ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Miś Kamiński i Borys Budka w rękawiczkach 
30 marzec 2020      Alina
Przeorany umysł Ludzkości 
12 grudzień 2015      Artur Łoboda
Debata prezydencka 2020 w TVP 
7 maj 2020      Alina
Sędziowie zawiśli 
14 kwiecień 2017     
Jakubiak, Cejrowski o COP24: „Polska będzie kupować prąd z Niemiec, bo będzie tańszy niż u nas" 
4 grudzień 2018      Alina
Do wiadomosci 
26 kwiecień 2010      Goska
Sztuka i antysztuka - skąd się to wzięło - Andrzej Pityński, absolwent Krakowskiej ASP 
7 luty 2019      Alina
Szwajcaria zapewnia bezpłatną chlorochinę. Od kwietnia. 
28 grudzień 2020      Obserwator
Dyspozycyjna Prokuratura wie lepiej 
1 lipiec 2015      Artur Łoboda
Recenzja książki "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" 
31 maj 2013      Mirosław Szyłak-Szydłowski
Oszuści z Holokaust Industrie - na drzewo! 
14 kwiecień 2019      Alina
"Trzy twarze Juliana Haraschina". Dyskusja w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej 
1 luty 2016      Krystian Brodacki
Czesi, Słowacy i interes narodowy 
3 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
W Irlandii wygrała wybory partia narodowa 
26 luty 2011      PAP
Obrona zbrodniczego homoseksualizmu 
22 luty 2013      Artur Łoboda
Pomnik stulecia Bitwy warszawskiej 
1 marzec 2020     
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek? 
21 styczeń 2017     
BIEL I CZERWIEŃ 
10 maj 2019      Jolanta Michna
Święty Żyd 
20 listopad 2018     
"Zdrowotny" skutek silnego pola elektromagnetycznego 
17 listopad 2020     

 
 

Prywatyzacja wojen USA

Prywatyzacja wojen USA na Bliskim Wschodzie idzie w parze z „dobrem Izraela,” który czuje się bezpiecznej w czasie, kiedy siły zbrojne zajęte są pacyfikacją krajów w regionie Zatoki Perskiej i Morza Czarnego. Jednocześnie w regionie tym znajduje się 70% światowych rezerw ropy naftowej i ponad 40% gazu ziemnego. Naturalnie lobby Izraela wykorzystuje ten fakt jak też kolosalne zyski przemysłu zbrojeniowego wraz z lukratywną prywatyzacją wojen na Bliskim Wschodzie.

Komisja Federalna Kontraktów Wojennych na terenie Iraku i Afganistanu opublikowała raport na 111 stron z wstępnych ustaleń śledztwa dotyczącego udziału firm prywatnych w operacjach pacyfikacyjnych, w których to operacjach zatrudnione jest blisko ćwierć miliona cywilów, w tym 80% cudzoziemców, wielu z Izraela, zwłaszcza wśród tłumaczy na język arabski i specjalistów w stosowaniu tortur na muzułmanach. Ponieważ oficjalnym językiem Izraela jest zmodernizowany język hebrajski podobny do języka arabskiego wielu Żydów-tłumaczy jest zatrudnianych przez USA.

Zakontraktowani cudzoziemcy współpracują z wojskiem USA, Departamentem Stanu oraz z Agencją do Międzynarodowego Rozwoju. W sumie cywile często są bardziej liczebni niż żołnierze USA w regionach pacyfikowanych. Śledztwo wykazuje, że mimo korzyści z usług tych cywilów, prywatyzacja wojny prowadzi do kolosalnej rozrzutności i oszustw na miliardy dolarów kosztem pieniędzy skarbowych. Kontrakty są przygotowywane w niechlujny sposób, bez sumiennego planowania. Wśród firm kontraktowanych istnieje bardzo mała konkurencja i zbyt mało jest nadzoru ze strony rządu.

Ostatnio ilość „prywatnych agentów bezpieczeństwa” w Iraku wzrosła o 23% oraz w Afganistanie o 29% gdzie do niedawna było 40,000 żołnierzy USA i 68,197 cywilów na kontraktach, w ramach prywatyzacji operacji pacyfikacyjnych. W tym samym czasie ilość zakontraktowanych cywilów w Iraku wynosiła 132,610, czyli tyle samo, co liczba wojsk okupacyjnych USA, według Jeremy Scahill’a, autora książki pod tytułem: „Blackwater: Powstanie Największej Na Świecie Najemnej Armii.”

Autor ten uważa, że prezydent Obama niby stara się o opinię bardziej pokojowego, niż był jego poprzednik wojowniczy prezydent Bush, podczas gdy w praktyce kontynuuje on wojenną politykę Bush’a, tak w sprawach pacyfikacji Iraku i Afganistanu, jak w sprawach prywatyzacji wojskowych działań wojennych. Niestety najemni cywile notorycznie i bezkarnie popełniają zbrodnie na miejscowej ludności.

Jest rzeczą charakterystyczną, że prezydent Obama kontynuuje budowę kolonialnej fortecy w formie kolosalnej ufortyfikowanej ambasady USA nie tylko w Iraku. Fortece te stają się bazami operacji cywilnych organizacji, żerujących na prywatyzacji wojny. Jeżeli prezydent Obama rzeczywiście chce pokoju, to w jakim celu buduje w Pakistanie kolosalną ufortyfikowaną ambasadę podobną do ambasady w Bagdadzie i jednocześnie zatrudnia coraz więcej prywatnych ochraniarzy i tworzy z nich największą najemną armię na świecie.

Scahill krytykuje powierzanie dowództwa w Afganistanie generałowi McChrystal’owi, człowiekowi oskarżonemu o organizowanie tajnych więzień w Iraku i dokonywanie egzekucji bez sądu. Ten sam generał dał pośmiertnie wysokie odznaczenie bojowe znanemu sportowcowi Pat’owi Tillman’owi, człowiekowi, który był przez pomyłkę zastrzelony przez żołnierzy USA.

Blisko 200 miliardów dolarów kosztuje wojna w Afganistanie, której koszty w niedalekiej przyszłości przekroczą 500 miliardów dolarów, podczas gdy publiczność w USA nie wie, że większość tych kosztów wojennych pochłaniają wypłaty na rzecz korporacji prywatnych działających dla zysku. Wzrost zysków korporacji z prywatyzacji wojny idzie w parze z powiększaniem działań wojennych i pacyfikacyjnych. Ostrzegał przed tym prezydent Eisenhower z końcem jego kadencji, pół wieku temu.

Wśród wybitnych korporacji działających w prywatyzacji wojny jest korporacja Halliburton, w której naczelnym dyrektorem był późniejszy wiceprezydent Dich Cheney, który faktycznie kierował polityką zagraniczną USA w rządzie prezydenta Bush’a i bardzo wzbogacił korporację Halliburton, nawet bez narażania tej korporacji na konkurencję. Inspekcje jakości wykonania kontraktów przez korporację Cheney’a wykazały brakoróbstwo na wielką skalę.

Wielkie straty wśród miejscowych cywilów w Iraku, Afgnistanie i w Pakistanie przyczyniają się do szybkiego wzrostu miejscowego ruchu oporu w pacyfikowanych krajach, według Komitetu Obrony Praw Człowieka przy ONZ. Komitet ten oskarża USA o masowe zabijanie ludności cywilnej w Afganistanie w ramach tak zwanej „dobrej wojny” jak teraz nazywa się nowa wersja wojny sprywatyzowanej. Jednocześnie w miarę rosnącego powiększania prywatyzacji wojny postępuje sabotaż procesu demokratycznego w USA i w innych państwach.

WWW.pogonowski.com
23 listopad 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ataki na polskość
wrzesień 8, 2007
..
USA w cieniu potęgi koszmarów?
styczeń 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
Nigdzie nie ma czwartej Polski za to jeden wielki pic
styczeń 23, 2006
Społeczeństwo inwigilowane
marzec 29, 2003
Lig
WP jak TPSA
październik 17, 2003
Tomasz Sęk
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
RPO wnosi o stwierdzenie niekonstytucyjności rozporządzenia KRRiT
sierpień 1, 2002
PAP
Szturmy kanadyjskie
styczeń 24, 2006
zaprasza.net
"Młodzi" się "skrzykują" - starzy - podjudzają
maj 24, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Różne światy - czyli - co Wy tu robicie?!
październik 25, 2007
Artur Łoboda
Czy jest choć jedna osoba gotowa pomóc Polsce?
luty 11, 2009
Artur Łoboda
Jak na dłoni
marzec 29, 2004
Agata
Wojenne Straty Ludności Iraku
marzec 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dla Premiera trawniki ważniejsze od ludzi...
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
Karta z dziejów ludzkości
listopad 18, 2004
Julian Tuwim
Tolerancja ?
sierpień 21, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Odpowiedzialność za słowa
kwiecień 25, 2003
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
Do Dorothy..
grudzień 3, 2007
prof.Ratler z Sydney
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media