ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

A co powiecie na to ? 
23 kwiecień 2012      ~wkużony z Włocławka
Akuszerzy komunizmu 
10 styczeń 2013      Artur Łoboda
Jak Żydzi kolaborowali z Niemcami 
31 styczeń 2018      Leszek Pietrzak
Święto Paschalnej Ofiary i jej „upiększające świat” znaczenie… 
4 kwiecień 2010      Dr Marek Głogoczowski
Dlaczego nie komentuję najgłośniejszych wydarzeń? 
22 marzec 2016      Artur Łoboda
Największa manipulacja w dziejach świata 
18 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com
Strzeżmy się tych ludzi 
30 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Od 22 lat prowadzona jest przeciwko Narodowi Polskiemu wojna 
13 listopad 2011      Artur Łoboda
Katyn tragedy - Holocaust vs Beheading of the Polish Nation 
23 kwiecień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Działania USA w tradycji kolonializmu brytyjskiego 
25 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Za jaką cenę? 
7 kwiecień 2017     
Jak Rząd mówi to mówi 
15 czerwiec 2018     
Zmiana dekoracji i symboli - rozpoczęta 
25 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Zmurszałe filary państwa 
5 padziernik 2009      mifin@wp.pl
Wiesław Sokołowski KILKA WAŻNYCH PYTAŃ 2012 wiersz  
22 marzec 2012      www.trwanie.com
O ojczyznę trzeba walczyć, ale przede wszystkim głową! 
14 listopad 2016     
Przypadki Zygmunta Jana Prusińskiego 
29 czerwiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Za co tak nienawidzą PiS 
30 sierpień 2018      Artur Łoboda
Kornel Morawiecki 
12 listopad 2015      Artur Łoboda
Polska z lotu ptaka 1999 
21 listopad 2013      Artur Łoboda

 
 

Odstraszanie Izraela za pomocą rakiet Iranu


Jak twierdzi jerozolimska gazeta Haaretz, największym koszmarem Izraela jest zagrożenie stratą monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, przez izraelskie siły zbrojne. Izrael wymyśla najrozmaitsze oskarżenia pod adresem Iranu i obecnie głosi, że Iran zagraża bytowi Izraela, podobnie jak dawniej propaganda izraelska twierdziła, że Irak z Saddam’em Hussein’em na czele, był niby zagrożeniem bytu Izraela. Natomiast według profesora Zelikov’a, właśnie dla dobra Izraela, odbył się najazd USA na Irak, wśród histerycznych wypowiedzi pani Rice w Białym Domu, na temat widma „chmury w kształcie grzyba” nad Nowym Jorkiem, jakoby z powodu nuklearnych pocisków z Iraku.

Podczas gdy tragedia żydowska z czasów ostatniej wojny przedstawia poniżej 3% ofiar masowych mordów w dwudziestym wieku, propaganda żydowskiego ruchu roszczeniowego ten fakt przemilcza i narzuca w programach szkolnych opinię, że w dwudziestym wieku zwanym „wiekiem śmierci” najważniejsze starty ponieśli Żydzi. Instytuty badawcze i specjaliści twierdzą, że w wieku dwudziestym najwięcej ludzi było zamordowanych w całej historii ludzkości. Oceny specjalistów wahają się od 188 do ponad 210 milionów ofiar, jak o tym można łatwo przekonać się na Internecie.

Izrael kiedyś skutecznie zbombardował ośrodek nuklearny wraz z elektrownią w Iraku. Obecnie USA, jak dotąd nie pozwala bombowcom izraelskim na przelot nad Irakiem. Natomiast według przekazu mediów, z 28go września 2009, już zaczęło się odstraszanie Izraela, za pomocą salw rakiet z arsenału irańskiego. Głowice dwóch, z pośród wielu wystrzelonych dotąd rakiet, mogłyby uderzyć w elektrownie nuklearne w Izraelu, lub w ośrodek nuklearny w Dimona na pustyni Negev. Gdyby się to stało w wielkiej salwie odwetowej, to według pacyfistów amerykańskich, zrzeszonych w organizacji Green Peace, teren izraelski i nawet wyspa Cypr stałyby się zatrute radio-aktywnie. Zatrucie grozi powierzchni w promieniu 450 km.

Według byłego prezydenta USA, Jimmy Carter’a, izraelski arsenał nuklearny ma około 150 bomb, podczas gdy inni oceniają ten arsenał na około stu bomb. Istnienie monopolu nuklearnego Izraela naturalnie destabilizuje Bliski Wschód, zwłaszcza, że gdyby za kilka lat Iran wyprodukował swoją pierwsza bombę nuklearną, to głównym efektem byłaby złamanie monopolu nuklearnego Izraela, ale w żadnym wypadku nie zagrożenie państwa żydowskiego wojną nuklearną w chwili, kiedy stosunek byłby jeden do stu w wielkości przyszłych arsenałów irańskiego w porównaniu do izraelskiego.

Niemniej faktem jest, że Teheran grozi, że jeżeli zostanie zaatakowany przez USA lub Izrael, to natychmiast wystrzeli salwę odwetową głównie w Izrael, który Persowie irańscy uważają za największe zło na świecie, zwłaszcza, ponieważ Żydzi izraelscy obecnie podobnie traktują Arabów tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny.

Propaganda izraelska twierdzi, że Hamas dotąd użył 10,000 rakiet przeciwko osiedlom żydowskim. ale nie podaje ani zestawienia start w ludziach po obu stronach, ani nie wyjaśniają o jakich pociskach jest mowa. Faktem jest że Hamas i Hezbollah otrzymują pomoc z Iranu. Jest to głównym powodem, dla którego Izrael chce zniszczyć Iran. Natomiast Iran uważa Izrael za wroga, ponieważ aparat terroru obalonego szacha był zorganizowany przez służby specjalne Izraela. Pomoc Iranu jest skuteczna jak wykazało zwycięstwo Hezbollah w Libanie na armią Izraela.

Irańskie rakiety Szahab-3 i Sadżdżil o zasięgu od 1500 do 2000 km, były wystrzelone na pustyni po wydaniu komunikatu przez Iran, że dokonuje wzbogacania uranu na poziomie paliwa znacznie poniżej wzbogacenia koniecznego do produkcji bomb nuklearnych, w dotąd nie-ogłaszanym miejscu. Sam fakt istnienia drugiego ośrodka wzbogacania uranu powoduje nawoływanie do zastosowania nowych sankcji przeciwko Iranowi, przez sojuszników Izraela, USA, W. Brytanii i Francji. Rosja i Chiny oponują.

Nie są to pierwsze demonstracje rakiet o takim zasięgu. Najwyraźniej pokaz manewrów irańskich jest częścią dialogu między przyjaciółmi i oponentami monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Iranu, Hassan Qaszqavi zapewnił, że próbne wystrzały tych pocisków nie mają nic wspólnego z naciskiem na Iran w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Stwierdził on, że wystrzały te są częścią obchodów Święta Obrony Narodowej Iranu.

Dowódca lotnictwa Gwardii Rewolucyjnej, generał Hossein Salami powiedział, że obecne wystrzały na pustyni są „ostrzeżeniem dla chciwych państw, które szerzą postrach; wystrzały te demonstrują, że [Iran] jest w stanie szybko i odpowiednio zareagować na ataki wrogów.”
„Zareagujemy na każdą akcję wojskową przeciwko nam w miażdżący sposób, bez względu na to które państwo lub reżym napadnie na nas.”

Eksperci zachodni oskarżają Iran o używanie fotomontaży z 2008 roku, żeby ukryć wystrzały, które się nie powiodły. Opisuje to między innymi Jeffrey Fleishman z Kairu, reporter Los Angeles Times w artykule pod tytułem „Iran wystrzelił dwie rakiety zdolne dosięgnąć Izraela i baz USA,” i donosi, że wystrzały te mają być dowodem siły Iranu wobec presji i gróźb sankcji przez USA, Francję i Brytanię. „Dialog nuklearny” z Iranem trwa wśród gróźb i straszenia.

WWW.pogonowski.com
28 wrzesień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Magia cyfr
luty 16, 2004
Obniżyć, czyli podwyższyć
maj 14, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Tarcza - brac bez wstepnych negocjacji, slyszalem ze w Polsce stal jest w cenie na skupie.
lipiec 6, 2008
Gregory Akko
David Irving: "W Auschwitz nie było komór gazowych"
styczeń 26, 2007
bibula- pismo niezależne
Jak to jest z tymi zydami?
luty 3, 2007
PS
Runda przegrana przez Izrael
sierpień 15, 2006
Iwo Cypian Poogonowski
Prawda czy fałsz? fakty sprawdzić każdy może..
wrzesień 20, 2005
Zefir
Przedsiebiorstwo "Holocaust"
kwiecień 2, 2006
przysłał anonim
Centrum kultury w fabryce Schindlera
czerwiec 3, 2004
Polscy dziennikarze potraktowani jak przestępcy
listopad 18, 2003
www.onet.pl
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
Pisuje tez na witrynie PiSu
luty 7, 2008
przyjaciel
Polska „przedmurzem” żydo-chrześcijańskiego USraela
kwiecień 14, 2008
Przysłał Israel Adam Shamir
Kielce
padziernik 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Roboty przymusowe
kwiecień 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Zwycięstwo Huseina"
maj 22, 2003
"Przybliżanie istoty całej sprawy" według Olejniczaka
luty 5, 2006
PAP
Trują i niszczą
lipiec 23, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
TRYBUNAŁ STANU
wrzesień 9, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Dziecięcy antysemityzm? – czy kolejna bajka dziennikarzy GW "z tysiąca i jednej nocy”.
maj 26, 2008
ZR
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media