|
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ?
Część II
|
|
Zygmunt Jan Prusiński
Część II
GDZIE JEST ZABYTKOWY OŁTARZ Z KOŚCIOŁA W USTCE ?
Co się stało, z zabytkowym ołtarzem z XV wieku, amboną i Drogą Krzyżową w kościele "Najświętszego Zbawiciela" w Ustce ? Jest kilka wersji z opowiadań ustczan. Kto ma zdjęcia, całego ołtarza niech załącza tu... Wiem, że komuniści mieli w tym udział także.
Zygmunt Jan Prusiński
25 Lutego 2010 r.
_____*****______
przez Mirek
» 25 lut 2010, 09:18
Został przegrany w karty.
przez elveez
» 25 lut 2010, 11:28
Droga krzyżowa to chyba te "miedzioryty" z bocznych ścian... jeśli o to chodzi, to zostały przekazane do Parafii Ojca Pio w Ustce, podobnie może być z ołtarzem, w karty poszły naczynia. No to Pan Zygmunt strzelil sobie w kolano?, wspominając o komunistach.
Niezły "kasztan" Panie Zygmuncie.
przez maj
» 25 lut 2010, 12:53.
Ówczesny proboszcz chyba był pechowym karciarzem, jak pamiętam. Z plotek z tamtych czasów wynika, że ołtarz (albo sam ksiądz) wylądował w Świdwinie. Ponoć podobny los spotkał także ambonę.
Idąc tym tropem otrzymamy konkluzję - wszyscy jesteśmy zamieszani w utratę ołtarza...
przez iXik
» 25 lut 2010, 13:03
p. Zygmuntowi chodzi o barokowy ołtarz z kościoła N. Zbawiciela, który zniknął stamtąd w dość zawiły sposób i nigdy do dnia dzisiejszego nie wrócił na swoje miejsce. Przez to zawsze wielu przyjezdnych dziwi się, że w takim kościele w miejscu ołtarza stoi tylko tęgi krzyż. Pan Zygmunt po raz pierwszy cieszę się, że zakłada sensowny temat. Mimo, że nawet nie przeczytałem jego postu bo jest wyłączony.
Kiedyś słyszałem tę historię, ale wtedy nie przykładałem zbytniej uwagi. Może p. Barnowski rzuci nam więcej światła na tę sprawę. Albo byłoby całkiem przyjemnie gdyby proboszcz znalazł chwilę czasu na e-gawędę.
przez Mirek
» 25 lut 2010, 17:4
Z tego co pamiętam to miał być odnowiony, podobno w Szwecji.
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=4&t=5217
|
|
26 luty 2010
|
|
Zygmunt Jan Prusiński
|
|
|
|
Jacak Kuroń - Icek Kordblum
wrzesień 25, 2006
Bogusław Maśliński/Janusz Górzyński - Inicjatywa
|
Przemówienie Dorna, którego nie chciano słuchać
listopad 23, 2007
Ludwik Dorn
|
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
|
Globalne zniewolenie rozlozone na etapy
wrzesień 20, 2007
Wojciech Wła?linski
|
Prośba do Pana Boga (tytuł redakcji)
grudzień 17, 2006
Antoni39 lat
|
ODEZWA DO DZWONU
lipiec 15, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Stanowisko środowiska ProPolonia.pl wobec sytuacji społeczno-politycznej
marzec 3, 2009
Dariusz Kosiur
|
Kto narozrabiał w moim mieście?
luty 15, 2008
Marek Olżyński
|
Nowa Rola Rurociągu Brody-Odessa i Nowe Możliwości dla Polskiego Węgla
styczeń 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dyskryminacja nowych członków UE
październik 26, 2004
|
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
|
Dla dobra Izraela od trockizmu do neokonserwtyzmu
maj 3, 2007
Ico Cyprian Pogonowski
|
Bliski Wschód Bez Broni Nuklearnej?
czerwiec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odwracanie kota ogonem
luty 20, 2003
Artur Łoboda
|
Prezydent odpoczywa służbowo
czerwiec 6, 2003
Dariusz Kucharski http://www.se.com.pl
|
To wreszcie spisane, krążyło po Warszawie dawno
marzec 21, 2007
Świadek
|
Ludzie Kwaśniewskiego bronią się, ale pryncypała nie wydadzą
luty 9, 2003
zaprasza.net
|
"Polskie" banki
październik 2, 2003
|
21.10.2007 wybraliśmy likwidację Państwa Polskiego
październik 23, 2007
Dariusz Kosiur
|
Nowy numer magazynu PHALANX
czerwiec 1, 2004
Rafał
|
|
|