ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

To będzie ostatnia kadencja PiS  
5 lipiec 2020     
Minister Zdrowia nie posiada informacji o istnieniu dowodu naukowego na skuteczność szczepień 
27 styczeń 2021     
C.d. KRUCJATY ZJEDNOCZONEJ (Z USA) EUROPY PRZECIW BIAŁORUSI  
5 luty 2011      Gasienica
"Pokolenie Jana Pawła II" 
4 kwiecień 2017      Artur Łoboda
"Na wspak" Izabela Brodacka Falzmann 
11 styczeń 2020      Alina
Reżymowy, polski portal kresy24.pl propaguje polityczne mordy! 
26 luty 2010      Gasienica
Przypowieść o białym rycerzu 
21 październik 2018      Paweł Ziółkowski
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (30.03.2011) 
30 wrzesień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Syndrom Szydło 
9 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Trockizm i neokonserwatyzm w USA 
22 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Miłosz według Tony Judt w New York Review  
27 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Wiesław Sokołowski ODEZWA DO SAMOTNIE STOJĄCEJ WALIZKI 
24 luty 2012      www.trwanie.com
"Obrońcy demokracji" 
14 sierpień 2017     
Opamiętajcie się! 
2 maj 2018      Artur Łoboda
Witaminy 
5 styczeń 2021     
Kiedy wojska amerykańskie wyjadą z Polski? 
10 październik 2019     
Media wolne i wolniejsze 
24 grudzień 2016      Artur Łoboda
Jakim cudem Moja rodzina przeżyła wojnę? 
23 luty 2018     
Przypadki Zygmunta Jana Prusińskiego Biały blues poezji 
27 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Głosy oporu (przeciw terrorowi koronawirusa) 
6 wrzesień 2020     

 
 

Cheney, nadzorcą bandy morderców?

Były wice-prezydent Dick Cheney, był nadzorcą bandy morderców, według wypowiedzi znanego komentatora, Seymour’z Hersh’a. Nielegalna banda była na pod nadzorem Dick’a Chenney’a i jest nazywana „Executive Assassination Wing.” Była to „Banda morderców władz wykonawczych,” która działała tajnie bez jakiegokolwiek nadzoru, ze strony władz ustawodawczych w Waszyngtonie, według artykułu Eric’a Black’a, z Minnesota Post z 12go marca, 2009.

Jest to niesłychany skandal, ujawniony podczas konferencji publicznie prowadzonej przez byłego wice prezydenta USA, Walter’a Mondale i Seymour’a Hersh’a, pod tytułem: „Kryzys konstytucyjny Ameryki.” Dyskutowano wypadki, kiedy prezydenci USA byli „pijani władzą” („Intoxicated by executive power”). W wypadku rządu George’a Bush’a, on sam i jego zastępca Dick Chenney byli „pijani władzą” i myśleli, że mogą bezkarnie popełniać zbrodnie.

W dniu 12 marca, 2009, The New York Times pisze o „Joint Special Operations Command – (JCOC) to znaczy „Wspólne dowództwo specjalnych zadań,” która to grupa była pod wyłącznym nadzorem Dick’a Cheney’a, poza plecami szefa sztabu armii i ministra obrony Robert Gates’a oraz doradcy do spraw bezpieczeństwa, Condoleezzy Rice. Była to, latami działająca i „banda morderców należąca do władz wykonawczych USA,” według słów Hersh’a.

Hersztem tej bandy nadzorowanej przez Chenney’a, był admirał William McRaven, który w końcu wydał rozkaz, żeby tę działalność skończyć, ponieważ powodowa ona zbyt wiele zabójstw nazywanych „collateral death.” „W imię prezydenta Bush’a mordercy ci jeździli do rozmaitych państw, bez wiedzy ambasadora USA lub miejscowego szefa CIA, znajdowani ludzi według listy i mordowali ich, po czym wyjeżdżali.”

„Trwało to długo i działo się to w imieniu wszystkich obywateli USA.” Mordercami byli młodzi ludzie w „Służbach Specjalnych,” „Delta Forces,” wysoce wyspecjalizowani, wybierani jako najsprawniejsi i najbardziej inteligentni, którzy torturowali ludzi, niby w obronie USA. Później pytali swoich przełożonych: „jak to jest? Zostawiamy przesłuchiwanego pobitego, w krwotoku bez opieki lekarskiej. Umrze on wkrótce – czy jest to morderstwem? Co będzie, jeżeli będę musiał zeznawać o tym przed komisją senatu w Waszyngtonie?”

Pod rządami Bush’a nie było oficjalnych raportów o działalności JSOC, ponieważ podczas „wojny przeciwko terrorowi” prezydent ma prawo dowodzić jednostkami w akcji, bez nadzoru kongresu. Dyskusja w tej sprawie nagrana przez Hersh’a i Mondale’go, trwa ponad godzinę bez nagrywania pytań publiczności. Po dyskusji nielegalnej działalności rządzącej spółki Bush-Chenney, omówiono wcześniejsze ponure sprawy, takie jak amerykańska „masakra My Lai,” „Dokumenty Pentagonu,” „Tajna dzielność Henry Kissinger’a,” „Badania komitetu senatora Church’a,” „Skandal Iran-kontrasi,” oraz „Lata władzy Bush’a i Chenney’a.”

Sam fakt powtarzania się takich skandali jest ostro krytykowany Seymour’a Hersh’a, który pisze o „przestępczej dwójce Bush-Chenney,” którzy wykorzystywali prowokację zburzenia wieżowców nowojorskich i mieli poparcie mediów, podczas gdy konstytucja USA była otwarcie przez nich gwałcona. Przy pomocy mediów kontrolowanych przez kompleks wojskowo-przemysłowo-syjonistyczny, Bush został wybrany na drugą kadencję, mimo łamania prawa przez niego i przez Chenney’a, które to przestępstwa trwały nadal.

Mimo oficjalnych protestów USA, sąd w Hiszpanii wytoczył sprawę przeciwko urzędnikom z czasów kadencji Bush’a, którzy jako prawnicy stworzyli fałszywe niby prawne uzasadnienia, tak zwaną „architekturę prawną dla stosowania tortur” w Guantanamo Bay na Kubie a następnie a w Abu Gharib w Iraku, w Bagram, w Afganistanie, oraz na statkach w zagranicznych bazach morskich USA, jak i w potajemnych więzieniach udostępnianych CIA w wielu krajach.

Sędzia Liliana Segura wymienia sześć nazwisk urzędników rządu Bush’a, włącznie z jego ministrem sprawiedliwości, nazwiskiem Roberto Gonzalez, który mógłby być aresztowany natychmiast po przyjeździe do Hiszpanii. Wśród nazwisk wymienionych przez sędziego Segura są generał Dawid Paetreus, Dawid Addington i Douglas Feith, syn żydowskiego działacza faszystowskiego w przedwojennej Polsce w organizacji Beitar, z której to organizacji pochodzi rządząca obecnie w Izraelu partia Likud.

Do chwili aresztowania go, Irve Lewis „Scooter” Libby, był opisywany w piśmie „Culture Wars” jako główny agent Mossadu w USA, który był szefem sztabu wiceprezydenta Dick’Chenney’a i w tej pozycji sterował polityką zagraniczną USA, na rzecz radykalnych syjonistów. Po aresztowaniu Libby, jego działalność przejął David Addington. W USA szerzy się opinia, że Izrael spowodował dla swoich celów omawianą tu falę tortur.

Według prezesa ośrodka obrony praw konstytucyjnych w USA, Michel’a Rathner’a: „Obecnie każdy z sześciu wymienionych prawników amerykańskich, jest narażony na natychmiastowy areszt w dwudziestu pięciu państwach należących do Unii Europejskiej.” Śledztwo sędziego Segury musi byś traktowane poważnie przez rząd prezydenta Obamy i może spowodować żądania przeprowadzenia śledztwa karnego w sprawie tortur na terenie USA.

Prawo w Hiszpanii pozwala włączać do jurysdykcji sądów hiszpańskich sprawę tortur w Guantanama Bay, ponieważ pięciu obywateli lub mieszkańców Hiszpanii, było tam torturowanych, o czym obecnie zeznają. Sprawa ta była badana w prokuraturze hiszpańskiej przez Baltazara Garzona, który w 1998 roku dał rozkaz aresztowania dyktatora Chile, Alberto Pinochet’a.

Z dyskusji publicznej byłego wiceprezydenta USA, Walter’a Mondale i komentatora Seymour’a Hersh’a wynika, że według nich Dick Chenney, był faktycznie „nadzorcą bandy morderców,” działającej w rozmaitych państwach, w tym też w Polsce, za pozwoleniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jako „służby specjalne” USA. W dniu 31go marca Seymour Hersh zapytany czy myśli, że rząd prezydenta Obamy, będzie nadal stosował tortury tak, jak jego poprzednik, Seymour Hersh odpowiedział „mam nadzieję, że nie.”

Szczegółowo opisane są zeznania torturowanego w Polsce Palestyńczyka, Sabaydah’a, w raporcie komitetu międzynarodowego czerwonego krzyża, z którego też wynika, że faktycznie wiceprezydent Dick Cheney był nadzorcą zorganizowanej bandy morderców działających w służbach specjalnych USA.

WWW.pogonowski.com
31 marzec 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tym razem Stan Tymiński wygra...
maj 27, 2005
kopista
Polska w łapach PiS, PO – USA-Izrael-UE(Niemcy)
sierpień 23, 2008
Dariusz Kosiur
Krzyczmy i my
styczeń 20, 2004
Andrzej Kumor
Nadchodzi czas katakumb....
maj 12, 2003
Andrzej Kumor
List do ambasadora Iraku
kwiecień 11, 2003
przeslala Elzbieta
Kariera Hitlera i Jego Zemsta na Polsce
wrzesień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ekonomia na codzień czyli historie lokalne.
kwiecień 5, 2004
Jan lucjan Wyciślak
KTO RZˇDZI ŚWIATEM?
styczeń 24, 2004
Bełkot nowomowy: "przestrzeń" prezydenta
grudzień 19, 2002
Artur Łoboda
Walka o polskie stocznie - sensacyjna notatka
lipiec 9, 2008
INTERIA.PL
Przykra prawda historyczna
styczeń 25, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
Pan z Wami, Pan z nami
styczeń 13, 2005
Artur Łoboda
Przedłużone śledztwo ws. wypłat w EuRoPol Gazie
grudzień 23, 2002
PAP
Instytut Prowokacji Narodowej
maj 22, 2005
Wojciech Kozlowski
Tupet - metoda na biznes
luty 8, 2008
Małgorzata Stawarz - numerolog
Quasi-religijność przekazu telewizyjnego
kwiecień 7, 2003
Ewa Borowik-Dąbrowska
Kiedy logiczne myślenie przerasta możliwości delikwenta
lipiec 26, 2008
Artur Łoboda
Ta paranoja trwa dalej
październik 16, 2008
PAP
Janowski żąda głosowania w sprawie Stoen-u
grudzień 3, 2002
PAP
Trzy lata pó?niej
wrzesień 11, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media