|
Dezinformacja
|
|
Dożyliśmy ciekawych czasów - gdy najgorsze medialne szczekaczki stanęły w jednym szeregu z rzekomo znienawidzonym przez nie Rządem PiS, by siać strach i terror informacyjny wśród Polaków.
Najlepszym tego dowodem są KŁAMSTWA mediów o rzekomo "wielkiej liczbie ofiar epidemii w Szwecji".
Tymczasem Polacy mieszkający w Szwecji twierdzą, że to kłamliwa propaganda, która nie ma żadnego związku z sytuacją w tego Kraju.
Mamy więc do czynienia z celową dezinformacją - służącą wywołaniu u Polaków strachu.
Zupełnie jak u Orwella.
Niestety, w polskim prawodawstwie nie znalazłem żadnego artykułu karzącego za dezinformację chyba że uczepimy się Artykułu 132 Kodeksu Karnego głoszącego:
" Kto, oddając usługi wywiadowcze Rzeczypospolitej Polskiej, wprowadza w błąd polski organ państwowy przez dostarczanie podrobionych lub przerobionych dokumentów lub innych przedmiotów albo przez ukrywanie prawdziwych lub udzielanie fałszywych wiadomości mających istotne znaczenie dla Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."
Czy dziennikarz jest osobą "oddającą usługi wywiadowcze"?
Dla porządku podam definicję z Wikipedii:
"Dezinformacja – zamierzona i konsekwentna formuła przekazu informacji (w tym fałszywych lub zmanipulowanych) i fabrykowanie takiego przekazu poprzez tworzenie różnego rodzaju fałszywych dokumentów, organizacji itd., które wprowadzają w błąd (powodują powstanie obrazu świata niezgodnego z rzeczywistością) i wywołują określone efekty w postaci:
podejmowania przez odbiorcę[a] błędnych decyzji,
wytworzenia poglądu,
działania lub jego braku,
zgodnych z założeniem podmiotu dezinformującego."
W tej formule mieści się WSZYSTKO co pisowski nieRząd robi w sprawie tak zwanej "epidemii koronawirusa".
Zauważyłem, że starali się stworzyć dla swoich działań bojówki tępych i ograniczonych aktywistów, którzy mieli rzekomo "walczyć z dezinformacją o SARS-CoV-2".
Takie wezwanie opublikowano na stronie PAP już 19 marca tego roku.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C609110%2Cprojekt-fakehunter-wezwanie-do-walki-z-dezinformacja-o-sars-cov-2.html
Oznacza to, że dawno temu przygotowali się do siania strachu wśród Polaków, bo nie ma w Polsce bardziej kłamliwych ośrodków - jak instytucje rządowe i to niezależnie od tego: kto aktualnie sprawuje władzę.
|
|
30 maj 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Wróżka
czerwiec 10, 2003
red. Krzysztof
|
Niegodna śmierć
marzec 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Pamięć o generale Sikorskim i IV Rzeczypospolita
listopad 13, 2007
Dorota
|
"Fałszywy Pieniądz Wypiera Prawdziwy z Obiegu"
marzec 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Mamy prawo wątpić w uczciwość pertraktacji z UE"
grudzień 23, 2002
PAP
|
Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka napojów energetycznych
styczeń 10, 2008
Interia / PAP
|
I co teraz...?
czerwiec 14, 2003
ks. Czeslaw Bartnik
|
"Jednoczenie Germanii"
styczeń 13, 2007
Bogdan Wilczewski Trzy Radła AK
|
Uniżenie
marzec 22, 2008
www.krakow.pl
|
Gra w trójkąty (wajmarskie)
maj 10, 2003
P.
|
Barack Obama Prezydentem USA
listopad 5, 2008
mik
|
Przykład Norymbergi napawa optymizmem.
lipiec 27, 2004
|
Konfiskowanie prywatnych komputerów
styczeń 15, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
"Bo życie przerosło kabaret"
RZECZYWISTE POPARCIE
czerwiec 19, 2003
|
EBOR dalej inwestuje w Polsce
sierpień 12, 2004
IAR
|
Nie przestrzegali przed Balcerowiczem, Bieleckim, Buzkiem
marzec 15, 2004
PAP
|
mafijne zwyczaje
lipiec 12, 2003
® © Mirosław Krupiński
|
Mediokracja.
styczeń 22, 2007
tezlav von roya
|
TVN-Bronmy sie!
sierpień 25, 2006
mik4
|
Roman Giertych o sojuszu z Moskwą
listopad 8, 2006
jan
|
|
|