ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Izrael wydaje 730 mln dolarów na globalną PROPAGANDĘ w obliczu sprzeciwu wobec Gazy, płacąc influencerom do 7000 dolarów za post 
22 grudzień 2025     
Casus Polańskiego 
1 październik 2009      Artur Łoboda
Całkowicie skorumpowany, schwytany i współwinny Kongres USA w dalszym ciągu tuszuje zbrodnię stulecia 
12 styczeń 2024      Redakcja Wiadomości
Węgry wyrzucą hipermarkety: Koniec z bezkarnością wielkich sieci i wyprowadzaniem zysków za granicę  
13 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Protest w Belgradzie przeciwko kowidowemu zamknięciu 
4 kwiecień 2021      Ruptly
Wykorzystanie wirusa jako środka do gwałcenia Konstytucji lub tego, co z niej zostało 
28 sierpień 2020     
Pseudoprogramy i pseudo naprawa Polski 
15 lipiec 2016      Artur Łoboda
Wśród nocnej ciszy 
24 grudzień 2019     
Tajemnica Westerplatte - wielki blamaż 
28 luty 2013      Artur Łoboda
Deklaracja z Great Barrington 
12 październik 2020      Great Barrington Declaration
Ta sama pogarda do Narodu Polskiego 
13 grudzień 2014      Artur Łoboda
Quo vadis Wielka Brytanio!!  
2 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Portfolio Grzegorza Brauna 
13 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Kim są ci Izraelczycy? 
21 lipiec 2025     
Polityk UE: traktat pandemiczny WHO oznaczałby „zniesienie demokracji” 
22 maj 2022      Clare Marie Merkowsky
Prosba o pomoc 
4 maj 2011      Elzbieta Gawlas
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piąta 
6 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Ponad 300 stron dowodów z CDC pokazuje, że szczepionki powodują autyzm 
2 grudzień 2024     
Nie popadajmy w paranoję 
15 luty 2018     
Kto stał za przewrotem w Turcji? 
29 lipiec 2016      www.independenttrader.pl

 
 

Kontr-krucjata „ Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”

Kampania społeczna „ Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”

Do mieszkańców Białorusi,
Do demokratycznie wybranych władz Republiki Białoruś,
Do obywateli polskich w kraju i za granicą,

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Sąsiedzi, Rodacy !

My, mieszkańcy Polski
 stojący na gruncie pokojowego współistnienia bratnich, sąsiedzkich suwerennych narodów, ze szczerym uznaniem i zarazem olbrzymią nadzieją dla przyszłych losów Europy przyjmujemy wynik ostatnich wyborów prezydenckich w Republice Białoruś.

Decyzje podjęte przez obywateli Białorusi w nieskrępowanym akcie wyborczym 19 grudnia 2010, przeprowadzonym przy obecności międzynarodowych obserwatorów, są wiążące i niepodważalne, zwłaszcza że nie zagrażają one suwerenności innych państw. Nie mogą zatem być one kwestionowane przez mających ambicje mieszania się w nie swoje sprawy polityków innych państw, ani przez żadną organizację międzynarodową.

Naród białoruski ma, zgodnie z Kartą Organizacji Narodów Zjednoczonych, niezbywalne prawo do własnej drogi realizacji pomyślności gospodarczej, ładu społecznego oraz politycznego, oczywiście pod warunkiem, że ta pomyślność nie zagraża analogicznym dążeniom innych narodów.

Podejmowane przez polityków poszczególnych krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec i Polski, oraz przez gremia kierownicze Unii Europejskiej oraz Departament Stanu USA, działania zmierzające do rewizji wyborów i zmiany władz na Białorusi, są w ewidentny sposób sprzeczne z głoszonymi przez „Zachód” zasadami demokracji.

Jesteśmy świadkami jawnie eksploatatorskiej, likwidującej autonomię poszczególnych narodów polityki Unii Europejskiej i to zarówno wobec nowo wcielonych do Unii krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jak i wcześniejszych członków tejże Unii. By przypomnieć tutaj niedawne brutalne naciski na obywateli Francji i Holandii które „w pierwszym glosowaniu” odrzuciły Konstytucję dla Europy, a następnie naciski na społeczeństwo Irlandii, przez całe wieki broniące się przed kolonizacją angielską, które tym razem przeciwstawiło się uznaniu Traktatu Lizbońskiego. Te fakty wskazują, że instytucje Unii Europejskiej są fasadą do bezkarnej eksploatacji narodów przez „międzynarodówkę” Mega-Banków i Ponadnarodowych Korporacji (ang. TNC), posługujących się socjotechniką właściwą dla reżymów totalitarnych i despotycznych. Jak pokazuje życie, systemy te, choć w pierwszym momencie korzystania z ich usług wydają się ułatwiać życie, w dłuższej perspektywie są społecznie destruktywne, zniewalając finansowo ludność zabijając twórcze, innowacyjne cechy osobowości człowieka. W sposób podobny do zakazanych kiedyś przez Kościół praktyk lichwiarskich, prowadzą one do nieuchronnego rozwarstwienia się ludności na nawzajem sobie obce grupy bogaczy oraz biedoty, przy jednoczesnym zamieraniu ogólnodostępnych instytucji edukacyjnych i rozpadzie rodzin wywołanym w znacznym stopniu koniecznością emigracji zarobkowej.

Bezustanny ekspansjonizm, narzucony przez działające na zasadzie gigantycznego wewnętrznego pasożyta, Instytucje Bankowe, oraz powiązane ściśle z nimi Ponadnarodowe Korporacje Przemysłowo-Handlowe powoduje, że ten Globalny Nowotwór, aby przetrwać musi się żywić włączaniem do swego organizmu nowych ofiar swej kolonialnej działalności. Głównym celem są bogate przestrzenie i zasoby wschodniej Europy oraz Środkowej Azji. Na drodze ku realizacji tego celu stanęła rozwijająca się według własnych priorytetów i własnych planów, licząca tylko 10 milionów mieszkańców Republika Białoruś, której od ponad 16 lat przewodzi z olbrzymim powodzeniem prezydent Aleksander Łukaszenka. Ponowna wygrana przywódcy i białoruskiego męża stanu burzy logikę i tempo grabieżczej ekspansji „międzynarodówki” lichwiarzy i TNC, posługujących się instytucjami Unii Europejskiej jako narzędziem do eksploatacji i „glajszachtowania” wolnych narodów.

Skuteczny opór Republiki Białoruś wobec prób „wewnętrznego podboju” tego niewielkiego kraju przez Korporację Globalnych Biznesmenów, stwarza nadzieję na rozszerzenie się powszechnego oporu społeczeństw w zaanektowanych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w euroazjatyckiej przestrzeni post-radzieckiej, a także i na odrodzenie się jakichś form narodowej autonomii w krajach Starej Unii.

Nam, Polakom, w tych zmaganiach przypada szczególna rola. Wynika to z faktu, iż to obszar oraz instytucje polskiego państwa, pieniądze polskich podatników, a także nominalnie polskie – a w istocie amerykańskie – „organizacje pozarządowe”, są w pierwszej kolejności wykorzystane jako narzędzie „krucjaty” Korporacji Globalnych Biznesmenów – w tym także tych z Rosji – przeciwko suwerennej Białorusi. Przeciwstawiając się aktywnie tym planom, mieszkańcy Polski będą automatycznie chronić własne instytucje społeczne oraz zasoby ludnościowe i materialne, tworząc jednocześnie warunki dla ujarzmienia zżerającego dziś praktycznie już cały świat nowotworu bankowo-przemysłowo-komercyjnego.

W dobrze pojętym interesie europejskiego zrozumienia i współpracy koniecznym jest nawiązanie współpracy polskich środowisk „antylichwiarskich” – by nie powiedzieć wprost antykapitalistycznych – z kompetentnymi przedstawicielami społeczeństwa i władz Białorusi. Jest to perspektywa wzajemnie korzystnej współpracy oraz w miarę „zhumanizowango” rozwoju tej części Europy.

Adresatem kampanii „Polacy solidarni z Białorusią” są wszystkie szczerze polskie organizacje polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne w kraju oraz w środowiskach polskich za granicą. A naszymi partnerami, mamy nadzieję że będą organizacje białoruskie oraz władze Republiki Białoruś, a także wszyscy przyjaciele obu narodów w Europie i poza nią.

Zastosowane środki muszą być adekwatnie „lustrzane” w stosunku do tych, jakie politycy i urzędnicy Unii Europejskiej planują wkrótce zastosować, zgodnie z ustaleniami konferencji „Solidarność z Białorusią” jaka odbyła się w Warszawie w dniu 2 lutego 2011r. Mamy tu na myśli środki medialne, konferencje międzynarodowe, polityczne inicjatywy na forum europejskim, a nawet i odpowiednie kształcenie młodzieży.

Jako najbliższe działanie proponujemy współpracę portali internetowych, wydawnictw prasowych oraz innych inicjatyw medialnych w rozpropagowaniu idei kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. W ciągu 30 dni proponujemy spotkanie przedstawicieli poszczególnych środowisk w celu omówienia szczegółów kampanii oraz planu działań organizacyjnych. Ideę kampanii proponujemy umieścić jako element programu komitetów wyborczych zamierzających uczestniczyć w zbliżającej się kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

Nie może być w miarę suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej
bez suwerennej Republiki Białoruś !!!

Zarząd Stowarzyszenia
Wierni Polsce Suwerennej*

*jest to nieco skrócona przez MG wersja tekstu, opracowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej
8 luty 2011

MG na podstawie tekstu WPS 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czy starym towarzyszom będzie potrzebna nowa "Rota"?
maj 9, 2005
Wojciech Kozlowski
W Dniu Święta Zmarłych pamiętajmy o nich
listopad 1, 2007
...
Nikczemny atak na Zofię Kossak - dr Aliny Całej
luty 17, 2007
tatar-Zenon Jaszczuk
"Homofobia" w Izraelu! PE do dzieła !
lipiec 9, 2006
Wojciech Maltan
UE - NIE
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
Perfidia J. T. Grossa
luty 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Publiczna odmowa objęcia stanowiska Ministra Sprawiedliwości
wrzesień 2, 2004
Adam Sandauer
Faszystowskie elementy sądownictwa
marzec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Groza Wojny w Zatoce Perskiej i Załamanie się Giełdy na Świecie
sierpień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zniszczone gniazda
czerwiec 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Igrzyska lustracyjne - Polska 2007
styczeń 26, 2007
przeslala Elzbieta
Israel Über Alles
listopad 14, 2007
przysłał ICP
TOPR gospodarzem Kongresu IKAR-CISA
październik 12, 2004
Kołodko za obniżeniem stóp a nie podatków
styczeń 8, 2003
IAR
Czterdzieści i cztery
styczeń 11, 2007
Jarosław Tomasiewicz
Śmierdzący Radzio czyli Krucjata za Papieża
wrzesień 22, 2006
Dorota
Singer to stand down as President of Claims Conference
czerwiec 17, 2007
przysłał ICP
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
Małopolskę czeka boom inwestycyjny
czerwiec 26, 2007
USrael’s masterminded “defeat blitz” in Caucasus
sierpień 21, 2008
Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media