ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto tutaj powariował? 
13 maj 2019     
Historia holokaustu w wersji syjonistów 
1 kwiecień 2014      Artur Łoboda
PiS na własne życzenie 
19 grudzień 2016     
Dzień astronomii 
11 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
15 niewygodnych pytań ws. żydowskich.  
1 kwiecień 2018      medianarodowe.com
Szkolny przykład manipulacji - komentarz 
9 styczeń 2021      Artur Łoboda
Urban platformowej RP 
20 maj 2015      Artur Łoboda
Mistyfikacje na temat historii, a współczesność 
3 czerwiec 2013      Artur Łoboda
REVIEW ESSAY The Transparent Cabal  
10 styczeń 2010      Karen Kwiatkowski
Protest w Berlinie przeciwko wojnie kowidowej
(Relacja na żywo)
 
29 sierpień 2020     
"Polscy zdrajcy" według Bartoszewskiego 
1 marzec 2011      Artur Łoboda
Ostatni lot do Katynia 
10 kwiecień 2011      Elzbieta Gawlas
Czym jest piękno – czym jest sztuka?  
4 listopad 2013      Artur Łoboda
„Wyremontowany” etos AK 
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Co jest grane z tym wirusem? 
7 marzec 2020     
Przesłanie do Polaków 
25 grudzień 2020      Zbigniew Herbert
*** 
23 luty 2017      Jolanta Michna
Milczenie jest złotem  
17 lipiec 2009      Artur Łoboda
Niewolnicy Europy 
9 luty 2015      Artur Łoboda
Na chłopski rozum 
3 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Odstraszanie Izraela za pomocą rakiet Iranu


Jak twierdzi jerozolimska gazeta Haaretz, największym koszmarem Izraela jest zagrożenie stratą monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, przez izraelskie siły zbrojne. Izrael wymyśla najrozmaitsze oskarżenia pod adresem Iranu i obecnie głosi, że Iran zagraża bytowi Izraela, podobnie jak dawniej propaganda izraelska twierdziła, że Irak z Saddam’em Hussein’em na czele, był niby zagrożeniem bytu Izraela. Natomiast według profesora Zelikov’a, właśnie dla dobra Izraela, odbył się najazd USA na Irak, wśród histerycznych wypowiedzi pani Rice w Białym Domu, na temat widma „chmury w kształcie grzyba” nad Nowym Jorkiem, jakoby z powodu nuklearnych pocisków z Iraku.

Podczas gdy tragedia żydowska z czasów ostatniej wojny przedstawia poniżej 3% ofiar masowych mordów w dwudziestym wieku, propaganda żydowskiego ruchu roszczeniowego ten fakt przemilcza i narzuca w programach szkolnych opinię, że w dwudziestym wieku zwanym „wiekiem śmierci” najważniejsze starty ponieśli Żydzi. Instytuty badawcze i specjaliści twierdzą, że w wieku dwudziestym najwięcej ludzi było zamordowanych w całej historii ludzkości. Oceny specjalistów wahają się od 188 do ponad 210 milionów ofiar, jak o tym można łatwo przekonać się na Internecie.

Izrael kiedyś skutecznie zbombardował ośrodek nuklearny wraz z elektrownią w Iraku. Obecnie USA, jak dotąd nie pozwala bombowcom izraelskim na przelot nad Irakiem. Natomiast według przekazu mediów, z 28go września 2009, już zaczęło się odstraszanie Izraela, za pomocą salw rakiet z arsenału irańskiego. Głowice dwóch, z pośród wielu wystrzelonych dotąd rakiet, mogłyby uderzyć w elektrownie nuklearne w Izraelu, lub w ośrodek nuklearny w Dimona na pustyni Negev. Gdyby się to stało w wielkiej salwie odwetowej, to według pacyfistów amerykańskich, zrzeszonych w organizacji Green Peace, teren izraelski i nawet wyspa Cypr stałyby się zatrute radio-aktywnie. Zatrucie grozi powierzchni w promieniu 450 km.

Według byłego prezydenta USA, Jimmy Carter’a, izraelski arsenał nuklearny ma około 150 bomb, podczas gdy inni oceniają ten arsenał na około stu bomb. Istnienie monopolu nuklearnego Izraela naturalnie destabilizuje Bliski Wschód, zwłaszcza, że gdyby za kilka lat Iran wyprodukował swoją pierwsza bombę nuklearną, to głównym efektem byłaby złamanie monopolu nuklearnego Izraela, ale w żadnym wypadku nie zagrożenie państwa żydowskiego wojną nuklearną w chwili, kiedy stosunek byłby jeden do stu w wielkości przyszłych arsenałów irańskiego w porównaniu do izraelskiego.

Niemniej faktem jest, że Teheran grozi, że jeżeli zostanie zaatakowany przez USA lub Izrael, to natychmiast wystrzeli salwę odwetową głównie w Izrael, który Persowie irańscy uważają za największe zło na świecie, zwłaszcza, ponieważ Żydzi izraelscy obecnie podobnie traktują Arabów tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny.

Propaganda izraelska twierdzi, że Hamas dotąd użył 10,000 rakiet przeciwko osiedlom żydowskim. ale nie podaje ani zestawienia start w ludziach po obu stronach, ani nie wyjaśniają o jakich pociskach jest mowa. Faktem jest że Hamas i Hezbollah otrzymują pomoc z Iranu. Jest to głównym powodem, dla którego Izrael chce zniszczyć Iran. Natomiast Iran uważa Izrael za wroga, ponieważ aparat terroru obalonego szacha był zorganizowany przez służby specjalne Izraela. Pomoc Iranu jest skuteczna jak wykazało zwycięstwo Hezbollah w Libanie na armią Izraela.

Irańskie rakiety Szahab-3 i Sadżdżil o zasięgu od 1500 do 2000 km, były wystrzelone na pustyni po wydaniu komunikatu przez Iran, że dokonuje wzbogacania uranu na poziomie paliwa znacznie poniżej wzbogacenia koniecznego do produkcji bomb nuklearnych, w dotąd nie-ogłaszanym miejscu. Sam fakt istnienia drugiego ośrodka wzbogacania uranu powoduje nawoływanie do zastosowania nowych sankcji przeciwko Iranowi, przez sojuszników Izraela, USA, W. Brytanii i Francji. Rosja i Chiny oponują.

Nie są to pierwsze demonstracje rakiet o takim zasięgu. Najwyraźniej pokaz manewrów irańskich jest częścią dialogu między przyjaciółmi i oponentami monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu, Hassan Qaszqavi zapewnił, że próbne wystrzały tych pocisków nie mają nic wspólnego z naciskiem na Iran w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Stwierdził on, że wystrzały te są częścią obchodów Święta Obrony Narodowej Iranu.

Dowódca lotnictwa Gwardii Rewolucyjnej, generał Hossein Salami powiedział, że obecne wystrzały na pustyni są „ostrzeżeniem dla chciwych państw, które szerzą postrach; wystrzały te demonstrują, że [Iran] jest w stanie szybko i odpowiednio zareagować na ataki wrogów.”
„Zareagujemy na każdą akcję wojskową przeciwko nam w miażdżący sposób, bez względu na to które państwo lub reżym napadnie na nas.”

Eksperci zachodni oskarżają Iran o używanie fotomontaży z 2008 roku, żeby ukryć wystrzały, które się nie powiodły. Opisuje to między innymi Jeffrey Fleishman z Kairu, reporter Los Angeles Times w artykule pod tytułem „Iran wystrzelił dwie rakiety zdolne dosięgnąć Izraela i baz USA,” i donosi, że wystrzały te mają być dowodem siły Iranu wobec presji i gróźb sankcji przez USA, Francję i Brytanię. „Dialog nuklearny” z Iranem trwa wśród gróźb i straszenia.

WWW.pogonowski.com
28 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Niech żyje Serbia!
luty 25, 2008
Adam Śmiech
Azerbejdżan wobec rywalizacji USA i Rosji
wrzesień 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Brzytew", czyli wolność wynegocjowana
wrzesień 5, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
Polonia Śpi??
listopad 5, 2006
Bogusław
„Artystom wolno masy robić na szaro”
maj 17, 2008
Dariusz Kosiur
Wyobra?cie sobie Państwo
styczeń 24, 2003
OGŁOSZONO ROZSZERZENIE UNII EUROPEJSKIEJ
grudzień 14, 2002
List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej
luty 8, 2007
USOPAL
Droga do WOLNOSCI?? WOLNOSCI ???WOLNOSCI ?????????????
listopad 17, 2006
emigriusz.z
Zemsta
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
Jedno jest pewne
sierpień 9, 2005
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kongres Polski Suwerennej - Komunikat z dnia 6 listopada 2004
listopad 17, 2004
Jak Wprost ocenialo Polakow.
sierpień 11, 2007
Przedruk z Naszego Dziennika
Izrael niebezpieczny dla polityków w USA
marzec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Gryps z Warszawy
styczeń 17, 2003
MACIEJ RADWAN RYBIŃSKI www.dziennik.krakow.pl
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
Kolaboracja
sierpień 5, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media