ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ukrywanie prawdy 
18 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Mała Ina 
13 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Muszelka 
25 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zagrożenie przyjdzie z Zachodu 
12 marzec 2012      Artur Łoboda
Granica dobra i zła 
7 marzec 2015      Artur Łoboda
Nikt tego nie pisał 
1 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Profesor Cahill: „Osoby powyżej 70 roku życia, które zostaną zaszczepione, prawdopodobnie umrą w ciągu 2–3 lat 
9 kwiecień 2021      Obserwator
Zdrowy rozsądek stał się spiskiem 
12 czerwiec 2025      Jenna McCarthy
76 lat po premierze pojawił się remake filmu „Heimkehr” 
6 styczeń 2018      wiesława
Określenie „teoria spiskowa” należy zmienić na „logiczne założenie”, ponieważ niemal każda z nich okazała się prawdziwa w ciągu ostatnich 25 lat 
14 kwiecień 2025     
Uderz w stół a żydzi się odezwą 
1 luty 2018      Artur Łoboda
On i jemu podobni 
28 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Akta Epsteina dowodzą, że nie istnieją teorie spiskowe! 
13 luty 2026      Artur Łoboda
Liczba 96 
16 sierpień 2010      Artur Łoboda
Mogą być i inne powody 
14 listopad 2021      Alina
To „badanie” pro-maskowe wyjaśnia, dlaczego NIGDY nie powinieneś „ufać nauce” 
30 październik 2023     
Viva Catalunya 
3 październik 2017      Lluis Llach L'Estaca
Czy lek na reumatyzm ratuje życie? 
13 maj 2020     
Porządkowanie spraw bieżących 
24 wrzesień 2017     
SŁOWO CHRONIŁEM W SOBIE - Wiesław Sokołowski 
5 kwiecień 2018      www.trwanie.com

 
 

Prokurator MTK grozi Izraelowi dalszym DZIAŁANIEM PRAWNYM, jeśli nie przestanie zabijać Palestyńczyków w Rafah

                    

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) ostrzegł Izrael, że jego biuro może zostać zmuszone do podjęcia działań, jeśli działalność wojskowa Tel Awiwu w Rafah, mieście uchodźców na południu Gazy, doprowadzi do rażących naruszeń prawa międzynarodowego.

 
Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia w Strefie Gazy, 12 lutego Izrael przeprowadził bombardowanie i atak naziemny w Rafah.
Niedawne naloty wycelowały w 14 domów i trzy meczety, - w wyniku czego zginęło co najmniej 67 osób.

Analitycy ostrzegają, że masowe ataki powietrzne mogą stanowić przygotowanie do ewentualnej inwazji lądowej na miasto, które jest obecnie domem dla około miliona mieszkańców Gazy wysiedlonych z innych części Strefy Gazy w wyniku izraelskiej inwazji.
 
Biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu już pracuje w nadgodzinach, twierdząc, że atak na Rafah jest konieczny, w swoim najnowszym oświadczeniu stwierdza, że ​​w mieście znajdują się cztery bataliony Hamasu .
 
Argumentowano, że ​​Izrael nie może osiągnąć swojego celu, jakim jest wyeliminowanie bojowników, dopóki pozostaną oni na tym obszarze, i wezwał do ewakuacji ludności cywilnej ze strefy walk. 
 
Jak dotąd połowa populacji Gazy skupia się wokół Rafah, co stanowi sześciokrotny wzrost w porównaniu z populacją przedwojenną. 
Dzięki temu Rafah stało się najgęściej zaludnionym miastem na świecie.
 
„Kiedy według wszelkich szacunków populacja składa się z 60 procent dzieci i kobiet, ryzyko dla ludności cywilnej jest ogromne. 
Ta sytuacja jest dla mnie najwyższym priorytetem. 
To kwestia, nad którą pracujemy” – powiedział prokurator ICC Karim Khan.
 
Khan, który od początku konfliktu w październiku był głośnym krytykiem izraelskiego ataku militarnego w Gazie, ostrzegł Izrael, że jego biuro prowadzi ciągłe i aktywne dochodzenie w sprawie sytuacji w Rafah.

„Wszystkie wojny mają swoje zasady, a prawa mające zastosowanie do konfliktów zbrojnych nie mogą być interpretowane w taki sposób, aby uczynić je pustymi lub pozbawionymi znaczenia. 
To było moje konsekwentne przesłanie, także w zeszłym roku z Ramallah” – powiedział Khan. 
„Od tego czasu nie widziałem żadnej zauważalnej zmiany w postępowaniu Izraela. 
Jak wielokrotnie podkreślałem, ci, którzy nie przestrzegają prawa, nie powinni później składać skarg, gdy mój urząd podejmie działania zgodnie ze swoim mandatem.”
 
W grudniu Khan wezwał Izrael do przestrzegania międzynarodowych zasad wojny i przyspieszył dochodzenie w sprawie doniesień o przemocy stosowanej przez izraelskich osadników wobec Palestyńczyków na okupowanym Zachodnim Brzegu, uznawanym przez społeczność międzynarodową za terytorium palestyńskie. 
Następnie 12 lutego wydał podobne oświadczenie, aby ostrzec Izrael przed konsekwencjami jego działań.

„Wyraziłem się całkowicie jasno, że nadszedł czas, aby zastosować się do prawa” – powiedział Khan. 
„Jeśli Izrael nie zastosuje się teraz, nie powinien później narzekać”.
 

Callamard: Izraelska inwazja na Rafah będzie miała druzgocące konsekwencje


 
Izrael, który nie jest członkiem MTK i nie uznaje jego jurysdykcji, spotkał się z zarzutami o okrucieństwa podczas swoich ataków na Gazę . 
MTK twierdzi jednak, że w określonych okolicznościach może prowadzić dochodzenia wobec obywateli państw trzecich, w tym w przypadku popełnienia zarzucanych przestępstw na terytoriach państw członkowskich.

Innymi słowy, MTK sprawuje jurysdykcję nad potencjalnymi zbrodniami wojennymi popełnionymi zarówno przez palestyńskich bojowników Hamasu w Izraelu, jak i Izraelczyków w Strefie Gazy.

Jednakże Tel Awiw konsekwentnie zaprzecza jakimkolwiek okrucieństwom podczas ataków na Gazę. 
Konflikt, który rozpoczął się 7 października, kiedy Hamas zaatakował Izrael, spowodował śmierć 1200 Izraelczyków i uprowadzenie około 240 zakładników.
 
Po ponad czterech miesiącach znaczna część gęsto zaludnionej Strefy Gazy legła w gruzach. 
Urzędnicy ds. zdrowia w Gazie zgłosili śmierć 28 340 Palestyńczyków – większość to kobiety i dzieci – a 67 984 zostało rannych.

Sekretarz Generalna Amnesty International Agnes Callamard również stwierdziła w poście na X, że żadne miejsce w Gazie nie jest bezpieczne dla Palestyńczyków.

„Izraelski najazd będzie miał druzgocące konsekwencje:
masowe zabójstwa, przymusowe przesiedlenia [i] więcej zbrodni wojennych. 
Rzeź musi się skończyć” – stwierdziła.
 
Obejrzyj ten film z Southfront Press  omawiający  bardzo kosztowne zyski, jakie Izrael osiąga podczas swojej inwazji na Gazę .
 
 
www.brighteon.com/90edb420-0a8b-4522-b508-1561b0e4bac2
 
Źródła obejmują:
MiddleEastEye.net
Reuters.com
Brighteon.com
 
 
 
 
Źródło:
collapse.news/2024-02-16-icc-prosecutor-threatens-israel-action-rafah-killing-civilians.html
18 luty 2024

Laura Harris 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czy lądowanie na księżycu nakręcono w Hollywood?
lipiec 18, 2007
( . ) bez podpisu
Na usługach klasy rządzącej
listopad 10, 2003
Okrucieństwo w Rosyjskiej Armii?
luty 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Wypowied? Kołodki w sejmie
grudzień 20, 2002
Artur Łoboda / PAP
Długa czerwona linia - 2
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda
Wywiad z US(Army)rakiem i wynikająca zen nauka (dla koscioła)
lipiec 24, 2004
Marek Głogoczowski
Śmierć opozycyjnego wobec Moskwy reportera
wrzesień 2, 2008
PAP
Smutna historia z Parczewa
grudzień 11, 2005
Marek Komorowski
Piosenka
lipiec 5, 2008
Artur Łoboda
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
Pytanie, które powinien sobie zadać każdy Polak
styczeń 9, 2007
Artur Łoboda
Poland's pre-WWII activities helped to sow the seeds of defeat of Nazi Germany in the global war
kwiecień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Film o 11/09/2001 dostępny w "Biedronce"
wrzesień 17, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
Poland
wrzesień 8, 2003
Ojczyzna.pl
Spisek w NFZ
październik 9, 2006
IT
Opowiastka wigilijna
grudzień 24, 2008
Marek Olżyński
Czy Kanał Panamski Będzie Powiększony?
kwiecień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zniesienie obowiązku wizowego między Rosją a Izraelem
wrzesień 20, 2008
tłumacz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media