ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wejdzie w tyłek bez mydła? 
15 luty 2020     
Rząd PiS dobrze przygotowany do walki z epidemią (1) 
11 kwiecień 2020     
Koronawirus. Wyprodukowany w USA i Chinach. 
10 marzec 2020     
Koniec ery klimatyzatorów? 
29 marzec 2020      Artur Łoboda
O prowokacji Rosjan w sprawie pomnika w Krakowie 
15 październik 2014      Artur Łoboda
Katastrofa w Smoleńsku to spisek „al Kaida – Polska” 
15 maj 2010      Marek Głogoczowski
Teraz Polska 
15 styczeń 2018      Artur Łoboda
Iustitia 
23 lipiec 2025     
Stan medialny na dziś dzień 
27 luty 2011      Artur Łoboda
Ilu wariatów chodzi po świecie? 
28 listopad 2009      Artur Łoboda
Co naprawdę wydarzyło się w Wuhan? 
19 marzec 2021      Artur Łoboda
Polski koszmar trwa dalej 
27 wrzesień 2014      Artur Łoboda
Naród który głupotę nazywa odwagą (2) 
2 maj 2010      Artur Łoboda
Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka - HISTORIA i POLITYKA 
27 kwiecień 2016      Marcin Dybowski
Nasza Hanka 
1 maj 2016      BB
Wstęp do zagadnienia Trybunału karnego do spraw ścigania zbrodni kowidowych (2) 
30 sierpień 2020      Artur Łoboda
Propagandziści lekarze 
8 styczeń 2022     
Dziwna śmierć autora "Niebezpiecznych tematów" dr Dariusza Ratajczaka 
16 czerwiec 2010      MG
Tańczyć nago z księżycem 
16 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Sprzedawanie marzeń 
25 listopad 2012      Artur Łoboda

 
 

Paranoiczna rusofoba polskich publikatorów

http://wiadomosci.onet.pl/2193384,12,najazd_rosjan_na_kurort_wladze_maja_dosc,item.html

Większość polskich rodzin splamiona przynależnoscią własną lub przodków do PZPR, Solidarnosci, KOR, ORMO, MO, UB, SB, PAX, Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej itp znajduje usprawiedliwienie poczucia dziedzicznego ześwinienia i kompleksu niższości w paranoicznej rusofobii. To nie członkostwo wymienionych i podobnych organizacji ma być hańbiące, ale zło ma tkwić w samej narodowości rosyjskiej.

Dużo podróżuję po świecie w celach turystycznych i dlatego obłęd przytoczonej relacji z włoskiego kurortu jest dla mnie wręcz uderzający. Ale i bez takiego doświadczenia ujemne konsekwencje dla mniejszosci o stałych dochodach są oczywistym nieistotnym zjawiskiem wtórnym które towarzyszy temu dobrodziejstwu wymarzonemu przez społeczności wszystkich kurortów świata. Jest to oczywiste dla wszystkich spoza polskiej sfery budżetowej w której zasady zdrowego rozsądku nie obowiązują.

To tak jak opowiadanie głodujacym biedakom o ujemnych nastepstwach otyłości czy pouczenia moralne ich że bogactwo prowadzi do zepsucia. Łatwiej wielbłądowi przez ucho igielne...

Publikowanie takich bzdur na stronie głównej najwiekszego polskiego portalu rodzi nieprzyjemne reakcje. Często bywam w Egipcie. Dla pozyskania przychylnego nastawienia władz (co umozliwia uniknięcie ograniczeń stosowanych wobec Polaków) podaję się za Rosjanina.

Ponieważ zdarza się, ze takie perełki polskojęzycznego idiotyzmu znikają z Internetu, pozwalam sobie poniżej skopiować osmieszany przeze mnie artykuł.
................................
http://wiadomosci.onet.pl/2193384,12,najazd_rosjan_na_kurort_wladze_maja_dosc,item.html

newsru.co.il, TSz/12:02
Najazd Rosjan na kurort. Władze mają dość

Władze kurortu w Toskanii mają dość bogatych rosyjskich turystów, fot. AFP

W kurorcie Forte dei Marmi w Toskanii (Włochy) władze mają dość bogatych Rosjan, którzy przyjeżdżają tu na letni wypoczynek. Mer miasteczka właśnie oświadczył, że postanowił zatrzymać falę milionerów - podaje serwis newsru.co.il.
Napływ w okresie letnim bogatych turystów, w przeważającej mierze Rosjan, przyczyniła się do zwiększenia cen, co zmusza mieszkańców do opuszczania miasta.

Mer, chcąc zatrzymać niekorzystną tendencję, oświadczył, że wille z widokiem na morze będą sprzedawane tylko Włochom albo osobom, które mają status mieszkańca.

W ten sposób władze kurortu chcą walczyć z inwazją rosyjskich turystów z grubymi portfelami.

Inne włoskie miasta z zainteresowaniem obserwują to, co się dzieje w Forte dei Marmi, by w razie sukcesu iść za jego przykładem.

- Chcemy zachować unikalny charakter miasta, a nie patrzyć, jak przekształca się ono w coś na kształt stacji benzynowej na autostradzie – tłumaczy swoją decyzję mer.

Mimo kryzysu ekonomicznego specjaliści oceniają, że tego lata do Forte dei Marmi, miasta założonego jeszcze w XVI wieku, gdzie obecnie mieszka 8,5 tys. ludzi, przyjedzie 500 rodzin z Rosji, które są gotowe zapłacić nawet 100 tys. euro za wynajem willi w czasie swojego urlopu.





tłumacz, wynarodowiony. 

  

Komentarze

 

A ten znowu swoje. Też by mnie wkurzyło, gdyby przez najazd milionerów z Pernambuko ceny w moim mieście podskoczyły tak, że nie dałoby się w nim mieszkać. Tu chodzi o ekonomię.

Przewrażliwiony rusofil niech nadal podsyła swe nienawistne paszkwile na Bogu ducha winnych Włochów, Turków, Etiopczyków i kogo tam jeszcze wynajdzie ;D

Zapewne wzbudzi tym nasze współczucie dla bidnych Ruskich milionerów :)

2010-07-04
Rebel

 

Pański komentarz świadczy o tym że żyjemy w dwóch różnych światach.

Jeśli miejscowość w której posiadam nieruchomość zostałaby nawiedzona przez inwazję milionerów niesprzyjającą moim interesom, to nie czekam na wzrost zasiłku tylko szybko sprzedaję kawalerkę/dom kupując gdzie indziej za uzyskane pieniądze willę/luksusową rezydencję. Wskazany pośpiech bo trend może być przejściowy.

A co do wzajemnych relacji rosyjsko-włoskich to przytoczone przeze mnie bzdury były nagłośnione tylko w Polsce. Natomiast o osobistej przyjaźni premierów Berlusconi i Putin trąbił cały świat. Zwłaszcza o ulubionej przez B kurtce, prezencie od P.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80651,7440711.html?i=9

2010-07-05
tłumacz

 

Przez związkowcóe w Polsce wszystko do d..., nawet zdjęcia nieostre...
http://en.rian.ru/images/15751/27/157512740.jpg

2010-07-05
tłumacz

 

Prócz rusofobii istnieje jeszcze ROZUMO-FOBIA
Rosyjscy biznesmeni są w większości byłymi agentami służb terroru ZSRR, członkami aparatu politycznego ZSRR bądź potomkami wymienionych.
Jeżeli irytuje tłumacza udział podobnych osobników w establishmencie w Polsce to na zasadzie uczciwości moralnej powinien dotyczyć również rosyjskich.
Dwie skale moralności albo zaćma umysłowa u "tłumacza".
Spotkałem na północy Włoch wielu Rosjan. Południa za to unikają bo tam mafia ich nie dopuszcza.
Pisząc na tematy włoskie trzeba mieć MINIMUM wiedzy o relacjach społecznych w tym Kraju. Tłumacz jak zwykle się ośmiesza.
Nieprzypadkowo Północne Włochy chcą się oderwać od południa. Nie chcą mieć nic wspólnego z mafijnym terrorem - który mogą im wprowadzić również Rosjanie.
Gdyby tłumacz znał język włoski to może nie pisałby takich bredni.

2010-07-05
Artur Łoboda

 

Udział w establishmencie PRL miał znamiona zdrady narodowej, udział w establishmencie ZSRR nie.

Wśród Polaków na polemikę z osbą która zna biegle angielski, polski, rosyjski, hiszpański; zamieszkiwała na 3 kontynentach, ukończyła parę zupełnie różnych fakultetów na różnych uczelniach, podejmowała się najróżniejszych zajęć ale nigdy fizycznych, odwiedziła 80+ krajów na wszystkich zamieszkałych kontynentach mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Z osób przewijajacych się na tym forum chyba tylko Pan Marek Głogoczowski.

Przy takim przygotowaniu znajomość lokalnego języka jest nieistotna dla zrozumienia obcych realiów. Osiem lat temu byłem jedyny raz w życiu w Tunezji, na dwutygodniowej wycieczce. Wysokokwalifikowana rezydentka, pilotka, Polka, żona miescowego biznesmena, znająca biegle polski, francuski, arabski, zamieszkała tam od 5 lat, absolwentka archeologii śródziemnomorskiej, przyznała na koniec mego pobytu, że moja znajomość lokalnych realiów w wielu dziedzinach (np religii czy rynku nieruchomości) jest lepsza...

Indywidualne doswiadczenia i obserwacje zagraniczne osób nie posiadających takiego przygotowania nie powinny być uogólniane.


tłumacz

  

Archiwum

Wrocław: matka z czworgiem dzieci na bruku
sierpień 17, 2002
PAP
Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Usuwanie usówania
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Miliardowe Zyski na Akcie Terroru
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dla dobra Izraela od trockizmu do neokonserwtyzmu
maj 3, 2007
Ico Cyprian Pogonowski
Kołodko ministrem finansów, Piwnik i Celiński odchodzą
lipiec 5, 2002
PAP
Aleksij II proponuje papieżowi podjęcie "braterskich kontaktów"
grudzień 23, 2002
PAP / AFP
Przygotowac sie do referendum
maj 27, 2003
Zenon Baranowski
Manifest antykapitalistyczny
listopad 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Lech Walesa
maj 15, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Sprawiedliwość i życie
październik 29, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Israelis ‘blew apart Syrian nuclear cache’
wrzesień 16, 2007
"Żółte Niebezpieczenstwo?"
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Koalicja zbada czy Polacy chronią Babilon?
czerwiec 12, 2004
PAP
Nieudana wyprawa po łupy
maj 27, 2004
Krakowska afera
luty 25, 2005
aaa
Pokrętne prawo w sejmie, czy pokrętny marszałek sejmu?
kwiecień 24, 2003
PAP
Uwaga: Wazna informacja o "polskich" mediach!!!!
marzec 28, 2006
Przedruk
Lepper się nie nadaje
styczeń 15, 2006
PAP
POLSKA - UNIA 8
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media