ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nie musimy pozostać bezsilni 
23 październik 2015      Artur Łoboda
Znowu z deszczu pod rynnę? A może w końcu demokracja bezpośrednia? 
6 styczeń 2013      Artur Łoboda
Ambasador Izraela w Polsce?  
29 październik 2019      Artur Łoboda
Najlepsze lekarstwa 
22 listopad 2019      Artur Łoboda
Obligacje loteryjne – kolejne szaleństwa rządzących 
13 lipiec 2016      www.independenttrader.pl
Szokujące świadectwo gwiazdy włoskiej opery o środowisku LGBT i patologiach wśród artystów! Dominika Zamara 
24 sierpień 2020     
Nad Polską zapanują ciemności. 
20 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Dalekie przyczyny obecnej wojny na Ukrainie 
11 kwiecień 2022     
Szczyt bezczelności 
3 lipiec 2014      Artur Łoboda
Mętna woda PiS 
28 listopad 2016      Artur Łoboda
Szokujący temat 
28 październik 2011      Bogusław
Uwagi na 30 maja 2014 roku. 
30 maj 2015      Artur Łoboda
Strzeżcie się przed "przyjaciółmi" 
15 luty 2016      Artur Łoboda
Centrala Swiatowego Ryzyka 
22 wrzesień 2010      Goska
Wałęsa kontra Wyszkowski 
31 sierpień 2010      PAP
Góralski filozof kontra agent Bauman 
29 grudzień 2013      Artur Łoboda
Teorie "profesura" 
13 maj 2020      Artur Łoboda
Robią nas w konia: pseudo-KATOLICY i pseudo-WIERZĄCY u władzy #161  
29 listopad 2016      podziemnaTV
Polactwo Ziemkiewicza 
23 sierpień 2020      Artur Łoboda
SEDZIOWIE 
1 czerwiec 2017      Wieslawa

 
 

Odstraszanie Izraela za pomocą rakiet Iranu


Jak twierdzi jerozolimska gazeta Haaretz, największym koszmarem Izraela jest zagrożenie stratą monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, przez izraelskie siły zbrojne. Izrael wymyśla najrozmaitsze oskarżenia pod adresem Iranu i obecnie głosi, że Iran zagraża bytowi Izraela, podobnie jak dawniej propaganda izraelska twierdziła, że Irak z Saddam’em Hussein’em na czele, był niby zagrożeniem bytu Izraela. Natomiast według profesora Zelikov’a, właśnie dla dobra Izraela, odbył się najazd USA na Irak, wśród histerycznych wypowiedzi pani Rice w Białym Domu, na temat widma „chmury w kształcie grzyba” nad Nowym Jorkiem, jakoby z powodu nuklearnych pocisków z Iraku.

Podczas gdy tragedia żydowska z czasów ostatniej wojny przedstawia poniżej 3% ofiar masowych mordów w dwudziestym wieku, propaganda żydowskiego ruchu roszczeniowego ten fakt przemilcza i narzuca w programach szkolnych opinię, że w dwudziestym wieku zwanym „wiekiem śmierci” najważniejsze starty ponieśli Żydzi. Instytuty badawcze i specjaliści twierdzą, że w wieku dwudziestym najwięcej ludzi było zamordowanych w całej historii ludzkości. Oceny specjalistów wahają się od 188 do ponad 210 milionów ofiar, jak o tym można łatwo przekonać się na Internecie.

Izrael kiedyś skutecznie zbombardował ośrodek nuklearny wraz z elektrownią w Iraku. Obecnie USA, jak dotąd nie pozwala bombowcom izraelskim na przelot nad Irakiem. Natomiast według przekazu mediów, z 28go września 2009, już zaczęło się odstraszanie Izraela, za pomocą salw rakiet z arsenału irańskiego. Głowice dwóch, z pośród wielu wystrzelonych dotąd rakiet, mogłyby uderzyć w elektrownie nuklearne w Izraelu, lub w ośrodek nuklearny w Dimona na pustyni Negev. Gdyby się to stało w wielkiej salwie odwetowej, to według pacyfistów amerykańskich, zrzeszonych w organizacji Green Peace, teren izraelski i nawet wyspa Cypr stałyby się zatrute radio-aktywnie. Zatrucie grozi powierzchni w promieniu 450 km.

Według byłego prezydenta USA, Jimmy Carter’a, izraelski arsenał nuklearny ma około 150 bomb, podczas gdy inni oceniają ten arsenał na około stu bomb. Istnienie monopolu nuklearnego Izraela naturalnie destabilizuje Bliski Wschód, zwłaszcza, że gdyby za kilka lat Iran wyprodukował swoją pierwsza bombę nuklearną, to głównym efektem byłaby złamanie monopolu nuklearnego Izraela, ale w żadnym wypadku nie zagrożenie państwa żydowskiego wojną nuklearną w chwili, kiedy stosunek byłby jeden do stu w wielkości przyszłych arsenałów irańskiego w porównaniu do izraelskiego.

Niemniej faktem jest, że Teheran grozi, że jeżeli zostanie zaatakowany przez USA lub Izrael, to natychmiast wystrzeli salwę odwetową głównie w Izrael, który Persowie irańscy uważają za największe zło na świecie, zwłaszcza, ponieważ Żydzi izraelscy obecnie podobnie traktują Arabów tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny.

Propaganda izraelska twierdzi, że Hamas dotąd użył 10,000 rakiet przeciwko osiedlom żydowskim. ale nie podaje ani zestawienia start w ludziach po obu stronach, ani nie wyjaśniają o jakich pociskach jest mowa. Faktem jest że Hamas i Hezbollah otrzymują pomoc z Iranu. Jest to głównym powodem, dla którego Izrael chce zniszczyć Iran. Natomiast Iran uważa Izrael za wroga, ponieważ aparat terroru obalonego szacha był zorganizowany przez służby specjalne Izraela. Pomoc Iranu jest skuteczna jak wykazało zwycięstwo Hezbollah w Libanie na armią Izraela.

Irańskie rakiety Szahab-3 i Sadżdżil o zasięgu od 1500 do 2000 km, były wystrzelone na pustyni po wydaniu komunikatu przez Iran, że dokonuje wzbogacania uranu na poziomie paliwa znacznie poniżej wzbogacenia koniecznego do produkcji bomb nuklearnych, w dotąd nie-ogłaszanym miejscu. Sam fakt istnienia drugiego ośrodka wzbogacania uranu powoduje nawoływanie do zastosowania nowych sankcji przeciwko Iranowi, przez sojuszników Izraela, USA, W. Brytanii i Francji. Rosja i Chiny oponują.

Nie są to pierwsze demonstracje rakiet o takim zasięgu. Najwyraźniej pokaz manewrów irańskich jest częścią dialogu między przyjaciółmi i oponentami monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu, Hassan Qaszqavi zapewnił, że próbne wystrzały tych pocisków nie mają nic wspólnego z naciskiem na Iran w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Stwierdził on, że wystrzały te są częścią obchodów Święta Obrony Narodowej Iranu.

Dowódca lotnictwa Gwardii Rewolucyjnej, generał Hossein Salami powiedział, że obecne wystrzały na pustyni są „ostrzeżeniem dla chciwych państw, które szerzą postrach; wystrzały te demonstrują, że [Iran] jest w stanie szybko i odpowiednio zareagować na ataki wrogów.”
„Zareagujemy na każdą akcję wojskową przeciwko nam w miażdżący sposób, bez względu na to które państwo lub reżym napadnie na nas.”

Eksperci zachodni oskarżają Iran o używanie fotomontaży z 2008 roku, żeby ukryć wystrzały, które się nie powiodły. Opisuje to między innymi Jeffrey Fleishman z Kairu, reporter Los Angeles Times w artykule pod tytułem „Iran wystrzelił dwie rakiety zdolne dosięgnąć Izraela i baz USA,” i donosi, że wystrzały te mają być dowodem siły Iranu wobec presji i gróźb sankcji przez USA, Francję i Brytanię. „Dialog nuklearny” z Iranem trwa wśród gróźb i straszenia.

WWW.pogonowski.com
28 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

“Niezależne” media
październik 17, 2007
Artur Łoboda
"Dziennik" z kropką
maj 8, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Przynieście nam głowy zdrajców
wrzesień 12, 2004
Anna Radziwiłł: nic już nie zmieniać w systemie edukacji
sierpień 5, 2004
IAR
Umysłowy uwiąd
październik 28, 2008
Karol Jasiński
Po tamtej stronie wolności, czyli szara strefa moralności
sierpień 8, 2007
Marek Olżyński
Ameryko, obud? się!
październik 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
30 milionów durniów?
grudzień 15, 2002
Artur Łoboda
hołota i żydohołota
maj 12, 2005
Artur Łoboda
Rozszerzenie RPP niezgodne z konstytucją
czerwiec 28, 2002
PAP
Niebo błękitne nade mną ...
marzec 19, 2007
Artur Łoboda
Obiecana przez polityków praca za granicą
sierpień 2, 2004
Na lewo od PRL-owskiego aparatu PZPR
grudzień 4, 2008
tłumacz
Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna
maj 18, 2006
Stanisław Michalkiewicz
25 razy o Wałęsie (1)
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
Nikt naprawdę nie chce tej wojny z wyjątkiem ...
styczeń 26, 2003
PAP
Nie rozcięty węzeł według Kołodki
lipiec 5, 2002
PAP
Biskupi
wrzesień 22, 2004
Wyobra?cie sobie Państwo
styczeń 24, 2003
Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło
czerwiec 27, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media