|
Jak Polska może pomóc Izraelowi
|
|
- Izrael może zawsze liczyć na Polskę. Polityki Iranu nie da się uznać za normalną, a terrorystów nie wolno nazywać bojownikami o wolność - mówił w czwartek Donald Tusk w Jerozolimie.
Dla izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu dwudniowa wizyta Donalda Tuska (i m.in. szefów polskiego MSZ i MON) stała się argumentem w sporze z opozycyjnymi mediami zarzucających mu, że popada w coraz większą izolację międzynarodową z racji sabotowania rozmów pokojowych z Palestyńczykami. Wprawdzie w Jerozolimie była niedawno także kanclerz Angela Merkel, ale zarówno Niemcy, jak i Polska mają w Izraelu opinię żelaznych sojuszników w Europie, na których lojalność można liczyć bez względu na to, kto rządzi w Jerozolimie.
Czego Izrael oczekuje od Polski, zwłaszcza podczas nadchodzącej polskiej prezydencji w Unii Europejskiej? - Podniesienia kwestii Izraela na forum europejskim, podkreślenia prawdy, że Izrael nadal walczy o swe prawo do istnienia. To jest to, czego chcemy od wszystkich państw w Europie, gdzie wymordowano 6 mln Żydów - mówił Netanjahu.
Mówił o "nowym Holocauście" planowanym przez Iran, bo Teheran nawołuje do starcia Izraela z mapy. Tusk zapewnił, że będzie się starał, by w projektach politycznych Unii dotyczących Bliskiego Wschodu znalazł się także izraelski punkt widzenia. - Na naszą pomoc i współpracę w tej kwestii, drodzy przyjaciele, możecie liczyć - mówił Tusk.
Podczas konsultacji rządów Polski i Izraela podpisano m.in. deklarację o wymianie młodzieży. - Nie możemy obrażać się na rzeczywistość. To zrozumiałe, że Polska dla wielu pokoleń obywateli Izraela to przede wszystkim tragiczna pamięć Holocaustu. Naszym zadaniem nie jest korekta tego stanu rzeczy, lecz dołożenie kolejnych wartości do wymiany między młodymi Polakami i Żydami - mówił Tusk.
Natomiast ministrowie obrony Bogdan Klich i Ehud Barak podpisali deklarację o rozwoju współpracy obronnej. Polska i Izrael odbędą m.in. wspólne ćwiczenia pilotów samolotów F-16.
Klich poinformował też, że od dłuższego czasu omawia sprawę ewentualnego dostarczania izraelskich samolotów bezzałogowych polskiej armii. Ujawnił, że Polska ma wybór między ofertą amerykańską i izraelską. - Izrael wie o tym, i Amerykanie też wiedzą. W związku z tym proponują nam coraz lepsze warunki. Myślę, że niebawem dojdziemy do konkluzji - powiedział minister. Przypomniał, że Polska korzysta zarówno z izraelskiego, jak i amerykańskiego sprzętu tego typu w Afganistanie.
|
|
24 luty 2011
|
|
Źródło: Gadzinówka Wyborcza
|
|
|
|
| Jak zobaczyłem dwie mównice bez żadnego polskiego elementu narodowego, pomyślałem, że spotkał się nie premier warszawki, a żydowska łachudra, nie dbająca o własne godło ani kolory narodowe. Kto mu organizuje i przygotowuje te spotkania? Ciekaw jestem, jak pojedzie do Rosji, to tę będzie stał przy mównicy z ros/ orłem i trzy-kolorowym sztandarem |
|
2011-02-24
szukam Polski
|
 |
|
|
Faktycznie
to przerażające.
Tusk wygląda jak gubernator podległej prowincji spowiadający się przed zwierzchnikami.
Brak polskiej flagi nie był przypadkowy.
|
|
2011-02-24
Artur Łoboda
|
|
|
|
Fakty powszechnie znane
styczeń 7, 2005
Artur Łoboda
|
Green Day: petycja przeciw wojnie w Iraku
grudzień 1, 2002
|
Miękka" i "twarda" gra Kwaśniewskiego
wrzesień 26, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
UE nie będzie powtarzać sondażu, który oburzył Izrael
listopad 5, 2003
PAP
|
Czy Katykatury Duńskie są Prowokacją?
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy lądowanie na księżycu nakręcono w Hollywood?
lipiec 18, 2007
( . ) bez podpisu
|
Amerykańscy Żydzi chcą konsultacji na temat kształtu ustawy reprywatyzacyjnej
styczeń 6, 2003
http://www.naszdziennik.pl/
|
Przestępca, umożliwiający przestępcom decydować o naszym życiu
sierpień 18, 2004
|
Awaria
październik 11, 2004
zaprasza.net
|
Godzina policyjna, przeszukiwanie getta...
Skąd to znamy?
sierpień 17, 2004
PAP
|
Żebranina
sierpień 21, 2004
Expres ilustrowany
|
Niemcy krytykują niskie podatki w Europie Wschodniej
kwiecień 11, 2004
PAP
|
Żydowska skrucha?
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czas na "Najemnych Mordercow"?
styczeń 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
W 2002 roku dług publiczny wynosił 47,5 proc. PKB
styczeń 14, 2003
PAP
|
LIST OTWARTY do Posłów Samoobrony i LPR
maj 12, 2007
katolik Dariusz Kosiur
|
"W koło Macieju"
październik 6, 2006
przesłala Elżbieta
|
"Cud Balcerowicza" i "dobrobyt" wg Kwaśniewskiego
październik 14, 2004
Danuta Walewska
|
Święto zmarłych
listopad 2, 2005
zaprasza.net
|
Szesnaście zasad państwa normalnego
luty 3, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
|
|