ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
więcej ->

 
 

Jak to rozumieć...?

Prezydent blokuje ordery Marcinkiewicza i Gronkiewicz-Waltz

Już półtora roku prezydent Lech Kaczyński zwleka z wyrażeniem zgody na przyjęcie najwyższego francuskiego odznaczenia "Legii Honorowej" przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i Kazimierza Marcinkiewicza - dowiedziało się TVP Info. Z tego samego powodu włoskiego odznaczenia nie może odebrać były szef komisji spraw zagranicznej Paweł Zalewski.

Decyzję o przyznaniu Legii Honorowej Hannie Gronkiewicz-Waltz i Kazimierzowi Marcinkiewiczowi podjął poprzedni prezydent Francji Jacques Chirac w kwietniu ubiegłego roku. Jednak, zgodnie z prawem, na przyjęcie przez Polaka zagranicznego orderu musi wyrazić zgodę prezydent RP. Odpowiednie wnioski do Lecha Kaczyńskiego Francuzi wysłali za pośrednictwem polskiego MSZ. Zazwyczaj zgoda zostaje wydana w ciągu pięciu miesięcy. Tym razem jednak procedury się przeciągają.

Wnioski w sprawie Hanny Gronkiewicz-Waltz i Kazimierza Marcinkiewicza zostały przekazane do Kancelarii Prezydenta po kilku dniach od ich otrzymania - zapewnia Piotr Paszkowski, rzecznik MSZ. - Do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi - dodaje.

Przyznanego odznaczenia - tym razem włoskiego - nie może też odebrać Paweł Zalewski, były poseł Prawa i Sprawiedliwości i szef komisji spraw zagranicznych. Zalewski został zawieszony w członkostwie w partii, a pó?niej ją opuścił, za krytyczną wypowied? pod adresem byłej szefowej dyplomacji Anny Fotygi. Jego wniosek leży w Kancelarii Prezydenta już od kilkunastu miesięcy.

Sami zainteresowani nie chcą przesądzać, czy przedłużające się procedury to efekt celowego działania Kancelarii Prezydenta czy skutek nadmiaru pracy urzędników. Nie sądzę, by prezydent celowo przetrzymywał wnioski. Może w ogóle nie wie, że takie pisma u niego są, bo urzędnicy nie przekazali mu odpowiednich informacji? - zastanawia się Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W Kancelarii Prezydenta nikt nie chciał skomentować zaistniałej sytuacji. Szef Kancelarii Piotr Kownacki odesłał dziennikarza TVP Info do dyrektorki Biura Kadr i Odznaczeń Barbary Mamińskiej. W Biurze z kolei poinformowano, że Mamińska "wyjechała i nikt inny nie może jej zastąpić".

Piotr Krysiak WP.PL
Pytanie :

Jak rozumieć przyznanie orderów przez obce państwa.
Czy zasiadają w ich rządach ludzie głupi od Polaków czy też nagradzają za służalczość wobec obcego kapitału - ze szkodą dla Polski.
31 październik 2008

 

  

Archiwum

WIDZIANE Z AMERYKI - KOMENTARZE Z USA (2)

100 000 UŚMIERCONYCH IRAKIJCZYKÓW I BIN LADEN

grudzień 20, 2004
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
To nawet nie jest śmieszne...
maj 3, 2007
¬ródło informacji: RMF
Szachy
maj 26, 2008
Marek Jastrząb
Dlaczego UE jest zgubą dla Polski
kwiecień 5, 2003
Filip Adwent
Izraelskie lotnisko Ben-Gurion uznane jako najlepsze lotnisko europejskie
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
Prawdziwe "zawracanie kijem Wisły" Proces pułkownika Ryszarda Chwastka
grudzień 6, 2002
Lech Michałowski
"Chcemy mordować Irakijczyków"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
Lewe interesy ex radnych Krakowa a mieszkańcy bulą podatki
listopad 18, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
Dzisiaj mam urlop
maj 12, 2008
Marek Jastrząb
7 mld zł deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
maj 18, 2004
Germar Rudolf-listy z wiezienia
listopad 20, 2007
marduk
Polska fabryka będzie udawać Hiroszimę
wrzesień 22, 2004
PAP
Nowy bankier czwartej Polski
styczeń 10, 2007
AFP/interia.pl
Frasyniuk w służbie gen. Kiszczaka
wrzesień 13, 2005
Czy Polska potrzebuje wielkiej armii?
kwiecień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zamach Kaczyńskiego na ... lustracje
styczeń 23, 2006
http://www.raportnowaka.pl/
Koszt ropy naftowej w Iraku
kwiecień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Kolonie Tortur Putina" i Tortury w USA i w Polsce.
luty 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kłamcy z "Wyborczej"
styczeń 25, 2006
Tomasz Domalewski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media