|
Adam Słomka w więzieniu za niezapięcie pasów bezpieczeństwa!
|
|
Od 10 kwietnia lider KPN Niezłomni-Adam Słomka po raz kolejny przebywa w areszcie w Mysłowicach. Sąd Rejonowy w Katowicach zadecydował o wykonaniu kary pozbawienia wolności skazując go za wiezienie pasażerów autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz odmowy zdjęcia podczas rozprawy sądowej czapki-maciejówki.
Wyrok jest nieprawomocny a zwolennicy Słomki twierdzą, że areszt jest bezpodstawny - To skandaliczna decyzja by w 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej Adam Słomka były katowicki poseł był umieszczany w zakładzie karnym. Według nas miało to na celu zakłócenie uroczystości - powiedział Paweł Czyż z KPN w rozmowie TVP 3 Katowice.
Dzisiaj w geście solidarności ze Słomką, grupa działaczy KPN Niezłomni zamierza około 13.00 wejść do gmachu Sądu Okręgowego w Katowicach i pozostać tam aż do chwili uwolnienia Słomki.
– Od lat Pan Adam Słomka domaga się oczyszczenia wymiaru sprawiedliwości z sędziów i prokuratorów, którzy w czasach PRL stosowali polityczne represje wobec działaczy opozycji demokratycznej. Jego niezłomna postawa i publiczne protesty doprowadziły m.in. do relegowania z Policji wielu funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa, którzy w przeszłości działali na rzecz dławienia niepodległościowych aspiracji Polaków – pisze w interpelacji poseł dr hab. Józef Brynkus, skierowanej do szefa MSWiA i Ministra Sprawiedliwości.
Jego osadzenie w więzieniu w 77. rocznicę zbrodni w Katyniu jest SZOKUJĄCE i nieprzypadkowe. Można odnieść wrażenie, że lider Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni Adam Słomka poprzez zainicjowanie zmian w wymiarze sprawiedliwości i wystawienie pod gmachem Sądu Najwyższego „namiotowego miasteczka protestu”, którego celem jest doprowadzenie do dekomunizacji i lustracji w sądownictwie oraz wprowadzenie tzw. „ław przysięgłych” w postępowaniach karnych i szczególnie skomplikowanych cywilnych (wzorem II RP) naraził się „nadzwyczajnej kaście”. Dodaję przy tym, że Pan Adam Słomka ujawnił listę kilkunastu sędziów Sądu Najwyższego uczestniczących w komunistycznych represjach.
|
|
14 kwiecień 2017
|
|
niezalezna.pl
|
|
|
|
Pogarda zabija
styczeń 25, 2004
Andrzej Kumor
|
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
|
Makler okradł bank na 5 mld euro
styczeń 24, 2008
PAP
|
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
|
W Trzeciej RP opłaca się być bandytą
styczeń 22, 2004
IAR
|
Śmierdziel
listopad 13, 2004
|
Z tarczą na ramieniu ...
styczeń 17, 2008
Gregory Akko
|
Biblijny Raj (PaRDeS, Paradise)
maj 21, 2006
Ireneusz Kania
|
Dwa miliony euro grzywny dla Sorosa?
listopad 14, 2002
PAP
|
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowy Porządek Strategiczny na Rynku Paliwa
listopad 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polski Front Narodowy
czerwiec 17, 2005
|
Może ktoś z Państwa doradzi
wrzesień 27, 2006
zaprasza.net
|
Problem uregulowania kwestii wizowych między Polską a USA -rozwiązania stosowane wobec obywateli USA przez inne kraje
marzec 26, 2008
tłumacz
|
Dzwony biją nie dla Polaków!
marzec 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Co robić?
październik 8, 2005
Stanisław Bulza
|
Sztuka zarządzania, czyli co ma przyszłość w biznesie
styczeń 1, 0000
CZESŁAW RYCHLEWSKI (Trybuna )
|
Papieski dialog z Żydami
kwiecień 21, 2005
|
Izrael tylko dla Żydów. Propozycja zaostrzenia przepisów imigracyjnych
listopad 22, 2006
bibula
|
Bohaterowie czy omamieni?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|