|
Kilka uwag na przyszłość
|
|
Rektorzy zaproponują rządowi wprowadzenie powszechnego czesnego od 2015 roku - dowiaduje się "Rzeczpospolita".
Na początku działania Solidarności podchodziłem z dużym dystansem do tego ruchu politycznego.
Cieszyłem się że wytworzył się ferment który rozluźniał pęta komunizmu ale świadomy byłem że strajki w Gdańsku to robota bezpieki.
Esbecy zapowiadali zmiany - co najmniej półtora roku wcześniej. Więc gdy wybuchły strajki, sprawa stała się jasna.
Inną rzeczą była moja wiedza o najbardziej krzykliwych uczestnikach tego ruchu. Kilku z nich identyfikowałem jako współpracowników SB - wcale nie takich tajnych.
Ale nadzieja jest matką głupich.
Dlatego żywiłem nadzieję że cokolwiek może się zmienić na lepsze.
I wtedy - niczym zimny prysznic usłyszałem słowa mojej S.P. mamy.
Mówiąc o Solidarności powiedziała : "oni doprowadzą do tego że powrócą tacy jak ....( tu podała nazwisko pewnego kamienicznika - który przed wojną wyrzucał ludzi na bruk) ....., że ludzie pozostaną bez pracy a opieka zdrowotna i nauki będą płatne".
Wiedziałem że mama ma rację. Ale chciałem wierzyć - że tak nie musi być.
W dobie komunizmu obywatele płacili podatki w wysokości 12%, całe szkolnictwo było bezpłatne, opieka zdrowotna również a czynsze za mieszkanie były nieprzyzwoicie niskie. Do tego mieliśmy podobno aż 40 tysięcy biurokratów.
Dziś mamy grubo ponad 200 tysięcy urzędników, opiekę zdrowotną płatną, szkolnictwo planują wprowadzić płatne a system fiskalny jest jednym z najbardziej bandyckich na świecie.
Skoro uczelniani geszefciarze żądają od studentów pieniędzy to należy odstąpić od finansowania szkolnictwa wyższego.
Niechaj więc od momentu wprowadzenia płatnych studiów, stracą wszystkie dotacje państwowe.
A my zaczniemy rozliczać urzędników z tego - na co idą nasze pieniądze.
Naziści zamierzali sprowadzić Polaków do roli niskowykształconych robotników najemnych.
Nie udało im się to - bo w Polsce prowadzono tajne nauczanie.
To - czego nie udało się nazistom - z wielkim powodzeniem dokonały rządy tak zwanej III RP.
Sprowadzono młodzież do roli robotników najemnych dla obcego kapitału.
Wytypowano "liderów" o funkcjach zbliżonych do kapo - w obozach koncentracyjnych.
Co prawda - dzienna racja żywności jest nieporównywalnie większa - ale okupantów stać na to by lepiej opłacać więźniów i ich nadzorców.
Nie zmienia to faktu że na własne życzenie - Społeczeństwo Polskie pozwoliło zrobić ze swojego Kraju jeden wielki obóz pracy przymusowej z polskojęzycznymi politykami i urzędnikami - w roli nadzorców.
Pora się przebudzić i zacząć odzyskiwać swoje prawa.
|
|
2 grudzień 2009
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Nóż mi się w kieszeni otwiera, kiedy widzę olbrzymie molochy budowane przez Uniwersytet Gdański (głównie za pieniądze "zaocznych", którzy też kilka lat temu uczyli się za darmo).
Brzydkie, źle zagospodarowane (głównie pusta przestrzeń nowej bilbioteki, gdzie książek jak na lekarstwo, a gmach olbrzymi, kilkukondygnacyjny. Wynajmują kilkudziesięciu ochroniarzy, żeby przypadkiem studenci nie wynieśli tych "wielkich" dzieł [osobiście w mojej bibliotece posiadam więcej wartościowych pozycji niż ta cała biblioteka], nie wspomne o kilku szatniarkach, panienkach pobierających kasę za spóźnione oddawanie książek - tak, właśnie niedawno wprowadzili te opłaty - dosyć wysokie) i kosztujące grube bańki molochy, które właściwie nie są nikomu potrzebne (a jeszcze niedawno cały tan kram mieścił się w kilku salach i zatrudnione były dwie bibliotekarki).
Niestety te bezużyteczne ochydztwa nijak się mają do poziomu nauczania na naszych wielce "szacownych" uczelniach.
Kupa niewyżytych nieudaczników i nudziarzy. I takie coś śmie wyciągać moją kasę (de facto tylko za papier, bo o wiedzy trudno mówić) jako rodzica przyszłego studenta. Zgroza.
|
|
2009-12-04
Rebel
|
|
|
|
2008.03.27. Serwis wiadomosci ze świata w 3ch językach
marzec 27, 2008
tłumacz
|
Orwell a terroryzm
lipiec 23, 2003
Andrzej Kumor
|
Nieznana w Polsce Białoruś
marzec 1, 2008
tłumacz
|
Peres chwali się, że Żydzi wykupują Manhattan, Polskę i Węgry.
październik 16, 2007
Dorota
|
Już judzą...
wrzesień 27, 2005
Artur Łoboda
|
Ziemia obiecana
sierpień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Miś więcej wart od menela
październik 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kwaśniewski uniewinnia złodzieja erudytę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
|
Kolejna "reforma" ochrony zdrowia
lipiec 26, 2004
Adam Sandauer
|
To Twoja kolejna "lektura obowiązkowa"
grudzień 31, 2006
mil.
|
Ptaki Niezwyciężone
sierpień 16, 2004
Rozmawiał Paweł Kubiak
|
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Aksjomaty
marzec 15, 2003
Artur Łoboda
|
Michalkiewicz: Poronienia na Dzień Życia
kwiecień 1, 2006
S. Michalkiewicz
|
LOS DEEJAYOS POLAKOS
CZYLI DEE JAYSKA NĘDZA W POLSCE !!!
grudzień 13, 2002
Janek ‘YAHUDEEJ@Y’ Pawul
|
Propozycja Geremka
lipiec 15, 2008
...
|
To boli
styczeń 10, 2003
Artur Łoboda
|
Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
|
Areszty bez wyroku
styczeń 6, 2008
Marek Olżyński
|
10 tys. zł za paraliż miasta
luty 21, 2008
PAP
|
|
|