|
| FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań |
|
| Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS). |
|
| Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor |
|
| |
|
| Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem |
|
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu. |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Nazwisko Horban na mapie świata |
|
| |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! |
|
| David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid |
|
| LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw |
|
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji. |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
| 23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. |
|
| CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW ! |
|
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,
chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. |
|
| Orwell 2025 w USA |
|
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
|
|
| Kaczyński również nas w to wciągnął |
|
| Zbrodnie wojskowe w Iraku |
|
| Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek |
|
| |
|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| Podobno to ten psychol Klaus Schwab |
|
| To ten od "wielkiego resetu". |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego |
|
| |
|
| TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? |
|
| Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity. |
więcej -> |
|
Memorandum CIA w sprawie destabilizacji Wenezueli
|
|
26 listopada wenezuelski rząd ujawnił i rozpowszechnił tajne memorandum które amerykańska ambasada w tym kraju skierowała do CIA. W druzgocący sposób ujawnia ono tajne operacje CIA których celem jest wpłynięcie na wynik referendum które odbędzie się 2 grudnia.
Memorandum wysłane przez urzędnika ambasady, Michaela Middletona Steera, było adresowane do dyrektora CIA Michaela Haydna. Zatytułowano je "Przygotowania do ostatniej fazy operacji Pincer". Dokument zawierał szczegółowe informacje ?ródeł osobowych CIA ("Humint"), które są zaangażowana w tajną operację zmierzającą do destabilizacji sytuacji w Wenezueli przed zbliżającym się referendum i koordynacją działań zmierzających do obalenia prezydenta Hugo Cháveza.
Badania opinii publicznej podawane przez ambasadę USA pokazują że 57% wyborców zamierza poprzeć poprawki konstytucyjne zaproponowane przez prezydenta. ale także przewidują blisko 60% absencję przy urnach wyborczych.
Amerykańscy agenci podkreślają, że należy prowadzić działania wśród byłych zwolenników Cháveza z socjaldemokratycznej partii PODEMOS(1) i osób popierających byłego ministra obrony Baduela(2) twierdząc, że zmniejszy to liczbę głosów oddanych na "tak" o blisko 6%. Pomimo tego amerykańscy wywiadowcy przyznają, że osiągnęli maksimu tego, co jest możliwe i nie da się uniemożliwić wprowadzenia poprawek drogą wyborczą.
Memorandum rekomenduje wprowadzenie w życie Operacji Pincer. Działania te mają polegać na blokowaniu referendum, odmowie uznania jego wyników jak i wezwania do głosowania na "nie". Przygotowania do referendum obejmują rozpowszechnianie wyników fałszywych badań opinii publicznej, atakowanie komisji wyborczych i prowadzenie propagandy przez prywatne media oskarżające rząd o oszustwo i wzywające do głosowania na "nie".
Raport przedstawiciela CIA w ambasadzie wskazuje na wewnętrzne podziały i wzajemne oskarżania wśród przeciwników poprawek, łącznie z kilkunastoma przypadkami zerwania współpracy między poszczególnymi grupami. Kluczowym i najbardziej niebezpiecznym dla demokracji elementem na który zwrócono uwagę w memorandum z ambasady byłby ich sukces w zmobilizowaniu studentów prywatnych uczelni (wspartych przez ich głównych władze) do przeprowadzenia ataków na główne budynki rządowe, łącznie z Pałacem Prezydenckim, Sądem Najwyższym i Główną Komisją Wyborczą. Ambasada jest pełna pochwał dla byłej maoistowskiej organizacji Czerwony Sztandar(3) za ich działalność ukierunkowaną na prowadzenie ataków na ulicach. Ironią losu jest fakt, że małe organizacje trockistowskie(4) oraz ich związki zawodowe dołączyły do byłych maoistów w opozycji do poprawek konstytucyjnych. Ambasada, chociaż odrzuca ich "marksistowską retorykę", traktuje ich działania jako uzupełnienie całej strategii.
Ostatecznym celem Operacji Pincer ma być zajęcie terytorialnej lub instytucjonalne bazy przy masowym wsparciu pokonanej mniejszości wyborców w ciągu trzech, czterech dni (prawdopodobnie po wyborach choć to nie jest jasne - przypis JP). Wsparcia mają udzielić im wojskowi, zwłaszcza z Gwardii Narodowej. Agenci ambasady przyznają, że wojskowi spiskowcy mają poważne problemy, gdyż wywiad Cháveza wykrył spisek i przejął część magazynów broni, a kilkunastu spiskowców znajduje się pod ścisłą obserwacją.
Oprócz głębokiego zaangażowania USA główna organizacja wenezuelskiej elity biznesowej (FEDECAMARAS) podobnie jak główne prywatne stacje telewizyjne, radio oraz gazety zaangażowała się w kampanię zastraszania. Producenci żywności i dystrybutorzy doprowadzili do poważnego chaosu i sprowokowali wielkie starcia w stolicy w nadziei na zwiększenie ilości głosów oddanych na "nie".
Kontratak Cháveza
W przemówieniu na forum prochavezowskiej organizacji przedsiębiorców, opowiadającej się za poprawkami, Przedsiębiorcy dla Wenezueli (EMPREVEN) wenezuelski prezydent ostrzegł przewodniczącego FEDECAMARAS, że jeżeli nadal będzie on groził rządowi puczem to wszystkie powiązane z organizacją firmy zostaną znacjonalizowane. Poza częścią trockistów innych małych środowisk większość zorganizowanych robotników, chłopów, niezamożnych farmerów, rad ubogich dzielnic, nieformalnie zatrudnionych i studentów szkół publicznych zmobilizowała sie i opowiada się za konstytucyjnymi poprawkami.
Przyczyną tak dużego poparcia jest kilka kluczowych poprawek. Jedna z nich przewiduje przeprowadzenie reformy rolnej i rozdysponowanie ziemi uzyskanej z wywłaszczenia pomiędzy pozbawionych ziemi i małych producentów. Chávez już osiedlił ponad 150 tysięcy robotników rolnych na dwóch milionach akrów ziemi. Inna poprawka przewiduje wprowadzenie powszechnego społecznego systemu ubezpieczeń dla całego sektora nieformalnego (sprzedawcy uliczni, służba domowa, samozatrudnieni) którzy stanowią 40 procent siły roboczej. Czas pracy zorganizowanych i niezorganizowanych robotników zostanie zmniejszony z 40 do 36 godzin w ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) bez obniżki płac. Otwarty dostęp do szkolnictwa i bezpłata wyższa edukacja zapewni większą szansę na zdobycie wykształcenia dla studentów z niższych klas społecznych. Poprawki umożliwią rządowi obejście obecnej blokady biurokratycznej uspołecznienia strategicznego przemysłu tworząc większe zatrudnienie i zmniejszając koszta produkcji. O wiele ważniejsze jest to, że poprawki zwiększą uprawnienia i budżet rad dzielnic i zalegalizują prowadzone przez nich inwestycje.
Wyborcy wspierający konstytucyjne poprawki głosują na "tak" ze względu na swoje społeczne i klasowe interesy. Sprawa przedłużenia kadencji prezydenta nie jest dla nich priorytetem. Na tej właśnie kwestii skupia się jednak prawica określając Cháveza jako "dyktatora", a referendum jako "pucz".
Opozycja
Przy silnym finansowym poparciu z strony ambasady amerykańskiej (według memorandum na samą propagandę wydano 8 milionów dolarów) biznesowej elity i mediów, prawica zorganizowała większość studentów z klas średnich i wyższych, zyskała poparcie hierarchii Kościoła rzymskokatolickiego, zamożnych dzielnic klasy średniej, całych sektorów handlu, nieruchomości i finansistów i oczywiście niektórych sektorów armii, zwłaszcza członków Gwardii Narodowej. Podczas, gdy prawica ma kontrolę nad głównymi prywatnymi mediami, publiczna telewizja i radio wspiera reformy. Chávez ma także poparcie wśród spadochroniarzy, oficerów średnich rang i większości generałów.
Wynik referendum z 2 grudnia będzie wielkim historycznym wydarzeniem, przede wszystkim dla Wenezueli, ale także dla reszty kontynentu. Głos na "tak" Pozytywny głos zapewni zalegalizowanie demokratyzacji systemu politycznego, uspołeczniego strategicznych sektorów gospodarki, wzmocni ubogich i zapewni podstawę do wprowadzenia uspołecznionego nadzoru administracyjnego w fabrykach. Negatywny głos (lub zakończony sukcesem wspierany przez USA pucz) oznaczać będzie zastopowanie tych obiecujących doświadczeń rządów ludowych, rozwiniętego państwa bezpieczeństwa socjalnego i demokratycznego socjalizmu. Może to także oznaczać wojskową dyktaturę i krwawą ła?nię jakiej nie widzieliśmy od czasu puczu generałów w Indonezji, gdzie zginęło ponad milion robotników i chłopów, lub puczu w Argentynie w 1976 roku w wyniku którego zginęło ponad 30 tysięcy Argentyńczyków zamordowanych przez wspieranych przez USA generałów.
Zdecydowany głos na "tak" nie zakończy amerykańskiej kampanii wojskowo-politycznej mającej na celu destabilizację sytuacji w Wenezueli, ale oczywiście osłabi i zdemoralizuje jej wykonawców. 2 grudnia 2007 roku Wenezuelczycy będą uczestniczyć w historycznym wydarzeniu.
Przypisy:
1. Na rzecz Demokracji Socjalnej (PODEMOS) to lewicowe ugrupowanie założone w 2003 roku. Na jej czele stoją Ismael García i Didalco Bolívar. Do niedawna wspierała prezydenta Hugo Cháveza.
2. Raúl Baduel to wenezuelski polityk, emerytowany generał i były minister obrony w rządzie Cháveza. W listopadzie 2007 roku zerwał z prezydentem w proteście przeciwko planom reform konstytucyjnych.
3. Czerwona Flaga (Bandera Roja) to partia zwolenników ideologii albańskiego lidera Envera Hodży. Powstała w 1970 roku w wyniku rozłamu w Ruchu Rewolucyjnej Lewicy.
4. Do lewicowej opozycji wobec Cháveza należą jeszcze m.in. socjaldemokraci z Akcji Demokratycznej, lewicowi komuniści oraz anarchiści.
|
|
3 grudzień 2007
|
|
James Petras
|
|
|
|
Prezydent odpoczywa służbowo
czerwiec 6, 2003
Dariusz Kucharski http://www.se.com.pl
|
Gwia?dzie z koniami
styczeń 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Strażnicy dobra wspólnego"
maj 1, 2005
Witold Filipowicz
|
Rozpoczyna się nowy rok szkolny
wrzesień 1, 2002
AŁ
|
7,8 mld złotych "strat" NBP
maj 30, 2008
Dziennik
|
Prawo do ludzkiej godności
październik 23, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Feudalizm trzeciego tysiąclecia
sierpień 18, 2003
Artur Łoboda
|
Policjanci izraelscy użyli dziecka jako żywej tarczy
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
|
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Tarcza
sierpień 17, 2008
Artur Łoboda
|
Bojownicy o "wolność"
kwiecień 7, 2007
Piotr Ciszewski
|
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
|
KOŚCIÓŁ A MASONERIA
kwiecień 5, 2004
|
Izrael Adam Szamir o "solidarności" Polskich Magnatów z Żydami
luty 6, 2006
Izrael Adam Szamir
|
Gruba kreska Solidarności
kwiecień 25, 2005
Leszek Skonka
|
List do Prezydenta RP w sprawie "potępienia" dorobku Feliksa Konecznego
marzec 9, 2007
Mirosław Dakowski
|
Dlaczego UE jest zgubą dla Polski
kwiecień 5, 2003
Filip Adwent
|
Adres dla włamywaczy
kwiecień 10, 2007
Marek Olżyński
|
więcej -> |
|