roku odbudowano w Krakowie synagogę Starą i założono w niej Muzeum historii Żydów. W każdej chwili mogli w nim modlić się Żydzi - którzy wyrazili takie życzenie.
W 1968 roku odbudowana została synagoga Popera.
Około 1969 roku odbudowana została bożnica Wysoka.
W wyremontowanym domu modlitwy przy ulicy Meiselsa 18 utworzono salę prób dla ZPiT Krakowiacy.
W latach siedemdziesiątych odbudowano w całości zespół budowli związanych z łaźnią żydowską, a mieszczących się przy ulicy Szerokiej 6.
W latach osiemdziesiątych odbudowano kompletnie zdewastowaną Synagogę Izaaka.
Już w III RP odbudowano za polskie pieniądze dom modlitwy przy ulicy Meiselsa 17 - gdzie mieści się dziś Centrum kultury żydowskiej.
Jeszcze w tamtym tysiącleciu odbudowano synagogę Kupa.
Już w tym tysiącleciu dokonano remontu synagogi Tempel.

Remont obiektów zabytkowych jest kilkakrotnie droższy od wybudowania nowych obiektów i WSZYSTKIE wymienione remonty dokonano za pieniądze Polaków!
Można do tego dodać konserwację dwóch żydowskich cmentarzy i remont niezliczonej ilości budynków żydowskich.
Z powodu ich porzucenia administrację nad nimi i odpowiedzialność za remonty przejął specjalnie utworzony w tym celu Dzielnicowy Zarząd Budynków Mieszkalnych.
I bardzo często po dokonaniu remontu "odnajdywali się" właściciele, bądź "spadkobiercy właścicieli" tych nieruchomości.

Jeszcze w 1990 roku nie było chętnych na porzucone nieruchomości żydowskie. Dopiero wzrost gospodarczy Polski ostatnich lat spowodował, że staliśmy się obiektem chamskich ataków ze strony żydowskich złodziei!


PS
Przytoczone daty proszę przyjąć z kilkuletnią tolerancją. Po pięćdziesięciu latach nie pamiętam dokładnie - na przykład remontu synagogi Wysokiej, bo to nie była moja sprawa.
W każdym razie remontu dokonano pomiędzy 1969 a 1971 rokiem. A wszystkie daty podaję z pamięci.
28 kwiecień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Obiecana przez polityków praca za granicą
sierpień 2, 2004
Mec. Karol Głogowski - nie żyje
listopad 6, 2005
Leszek Skonka
Refleksje z wakacji Opłacamy niemiecka i żydowską antypolską propagandę
sierpień 16, 2007
Dariusz Kosiur
Traktat - Unia decyduje za Nas
kwiecień 25, 2005
przesłała Elżbieta
Kaczyński na tropie układu
marzec 9, 2006
"PaRDeS" Izraela Adama Shamira (Rozdział I)
styczeń 26, 2006
¬d?bło w oku cudzym ....
listopad 9, 2004
Czy jesteśmy skazani na bezsilność
październik 14, 2003
Adam Zieliński
Dlatego muszą płacić ...
październik 20, 2004
Wisława Szymborska
- czyli od Stalina do Unii

czerwiec 12, 2003
Czy Kościół Katolicki stanie się dla Unii Europejskiej "użytecznym głupcem" ?
maj 31, 2003
Kraków w Madrycie
styczeń 27, 2004
www.krakow.pl
Mogilany. Ustalili pensję i diety
grudzień 11, 2002
(ETYZ) http://www.dziennik.krakow.pl
Izrael kontynuuje akcję burzenia palestyńskich domów
sierpień 11, 2002
IAR
Zakochany w naszym kraju - wspomnienie pośmiertne Filipa Adwenta
lipiec 4, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Geje i lewacy.
lipiec 14, 2006
Robert Wit
Do polskiej - lewicowej młodzieży
marzec 28, 2004
Artur Łoboda
Rozchełstane modelki przed ostatnim meblem
grudzień 9, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Odkryto tajne konta byłych szefów PZU
kwiecień 6, 2007
PAP
Pogarda zabija
styczeń 25, 2004
Andrzej Kumor
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media