|
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ?
Część II
|
|
Zygmunt Jan Prusiński
Część II
GDZIE JEST ZABYTKOWY OŁTARZ Z KOŚCIOŁA W USTCE ?
Co się stało, z zabytkowym ołtarzem z XV wieku, amboną i Drogą Krzyżową w kościele "Najświętszego Zbawiciela" w Ustce ? Jest kilka wersji z opowiadań ustczan. Kto ma zdjęcia, całego ołtarza niech załącza tu... Wiem, że komuniści mieli w tym udział także.
Zygmunt Jan Prusiński
25 Lutego 2010 r.
_____*****______
przez Mirek
» 25 lut 2010, 09:18
Został przegrany w karty.
przez elveez
» 25 lut 2010, 11:28
Droga krzyżowa to chyba te "miedzioryty" z bocznych ścian... jeśli o to chodzi, to zostały przekazane do Parafii Ojca Pio w Ustce, podobnie może być z ołtarzem, w karty poszły naczynia. No to Pan Zygmunt strzelil sobie w kolano?, wspominając o komunistach.
Niezły "kasztan" Panie Zygmuncie.
przez maj
» 25 lut 2010, 12:53.
Ówczesny proboszcz chyba był pechowym karciarzem, jak pamiętam. Z plotek z tamtych czasów wynika, że ołtarz (albo sam ksiądz) wylądował w Świdwinie. Ponoć podobny los spotkał także ambonę.
Idąc tym tropem otrzymamy konkluzję - wszyscy jesteśmy zamieszani w utratę ołtarza...
przez iXik
» 25 lut 2010, 13:03
p. Zygmuntowi chodzi o barokowy ołtarz z kościoła N. Zbawiciela, który zniknął stamtąd w dość zawiły sposób i nigdy do dnia dzisiejszego nie wrócił na swoje miejsce. Przez to zawsze wielu przyjezdnych dziwi się, że w takim kościele w miejscu ołtarza stoi tylko tęgi krzyż. Pan Zygmunt po raz pierwszy cieszę się, że zakłada sensowny temat. Mimo, że nawet nie przeczytałem jego postu bo jest wyłączony.
Kiedyś słyszałem tę historię, ale wtedy nie przykładałem zbytniej uwagi. Może p. Barnowski rzuci nam więcej światła na tę sprawę. Albo byłoby całkiem przyjemnie gdyby proboszcz znalazł chwilę czasu na e-gawędę.
przez Mirek
» 25 lut 2010, 17:4
Z tego co pamiętam to miał być odnowiony, podobno w Szwecji.
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=4&t=5217
|
|
26 luty 2010
|
|
Zygmunt Jan Prusiński
|
|
|
|
Jak ślicznie!!!
październik 14, 2006
jon2
|
Chcieli zarobić na wojnie, przeliczyli się
czerwiec 7, 2003
Robert Popielewicz
|
Geopolityczne wizje Marka Edelmana
wrzesień 30, 2005
Marek Głogoczowski
|
Jesteśmy niegospodarnym narodem!
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Jak Polak z zagranicy może pomóc Polsce?
lipiec 13, 2005
Artur Łoboda
|
Jeden milion sto trzydzieści tysięcy siedemset zabitych irakijczyków (1130689)
grudzień 12, 2007
Felek Stankiewicz
|
...und morgen die ganze Welt
grudzień 9, 2003
Andrzej Kumor
|
List od Wałęsy
styczeń 7, 2006
zaprasza.net
|
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP.
Czy jest z czego wybierać? (3)
lipiec 14, 2004
Gracjan Cimek
|
Zespół MF-NBP za szybkim wejściem do strefy euro
sierpień 27, 2002
PAP
|
An "Early Version" of Jan Thomas Gross' FEAR?
październik 27, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego.
About our Big Brother, by the previous one (3) (2007-09-26)
wrzesień 26, 2007
tłumacz
|
Polska widziana przez pryzmat prowincjonalnego miasteczka...
sierpień 7, 2008
jobstalker
|
Putin w Teheranie w 67 rocznicę wizyty Stalina
październik 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nigdzie nie ma czwartej Polski za to jeden wielki pic
styczeń 23, 2006
|
"Narod wybrany" i konsekwencje "wybrania"
lipiec 23, 2006
M.K.
|
Demokracja = Mediokracja dla Imbecylów.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
|
Generałowie bezkarni w aferze "bakszyszowej"
lipiec 8, 2007
Newsweek
|
Polska czlonkiem "osi zla" wg ruskiej Gaziety
listopad 25, 2006
martusia
|
Pazerzy nieprzyjaznego państwa
kwiecień 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|