ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
więcej ->

 
 

Dlatego muszą płacić ...


Przygotowywany jest specjalny, promocyjny kalendarz ścienny na 2005 rok z widokami Krakowa. - To jest inicjatywa prezydenta. W kalendarzu byłyby m.in. wszystkie dostępne obecnie informacje o planowanych na przyszły rok imprezach w naszym mieście - mówi Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki. To inicjatywa mająca zachęcić turystów do przyjazdu do Krakowa, nie tylko po to, by oglądać zabytki.

Grażyna Leja dodaje, że ponadto część pieniędzy z tzw. opłaty miejscowej ma zostać przeznaczona na stworzenie wydawnictwa, w którym zawarto by wszystkie imprezy cykliczne (festiwale, przeglądy, targi itp.), odbywające się corocznie w Krakowie. - To byłaby publikacja na lata. Byłaby dostępna m.in. w polskich ośrodkach kultury, placówkach dyplomatycznych - mówi Grażyna Leja. Chodzi o to, by turyści mogli do Krakowa przyjeżdżać także np. specjalnie na targi ludowe albo festiwal organowy czy baletowy; by pokazać, że Kraków jest atrakcyjny przez cały rok, a nie tylko w lecie. Z opłaty miejscowej finansowana jest już akcja promocyjna Krakowa - skierowana do polskich turystów - zachęcająca do spędzenia w naszym mieście weekendów.

Przypomnijmy, że od lipca w hotelach, motelach, pensjonatach, domach wycieczkowych i obiektach noclegowych jest pobierana opłata miejscowa. Zgodnie z przyjętymi przez Radę Miasta uregulowaniami - opłata ta ma być naliczana za każdy dzień pobytu od osób przebywających w Krakowie dłużej niż dobę "w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, szkoleniowych lub turystycznych". Podstawowa dzienna stawka wynosi 1,6 zł, przy czym emeryci, renciści, dzieci powyżej 5. roku życia oraz słuchacze szkół średnich, policealnych i pomaturalnych płacą 1 zł dziennie. Ponadto Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych zwalnia od tej opłaty m.in.: zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej (m.in. 10 osób i opiekun) i osoby niewidome oraz ich przewodników, a radni ustalili, że nie trzeba także płacić za dzieci do lat 5 i zwolnione z tego obowiązku są również osoby, które przyjechały do Krakowa "w celach biznesowych, służbowych lub w związku z wykonywaniem pracy". Magistrat zawarł już umowy z blisko 150 inkasentami opłat (firmami prowadzącymi hotele, motele, domy noclegowe itp.), a dotyczą one w sumie około 170 obiektów.

Pobierający opłatę od turystów muszą zebrane pieniądze przekazywać do 10 dnia każdego miesiąca na rachunek Urzędu Miasta Krakowa; mają również dostarczyć do Wydziału Finansowego UMK miesięczne rozliczenie z pobranej opłaty. W planie na ten rok założono uzyskanie z opłaty miejscowej 500 tysięcy złotych i już znacząco zbliżono się do tej kwoty. Włodzimierz Janeczek, wicedyrektor Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa, podał nam, że do tej pory zebrano w sumie prawie 463 tysiące złotych - za lipiec blisko 133 tysiące złotych, w sierpniu około 194 tysiące, natomiast we wrześniu (przekazy mogą jednak jeszcze nadejść) niespełna 136 tysięcy zł. Na podstawie umowy zawartej z gminą tzw. inkasenci otrzymują wynagrodzenie w wysokości 10 procent pobranej kwoty, czyli tyle wraca ponownie do hotelu czy motelu. Tak więc miasto zarobiło do tej pory, dzięki turystom, na czysto około 415 tysięcy złotych. Według danych Urzędu Statystycznego w Krakowie dotyczących liczby osób nocujących "w obiektach zakwaterowania zbiorowego" w ubiegłym roku oraz wyników badań ruchu turystycznego oszacowano, że wprowadzona opłata miejscowa może dać rocznie gminie Kraków nawet 2 miliony złotych. Ile rzeczywiście jest możliwe do uzyskania w ten sposób, będzie częściowo wiadomo jednak dopiero za rok. Trzeba jednak pamiętać, że liczba turystów zależy nie tylko od atrakcyjności oferty, ale też od pogody, mody, sytuacji na świecie itp. Jeden rok od drugiego może się więc mocno różnić i planowanie wpływów w tej dziedzinie jest bardzo orientacyjne.

Różnią się też znacząco kwoty otrzymywane z placówek, w których zatrzymują się turyści. W minionym miesiącu największe sumy wpłynęły z hoteli w centrum Krakowa - 11 tys. 774 zł, 11 tys. 326 zł, 10 tys. 706 zł; jednocześnie inna placówka, choć także znajdująca się w centrum Krakowa, najwidoczniej miała niewielu turystów objętych opłatą, gdyż przesłała na konto gminy za cały wrzesień 6 złotych i 40 groszy.

(J.ŚW)
(Dziennik Polski / www.krakow.pl)

Kraków zarobił, czy stracił
Negatywne efekty wprowadzenia takich opłat jeszcze długo będą skutkować niechęcią do naszego miasta.
Jak widać postkomunistyczni aparatczycy, piastujący w naszym mieście coraz więcej stanowisk czują się coraz pewniej i w ramach swych zajęć tworzą krakowska odmianę "prawa powielaczowego".
Smutno ....
(zn)
20 październik 2004

 

  

Archiwum

..PL.jokes..o "fspaniałej" zachodniej cywilizacji. O indyku - ciut jeszcze.
grudzień 19, 2006
Otmieniec.R
Bruksela odmawia. Finisz w złym stylu
styczeń 29, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Gówniarz, nie prezydent
kwiecień 1, 2004
PAP
Talmud, Teologia Wygnania i Megalomania
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wirus H5N1 zaatakował "GW" ?
marzec 7, 2006
Marek Olżyński
PiS wysyła młodych na zmywak
luty 17, 2006
IAR
Gal Anonim
luty 16, 2005
Mirosław Naleziński
Kryzys finansowy (???????) zjadł połowę zysków wypracowanych dla nas przez fundusze emerytalne w ciągu dziewięciu lat
styczeń 3, 2009
onet.pl , Gazeta Wyborcza
Młodzi Izraelczycy rozrabiają w Polsce
czerwiec 5, 2007
nadesłała Dorota
Bez honoru
sierpień 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Przestańmy myśleć tylko o sobie"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / L'Express - 2002.11.7
W hiszpańskim mieście Dni Pamięci o Palestyńskich Ofiarach Ludobójstwa Izraelskiego zamiast Dni Pamięci o Holokauście
luty 8, 2007
bibula- pismo niezależne
Jacek Kuroń negocjował z SB
sierpień 29, 2006
PAP
„Koniec afery paliwowej na Śląsku”. Początek afery pod nazwą polski Wymiar Prawa
styczeń 2, 2003
PAP
Przestępstwa nie było
lipiec 26, 2003
przesłała Elżbieta
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
Bezsensowna śmierć
czerwiec 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
gnidy
listopad 23, 2005
Pozorny spokój
wrzesień 9, 2003
Jacek Zieliński
BIAŁORUSKI NARÓD PAŃSTWOWY
luty 9, 2008
Stefan Pastuszewski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media