ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Korona-sceptyk 
30 styczeń 2022     
Czy sami Izraelczycy wysadzili WTC? 
19 wrzesień 2021      Philip M. Giraldi
GEOPOLITYCZNY SENS WOJNY USA/NATO O AFRYKĘ wywiad z THIERRY MEYSSAN w Trypolisie, 29 czerwiec 2011 
9 lipiec 2011      Marek Głogoczowski
Walka o suwerenność  
14 grudzień 2012      Artur Łoboda
Dokument „Nigdy więcej” rysuje niepokojące podobieństwa między propagandą sprzed Holokaustu a propagandą z czasów COVID 
5 luty 2023      Emily Mangiaracina
A jednak Żydzi są sami sobie winni 
18 czerwiec 2013      Artur Łoboda
List od Elżbiety Gawlas z Kanady ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Amerykańska agencja FDA sygnalizuje ryzyko zapalenia serca po szczepionce Novavax COVID 
7 czerwiec 2022      Manas Mishrai, Mrinalika Roy
Odwrócić skutki antypolskiej polityki 
5 luty 2016      Artur Łoboda
Hakownicy 
14 luty 2010      Artur Łoboda
A co powiecie na to ? 
23 kwiecień 2012      ~wkużony z Włocławka
W tej walce jesteśmy osamotnieni 
12 październik 2020      Artur Łoboda
Jak samodzielnie zrobić płyn do dezynfekcji rąk? 
10 marzec 2020     
Weryfikacja faktów: Rothschild nie opatentował testu na COVID-19 w 2015 i 2017 roku 
3 grudzień 2020     
Nigdy nie było żadnego kowida (5)
Religia strachu
 
14 wrzesień 2022      Artur Łoboda
A może warto stworzyć własną "wspólnotę europejską"? 
11 luty 2016      Artur Łoboda
Spadek Cen Paliwa 
25 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Pieszy na przejściu 
23 lipiec 2015      Artur Łoboda
Gniew Islamu na Oś USA-Izrael  
1 styczeń 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Kowidyzm jest stokroć gorszy niż nazizm i stalinizm - razem wzięte Media donoszą: 
20 grudzień 2022      Artur Łoboda

 
 

Walka o respektowanie Prawa w Sądzie Administracyjnym - w Krakowie

Artur Łoboda                                         Kraków 04.03. 2024  roku
Polskie Niezależne Media
(Zarejestrowane w Rejestrze Dzienników
i Czasopism pod numerem Pr 164/10)
(...)
Sygn. akt II SAB/Kr 130/23


Naczelny  Sąd AdministracyjnyZażalenie na decyzję Wojewódzkiego Sądu administracyjnego w Krakowie  z dnia 8 lutego 2024 roku,
oraz
TRZECI  Wniosek o stwierdzenie nieważności Postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 12 października 2023 roku z powodu braku właściwości Sądu do rozpatrzenia Skargi

 
Dnia 12 października 2023 roku zespół sędziowski:

Małgorzata Łoboz
Piotr Fronc
Sebastian Pietrzyk  
wydali Postanowienie o odrzuceniu mojego wezwania by Jacek Majchrowski odpowiedział: czy polecił swoim podwładnym omijanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego?

Wymienieni "Sędziowie" nie "orzekali" w wyniku losowania sędziów, ale zostali wybrani - z zadaniem odrzucenia Skargi!
To są "Sędziowie zadaniowi"!

Wbrew obowiązującemu Prawu - nie przeprowadzili rozprawy w obecności Skarżącego, ale na TAJNYM posiedzeniu orzekli, że "skarga jest przedwczesna".Kilka dni temu Prokuratura złożyła wobec Jacka Majchrowskiego  zarzuty karne zagrożone karą 10 lat.
Nikt - nie odważyłby się na zarzuty - wobec byłego Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego gdyby nie posiadał niepodważanych dowodów na takie przestępstwo.
A ja zbieram dowody na inne przestępstwo Majchrowskiego - polegające na pozbawieniu Krakowian podstawowych praw w Urzędach - poprzez usunięcie z Urzędów elementarnych norm polskiego Prawa .


Takie działania Majchrowskiego nie byłyby możliwe - gdyby nie posiadał bardzo szerokiego zaplecza w Sądach, Prokuraturze i środowisku radcowsko - adwokackim.


A NAJWIĘKSZYM - przestępczym wsparciem dla Jacka Majchrowskiego jest Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie - w którym takie osoby - jak Małgorzata Łoboz - od lat odrzucają Skargi obywatelki z uzasadnieniem, że Urzędników Miasta Krakowa nie obowiązuje Kodeks Postępowania Administracyjnego!

Dlatego składając wniosek o przymuszenie Jacka Majchrowskiego do podania: czy polecił swoim podwładnym omijanie kodeksu Postępowania Administracyjnego?, złożyłem równocześnie Wniosek o wykluczenie z rozpatrywania Skargi WSZYSTKICH Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie i przekazanie Skargi do WSA w Warszawie.

Zgodnie z metodologią działania struktury przestępczej - nazywanej Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie, mój wniosek o przekazanie Skargi do WSA w Warszawie został odrzucony, a sama Skarga oddalona dnia 12 października 2023 roku pod KŁAMLIWYM pretekstem, że jest "przedwczesna".

Na to postanowienie złożyłem 14.11. 2023 roku Wniosek o stwierdzenie nieważności Postanowienia z powodu braku uprawnień do wyrokowania, albowiem  z Mocy Prawa  wymienieni Sędziowie zostali wyłączeni z rozpatrywania Skargi.

Uzasadniłem to tym, że:

Od lat bowiem działają Oni  w ZWIĄZKU PRZESTĘPCZYM, którego celem jest wspieranie PRZESTĘPCZEJ DZIAŁALNOŚCI JACKA MAJCHROWSKIEGO i podległych mu Urzędników!
Ten związek przestępczy nazywa się Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie!

Dalej podałem że:

21 lat temu Prezydentem Krakowa został były - komunistyczny Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W krótkim czasie "skrzyknął" swoich - byłych studentów i współpracowników - i wspólnie z nimi zorganizował na terenie Krakowa grupę przestępczą, która dokonywała ogromu matactw.
Fałszowano mapy geodezyjne, Uchwały Rady Miasta Krakowa, bezprawnie pozbawiano Mieszańców Krakowa ich własności i na to wszystko przymykali oko Sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie!


Po pewnym czasie - aby nawet "nie trudzić" Sędziów z WSA w Krakowie - Jacek Majchrowski  polecił podległym Urzędnikom omijanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
I wszelkie Skargi nieświadomych - swoich Praw Mieszkańców - kierował do założonej przez siebie struktury przestępczej - nazywanej "Biuro Kontroli Wewnętrznej".

A to "biuro"  - ANI RAZU nie przyznało skarżącym mieszkańcom racji i ANI RAZU nie podało Mieszkańcom środków odwoławczych od bezprawnych decyzji!
W ten sposób DEPTANO obowiązujące Prawo - w tym KPA.

W rezultacie  - Jacek Majchrowski  przekształcił  to "biuro"  w STRUKTURĘ PRZESTĘPCZĄ - służącą tuszowaniu MATACTW URZĘDNIKÓW.


W lipcu i sierpniu 2020 roku otrzymałem od Rady Miasta Krakowa poświadczone kserokopie - tak zwanych  "projektów" trzech Uchwał RM Krakowa - które pozbawiały Mieszkańców Krakowa należnych im Praw!

Z dokumentów tych  jasno wynikało, że było to FAŁSZERSTWO dokonane wspólnie przez Jacka Majchrowskiego i Dyrektor Wydziału Skarbu Miasta Krakowa!
Oryginały dokumentów  składowane były w Archiwum Miasta Krakowa.


Pół roku później - w piątek wieczorem - 6 lutego 2021 roku wybuchł JEDNOCZEŚNIE pożar w DWÓCH budynkach Archiwum Miejskiego Krakowa - gdzie składowane były dokumenty świadczące o PRZESTĘPCZEJ DZIAŁALNOŚCI JACKA MAJCHROWSKIEGO i podległych mu Urzędników.

Zamiast  natychmiast zgasić pożar - przez tydzień Straż Pożarna NADZOROWAŁA wypalanie  archiwów miejskich!

Różne stacje telewizyjne pokazywały - jak Strażacy pozostawili otwarte drogi wentylacyjne do budynków - by pożar miał dopływ  tlenu - co przy temperaturze   minus kilkanaście stopni gwarantowało podtrzymania pożaru.
Zamiast wejść do wnętrza obiektu z środkami gaśniczymi - co kilka godzin wchodził jakiś Strażak i sprawdzał - czy wszystko się dobrze dopala?
Na koniec polano wszystko wodą - by nie pozostawić żadnych szans na odtworzenie - choćby części archiwów.
(Materiały dowodowe w tej sprawie   znajdują się nawet na Youtube.)


W Archiwum miejskim były dowody na przestępcze działania Jacka Majchrowskiego - w tym  wieloletnie pozbawiania Krakowian w Urzędach - należnych Im Praw!

Kiedy Prokuratura Okręgowa w Krakowie - zaczęła mataczyć w śledztwie - w sprawie spalenia Archiwum Miejskiego w Krakowie - zdecydowałem się podjąć działania dla wykazania KTO SKORZYSTAŁ   na spaleniu Archiwum Miejskiego?

Nikt w Krakowie nie ma wątpliwości, że beneficjentem spalenia Archiwum Miejskiego w Krakowie jest Jacek Majchrowski.
Ale trzeba to jeszcze dowieść.

Jednak nie da się tego uzyskać - gdy w krakowskim środowisku  Sędziów,  Prokuratorów, Radców Prawnych i Adwokatów - działa zorganizowana grupa przestępcza.
Dlatego zbieram AKTUALNE dowody na podział tej struktury i stąd niniejsza Skarga - mająca  dowieść, że Sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie - działają w związku przestępczym z Jackiem Majchrowskim i podległymi mu Urzędnikami.

Podjąłem się zadania wręcz niemożliwego ale...

Sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie MASOWO dostarczają mi dowody na krycie przestępczej działalności Jacka Majchrowskiego!
Obecnie w WSA w Krakowie jest kilka moich "Skarg", które służą zdobyciu  wspomnianych dowodów.
W niniejszej sprawie  już dwukrotnie złamano  Prawo:
12 października 2023 i 1 grudnia 2023 roku.

Ewentualne "przymuszenie" Jacka Majchrowskiego do podania, że polecił swoim podwładnym omijanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego - jest mało istotnym szczegółem.
Zawsze może przecież "przyznać że się pomylił".
Ale dowody na działanie zorganizowanej grupy przestępczej w Wymiarze Prawa - w Krakowie ...
to dopiero jest osiągnięcie. :)
Ta Sprawa już nie dotyczy Jacka Majchrowskiego.

Za kilka tygodni przestanie sprawować funkcję publiczną i nie wiem: czy jako osoba prywatna ma obowiązek odpowiedzi na pytanie zadane w Trybie Prawa prasowego.

Sędziowie: Małgorzata Łoboz , Piotr Fronc i Sebastian Pietrzyk skutecznie uwolnili Jacka Majchrowskiego od mojego żądania o udzielenie odpowiedzi: czy to on odpowiada za dwudziestoletnie  przestępstwa urzędnicze - poprzez odebranie  Krakowianom należnych Im Praw z zakresu Kodeksu Postępowania Administracyjnego!

Teraz jest to Sprawa przeciwko PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie!
Może się to dzisiaj wydawać niemożliwe, ale któregoś dnia ten Sąd zostanie rozwiązany, a wielu Sędziów aresztowanych!

Nie ukrywam, że nie miałam najmniejszych złudzeń, że w WSA w Krakowie ZŁAMIĄ PRAWO i będą dalej chronić przestępczą działalność Jacka Majchrowskiego.

Celem przedmiotowej Skargi jest przedstawienie w Europejskim Trybunale Praw Człowieka struktury przestępczej - zorganizowanej w środowisku prawniczym - wokół Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego!
A do tego potrzebuję zakończenie tej sprawy  z zaznaczeniem, że od niej nie ma odwołania.

Dlatego Sędzia Małgorzata Łoboz złamała dwukrotnie Prawo i nie przesłała mojego Wniosku o stwierdzenie nieważności Postanowienia z dnia 12 października 2023 do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Małgorzata Łoboz z uporem kontynuuje WSZYSTKIE przestępcze zwyczaje środowiska sędziowskiego w Polsce i patologię orzecznictwa sądowego!

W zaskarżonym obecnie postanowieniu z dnia 8 lutego 2024 Małgorzata Łoboz kolejny raz  odrzuca mój Wniosek używając bezprawnie określenia "przymusu adwokacko - radcowskiego" NIE ISTNIEJĄCEGO w polskim prawodawstwie!
Jest to figura stylistyczna stworzona przez PRZESTĘPCÓW - Sędziów - w celu odebrania Polakom należnych Im w Sądach Praw!

Jest rzeczą oczywistą, że ŻADEN prawnik w Krakowie - nie wystąpi przeciwko największemu - prawnikowi gangsterowi - Jackowi Majchrowskiemu.
I na to liczył zespół sędziowski: Małgorzata Łoboz, Piotr Fronc i Sebastian Pietrzyk .

Przeliczyli się jednak, bo potrafię czytać Akty Prawa ze zrozumieniem.  


W Postanowieniu z dnia 1 grudnia 2023 roku Magdalena Łoboz nie tylko BEZPRAWNIE zmieniła status  mojego  Wniosku - na "Skargę Kasacyjną", ale przy okazji zastosowała WIELOLETNIE PRZESTĘPSTWO SĄDOWE - zmieniające sens Artykułu 175 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi .

W Artykule 175 ppsa  zastosowano PODSTĘPNIE słowo "powinien" - w celu otwarcie furtki na przyszłe przestępstwa sądowe.

Przez czterdzieści lat obowiązywania Kodeksu Postępowania Administracyjnego - w tym blisko trzydziestu - w czasach "Komuny" - każdy Polak miał prawo do występowania przed Sądami we własnej sprawie!

Aby pozbawić Polaków należnych im Praw - zdegenerowane środowisko prawnicze - wprowadziło w 2002 roku "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi" w nadziei, że otumanią Polaków pseudoprawniczą nowomową!

I w tym celu wprowadzili Art. 175 ppsa głoszący:
"§ 1. Skarga kasacyjna powinna być sporządzona przez adwokata lub radcę prawnego, z zastrzeżeniem § 2–3.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli skargę kasacyjną sporządza sędzia, prokurator, notariusz, radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej albo profesor lub doktor habilitowany nauk prawnych, będący stroną, jej przedstawicielem lub pełnomocnikiem albo jeżeli skargę kasacyjną wnosi prokurator, Rzecznik Praw Obywatelskich lub Rzecznik Praw Dziecka."


Prawdopodobną intencją twórców tego aktu było przekonanie, że pod POSTSTALINOWSKIM terrorem sądowym - skutecznie zamieni się znaczenie słowa oznaczającego  pożądanie - na wymaganie.
A więc słowo "powinien" - oznaczać będzie "musi", bądź "jest zobowiązany".

Ale  dlaczego twórcy ppsa nie użyli  słowa "musi"  w tekście?
Byłoby to  nieważne z MOCY PRAWA!, albowiem Konstytucja jednoznacznie stanowi, że:

Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.


Interpretacja Sędziów, że Artykuł 175 ppsa głosi wymagalność skorzystania z reprezentacji przez adwokata jest nie do przyjęcia, albowiem w przedmiotowym Artykule NIE PODANO  warunku  odrzucenia Kasacji - w przypadku braku dyplomowanego reprezentanta prawnego.
A Sędziowie mają OBOWIĄZEK LITERALNEJ INTERPRETACJI OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA i ŻADNE odstępstwa od tej reguły nie są dopuszczalne!


Powtarzam jeszcze raz:
w artykule 175 ppsa NIE MA rygoru korzystania z dyplomowanego przedstawiciela - pod groźbą odrzucenia Kasacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Bezprawne jest więc  interpretowanie słowa "powinien" na "musi".

 
 
W Postanowieniu z dnia 8 lutego 2024 roku Małgorzata Łoboz  podtrzymała swoją argumentację, że mój Wniosek o stwierdzenie nieważności   nieważności Postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 12 października 2023 roku - z powodu braku właściwości Sądu do rozpatrzenia Skargi - jest "Skargą kasacyjną" i ponownie pozbawiła mnie Praw do uczciwego procesu twierdząc, że NIE MAM PRAWA OSOBIŚCIE SKŁADAĆ Wniosku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
 

Tym samym Małgorzata Łoboz POGWAŁCIŁA Konstytucję głoszącą że:

Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi.
Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.Powołała się przy tym na dwa Wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Jednak  Konstytucja RP nie przewiduje Wyroków sądowych - jako źródeł Prawa.

W Artykule 87. 1. Konstytucji zapisano: " Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia."


"Stosując przy interpretacji art. 87 ust. 1 i art. 92 ust. 1 konstytucji, odnoszących się
do źródeł prawa, takie zasady przyjęte w polskim systemie prawym, jak: zakaz
domniemywania kompetencji prawodawczych, zakaz wykładni rozszerzającej kompetencje
prawodawcze oraz zasadę głoszącą, ze wyznaczenie jakiemuś organowi określonych zadań
nie jest równoznaczne z udzieleniem mu kompetencji do stanowienia aktów normatywnych
służących realizowaniu tych zadań, a także mając na względzie art. 7 konstytucji, należy
przyjąć, że konstytucja zamyka system źródeł prawa powszechnie obowiązującego w sposób
przedmiotowy
- wymieniając wyczerpująco formy aktów normatywnych powszechnie
obowiązujących, oraz podmiotowy - przez jednoznaczne wskazanie organów uprawnionych
do wydawania takich aktów normatywnych.

WYROK Trybunału Konstytucyjnego
z dnia 28 czerwca 2000 r.
Sygn. K. 25/99


Tak więc  Wyroki Sądów Administracyjnych - również Naczelnego Sądu Administracyjnego nie są i nigdy nie były źródłem legalnego Prawa!


Zaznaczyłem też, że obowiązek korzystania z usług kasty DEGENERATÓW, a więc Prawników - byłby kolejnym pogwałceniem zapisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - przyrodzonych Praw Obywateli.


Mój Wniosek z 14 listopada 2023 roku kierowany był do Naczelnego Sądu Administracyjnego - podobnie jak obecny - trzeci Wniosek.
I TYLKO Naczelny Sąd Administracyjny może  go odrzucić, bądź zażądać sprostowań!

Sędzia Małgorzata Łoboz NIE MA PRAWA decydować w imieniu Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Ale to dowodzi przestępczej działalności Sędziów z WSA w Krakowie.


W związku z tym wnoszę jak w sentencji o uznanie za nieważne  Postanowienie    WSA w Krakowie  z dnia 12 października i 1 grudnia 2023 roku Sygnatura akt II SAB/Kr 130/23  oraz  przekazanie mojego Wniosku do niezawisłego Sądu, by przymusił Jacka Majchrowskiego do odpowiedzi na pytanie:

"czy nakazał  podległym Urzędnikom lekceważenie Kodeksu Postępowania Administracyjnego?"
4 marzec 2024

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

NATO backs Georgia but no firm invitation to join
wrzesień 15, 2008
tłumacz
Peres chwali się, że Żydzi wykupują Manhattan, Polskę i Węgry.
październik 16, 2007
Dorota
Jak w filmie
maj 9, 2003
Andrzej Kumor
Jak Bush się szarogęsi w Krakowie
maj 30, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
"Niepodległość" uznana
marzec 7, 2008
jednodniówka narodowa
Czy nastąpi zjednoczenie żydokomuny
październik 4, 2005
Życie
"Nowy Bliski Wschód"
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Odezwa
czerwiec 25, 2003
przesłała Elżbieta
(PO)lowanie na zmutowany wirus - „Tageszeitung”...
lipiec 14, 2006
nadesłał Marek Olżyński
Order Orła Białego
listopad 11, 2005
PAP
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Teoria spisku
czerwiec 10, 2005
Artur Łoboda
Katastrofa na wschodzie
sierpień 6, 2006
Adam Wielomski
Globalne zniewolenie rozlozone na etapy
wrzesień 20, 2007
Wojciech Wła?linski
Dlaczego żaden z nich nie siedzi w kryminale?
grudzień 13, 2008
?ródło informacji: RMF
Londyn taił prawdę o Katyniu
kwiecień 11, 2003
Izrael użył broni chemicznej w Strefie Gazy
lipiec 14, 2006
Paweł Michał Bartolik.
Dzień "długich noży" po wojnie w Libanie?
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Apel przed referendum
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP. Czy jest z czego wybierać? (1)
lipiec 12, 2004
Gracjan Cimek
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media